Categories
Sėkmės psichologija

Kuom skiriasi lūzeris nuo pasipūtėlio, “Bagotas” ir vargšas, klounas ir rimtuolis ?

Praktiškai niekuo. Jie yra tik žaidimo kraštutiniai variantai. Žaidimo, kuris vadinasi “stipresnis ir silpnesnis”; “Geresnis ir blogesnis”;  ”Kietesnis ir minkštesnis” . Tai žmonės, kurie žaidzia taip vadinamus Jėgos žaidimus. Vienoje situacijoje jie yra geresni, kitoje blogesni, ir taip visą laiką. Viena būsena keičia kitą. Tevai ir giminės sako: ” neišsišok, būk savo vietoj”. Mokytojai klasėje sako: “būk ramus, netrukdyk kitiem”. Tokie patarimai moko tik vieno- nebūk tas kietesnis, stipresnis, nes kiti jų nemėgsta. Tačiau būti juo nėra blogai.

Kaip nustoti gaišti laiką ir atsikratyti šitų paprastų žaidimėlių? Ogi duoti, kurti vertę, dovanoti. Apie ką aš čia? Lūzeris ir pasipūtėlis. Vienas trokšta dėmėsio, kitas jo turi apsčiai, tačiau nė vienas iš jų tuo nesidalina su kitais. Tai juos ir laiko tame uždarame rate. Ka galima padaryti? Tada, kai esi geresnis, viršesnis ir t.t. imk ir padėk tam silpnesniam, minkštesniam ir apskritai visiem. Duok, dalinkis, gera nuotaika vertingom žinom, patarimais, savo laiku, pagalba, juoku, džiaugsmu. Tada ne tik išsisuksi nuo tų, laiką ir jegas eikvojančių, jegos žaidimų, bet dar ir padėsi kitam žmogui. Būk tuo stipresniu ir kietesniu, tačiau ne vien tik sau.

Kas keisčiausia, kad kai pradedi savo norus įgyvendinti su tikslu, pasidalinti rezultatais- tau padeda aplinkiniai, sulauki pasitikėjimo, atsiveria durys, kurios kitu atveju būtų uždarytos. Nustebtumei sužinojęs, kiek daug galimybių tobulėti atsiveria savanoriams. Man teko vadovauti savanoriams per Gatvės muzikos dieną, tačiau tai dariau ne vien tam, kad patenkinčiau savo norus ar dar kažką. Tai dariau tam, kad padėčiau tvarkytis VEKS darbuotojams, tam kad suteikčiau progą tobulėti kitiems, tam kad įgyčiau žinių, kurias vėliau galėsiu perduoti kitiems. Kita situacija, kurią draugam pasakoju kaip anekdotą: kartą turėjau savo kabinetą, du kompiuterius, darbinį telefoną, netgi naujutėlaitę mašiną, dirbau prie atsakingo projekto… tačiau tik negavau algos  tą dieną.

Pabaigai vieno protingo žmogaus žodziai: “Kuklumu pasaulio neišgelbėsi” Pridėsiu- puikybe irgi.

www.radausave.lt