Categories
Saviugda

Iš kur atsiranda visos SANTYKIŲ PROBLEMOS ir kaip jas išspręsti?

  • Ar esi turėjęs problemų su santykiais, pinigais, sveikata, pažintimis?
  • Ar būna, kad vienos sritys gyvenime progresuoja sparčiai, o kelios vis stringa ir stringa?

Visos problemos atsiranda dėl vieno paprasto principo.

Jei suprasi šį principą, santykių, pažinčių, pinigų, sveikatos, bendravimo problemas išspręsi greičiau ir lengviau.

Problemos atsiranda ten, kur neskiri savo dėmesio. Vyrams, kurie turėjo ilgus santykius, dažnai būna sunku pradėti naujas pažintis, nes jis ilgą laiką neskyrė dėmesio pažintims ir tai normalu.

Jei neskiri dėmesio santykiams, jie degraduos. Neskiri laiko meditacijai, nusiraminimui, būsi nuolat išsiblaškęs ir gali rūkti ramybės. Neskiri laiko bendravimui, po kurio laiko pastebėsi, kad sunku bendrauti.

Problema tampa ta sritis kuriai neskiri dėmesio ir neprisiimi atsakomybės už tą sritį. Dažnai galvojame, kad viskas savaime išsispręs, bet deja, retai taip atsitinka…

Turi problemų einant į pasimatymus? Video mokymai tau:  PILNA INSTRUKCIJA ir visos BENDRAVIMO PASLAPTYS, kaip pasimatymus paversti nepamirštamais, kad moterys pačios kviestu susitikti!“ paspaudus čia…

Categories
Motyvacija Sėkmės psichologija

Laiko valdymas pasinaudojant skirtingomis perspektyvomis

Laiko perspektyvos pasirinkimas labai panašus į planavimą – darbai savaitei, mėnesiui, ketvirčiui, metams ir t.t. Skiriasi tuo, kad padeda pamatyti ne tai, ką norime padaryti, bet kas iš tiesų išeis.

Trumpalaikė perspektyva

Kaip manote, kokie žmonės gyvena dabarties akimirka? Turbūt matėte tą reklamą apie „dabartistus“. Patinka man pavadinimas. Taigi, jie gyvenai trumparegiškai, visai kaip alkoholikai, kurių vienintelis tikslas išgerti nepaisant nieko: nei to, kas bus ryt, nei poryt, nei tuo labiau už savaitės ar mėnesio.

Kodėl jų gyvenimą vertiname kaip prastą? Neprasmingą ir be tikro džiaugsmo? Visai ne todėl, kad jie dabar girti ir vepa nesąmones – juk jie „laimingi“ ir daro tai, ką nori. Bet todėl, kad puikiai automatiškai išskaičiuojame ir matome jų ateities perspektyvas – jų būsimą kasdienybę.

Vadinasi, pasinaudodami šiandiena, galime pamatyti, kaip atrodys rytojus ar net kitas mėnuo.

Ilgalaikė perspektyva

Galima paimti savaitę praeities, ją įvertinti ir prognozuoti ateinančią savaitę, mėnesį ar pusmetį. Manau, kad tai paprastas metodas, kuris leidžia greit suvokti, ar einate norimu keliu.

Pvz., keliatės vėlai, daug laiko praleidžiate prie interneto, atsėdite darbo valandas su kančia akyse ir pan. Kokias ateities perspektyvas galima nubrėžti? Kad darysite lygiai tą patį ir toliau. Vadinasi, iš esmės nejudėsi iš esamos padėties taško.

Ateities vizija

Įsivaizduokite, kaip atrodytų jūsų artimos savaitės dienotvarkė, kuri jus tenkintų. Turbūt egzistuoja darbų sąrašas, siekiami tikslai, turiningas laisvalaikis. Įsivaizduokite kaip dirbate, kaip pramogaujate, su kuo bendraujate. Malonu? Norite to?

Dabar paimkite praeitą savaitę, kokią ateities viziją matote? Ar ji sutampa su prieš tai įsivaizduota? Jei taip, sveikinu, esate sąmoningą gyvenimo būdą pasirinkęs žmogus. Jei ne, visada galima tokį pasiekti.

Žvelgdami į praėjusią savaitę, puikiai suprantame, ką turėtume daryti, kad viskas pakryptų mums naudingesne linkme. Tereikia pastebėtus skirtumus pašalinti. Galima pradėti mažais žingsniais ir užsibrėžti, kasdien atlikti po vieną iš anksto paskirtą darbą.

Dabar paimkite visą praeities mėnesį ir pamėginkite nutiesti ateitį pusmetį į priekį. Rezultatai džiugina? Ne? Visada galite rinktis, esate savo sprendimų valdovas, ką pasirinksite, taip ir gyvensite.

Laiko valdymas, tikslai ir planavimas

Taigi, planuodami savo dienas, savaites, keldami tikslus ar tiesiog gyvendami, kartas nuo karto patikrinkite, kokį gyvenimą matote ateityje. Dažnai tai praveria akis.

