Categories
Sėkmės psichologija

Vienintelis žmogus kuriuo tu gali pasitikėti esi tu pats.

Būkime sąžiningi. Žmonės nėra pati protingiausia rūšis žemės planetoje. Mes kartais darome kvailus dalykus, kvailai kalbame ir kvailai mąstome. Bet vienas iš bukiausių mūsų atliekamų dalykų yra pasitikėjimas kitais žmonėmis. Mes nesuprantame, kad pasitikėti galima tik savimi.

Mes tai darome kasdien to net nesuprasdami. Pasikliaujame kitais žmonėmis tam, kad jie mus padarytų laimingais, kai rizikingai bandome siekti meilės. Tačiau mes nesuprantame to fakto, kad visų pirma turime būti laimingi dėl savo pačių gyvenimų ir dėl savęs pačių kaip asmenybių, tik tada kiti žmonės galės praturtinti mus dar labiau.

Žmonės bijo pasižiūrėti į savo atvaizdą veidrodyje, jie bijo priimti tiesą apie save ir savo gyvenimą: jie renkasi lengviausią kelią, ir ieško kito žmogaus nuo kurio galėtų priklausyti laimė ir apskritai gyvenimas.

Tokie žmonės nesuvokia, kad tokiu būdu daro sau meškos paslaugą. Tai vyksta taip dažnai, kad to beveik neįmanoma sustabdyti. Pasikliaudami kitais, o ne savimi ir tikėdamiesi, kad įvyks stebuklas greičiausiai taip ir liksite apgailėtinais bestuburiais visą likusį gyvenimą. Jums reikia atsibusti ir pakvėpuoti grynu oru.

Niekas už ačiū dėl jūsų ir piršto nepajudins. Niekas nepadės tada, kai jums to labiausiai reikės. Jūsų draugai dings taip pat greitai, kaip nuo jūsų nusigręš tie žmonės kuriuos mylėjote. Žmonija taip bijo likti viena ir žiūri į tai kaip į tokį negatyvų dalyką dėl to, kad mes nežinome kaip savimi pasitikėti ir nuo savęs priklausyti. Štai kodėl mes panyrame į depresiją ir manome, kad mūsų gyvenimai taip ir liks beverčiai.

Privalote pradėti save pažinti, pradėti suprasti kas jūs esate iš tikrųjų ir pasitikėti savo priimtais sprendimais, nes galiausiai, juk jie ir formuoja jūsų likimą. Mes leidžiame savo nesaugumo jausmui ir kitų žmonių apkalboms užimti tokią didelę vietą savo gyvenime, kad net nesuvokiame, jog šie dalykai negali turėti su mumis nieko bendro. Tai yra tik nuomonės, o liūtas juk niekada nesiklauso ką mano avys.

Yra vienas dalykas kurį jūs visi turite išmokti, lengvuoju ar sunkiuoju būdu, ankščiau ar vėliau, bet visi suprasite, kad pasitikėti galite tik savimi. Visi turi savų tikslų ir nesvarbu, kokie artimi jie jums bebūtų, kai jums jų reikės jie gali pranykti taip pat greitai kaip ir pasirodė jūsų gyvenime.

Gyvenime bus etapų, kai pasieksite visišką dugną, kai jausitės vieni, bet vietoj to kad prarastumėte protą ir pradėtumėte galvoti, kad esate beverčiai, jūs turite skirti laiko sau ir suprasti, kad jums artimiausias asmuo esate jūs pats. Taigi, kodėl nesuprantate kaip reikia tvarkytis su savimi, su savo problemomis ir kasdienėmis jus supančiomis situacijomis tam, kad pasiektumėte gyvenime sėkmę ir laimę.

Kai gyvenate priklausydami nuo kitų, jūs jiems duodate galią valdyti tai, ką valdyti teisę turite tik jūs vienas: savo gyvenimą. Mano senelis visada man sakydavo, „Niekada neleisk kitam žmogui skolintis dviejų dalykų, merginos ir mašinos, o kai priklausai nuo kitų, tu leidi jiems skolintis savo gyvenimą“.

Paimkite savo gyvenimo vadžias į rankas ir supraskite, kad jūs esate savo gyvenimo vedliai – ne kas nors kitas. Nėra auksinio kelio kuriuo jūs turite sekti, nėra saugių slėptuvių – taigi liaukitės jų ieškoti ir jomis pasitikėti.

Liaukitės ieškoti auksinių patarimų ar kokios nors slaptos sėkmingo gyvenimo formulės. Kai einu gatve, viskas ką matau tai apgailėtini veidai tų žmonių, kurie negali jausti savo gyvenimui didesnės neapykantos negu jaučia dabar… tai yra todėl, kad jų laimė visiškai priklauso nuo kitų žmonių. Jie savimi nepasitiki ir yra pririšti prie savo nelaimingo gyvenimo, nes nepažysta savęs, neturi pasitikėjimo savimi ir galios patys priimti sprendimus.

