Categories
Galia ir pinigai Pinigų dėsniai

Pasyvios ir aktyvios pajamos

Ar teko girdėti, kad yra dviejų rūšių pajamos? Vienos yra pasyvios, o kitos aktyvios. Dirbti reikia tam kad gauti, kuo didesnes aktyvias pajamas. O iš dalies gautų aktyvių pajamų generuoti pasyvias pajamas.

Aktyvios pajamos

Aktyvios pajamos yra gaunamos dirbant darbą kokioje nors įmonėje pagal specialybę arba ne pagal specialybę. Tokias pajamas gauna dauguma mūsų visuomenės žmonių. Bet tie, kurie gauna tik tokias pajamas dažniausiai sunkiai pragyvena vieną mėnesį iki sekančių pajamų gavimo, ir dar į skolas įkrenta. Taip papuola į užburtą ratą ir dažniausiai niekada neišbrenda iš skolų. Dirba bankams, greito kredito įstaigoms ir moka milžiniškas palūkanas. Visa tai žmogui gaunasi dėl menko suvokimo efektyvaus finansų valdymo srityje. Šitame rate galimybės iš jo išlipti labai menkos, bet tokių galimybių yra, tik reikia sugebėti jomis pasinaudoti. To nemokina nei mokyklos, nei universitetai. Tai galima išmokti arba iš tėvų, jei jie patys tai mokėjo. Arba aktyviai domintis šioje srityje, t.y. skaitant įvairią literatūrą apie finansus, lankant seminarus, dalyvaujant visuomeninėje veikloje tarp aktyvių ir protingų žmonių. Išmokę efektyviai valdyti savo finansus galėsite kopti į aukštesnį lygį tai yra antrą ratą. Ten atsivers žymiai platesnės galimybės. Antrame rate reiktų suktis tol, kol nepasieksite pajamų kiekio užsibrėžtam tikslui. Tikslas turėtų būti verslas, būtent toks verslas kokio norite ir iš jo galėtumėte gyventi iki gyvenimo galo (Restoranų tinklas, SPA Centrų tinklas, sporto klubų tinklas, grožio salonų tinklas, aprangos salonas, ir visi kiti tikslai ką sugebate įsivaizduoti). Tada papulsite į trečią ratą, kur atsiveria dar platesnės galimybės.

Pasyvios pajamos

Pasyvios pajamos yra gaunamos tada, kai jūsų sukaupti pinigai jums atneša grąžos, pavyzdžiui indėlis banke, investicijos į akcijas ar obligacijas, investicijos į verslą. Arba ką nors perkate ir parduodate brangiau, pavyzdžiui mobilųjį telefoną, automobilį, kompiuterį… Visada reikia stengtis iš gautų aktyvių pajamų padaryti, kad jei generuotų pasyvias pajamas, o tik po to sau leisti pirkti materialines vertybes. O dar geresnis variantas, iš gautų aktyvių pajamų gauti pasyvias pajamas, o iš gautų pasyvių pajamų dar kartą generuoti pasyvias ir dar kartą. Kuo daugiau taip išlaikysite, tuo vėliau daugiau materialių gėrybių galėsite sau leisti ir neliksite tuščiomis kišenėmis. Būsite nepriklausomi nuo jokių darbdavių, gyvensite savo gyvenimą, kursite savo aplinką, būtent tokią aplinką, kokios norite.

Arnoldas Kubiliūnas