Povilas Panavas

povilas.panavas.lt/blogas/

Categories
Saviugda

7 gynybos būdai

Gynyba
Gynyba

Posakyje: “jei nori pažinti žmogų eik su juo obuolių vogti” yra svarios tiesos. Žinoma, jog ekstremaliose situacijose daugiau ar mažiau atsiksleidžia tikrosios to žmogaus savybės. O ne tokiose ekstremaliuose, tačiau nekasdieniškuose įvykiuose galime atpažinti, kokias savybes žmogus slepia. Tai matyti iš jo gynybos būdų, kuriais jis bando nuslėpti ”užkabintas” tam tikras jautrias vietas.

Štai šie 7 gynybos būdai:

Savęs smerkimas- baimė būti nepilnaverčiu. Žmogus apriboja save, nesiima iššūkių, bijodamas nesėkmės. Galima tai atpažinti iš frazių “O ne, man nepavyks!”, “Čia talento reikia…” ir pan.

Arogancija- baimė buti “teisiamiems”. Tarp trumpų didelio pasitikėjimo rodymo akimirkų, toks žmogus nenori suprasti ir pripažinti savo klaidų. Jis bijo kitų nuomonės ir dėl nesaugumo jausmo kartoja, jog neturi jokių problemų.

Savidestrukcija- gyvenimo beprasmybės baimė. Žmogus žiūri per pesimizmo prizmę, jam atrodo, kad niekada niekas nepavyks. Taip pat žmogus nenori pripažinti savo priklausomybių- karštai neigia tai ir gina savo veiksmus.

Godumas- neturėjimo baimė. Tai pasireiškia apetitu įvairiose sferose.  Jis griebia dabar, nes bijo kad neužteks rytoj. To pasekoje- didelė kreditinės kortelės skola, viršsvoris, nesugebėjimas palikti ar atsisakyti daiktų.  Individui trūksta savikontrolės- kontrolę jis atiduoda aplinkybėms.

Kančia- aukos baimė. Žmogus mano, jog jo darbai nesulaukia tinkamos reakcijos, dėl to jis apsimeta auka, kad kiti tai sužinotų ir tuo pačiu siekia pritraukti dėmėsio.

Nekantrumas- baimė kažką praleisti. Skubama imtis kažko vis naujo, taip pridaroma klaidų ir tampa sudėtinga susikaupti ties esama veikla. Tai gali buti susiję ir su dėmėsio sutrikimu.

Užsispyrimas- pokyčių baimė. Žmogus užsiima debatais, kad ir ką naujo ar naudingo jam besakytum. Jausdamasis nesaugiai jis nori išsakyti savo opozicinę nuomonę, dėl to kartais konstruktyvus pokalbis neįmanomas.

Šie savigynos budai padeda apsiginti nežinomoje aplinkoje, kai jaučiamasis nesaugiai, tačiau tai riboja, nes visi šie elementai paremti baime. Dažnas naudojimasis šiais būdais nesaugumo jausmui įveikti veda link susvetimėjimo ir negatyvumo aplinkiniu atžvilgiu.

Ar girdėjote apie žmogaus ir lakuoto deimanto alegoriją? Ji pasakoja, kad visi mes esame deimantai, tobulos asmenybės, visi gražūs ir nuostabūs. Tačiau augant ir vystantis aplinka ant mūsų gražiojo deimanto užneša šiek tiek purvo (įvairūs kompleksai, baimės, nepasitikėjimas), kuris nevalomas kaupiasi. Suaugę, norėdami nuslėpti tą purvą imame ir lakuojame jį (7 apsaugos būdai). Tačiau nuostabiausia tai, jog tas purvas netikras, tai tik iliuzijos, sukurtos subjektyvios aplinkos. Kuo greičiau pradėsime krapštyti tą laką ir išdrysime akis į akį susidurti su savo blogybėmis, tuo greičiau nusikasime iki tikrojo deimanto, kurio grožio ir spindesio negali pranokti joks lakas ar dažai.

Yra du pagrindiniai būdai tam purvui pašalinti. Sąmoningumas ir suvokimas. Pirmasis atsako į klausimą “kas vyksta?” antrasis- “kodėl tai vayksta?”. Stebėdami save, atkreipdami dėmėsį į kylančias emocijas, plečiame savo sąmoningumo lygmenį ir galime vis dažniau suprasti, kada situacija verčia griebtis gynybos. Paprastas pratimas didinti sąmoningumą -”prisiminti save”. Pvz. tapti sąmoningam kaskart kai valotės dantis ar užsirišate batą. Vėliau galima prisiminti save kaskart kai nuspaudžiate durų rankeną. Taip kasdien didindami sąmoningai praleisto laiko kiekį, tapsite vis labiau sąmoningesni. Pastebėsite daugybę dalykų kurie vyksta su Jumis ir taip plėsite savo Emocinį intelektą.

