Categories
Sėkmės psichologija

Kaip suspėti įlipti į traukinį ir nesiblaškyti jame? Pokyčiai ir pastovumas.

Pastovumas
Viskas kinta

Kažkada prieš gerus trejus metus skaičiau straipsnį. Jame buvo vystoma mintis apie tai, kad pokyčiai yra natūralus dalykas žmogaus gyvenime, todėl žmonės neturėtų jų bijoti, o atvirkščiai, juos priimti ir tobulėti drauge su aplinka. Man tai buvo labai priimtina mintis, nes jau nuo vaikystės priimdavau radikalius sprendimus, kurie keisdavo gyvenimo kryptį, tik jausdavausi nejaukiai. Perskaitęs straipsnį ir įsisavinęs šią mintį, pokyčius priimdavau kaip natūralų ir būtiną dalyką. Taip prasidėjo pirmieji verslo bandymai 12 klasėje, bandymai gyventi savarankiškai, kartais ir radikalūs gyvenimo norų pokyčiai. Žinoma, per tuos pokyčių laikus, praktiškai 90% bandymų baigdavosi nesėkme. Tačiau tik iš vienos pusės.

Dauguma mano draugų ir aš esame panašioje situacijoje, tiek finansinėje, tiek tikslų siekime. Ir gali atrodyti, kad nebuvo verta tiek jėgų švaistyti, jei visgi esu ten pat kur ir kiti. Tačiau gyvendamas pagal pokyčių dėsnį išsiugdžiau įgūdį veikti greitai ir tikslingai, apgalvoti, kas bus toliau, ir prie ko nuves vieni ar kiti veiksmai. Per tuos metus sukaupiau “pokyčių valdymo” patirtį, todėl dabar pradėti naują darbą, sudėlioti planus ir tikslus yra vienas juokas.

Šiandieninis pasaulis sukasi kaip vėjas ir kartu yra pilnas galimybių. Todėl pokyčius priimantys žmonės turi 100 kart daugiau šansų pasiekti sėkmę, nei tie kurie vadovaujasi jau pasenusiomis taisyklėmis. Kaip rašė Robertas Kyosakis, svarbu atrasti sėkmės formulę, kuri veikia. O kai ši nustoja veikusi, ieškoti naujos formulės.

Taip pat turiu pridurti, kad vien tik pokyčiai savaime neatneš sėkmės. Štai čia vietoj Pastovumo geriausiai gali pasitarnauti Nuoseklumas. Nuosekliai priimdami pokyčius, ir badydami iš kiekvieno išspausti juose esančias galimybes tobulėsime sparčiausiai.

www.radausave.lt

Categories
Sėkmės Istorijos Sėkmės psichologija

Richard St. John sėkmės formulė


Norint išmokti valdyti pinigus, pirmiausia reikia to norėti ir tikėti savimi. Atrodo – labai paprasta, tiek kartų girdėta, bet prisipažinkite, kiek kartų jau bandėte taupyti, ar atidžiau pasidomėti savo, pavyzdžiui, II-osios pakopos  pensijų situacija? Tai, ko pradžioje imatės su entuziazmu, po kurio laiko būna apleidžiama. Kodėl? Paprasčiausiai nustojate  tikėti, kad  jums pavyks, pristingate ryžto ar pametate tikslą iš akiračio.

Alfa vyras pagrindinis tikslas – įkvėpti jus veikti.   Norime  uždegti jus  gerais pavyzdžiais  ir  sėkmės  susilaukusiomis idėjomis, pristatyti žmones jau atradusius sėkmės formulę. O  dabar apie Richard St. John. Jis įkūręs St. John  Group kompaniją, kuri yra pagrindinė „Black- berry“,  „Nortel“  ir kitų įmonių marketingo     strategijos vykdytoja. Rich-ardas yra laimėjęs apdovanojimus už geriausius komercinius scenarijus, laisvalaikiu fotografuoja, bėga maratonus. Nagrinėdamas sėkmės istorijas, Richardas per 10 metų paėmė virš 500  interviu  iš  įvairiausių sėkmingų žmonių.

Vieną kartą Richardas  St.  Johnas atvykęs į  konferenciją kurioje buvo susirinkę tik turtingi ir pasiturintys  žmonės nusprendė jų paklausti, kas jiems padėjo pasiekti tokių aukštumų. Taip jis pradėjo sėkmės istorijų nagrinėjimą ir po daugiau nei 500 paimtų interviu iš įvairių turtuolių, jis padarė išvadas ir išvedė 8 sėkmės dėsnius.

1. Aistra – mylėkite tai ką darote, darykite tai su užsidegimu ir ne dėl pinigų, pinigai anksčiau ar vėliau ateis. Mylėkite savo darbą, džiaukitės ir didžiuokitės tuo ką dirbate ir kokia yra jūsų profesija.

2. Darbas – Dirbkite daug ir sunkiai. Dirbkite su malonumu, niekas neateina lengvai, o ypač tai ko jūs siekiate nebus padėta jums ant lėkštutės. Tai lyg iššūkis jums, kurį su šypsena priimat ir tuo džiaugiatės.

3. Susitelkimas –  kitaip  susikoncentravimas. Susikoncentruokite ties vienu dalyku kurio jūs norite, negailėkite nei laiko, nei pinigų, nei jėgų tam.  Dėmesio  sutelkimas daugumai dalykų nepadeda pasiekti to ko tikrai norite.

4.  Stumtelėjimas – reikia save  stumtelėti, nugalėti drovumą, abejingumą savimi. Jei pačiam sunkiai sekasi tai padaryti, tuomet susiraskite kas galėtų jus stumtelėti.

5. Idėjos –Viena gera idėja jus gali pakelti iki didžiausių aukštumų. Billas Geitsas (Bill Geits) teigia, kad pirma  gimė  puiki idėja, o iš  jos – kompiuterių programinės įrangos kompanija. Kūrybingi yra netik  meno, bet ir visi kiti   žmonės nepriklausomai nuo specialybės ir veiklos.

6.   Tobulumas – Tobulinkite save kaip asmenybe, tokiose srityse kuriose jaučiate potrauki ir begalinį norą. Tobulinkite save kas dieną, kas valandą, kas minutę ir tik tobulėsite tai atkakliai praktikuodami.

7. Tarnavimas –  Tarnaukite  žmonėms, bukite naudingas. Kai kurie žmonės taip pasiekė didesnių aukštumų nei jie patys buvo išsikėlę, ir tik padėdami kitom asmenybėm.

8.  Stengimasis –  tęskite tai, ką pradėjote. Negailėkite nei laiko nei jėgų, nes per naktį niekas nepasidarys.

Taigi  sėkmę nėra  lengva pasiekti, bet  tai tikrai įmanoma. Ir aš žinau, kad jūs turite sritį kurioje dirbtumėte su malonumu, pasikartosiu, ne dėl pinigų, bet dėl malonumo, o tuomet jau pinigai patys ateina pas jus.

Sėkmės.

Parengė: Deividas Ambrazevičius

Žurnalui „Alfa Vyras“