Pabaigoje, viskas priklauso nuo savęs pažinimo. Tu, tik tu ir niekas kitas negali suprasti ar pasiekti to ko tu nori gyvenime. Vienintelis žmogus kuris pasitiks jus tunelio gale būsite jūs pats. Vienintelis žmogus nuo kurio galite priklausyti ir kuriuo galite pasitikėti esate jūs. Tol kol to nesuprantate, jūs gyvensite pilną klausimų, o ne atsakymų gyvenimą. Sprendimas kas valdys jūsų gyvenimą priklauso tik jums. Rinkitės atsakingai.

Parengė Justinas Ragaišis pagal elite daily

Categories
Pasimatymų patarimai Vyriškumas

Vyrai, nesimokinkite bendrauti su moterimis iš jų pačių

Meilės diena jau praėjo, bet dažnai ją tenka pasitikti vienam? O gal čia yra ir tavo pačio kaltės? Manau, kad tada tau verta paskaityti šį straipsnį.

Gyvenime seniau pastebėdavau du tipus vyrų: tai būdavo liuzeriai, kurie geriausiu atveju tampa moterims draugai, ir niekšeliai, kurie visaip jas žemina, tampo už kasų, stumia ant jų ir turi sėkmę su jomis. Niekaip negalėdavau suprasti, kame gi čia reikalas. Juk jei paklausi moters, kokio ji nori vyro? Ji tau net nedvejodama išpyškins, noriu tvirto, vyriško, su kuriuo jausčiausi saugiai, dar šiek tiek turi būti romantikas, spontaniškas, manimi rūpintųsi, nustebintų ir dar n panašių epitetų.

Dabar jau žinau tris vyrų rūšis. Tai yra tie patys, kur tampa draugais, bet jie vis dar galvoja, kad viską daro gerai ir tiesiog dar neatėjo jų valanda. Tai jums galiu pasakyti, kad jūsų valanda ir neateis, jei ir toliau darysite tą patį. Pats tai patyriau, ties 400 moterų pasakiau stop, čia kažkas ne taip. Reikia eit aiškintis, kurgi ta mano valanda, kodėl ji taip veluoja? Antras tipas tai tie patys niekšeliai, kurie ir toliau stumia ant moterų, bet susirenka visas geriausias ir gražiausias moteris. Aišku, dažniausiai jos nebūna laimingos, bet jaučiasi, kad turi šalia tvirtą vyrą, kuris gyvenime rizikuoja ir sėkmingai surizikavęs nupirks jai kailinius arba naują porą batų. O trečias tipas tai jei sujungsime niekšelius ir tuos kur tampa draugais ir išvesime vidurkį – tai ir bus moters svajonių vyras, kuris gali sužavėti kiekvieną moterį, rinktis iš begalės. Jis yra prizas moteriai, bet ne  ji prizas jam.

Savo draugų tarpe turiu ir tokių kuriems sekasi bendrauti su moterimis ir tokių, kuriems nesiseka. Taigi dažniausiai klausdavau tų, kuriems sekasi, bet jie nieko negalėjo paaiškinti, neva jiems taip gaunasi savaime. Taip ir yra, jie turėjo šeimoje pavyzdį, tėvą. Ir net nejausdami visa to išmoko. O nesiseka dažniausiai tiems, kurių tėvai yra išsiskyrę, o sūnus auga tik su mama. Taip yra todėl, kad jie to pavyzdžio neturėjo. Savo žinias gilina įvairiuose portaluose, kurie rašo apie bendravimą su moterimis, pateikia įvairius tyrimus, statistikas. Aišku, dažniausiai tokie vyrai turi begalę draugių, pas kurias gali paklausti, kaip vis dėl to elgtis? Ir paklausia jų kaip elgtis tam tikroje situacijoje su moterimi, ir jos visada atsako jiems… Bet tai neveikia… Nes moteris mąsto jausmais pasamoningai. O kai jų paklausia jos pateikia loginį atsakymą, tai yra taip, kaip jos įsivaizduoja, bet deja, pagal jų įsivaizdavimą dažniausiai niekas nevyksta.