Pastebėję kylančias emocijas, galime savęs klausti ir ieškoti tų emocijų priežasčių. Taip suvoksime ryšius tarp aplinkos veiksmų ir savo jautrių vietų, kurios yra judinamos. Atsakysime į klausimą “kodėl tai vyksta?”. Kitaip tai dar vadinama Dvasiniu intelektu. Suradę emocijų priežąstis galėsite jas pašalinti.

Emocijų neutralizavimo būdų yra daugybė- pradedant nuo paprasto atsiprašymo ir atleidimo baigiant meditacija. Tereikia paieškoti sau labiausiai tinkamo. Tačiau jau vien stebėjimas ir priežąsčių suradimas duoda didelę naudą. Tai tarsi saulės spidulys į užkerpėjusią vietą, kuris džiovina purvą, kol galiasiai jis pats nubyra.

www.radausave.lt

Categories
Motyvacija

Pamokos

Būna tokių dienų kad nors tu ką…  Ne tai, kad ne ta koja iš lovos išlipi, o išvis ant žemės atsikeli. Viskas atrodo krenta iš  rankų ir gali pasirodyti, kad rankos ne iš ten auga, kur turėtų. Anksčiau imdavo pyktis, beviltiškumas, arba tiesiog norėdavosi pasiduoti. Tačiau viską pakeitė viena mintis. Ją  perskaičiau vienoje iš tų knygų apie sėkmę ir tobulėjimą. Ten buvo klausimas “o ką galėčiau iš tos situacijos išmokti?”. Paprasta, tiesa? Kai nesiseka- sustoji ir pasižiūri, o ką gi galima iš to išmokti? Kokią pamoką likimas man siunčia? Ką turiu išmokti ir pradėti taikyti nuo dabar pat, kad tos problemos dingtų ir kitą kartą aplenktų mane?

Kai pradedi mąstyti šia kryptymi…. ne, problemos nedingsta, tiesiog dingsta tos neigiamos emocijos. Iš aukos pasidarai atsakingu žmogumi ir pradedi judėti pirmyn.  O kai emocijos ramios, lengviau mąstyti ir priimti sprendimus. Pradėjęs klausinėti savęs šių dalykų, pastebėjau, kad tos problemos ir klaidos jau ne pirmą kartą apsilanko. Tiesiog galvodavau, kad tai vienkartinis atvejis ir viskas greitai pasikeis. Tačiau jų buvo galima išvengti pasimokant ankščiau. Tiesiog dėmesys buvo nukreiptas ne ten kur reikia. Bėdos ir problemos- tai tavo mokytojai. Tačiau kita vertus nereikia jų laukti. Kai mokinys bus pasiruošęs, mokytojai pasirodys patys.

Ir būti atsakingu- pačiam išspręsti savo gyvenimą- visai nesunku, kaip tik- vis labiau ir labiau laisvėji. Nes tik tu gali pakeisti situaciją norima linkme.

www.radausave.lt

Categories
Motyvacija Straipsniai

Auksinio plūgo sindromas

Taigi, Jūs turite prisipirkę šūsnį knygų… Esate užsivedęs „sėkmės žurnalą“, net su nuotraukomis… Pilnas kietas diskas „prisipūstas“ iš interneto… Biblioteka, kurią ketinate skolintis iš draugo laukia Jūsų… BET niekaip nesusitvarkote su savo gyvenimo situacijomis ir tik PLANUOJATE viską išspręsti. Tokiu atveju, aš sakau, kad Jūs turite „auksinio plūgo sindromą“.

„Tiuninguotas“ traktorius
Įsivaizduokite ūkininką, kuris užsiima žemės ūkio technikos „tiuningu“. Jis „užtamsina“ traktoriui langus, ratus ištepa tepalu, kad blizgėtų. Nupoliruoja kombainą, paauksuoja plūgą… Po viso to, jis BIJO važiuoti į laukus, nes darbuose viskas apeis purvais ir tas grožis ten nepasiteisins. Baikite galvoti, kad Jums reikia:

  • Perskaityti visas knygas
  • Peržiūrėti visus video
  • Sutikti Guru
  • Sulaukti metų pabaigos
  • Gauti stažą
  • Įgyti patirties „prastai apmokamoj vietoje“

Knygų skaitymas – žalingas įprotis
Imkitės pagaliau ko nors. Plūgas yra skirtas arti, o kai jis yra dirbamas, jis blizga ir gražiai atrodo…! Jeigu dabar dar tik esate teoretikas, tai turiu blogą naujieną: iliuzijų namelis grius. Remdamiesi patirtimi gausite naujų ir tikrų dalykų. Knygų skaitymas yra geras įprotis, bet jei skaitote tik dėl to, kad nenorite veikti, tada knygų skaitymas tampa žalingu įpročiu. Jūs tikrai neprivalote išmanyti visko, tiesiog darykite.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt