Categories
Saviugda

22 PAPRASTI PATARIMAI ASMENINIAM TOBULĖJIMUI ir AUGIMUI!

1. Būk atidus. Stebėk visus įvykius vykstančius aplink savo gyvenimą. Aplinkinis gyvenimas – puikus naujų idėjų ir patirties šaltinis.

2. Nepraleisk nei vienos idėjos kuri šauna į galvą. Užsirašyk į užrašų knygutę, jeigu idėjos neišeina realizuoti dabar – gali būti kad atsiras galimybių ją įgyvendinti vėliau.

3. Imk daugiau iš žmonių supančių tave. Aplink tave – daug pavyzdžių, idėjų, žodžių, santykių, klaidų, patirčių. Stenkis stebėti visą tai ir išnaudoti savo pranašumui.

4. Visada nešiok su savimi knygą arba bent jau žurnalą. Tokiu būdu išnaudosi savo naudai bet kokią pasitaikiusią minutę, kuri anksčiau galėjo būti prarasta veltui – laikas kelyje, eilėje ir t.t..

5. Skaityk bent 30 minučių į dieną. 

6. Apmąstyk. Tai turi tapti įpročiu. Tai „gimnastika smegenims“ ir puiki galimybė įnešti aiškumo savo veiksmuose.

7. Pabandyk kiekvieną vakarą analizuoti savo dieną. Kas pavyko, kas – ne? Ką reikėjo padaryti kitaip, kad viskas būtų buvę idealu?

8. Gerk daugiau „šaltinio“ vandens. 

9. Mažiau svarstyk – daugiau daryk.

10. Skaityk daugiau citatų – tai koncentruotas išminties rinkimas.

11. Pasirink savo «naudingą dienos patarimą» ir bandyk pritaikyti. 

12. Turėk asmeninę «buhalteriją»: įrašyk visas pajamas ir išlaidas. Taip mėnesio pabaigoje nekils klausimo: «Ir kur gi aš prašikau visus savo pinigus?» Tokiu būdu tu pastebėsi visus nereikalingus pirkinius «ryjančius » biudžetą.

13. Padaryk ką nors neįprasto – pirmą kartą. Arba atrask kitą įprastų, kasdieninių dalykų atlikimo būdą – pavyzdžiui, patogesnį ir trumpesnį kelią iki darbo. Tai treniruoja protinius sugebėjimus. Trumpai tariant – stenkis daryti įprastus dalykus neįprastai, pvz.: valytis dantis su kita ranka. Tu nepatikėsi – taip žmonės tampa protingesniais.

14. Skaityk tik naudingus interneto puslapius, daryk išvadas, o ne tiesiog permesk akimis. 

15. Dažniau naudok laikmatį atlikdamas kokią nors užduotį.

16. Mokykis valdymo, algoritmus, metodikas. Naudok žinomus, kurk savus. Pavyzdžiui išmok naudotis redaktoriumi – Keyboard Shortcut Editor.

17. Statyk priešais save tikslus – didelius, mažus . Ilgalaikį ir trumpalaikį. 

18. Rytais kelkis anksčiau. 

19. Klausyk mąstymą plečiančių arba motyvacinių audio knygų, jeigu užimtas tuo kas nereikalauja didelės koncentracijos.

20. Būk draugiškas dienos bėgyje – tai ugdo optimizmą ir kelia nuotaiką. 

21. Kiekvieną dieną skaityk atsitiktinai pasitaikiusį Wikipedijos straipsnį, tam, kad kiekvieną dieną gautum naujos informacijos.

22. Ieškok tik to, kas linksma ir įdomu. Tik taip galėsi jausti tikrą gyvenimo malonumą..

Šiuo įrašu pasidalino: Revoliucija – Visapusiškas tobulėjimas.

Categories
Laimė Tadas rašo

Kaip būti energingu ir motyvuotu?

Ar esi pagalvojęs, kodėl vienus darbus darai pilnas energijos ir motyvacijos, o kitus tuščias ir bejėgis?

Prieš keturis metus man buvo sunku rasti noro kuo nors užsiimti – buvau silpnas.                                                                                                              

Ir tada susimąsčiau kodėl taip gyvenu, kas už to slepiasi ir kaip pakeisti situaciją?

Rastu atsakymu naudojuosi jau keletą metų: vietoje klausymosi tik savo proto, pradėjau klausytis širdies balso – išmokau pajusti ką noriu veikti.

Pastebėjau, jeigu darau darbus sausai pagal planą, tai jaučiuosi tuščias, neįdomus, silpnas ir norisi pabėgti. Bet kai darau darbus iš širdies, tai man atneša džiaugsmo, produktyvumo, kūrybingumo, entuziazmo ir meilės.

Darydamas darbus iš širdies jausi vidinę pilnatvę, t.y. motyvaciją ir energiją.

Kyla baimė, kad klausantis širdies nepasieksi tikslų ar atsidursi nežinia kur. Bet turint tikslą – širdis žino greičiausią kelią link jo.

Protas save išaukština galvodamas, kad viską žino, o širdis eina su gyvenimu, kuris yra nenuspėjamas ir dosnus. Ir tik nuo Tavęs priklauso, kiek iš jo pasiimsi.

Energingas ir motyvuotas būsi darydamas, tai kas Tau patinka, o rasti kas Tau patinka gali tik klausydamas širdies balso.

Tokiu būdu radau ką noriu veikti gyvenime, pasikeitė vertybės, pradėjau skaityti įdomias knygas (nors ankščiau niekada to nedariau), nustojau klausytis baimių, susipažinau su įdomiais žmonėmis, mane aplankė laimė ir pilnatvė…

Ženk širdies keliu, pajusk motyvaciją ir būk energingas.

Tadas Rakauskas

Meditacijų įrašai internetu

Categories
Motyvaciniai

Neimanoma – tai ne faktas, tai tik nuomone: Andrius Tapinas at TEDxISM – Video

Andrius Tapinas – vienas tų žmonių, kurių vienu sakiniu neapibūdinsi net ir norėdamas. Pagal išsilavinimą — ekonomistas. Pagal profesiją — žurnalistas ir laidų vedėjas (visi žinom „Pinigų kartą“). Dargi — rašytojas, vertėjas, pokerio žaidėjas. Ko gero, nedaug kas žino, kad tai jis išvertė taip skaitomą „Žiedų valdovą“. O visai neseniai ir pats knygą parašė — pirmąją Lietuvoje steampunk`o žanro. Pats Andrius save apibūdina kaip „pats sau kelionių agentūra“ (labai mėgsta keliauti, o minėtų įstaigų paslaugomis nesinaudoja), „knygų rijiką“ (dar stebina?) ir „geimerį“ (tiesa, ne tik Xbox, o stalo ir vaidmenų žaidimų). Ir tai dar ne viskas. Įdomu, kaip tiek suspėti? Mums irgi.

 

Categories
Laimė Tadas rašo

Besąlygiškos laimės paslaptis

Gyvenimas yra galingas mokytojas. Norint išmokti visas jo pamokas, reikia turėti tinkamą požiūrį į jį arba – viskas bus labai painu.

Norint turėti tinkamą požiūrį užtenka vieno sprendimo. Tu privalai sau nuoširdžiai atvirai atsakyti į klausimus: Tu nori būti laimingas ar Tu nori būti nelaimingas? Padarius vienintelį sprendimą, Tavo gyvenimo kelionė tampa visiškai aiški.

Kaip mažam vaikui mama. Nesvarbu kokia ji yra kitų akyse: bloga, gera, netvarkinga, darbšti, neišauklėta ar pedantiška, vaikui tai nerūpi. Vaikas tikrai nori būti su savo mama be jokių sąlygų.

Taip pat ir su laime. Jeigu tikrai nori būti laimingas, tai pasakyk tai be jokio kvalifikavimo, be jokių sąlygų.

Čia nėra žodžių „jeigu“, „ir“, „bet“. Suprantu, kad baisu, tačiau neįmanoma, jog visą gyvenimą situacijos klostytųsi tik Tau palankia tvarka. Būna visko. Todėl neverta laimės rišti prie išorinių įvykių. Laimė yra vidinė būsena, kuri yra Tavo kontrolėje.

Mes esame žemėje ne tam, kad kentėtume. Gali būti laimingas, nes esi gyvas. Gali būti laimingas, nes turi draugų. Gali būti laimingas dėl visko kas vyksta Tavo gyvenime.

Jeigu išmoksi taip gyventi, Tavo širdis atsidarys ir tapsi vis laisvesnis nuo savo blogų nuotaikų.

„Esi laisvas tiek, kiek esi laimingas“ – Thich Nhat Hanh.

Besąlygiškos laimės paslaptis yra ta, kad pasiryžimas būti besąlygiškai laimingu leis Tau sužinoti viską apie save, apie kitus ir apie gyvenimą. Išmoksi viską apie savo protą, širdį ir savo valią. Tačiau tikrai taip bus tik jeigu jau dabar tvirtai pasiryši būti laimingu nepaisant nieko.

Kiekvieną kartą, kai dalelė tavęs tampa nelaiminga – padirbėk su tuo. Naudok viską, kas padeda. Jeigu esi pasiryžęs, tai niekas Tavęs negalės sustabdyti. Kokia nauda to nedaryti? Padaryk tai savo žaidimu ir lik laimingas nepaisant nieko.

—-

Todėl aš ir sukūriau audio meditacijos programą kuri padeda pakeisti požiūrį ir būti laimingu tiesiog čia ir dabar. 

Vaidos atsiliepimas apie paleidinėjimo audio įrašus:

Nuo vaikystės turėjau alerginį dermatitą. Paleidinėju kasdien, pasigirsiu – tikėjimas tuo tik sustiprėjo, o ir alergija beveik dingo, tokios švarios odos neturėjau jau senai. Ir dar – nuo išmokimo paleidinėti neskaudėjo galvos nei karto, matyt, ten neliko neigiamų minčių… Ačiū.

Vaida, 27m, stilistė

Išmok gerai jaustis jau dabar

Categories
Karjeros patarimai

Mes nueiname ten kur labai stipriai norime arba nenorime nueiti.

Dauguma saviugdos knygų yra orientuotos į tikslo pasiekimą, realizavimą. Nors didžiausias žmogaus tikslas turėti tikslą ir savęs viziją ateityje. Jeigu kiekvienas žmogus aiškiai žinotu ko jis nori ir į tai nuolat koncentruotus tai ir turėtu.
Daugumą žmonių žino, jog tikslo reikia siekti palengva, planuojant, turint viziją ir t.t. Bet problema tame, kad mes dažnai mėtomės tarp pasirinkimų, mes turime daugybę variantų ir nepasirenkame nei vieno. Vadinasi mes koncentruodamiesi į viską nesikoncentruojame į nieką. Galėdami turėti viską, neturime nieko.

Kaip tu save įsivaizduoji po dviejų metų? Kur tu būsi? Ką tu darysi? Kaip tu jausiesi? Kokie žmonės tave sups? Jeigu tu savęs nematai niekur, tai spėk kur tu atsidursi? Nelabai toli nuo to kur dabar esi. Kodėl mes pasirenkame gyventi blogai arba pakenčiamai, kai yra visos galimybės gyventi gerai? Kai yra visos galimybės realizuoti save? Žinoma, nerealizavę savęs, paskui nugesinsime ir savo vaikų svajones, nes netikėsime, kad gali būti kitaip.

Siūlau pažiūrėti video „Kodėl jums nepavyks pasiekti puikios karjeros?“

Kodėl žmonės malasi toje pačioje vietoje metų metus?

Čia yra mano asmeniniai pastebėjimai.

1. Nesikoncentruoja ties vienu dalyku. Amžinai mėtosi tarp pasirinkimų. Nebūk lūzeris, pasirink vieną sritį, projektą, darbą, veiklą ir maksimaliai į ją nerk. Ne šiaip kojas įmerk, bet visas nerk. Gauk toje veikloje tam tikrus rezultatus ir tada spręsk ar nori toliau judėti ta vaga ar ne.
Čia tas pats kaip su žmonėmis kurie pradeda medituoti ir po savaitės ar dviejų nusprendžia jog čia ne jiems, nes nėra jokių rezultatų. Gal tokie žmonės tikisi po savaitės meditacijos skraidyti ore, kai visą gyvenimą į save krovė akmenis?

2.  Nemato savęs ilgalaikėje perspektyvoje. Nemato savęs ateityje . Jokios savęs vizijos. Jeigu nėra savęs vizijos, tai nėra ir tavęs. Koks tu nori būti? Kur nori patobulėti? Kaip nori bendrauti? Kaip nori, kad tavo kūnas atrodytu? Nežinai?
Tai nuolat žiūrėsi į tuos žmones kurie žino ir amžinai jais žavėsiesi. Mes žavimės tam tikrais žmonėmis tik dėl to, kad jie leido sau daryti tai, ko tu neleidi sau, ko dauguma žmonių neleidžia sau daryti.

3. Nemato savęs ilgalaikėje perspektyvoje kuriant ilgalaikę vertę kitiems žmonėms. Kuo tu daugiau vertės sukuri kitiems žmonėms tuo daugiau vertės gauni iš kitų žmonių. Kuo tu esi naudingas kitiems žmonėms? Kokius turi įgūdžius kurie gali padėti kitiems? Kokią sritį tobulini nuolat? Kokią vertę ilgalaikėje perspektyvoje sukursi žmonėms? Vyras nereikalingas moteriai, jeigu jis negali būti reikalingas ir kitoms moterims. Vyras nesijaučiantis reikalingas daugumai moterų sunkiai pasijaus reikalingu ir savo moteriai. 

Ką daryyyyt?

Tiesiog pasirink vieną sritį ir nerk į ją, gauk pirmus rezultatus ir žiūrėk ar nori toliau ten būti ar ne. Geriau išeikvoti laiką konkrečiai dirbant, nei nuolat galvojant, o gal tuo užsiimti, o gal šituo. Koncentruokis į tai ko nori, o ne į tai ko nenori. Tu turi dabar tai į ką visada koncentravaisi net nesąmoningai. Koncentruojiesi į nesveiką maistą? Turi nesveikai didelę pilvo apimtį. Koncentruojiesi į sveiką maistą, turi gražų pilvo presą. Logiška ir aišku. Ar tikrai?

Dažnai koncentruojantis ties viena veikla ar tai  pašaukimu tu pradedi atrasti naujus dalykus ir iš to gali išeitį visiškai kita veikla ir darbas. Bet tu galbūt niekada to nebūtum radęs, jeigu nebūtum paaukojęs metų konkrečiam darbui dėl kurio nebuvai tikras, bet nusprendei nebesimėtyti ir ėmeisi veiksmų.

Tie žmonės kurie turi tai ko galbūt nenori, daro tą patį tik nesąmoningai iš įpratimo. Galvoja apie tai kas blogai, apie tai ko nenori ir į tai automatiškai koncentruojasi. Galvoti vien tik tai apie gerus dalykus nereiškia ignoruoti blogų ir apsimesti, kad šalia esančios moters nemuša girtas vyras ir „pozityviai“ praeiti nepadedant jai.  Tai reiškia, kad kiek galima daugiau koncentruotis į tai kas tave atgaivins, kas suteikia tau ilgalaikės vertės.

