Categories
Motyvacija Sveikata ir Sportas Žurnalas

„Dalinė Pilnatvė“. Arba Kodėl Nesijaučiam Laimingi.

Kurį laiką, laužiau galvą kaip susijęs fizinis savęs tobulinimas su geresne psichologine savijauta ir kaip šio ryšio rezultatai veikia bendravimą su nepažįstamais žmonėmis. Nemokėjau to tiksliai apibrėžti, nors neabejojau, kad toks ryšys yra, ir, kad jis paveikia aplinkinius dar nespėjus net prasižioti.

zenklasViską į savo vietas sustatė netikėtai vienoje knygoje atrastas skyrelis būtent apie tai, iš kur ateina pasitikėjimas savimi. Gyvenimo „naujokams“, dar tik pradedantiems save tobulinti, ir nieko bendro neturintiems su sportu žmonėms, šios mintys gali pasirodyti ginčytinos. Na ir tegul. Ateis laikas ir jūs suprasit, kad visą tą laiką tai buvo jūsų viduje, tik jūs tai visada neigėte. Tiems, kurie vis dar laukia ženklo iš aukščiau, tam, kad pradėtų kažką keisti, štai jis- dešinėje.

Smagaus skaitymo.

*****

„Mes paverčiame save arba apgailėtinais, arba stipriais. Tam įdėtas darbo kiekis yra tas pats.“
– Carlos Castaneda.

DALINĖ PILNATVĖ

Dauguma iš mūsų yra susitaikę su savo gyvenimo daline pilnatve. Dalinė pilnatvė gali pasireikšti daugybe formų- dažniausiai galime išgirsti save sakant:
„Aš tiesiog neesu [ lieknas, greitas, stiprus, raumeningas ir t.t ]. Tiesiog jau taip yra.“
„X Y Z neturi reikšmės. Tai nėra taip jau svarbu.“
Dažnai taip yra sakoma, kad būtų rastas pasiteisinimas, dėl kažko, egzistuojančio objektyvioje tikrovėje, ko žmonės mano, negalintys pakeisti.
musclerParadoksas, kad beveik viską, apie ką taip yra sakoma, GALIMA pakeisti.
O dar svarbiau- motyvacija pakeisti fizines savybes yra visai ne kūniškos prigimties.

2007 m. Eden Pagan, valdantis 30 milijonų USD per metus uždirbančią santykių konsultavimo imperiją, interviu metu buvo paklaustas: „Koks yra greičiausias būdas pagerinti savo VIDINĮ pasitikėjimą, žavesį ir patrauklumą moterims?“
I šį klausimą santykių konsultavimo imperijos galva atsakė paprastai: „Gerinkite savo IŠORINĮ patrauklumą.“

Taigi, jei norite labiau pasitikėti savimi ir daryti geresnį įspūdį, o ne tik pasikliauti lengvai sutriuškinamu pozityviu mąstymu ir savitaiga, išmokite bėgti greičiau, pakelti daugiau ar numesti „padangą“ nuo pilvo. Tokie rezultatai yra išmatuojami, matomi, palyginami ir darosi aišku – jūs nebegalite sau sumeluoti, jų nebuvimo nebegali užginčyti aplinkiniai. Todėl tai ir kelia pasitikėjimą savimi.
Richardas Bransonas į klausimą „Kaip jums pavyksta tapti produktyvesniam?“ atsakė vienu žodžiu: „Mankštinantis.“

Filosofo Rene Descarteso proto ir kūno atskyrimas yra neteisingas. Jie tarpusavyje susiję. Imkite preciziškai keisti savo fizinę realybę ir, tarsi domino efekto paveiktas, pasikeis jūsų vidus.

KAIP PAJUSTI PILNATVĘ

Jūs beveik visada galite valdyti savo kūną. Ir tik retai, tai iš tikro darote. Tiesiog dėmesio sutelkimas į kažkurią pamatuojamą jūsų fizinių savybių dalį, gali padėti jums išvengti tapti kažkuo, kieno savivertė priklauso nuo dalykų, kurių negalite kontroliuoti.

musclersNesiseka darbe? Problemos įmonėje? Kažkoks idiotas sunkina jums gyvenimą? Nepavyko susipažinti su patikusia mergina? Jeigu po viso to, jūs nuplauksite baseine dešimt sekundžių greičiau tą patį atstumą nei užvakar arba nubėgsite kilometrą pora sekundžių greičiau nei jūsų įprastas laikas- ta gyvenimo diena taps puikesnė, nei bet kuri buvusi iki tol. Darant tai, ką kažkada manei esant neįmanoma, pradedi suvokti, kad ir kiti „neįmanomi“ dalykai yra „įmanomi“.

Kontroliuodami savo kūną, atsisėdate į savo gyvenimo vairuotojo sėdynę.
Atsisakykite susitaikyti su daline pilnatve.
Ženkite dar toliau: paimkite rašiklį ir sudarykite sąrašą visų dalykų, egzistuojančių fiziniame pasaulyje, kurių atsižadėjote, manydami, kad to nepajėgiate. O tada paklauskite savęs: jei man negalėtų nepasisekti, kurioje srityje norėčiau būti išskirtinis? Apibraukite šias tikrąsias alternatyvas.
Šis sąrašas, šie apibrėžti apskritimai, įdėmiai žvelgiantys į jus, yra jūsų planas susikurti visiškai naują gyvenimą, jau nekalbant apie patrauklesnį kūną.
Niekada nevėlu iš naujo save atrasti.
Kompiuterinių sistemų genijus Alan Kay kartą pasakė: „Geriausias būdas numatyti ateitį yra ją išrasti.“

*****

Todėl dabar, draugeli, susirask pieštuką ir lapuką..

Categories
Motyvacija

Uogos

Greičiausiai mėgstate gražią vasaros dieną, kai esate gamtoje, nueiti į mišką ir pasmaližiauti miško uogų. Įsivaizduokite, kad atėjote į vešlią vietą, kur būta mažai žmonių ir kur tikrai bus uogų. Iš po lapų jau matyti daug raudonų, prisirpusių žemuogių. Belieka tik pasiraitoti rankoves. O tada jums užriša akis, ir paleidžia uogauti…… Absurdas? Žinoma! Kaip manote, ar pavyks pasmaližiauti? Ar greitai pačiupsite pačias skaniausias uogas? Greičiausiai pasigausite kokią vieną kitą uogą, o kitas sutrypsite. O tarp tu pagriebtų pasitaikys keletas tokių, kurių biologijos vadovėlis neleistų pavadinti valgomomis. Ir labai galimas daiktas, kad po geros valandos tokios kelionės būsite beviltiškai pasiklydęs.

Dabar įsivaizduokite abiturientą, kuris išleistuvių ryta sėdi su linksma klasiokų kompanija ir pasitinka saulę. Jo galvoje sukasi ateities planai, būsimi studijų metai, laimingo gyvenimo vizija. Tačiau daugelio tokių jaunų žmonių galvoje tokį planavimą galima apibūdinti keliais žodžiais: “Pagyvensim pamatysim”, arba, kaip keliauti mėgstantys baikeriai sako, “Kaip Dievas duos”. Argi tai ne tas pats, kas eiti į pilną galimybių gyvenimą (mišką) užrištomis akimis. Nežinodami savo tikslų, nematysime kur tos uogos slepiasi. Nežinodami kur norime nueiti, prisirinksime nuodingų vaisių ir pasiklysime. Žinoma, keliems lamingiesiems pavyks per stebuklą prisirinkti gardžiausių uogų per labai trumpą laiką. Tačiau, kaip taisyklė , tai laimingieji bus tie, kurie nuspręs nusirišti raištį ir eiti ten, kur matyti uogos.

O ar teko girdėti tokius pasakymus: “o kam žinoti, bus neįdomu gyventi”, “atsitiktinumai padaro gyvenimą įdomesnį”. O dabar pabandykite įsivaizduoti štai ką: ” O kam žinoti kur uogos yra, bus įdomiau jas rinkti”, “o kam žinoti kokios uogos yra skanios, juk kartais reikia ir nuodingų paragauti”. Visi mes turime panašias svajones: gyventi laimingai ir turtingai, pilnatvėje ir darnoje su aplinkiniais. Tai panašu ir į tai, jog atėję į mišką norime rinkti pačias skaniausias uogas. Tačiau kad tas svajones pasiektume, reikia veiksti tikslingai. Žinoti, kurios uogos yra nuodingos, o kurias galima valgyti, pamačius gražų krūma nueiti ten ir pasidarbuoti. Tai ir lemia ar žmonės per gyvenima savo svajones paverčia tikrove ar tik beviltiškai svajoja. O Juk viskas mūsų valioje: galime rinkti ne atsitiktines, o pačias skaniausias uogas, kokias tik galima rasti miške.

www.radausave.lt