Jeigu aš nematyčiau savo aplinkoje žmonių kurie per kelis metus kardinaliai persi kvalifikuoja investuodami į save. Jeigu nematyčiau tų žmonių rezultatų kurie atrodo neįtikėtini, galvočiau, kad viskas yra beprasmiška jeigu dabar esi ten kur nenori būti. Nors iš tiesų viskas priklauso tik nuo to į ką tu koncentruojiesi didžiąja savo laiko dalį. Kiekvienas turi nežmoniškai didelę galią savyje, bet ne kiekvienas ją išgrįsta  pažadinti, nors kiekvienas žino, jog ją turi.

Smagus tas žaidimas vardu gyvenimas. Tie kas mano, kad čia ne žaidimas, žaidžia pernelyg rimtai ir „perdega“.

Jeigu tu jautiesi užstrigęs vienoje vietoje, sudalyvauk 90 dienų iššūkyje ir atgauk savo vyrišką galią.

 

Categories
Sėkmės psichologija

8 veiksniai lemiantys mūsų sėkmę

Apie sėkmę versle ir gyvenime trumpai ir suprantamai.

Daugelis iš mūsų kartais susimąstome apie sėkmę, pasisekimą versle ir gyvenime. O jeigu mūsų paklaustų, kas lemia žmonių sėkmę versle ir gyvenime? Manau būtų įmanomą kažką atsakyti, bet šiandien pateiksiu 8 kertinius dalykus vedančius link sėkmės.

Taip pat, noriu pridurti, kad tai nebus vien mano pamąstymai. 7 metus Richard St. John tyrinėjo ir ieškojo optimaliausios sėkmės formulės, apklausdamas virš 500 sėkmingų žmonių, tarp kurių buvo Bill Gates, Steve Jobs, Seth Godin ir daugybė kitų. Remsiuosi šiais tyrimais, keliomis perskaitytomis knygomis apie sėkmę, sėkmingo verslo įgyvendinimą, bei savo nuomone.

1. Aistra ir entuziazmas.

Vidinė ugnelė, aistra ir entuziazmas mūsų daromai veiklai yra vienas pagrindinių dalykų. Pamirškime tokius žodžius, kaip: tingiu, vėliau, ir taip gerai, neapsimoka, kas iš to… Taip pat, motyvuokime save, dažniau matydami savo srities pasisekusius žmones, klausydami jų istorijų, pasisemdami žinių ir drąsiai jų klausiant.

Darykime tai ką mėgstame ir nuo ko jaučiame malonumą, o ne siekime greitai pasipelnyti ir gauti kuo daugiau pinigų. 
I would pay someone to do what I do“ – Carol Colleta

Jeigu darysime ir sieksime to kas mus veža ir kas mums patinka, pinigai ateis patys.

2. Daug darbo

Nepakanka 2 ar 4 valandų per dieną, kad pasiektume daug. Puikus pavyzdys Ilja Laursas, kuris daug ir sunkiai dirbo su savo GetJar ir pirmas atostogas turėjo tik po 6 ar 7 metų. Tai tik parodo, kad turime daug dirbti, domėtis ir tobulėti savo srityje.

„It’s all hard workNothing comes easily. But I have a lot of fun.“ – Rupert Murdoch, CEO @ Big Cheese.

Įdėkime daug darbo, bet tuo pačiu ir mėgaukimes dideliu ir sunkiu darbu. Nes pats Steve Jobs yra pasakęs, kad darykime tai, kas patinka ir nereikės dirbti nei vienos dienos savo gyvenime!

Running businessman.

3. Siekimas pačio geriausio

Mūsų ribos yra ten, kur mes jas užsibrėžiame. Turėkime labai didelius, globalinius tikslus ir jų siekime. O jeigu kažkam tai atrodys juokinga, pažiūrėsime, kas juoksis vėliau. Kai Bill’as Gates’as kūrė Microsoft, daug aplinkinių vadino jį kvailiu ir didėlių dėžių (kompiuterių) žiurke. Puikiai matome, kuo viskas bagėsi ir kas juokiasi dabar.

Siekime patys gauti kuo daugiau žinių. Tobulėkime kiekvieną dieną, žiūrėkime online seminarus, mokymus, skaitykime knygas ir bendraukime su savo srities profesionalais. Nebijokime klausti, o galbūt ir pakviesti susitikti pabendrauti. Metų skirtumas – ne problema.

To be successful put your nose down in something and get damn good at it!“ – Alex Garden.

Nepamirškime, geriausias to siekimas – bandyti, bandyti ir dar kartą bandyti.

4. Susitelkimas ir lengva disciplina

Susitelkime ir susikoncentruokime į vieną dalyką ir nesiblaškykime per daug kitur. Matykime savo tikslą ir nuoširdžiai jo siekime. Pabandykite atsisakyti naktinio blaškymosi mieste, po klubus su alkoholiu ir grįžimo paryčiais. Tai pakeiskime vyno taure ar alaus bokalu su bendraminčiais vakare, bendraujant ir gvildenant įdomias, naudingas temas.

5. Stumkime save į priekį

„Push yourself . Physically, mentally, you gotta push, push, push. – David Gallo

Stumkime save nuo drovumo ir nedrįsimo kažko paklausti, ar kažkur nueiti. Būkime drąsus, bei pasitikintys savimi ir tai ką darome. Ne abejokime kažkuo, o tiesiog darykime.

Drovumą ir abejones – pamirškime ir ištrinkime!

Kaip ir minėjau, mūsų ribos yra ten, kur mes jas užsibrėžiame. Jeigu manysime, kad mes per prasti, kad galbūt neįmanoma to pasiekti – taip ir bus. Jeigu sieksime ir tikėsime, kad viskas įmanoma, kad mes būsim geriausi pasaulyje – taip ir bus, o jei ne tiksliai taip, tai bent jau arti to.

Beabejo, nevisada lengva save pastumėti ir padrąsinti. Tuomet tam turime savo mamas, kolegas ir bendraminčius. Visada pastūmėkime savo draugus ar gimines į priekį, suteikime jiems pasitikėjimo. 

MOVING-UP

6. Parodykime save, bei savo veiklą

Dauguma sako, jog nori būti millionieriais. Puiku! Sukurkime vertę, kurią žmonės norės pirkti. Žmonės dažniausiai perką daiktą, kuris jiems suteiks tam tikrą vertę ar jausmą. 

Geriausias pavyzdys yra Steve Jobs, kuris sukūrė itin vertingą prekinį ženklą – Apple. Puikiai žinome, kad žmonės Apple produktus dažniausiai perka dėl obuoliuko, kuris jiems suteikia gero įvaizdžio ir patogumo jausmą.

Neslėpkime savo idėjų, sudarykime planą, kaip mes jas pateiksime ir sukursime vertę, kurios norės žmonės.

7. Idėjos

Ką daryti, kad kiltų idėjos? – 

  • Klausykite ir stebėkite aplinką
  • Būkite smalsus
  • Dažnai klauskite kitų ir savęs
  • Analizuokite ir spręskite problemas
  • Susipažinkite su įdomiais žmonėmis

Pasakokime savo idėjas kitiems, klauskime ar mūsų idėja jiems padėtų. Klauskime patarimų ir nebijokime, kad mūsų idėją kažkas pavogs! Tai yra dažna daugelio baimė, neatskleisti idėjos, nes ji yra tokia gera ir vertinga, kad jeigu kažkas sužinos iškarto susikraus turtus ir ją pavogs. Taip nėra.

Pailiustruosiu tai itin gera Ilja Laurso fraze: „Idėja yra niekas – darbas yra viskas.“ – Ilja Laurs

8. Nepasiduokime ir bandykime daug kartų

Statistiškai 1 iš 9 idėjų būna pasisekusi, tad nebijokime bankrutuoti. Ištikrųjų bankrotas yra pakankamai geras dalykas, nes save atlaisvini naujoms idėjoms ir įgauni itin vertingos patirties.

Su kiekviena nesėkme, didinsime savo tikimybę pasiekti kažko daugiau, tad jokiu būdų nepasiduokime. Bandykime, kurkime, bankrutuokime, vėl bandykime, ir vėl nebijokime kristi, bet vieną kartą tikrai pasiseks, nes būsime įgavę itin daug patirties ir žinių.

8ToBeGreat_Poster_White

Pabaigai

Pabaigai norėčiau pasakyti, kad tai yra vieni didžiausių dalykų vedantys link sėkmės. Turėkime visada tai galvoje, prisiminkime ir tobulėkime kartu.
Šį straipsnį rašiau turėdamas tikslą suteikti žinių apie šiuos 8 kertinius dalykus, bei motyvuoti. Motyvacijai taip, pat pridedu itin motyvuojantį ir įkvepianti trumpą vaizdo įrašą:

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=NAeha727ZWI“ width=“500″ height=“400″]

 

Autorius:  Antanas Bakšys

Categories
Sėkmės psichologija

Vienintelis žmogus kuriuo tu gali pasitikėti esi tu pats.

Būkime sąžiningi. Žmonės nėra pati protingiausia rūšis žemės planetoje. Mes kartais darome kvailus dalykus, kvailai kalbame ir kvailai mąstome. Bet vienas iš bukiausių mūsų atliekamų dalykų yra pasitikėjimas kitais žmonėmis. Mes nesuprantame, kad pasitikėti galima tik savimi.

Mes tai darome kasdien to net nesuprasdami. Pasikliaujame kitais žmonėmis tam, kad jie mus padarytų laimingais, kai rizikingai bandome siekti meilės. Tačiau mes nesuprantame to fakto, kad visų pirma turime būti laimingi dėl savo pačių gyvenimų ir dėl savęs pačių kaip asmenybių, tik tada kiti žmonės galės praturtinti mus dar labiau.

Žmonės bijo pasižiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, jie bijo priimti tiesą apie save ir savo gyvenimą: jie renkasi lengviausią kelią, ir ieško kito žmogaus nuo kurio galėtų priklausyti laimė ir apskritai gyvenimas.

Tokie žmonės nesuvokia, kad tokiu būdu daro sau meškos paslaugą. Tai vyksta taip dažnai, kad to beveik neįmanoma sustabdyti. Pasikliaudami kitais, o ne savimi ir tikėdamiesi, kad įvyks stebuklas greičiausiai taip ir liksite apgailėtinais bestuburiais visą likusį gyvenimą. Jums reikia atsibusti ir pakvėpuoti grynu oru.

Niekas už ačiū dėl jūsų ir piršto nepajudins. Niekas nepadės tada, kai jums to labiausiai reikės. Jūsų draugai dings taip pat greitai, kaip nuo jūsų nusigręš tie žmonės kuriuos mylėjote. Žmonija taip bijo likti viena ir žiūri į tai kaip į tokį negatyvų dalyką dėl to, kad mes nežinome kaip savimi pasitikėti ir nuo savęs priklausyti. Štai kodėl mes panyrame į depresiją ir manome, kad mūsų gyvenimai taip ir liks beverčiai.

Privalote pradėti save pažinti, pradėti suprasti kas jūs esate iš tikrųjų ir pasitikėti savo priimtais sprendimais, nes galiausiai, juk jie ir formuoja jūsų likimą. Mes leidžiame savo nesaugumo jausmui ir kitų žmonių apkalboms užimti tokią didelę vietą savo gyvenime, kad net nesuvokiame, jog šie dalykai negali turėti su mumis nieko bendro. Tai yra tik nuomonės, o liūtas juk niekada nesiklauso ką mano avys.

Yra vienas dalykas kurį jūs visi turite išmokti, lengvuoju ar sunkiuoju būdu, ankščiau ar vėliau, bet visi suprasite, kad pasitikėti galite tik savimi. Visi turi savų tikslų ir nesvarbu, kokie artimi jie jums bebūtų, kai jums jų reikės jie gali pranykti taip pat greitai kaip ir pasirodė jūsų gyvenime.

Gyvenime bus etapų, kai pasieksite visišką dugną, kai jausitės vieni, bet vietoj to kad prarastumėte protą ir pradėtumėte galvoti, kad esate beverčiai, jūs turite skirti laiko sau ir suprasti, kad jums artimiausias asmuo esate jūs pats. Taigi, kodėl nesuprantate kaip reikia tvarkytis su savimi, su savo problemomis ir kasdienėmis jus supančiomis situacijomis tam, kad pasiektumėte gyvenime sėkmę ir laimę.

Kai gyvenate priklausydami nuo kitų, jūs jiems duodate galią valdyti tai, ką valdyti teisę turite tik jūs vienas: savo gyvenimą. Mano senelis visada man sakydavo, „Niekada neleisk kitam žmogui skolintis dviejų dalykų, merginos ir mašinos, o kai priklausai nuo kitų, tu leidi jiems skolintis savo gyvenimą“.

Paimkite savo gyvenimo vadžias į rankas ir supraskite, kad jūs esate savo gyvenimo vedliai – ne kas nors kitas. Nėra auksinio kelio kuriuo jūs turite sekti, nėra saugių slėptuvių – taigi liaukitės jų ieškoti ir jomis pasitikėti.

Liaukitės ieškoti auksinių patarimų ar kokios nors slaptos sėkmingo gyvenimo formulės. Kai einu gatve, viskas ką matau tai apgailėtini veidai tų žmonių, kurie negali jausti savo gyvenimui didesnės neapykantos negu jaučia dabar… tai yra todėl, kad jų laimė visiškai priklauso nuo kitų žmonių. Jie savimi nepasitiki ir yra pririšti prie savo nelaimingo gyvenimo, nes nepažysta savęs, neturi pasitikėjimo savimi ir galios patys priimti sprendimus.

Pabaigoje, viskas priklauso nuo savęs pažinimo. Tu, tik tu ir niekas kitas negali suprasti ar pasiekti to ko tu nori gyvenime. Vienintelis žmogus kuris pasitiks jus tunelio gale būsite jūs pats. Vienintelis žmogus nuo kurio galite priklausyti ir kuriuo galite pasitikėti esate jūs. Tol kol to nesuprantate, jūs gyvensite pilną klausimų, o ne atsakymų gyvenimą. Sprendimas kas valdys jūsų gyvenimą priklauso tik jums. Rinkitės atsakingai.

Parengė Justinas Ragaišis pagal elite daily

Categories
Laimė

Ar įgyvendiname savo pašaukimą?

Ar taip jau paprasta būti savimi ir keliauti per gyvenimą vedamiems savo širdies balso? Ar suprantame, ar įgyvendiname savo pašaukimą – savo misiją? Juk kiekvienas jį turime.. Ir nuo to, ar jį įgyvendiname, priklauso – ar esame laimingi..

Apie tai – Ošo (Bagvano Šri Radžnišo) pasakojimas:

Aš girdėjau istoriją apie vieną gydytoją, kuris tapo geriausiu savo šalies chirurgu. Jį paskyrė Nacionalinės chirurgų draugijos prezidentu, ir ta proga jo garbei buvo surengta didelė šventė. Bet jis buvo liūdnas. Draugas jo paklausė:

– Kodėl tu atrodai toks nusiminęs? Turėtum būti laimingas – tu tapai geriausiu chirurgu, ir niekas negali tau prilygti. Chirurgui pati didžiausia garbė – tapti Nacionalinės draugijos prezidentu. Kodėl tu toks liūdnas?

Chirurgas atsakė:

– Aš niekada nenorėjau būti chirurgu, o dabar nuo to niekur nepabėgsiu. Jei būčiau patyręs nesėkmę, tuomet dar turėčiau šansą, bet dabar aš jau tvirtai su tuo sukaustytas.

Draugas atsakė:

– Tu, turbūt, juokauji. Apie ką tu kalbi? Tavo šeima laiminga, tavo žmona laiminga, tavo vaikai laimingi, visi laimingi ir kiekvienas tau išreiškia didžiausią pagarbą.

Chirurgas atsakė:

– Bet aš pats savęs negerbiu, ir tai – svarbiausia. Norėjau tapti šokėju, bet tėvai man to neleido, ir aš turėjau paklusti. Aš buvau silpnavalis. Ir jaučiuosi nelaimingas dėl to, kad tapau geriausiu chirurgu. Aš nelaimingas dėl to, kad esu pats blogiausias šokėjas pasaulyje. Aš negaliu šokti – tame ir yra mano bėda..

Moralė: pasitenkinimas savimi ateina ateina iš prigimties, o ne iš visuomenės. Jūs atsinešate savo likimą su savimi. Sekite juo. Ir tik jūs, ir niekas kitas, žinosite, ar įgyvendinote savo pašaukimą. Gal jūs ir negausite Nobelio premijos, nes niekas iš atlikusių savo misiją – nei Buda, nei Kristus – nieko panašaus negavo. Pripažintas visuomenėje premijas gauna tie, kas nuoširdžiai paklūsta daugumai, kas pasiekia kitų iškeltus tikslus, todėl dauguma jų jaučia gilų nepasitenkinimą. Ir tai ne atsitiktinumas, tame yra gili prasmė. Premijos negali suteikti jums pilnatvės. Sekite savo prigimtimi ir įgyvendinkite savo pašaukimą..

O štai dar vienas puikus filmukas apie gyvenimo stebuklą ir apie tai, kokie kartais tampame, kai neįgyvendiname savo pašaukimo..

Dėkojame už straipsnį Ruvi.lt

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=Xhw-Mxd-WIg“ width=“400″ height=“350″]
Categories
Vyriškas patarimas

Kaip nusiteikti pozityviam mąstymui ir gyvenimui?

Kaip nusiteikti pozityviam mąstymui? Žinau yra daug kalbėta ir rašyta, bet tai manęs nemotyvuoja. Padeda bendravimas su nepažįstamais žmonėmis, bet tai labai trapus dalykas, bent viena neigiamas mintis ir vėl užeina niūrios mintys… Girdėjau, kad meditacija padeda, bet neina imtis kažko naujo ir nebandyto, bet gal tai kažko naujo pradžia? Kelias i sėkme? 20m gal ir nereiktu taip sureikšminti, bet atsiranda daug baimių ir nežinomybės ( priėjimas prie merginos ir pnš.). Ačiū už jūsų pagalba 🙂

 

Atsakymas:

Sveikas,

Nėra tobulu žmonių, yra tik tobulos kaukės. Nebūna taip, jog esi visada gerai nusitaikęs ir laimingas. Būna ir gerų ir blogų  dienų, bet kol esi gyvas, tol viskas gerai.

Aš tau parašysiu tik pagrindą nuo ko galėtum pradėti.

Jeigu tau padeda gerai jaustis buvimas tarp žmonių, bendravimas, tai būk ten nuolat. Bendravimas, komunikacija suteikia tau savivertės, tu pamatai, kad po galais, tau yra viskas gerai, nėra ko čia jaudintis.

Meditacija apskritai padeda gyventi. Nes nurimsta mūsų protas kuris dažnai šneka nesąmones ir prisimena ankstesnius dalykus. Medituojant galima išsivalyti blogus įsitikinimus, senus mąstymo modelius kurie suteikia negatyvo ir skatina degraduoti. Suteikia ramybės, atsipalaidavimo ir t.t.

Baimės dažnai tave saugo nuo skausmo. Tu bijai, nes visa tavo esybė jaučia, jog tau gali skaudėti, todėl tave taip sukausto baimė, jog tu nieko negali padaryti, o kai nieko negali daryti tai ir neskauda. Tai galima sakyti apsauga iš meilės tau. Skamba keistai, bet pasinagrinėk iš kur kyla baimės. Taip pat mes bijome to, kas mums atrodo labai svarbu, sureikšminame dalykus kurie iš tiesų nė velnio nėra reikšmingi patys savaime. Todėl nepaversk situacijų blogesnėmis nei jos iš tiesų yra.

Kitas dalykas, pozityvumas ateina iš tikslo turėjimo. Jeigu tu nežinai ko nori, nežinai ką nori padaryti ir pasiekti, tai nieko keisto jeigu tu blaškaisi, nežinai ko imtis. Skirk laiko tikslų užsirašymui. Taip pat tikslas be vizijos, tik skaičius be reikšmės. Visi tikslai turi turėti viziją kaip jie atrodys įgyvendinti, o tai motyvuoja žmogų, kai tu mintyse matai savo tikslo pasekmes, kuo dažniau matysi tai ką nori turėti, koks būti ir kaip gyventi, tuo greičiau nueisi ten kur nori. Tik žinoma reikia eiti, o ne laukti, kol kažkas savaime ateis.

Reziumuojant.   Turėk tikslus ir matyk jų vizijas. Tikėk tuo ką darai, tiesiog tikėk ir daryk ką reikia daryti.

Užsiimk meditacija jeigu nori emociškai gerai jaustis, tai tave nuramins, atpalaiduos ir leis užtikrinti ir ramiai judėti į priekį. Meditacijų yra įvairių.

Tokia čia ta paslaptis, tiesiog nuolatinis, kasdienis darbas su savimi turint tikslą ir vizija, nes iš ten ir ateina pozityvumas, o ne iš dreifuojančio laivo be tikslo.

Sėkmės tobulėjant ir augant.

Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.

Categories
Karjeros patarimai Motyvacija

Gyvenimas, jausmai ir tai kas trumpa.

Gal ir keista bus girdėti nuo ko kilo idėja parašyti straipsnį apie gyvenimą. Aš šiaip asmeniškai nesu mėgėjas gerti alkoholinius gėrimus, labai retai, nors ir dirbu naktiniame klube. Vieną naktį sumasčiau šiek tiek atsigerti. Nuojauta.:) Visą vakarą gėriau apsentą su tam tikrom priemaišom, visas vakaras buvo nuostabus, vakarėlis praėjo labai sėkmingai, smagiai na ir t.t. Ryte atsikeliu… ir visiškai pilna galva minčių.. Apie gyvenimą…
Prasidėjo rytas nuo to, kad prisiminiau visas vakarykščio vakarėlio detales. Pašnekėjau su mergina ir ją palikau todėl, kad ji negerbė mano darbo ir nenorėjo ,kad aš jį dirbčiau. Ir kodėl delsiau metus su puse, kad tai padaryčiau.. Antras dalykas atėjo tas, kad aš stoviu vietoj ir niekur netobuleju su ja būdamas. Bet tai jau sutvarkyta. Gana apie mane ir mergina. Praeitas etapas, tema uždaryta.;)  Pradėjau labai giliai mastyti. Kokie žmonės, kuom jie save įsivaizduoja, kodėl vieni turtingi kiti vargšai, kodėl ne visi gali būti laimingi ir mylimi. Labai daug supratau. Nereikia kažko stebuklingo norint būti turtingam ir laimingam. Materijos aišku antraeilis dalykas, bet.. Daigtai duoda kažkokios laimės juk visiem. Aš padariau tokią išvadą, kad dauguma žmonių tinginiai. Tikrai. Dauguma skundžiasi, kad nesiseka, kad viskas ne taip kaip jie nori, žmogau-atsimerk. Viskas tau palei nosį.:] Galėčiau duoti porą patarimų kaip būti sėkmingam ir turtingam. Rask savo nišą. Savo pašaukimą ir tai kas tau patiktu. Patinka ir negali negalvoti apie fotografavimą ? užsiimk tuo. Dauguma žmonių moka didžiausius pinigus universitetams, kad suteiktu jiems diplomą, su kuriuo taip pat nepriima i darbą be patirties. Čia yra viršūnių viršūnė.

Patarčiau laikytis to kas patinka. O kas patinka tau ? Fotografavimas, piešimas, muzikos kūrimas, pozavimas, šokimas ir t.t. Yra labai daug pavyzdžių kurie pasiekė savo. Pažįstu žmogų kuris visą gyvenimą tapė ir iki šiol tapo, Lietuvoje niekas to nevertina, jis šiuo metu yra New York city, USA. Gatvėje tapydavo eskizus, kaip jis man sakė, užsidirbdavo tiek, kad užtekdavo pragyventi NY ir dar daug likdavo, o dabar kažkur labai gera darbą dirba ir jau kaip ir milionieriumi tapo, nepamirškime, kad amerikos brangiausias miestas yra NY. Pažystu šokėją lietuvę, kuri buvo pakviesta šokti ArminVan Buuren komandoje, pasaulinio lygio didžėjaus ture. Visažistes kurios taip pat NY dirba su garsiausiais pasaulio žmonėmis. Jie visi nėra baigę aukštojo išsilavinimo. Supratau, kad reikia turėti tik nišą ir ją kurstyti. Domėtis, daryti tai geriau už tuos kurie galvoja, kad tai gali daryti. Tiesiog būti geriausiam. Visapusiškai. Turėdamas visa tai, turėsi ir idėja kaip daug užsidirbti. Man asmeniškai patinka apsinuoginusių merginų nuotraukos, tiesiog labai meniškas ir gražus dalykas, iš to gali daryti fotosesijas, nes daug merginu nori buti fotografuojamos ir būti žinomos, o daug vyrų mėgsta vartyti tokias nuotraukas ir žavėtis. Patinka turėti išskirtinių ir gražių rūbų ir jau beveik šią minti realizavau, pardavinėti internetu išskirtinio tipo ir vaizdo rbus vyrams ir moterims, tokiu kokiu nėra Lietuvoje ir tokiu nuo kuriu gali žandikaulis atvėpti  + ne už brangią kainą + ateityje prasiplėsti ne tik Lietuvoje, o ir visame pasaulyje.
Pagalvokite, gyvenate neilgai, o mirsime visi vienaip ar kitaip, tai pragyvenkite jį kuo įdomiau, prabangiau, smagiau ir turiningiau. Linkėčiau visiems pasiekti savo sėkmę ir labai džiaugčiausi jei visgi išeitu kažkas. Nebijokite, rizikuokite ir darykite. Dar karta kartoju, gyvename ne amžinai. Kaip aš sakau:“Get rich, or die trying“. Drąsos, meiles, harmonijos, džiaugsmo ir protingos sielos draugai jums!