Vieną kartą gaunu tokią įdomią žinutę iš moters, ji manęs klausė, ar buvau penktadienį klube? Atsakau, kad taip. Ar matei maniškį? Taip, mačiau. Ar jis buvo apsikabinęs kitą moterį? Gavau begalę žinučių, kad jis buvo apsikabinęs. Man įdomi tavo nuomonė, nes tavimi pasitikiu. Tai štai koks geras draugas du metai atgal jai tapau, nors to visiškai nenorėjau. Tai buvo mano svajonių moteris, dėl kurios galėjau padaryti bet ką. Bet elgtis tuo metu nemokėjau, nebuvau sau to pripažinęs ir neieškojau atsakymų. Ir rezultatai buvo būtent tokie, kad klausiau jos pačios. Tie, kur jai pranešė irgi jos draugai, gal net geresni už mane… Bet jie jos pavydi, todėl ir praneša jai tokias negandas, taip parodydami savo silpnumą. Nesvarbu, kokia ten buvo situacija, bet vyras vyro išduoti moteriai niekada neišduos. Vyras niekada nesistengs jai įtikti, o tuo labiau taip – išduodant draugą, su kuriuo sėdi prie vieno stalo ar šiaip pasisveikini ir ranką paspaudi. Juk šitoje situacijoje ji jau pasirinko, kam stengtis griauti ar ardyti jau esamus santykius? Tokiu atveju ne tik norimų rezultatų nepasieksite, bet dar ir kaltas liksite. Vietoje to geriau susirūpinti, kad jūs elgiatės kažkaip ne taip, kaip reikėtų, todėl ir neturite tokių rezultatų. Turite suprasti, ką turi jis, kokių savybių jums trūksta. Laikas keistis.

Vyras turi būti vyras, visada tarti žodį, jei reikia ir trenkti kumščiu į stalą, taip pat įkalti vinį, pastatyti rozetę, apginti bet kokioje situacijoje, neieškoti paguodos moters glėbyje. Moterys yra malonumo, susijaudinimo, gerai praleisto laiko ir sekso šaltinis, bet ne paguodos. Visas blogas elgesys yra išsivystęs dažniausiai todėl, kad augote tarp moterų, t.y. turėjote tik mamą, dar blogiau jei šalia turėjote močiutę. O kur dar visos mokytojos mokykloje, kurios dažniausiai būna moterys ir kala į galvą, kad mergaites reikia mylėti, gerbti ir dovanoti gėles.

Galiu šiek apibendrinti, kaip kas veikia. Moters viliojime yra penkios stadijos, atpalaidavimas, sudominimas, ryšys, pasitikėjimas, seksas. Kaip tai veikia plačiau aprašysiu kituose straipsniuose.

O jums linkiu sėkmės, atpažįstant situaciją, kada jau kažką reikia keisti, priimti sprendimą ir pasikeisti.

 

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Motyvacija Sėkmės Istorijos

Grįžimas į prasmingą gyvenimą

Gyvenimas yra gražus.

Sveiki mano vardas Dionisas. Norėčiau pasidalinti savo gyvenimo patirtimi. Pakalbėti apie žmogaus užprogramavimą vartojimui.

Per prievartą mums įkalta programa vartoti alkoholinius gėrimus, vėliau alkoholis sukelia priklausomybę. Priverstinai, bet tarsi savonoriškai žmogus turi pastoviai VARTOTI, neužduodamas sau klausimo, ar jam to reikia. Mūsų pasaulyje yra daug įvairiu priklausomybių – nuo alkoholio, nuo tabako, nuo kazino, nuo narkotikų, nuo persivalgymo ir t.t., bet dabar apie mane.

Kai man buvo apie 12 – 13 metų, aš tapau įvairių alkoholio/tabako gamybos įmonių auka. Pradėjau vartoti jų gamybos gaminius, rūkyti, gerti alų, vėliau – kokteilius ir degtine.

Nuo vaikystės gaudavau informaciją apie šiuos gaminius. Tėvas sakydavo – nerūkyk, tai kenkia sveikatai, o pats rūkydavo. Dėdė irgi sakydavo – tik nepradėk rūkyti, nes tai kenkia sveikatai, jis irgi pats rūkydavo. Tą pati girdėdavau ir apie alkoholį, kad jį galėsiu pradėti vartoti tik kai užaugsiu ir tik su saiku. Bet to saiko niekur neįmanoma nė pastebėti, aplink save nuolat matydavau girtų žmonių – kaimynai, tėvas, bendri šeimos draugai ir šiaip, išėjus į lauką, o ypač per šventės.

Taip ir augau. Išgirdau, – jeigu vartosiu alų, o ne degtinę, tai tikrai nebus šansų prasigerti. Taip aš ir padariau – pradėjau nuo alaus… Iš pradžių skonis pasirodė nelabai koks, kartus, bet vėliau po truputį pripratau, vartodamas patį silpniausią alų – apie 4,5 laipsnių. Vėliau, kai man buvo apie 16 – 17 metų, aš jau pirkdavau alų (Balta meška) apie 7 laipsniai.

Laikas nuo laiko girdėjau pasisakimus, kad tikras vyras „turi gerti degtinę‘. Ką jau padarysi – turi, reiškia – turi. Tad nuo 14 metų aš pradėjau BŪTI VYRU. Apsinuodijęs pirmą kartą degtine, gulėjau ant grindų, net galvos pakelti negalėjau, nes nepraleidau nė vienos taurelės. Labai norėjau pasireikšti ir įsitvirtinti kompanijoje.

Rūkyti pradėjau Marlboro markės cigaretės, mat nuolat matydavau reklamą per TV, kur fiziškai tvirti vyrai – kaubojai, laksto su žirgais. Jie laisvi, savarankiški, patrauklios išvaizdos.

Vėliau perėjau prie LUCKY STRIKE cigarečių. Toje reklamoje nuolat sakydavo – LUCKY STRIKE – tai tikra Amerika. Ir paragavau aš tos, “tikros” Amerikos.

Alkoholis

Kai buvau 17-os vakarinė dozė alaus buvo apie 6 butelius 0,5 l (Baltos meškos). Po truputi dozės augo, ir kai buvau 18 – 19 metų, aš jau gerdavau po 2 – 3 dienas iš eilės. Dažniausia per išeigines, nes tuo metu atsirado nauja “mada” – kaip švęsti penktadienį. Per vieną naktį aš išgerdavau apie 20 butelių alaus. Žiemos metu gerdavau ir degtinės “degtinė duoda šilumos organizmui”.

Jau 20-ies metų po pagėrimų ne visada galėjau atsiminti – kur buvau, ką veikiau ir panašiai. Dingdavo atmintis. Kartais pradėdavau elgtis agresyviai, o kitą dieną negalėjau paaiškinti savo elgesio, tad kad būtų lengviau vėl prisigerdavau. Į galvą buvo įkalta, “alkoholis padeda visais gyvenimo atvejais”. Liūdna – išgerk. Linksma – išgerk. Pakliuvai į sudėtingą situaciją – vėl išgerk. Vėliau, dėl nuolatinių “festivalių”, prasidėjo finansiniai sunkumai – skolos, įspėjimai darbe.

Aš susikaupiau iš paskutinių jėgų “surinkau smegenų likučius savo galvoję” ir uždaviau sau klausimą, – ar tokio gyvenimo aš norėjau, ar apie tai svajojau vaikystėje? Galvojau, kodėl tai, ką aš matydavau per TV filmus, reklamą – nevyksta mano gyvenime. Juk dariau taip, kaip jie sakė ir skatino, bet kažkodėl ten rodomi vaizdai, kur žmonės ir gerdavo, ir rūkydavo įvairiomis dozėmis, ir beveik visi sugebėdavo augti, vystytis į geresnę pusę. Būti pavyzdžiais, kaip visuomenėje gerbiami žmonės, rūpestingi tėvai, geri meilužiai, sėkmingi verslininkai ir panašiai.

O pas mane viskas atvirkščiai… Ir ne tik pas mane…

Nusiritau iki to, kad būdamas 21 metų, aš nuo „saikingo vartojimo“ atsidūriau “narkologiniame”.

Pradėjau ieškoti atsakymų – kur gi yra TIESA, o kur MELAS? Tiesos ieškojimas užtruko apie 2 metus. Ir aš radau atsakymus!

Pasirodo, kad mus “programuoja” nuo pat vaikystės visais įmanomais būdais – per radiją, įvairias stendo reklamas, televiziją. Pvz. Jeigu alaus gamintojai nori atkreipti dėmesį į savo produkciją, tai jie organizuoja kokią nors alaus šventę (jūros šventę), kviečia į svečius Į ŠVYTURIO ŠALĮ ir pan. Tik jie nepasako, kad alus daro įtaką lytiškumui, ir kad jo sudėtyje yra į estradiolį panašių medžiagų, ir kad vyrai, kurie ilgą laiką reguliariai vartoja alų pamažu tampa impotentais.

Kas link degtindarių, – reklamoje jie teigia, kad degtinė – tai geriausia, ką turime. Bet jie nesako, kad bet kokia dozė spirito, patekusi į organizmą užmuša ląsteles, esančias organizme.

Jeigu ryte vartotojams skauda galvą, tai nereiškia, kad degtinė buvo blogos kokybės. Tiesiog organizmas valo smegenis nuo numirusių ląstelių, apipildamas smegenis iš visų pusių skysčiu, kuris vėliau kartu su mirusiomis ląstelėmis pašalinamos per inkstus su šlapimu į kanalizaciją. Jie tik skelbia, kad yra nauja akcija, ir perkant daugiau – bus pigiau. Kad pirktų dar geriau, alkoholio gamintojai “šneka” iki absurdo – jie teigia, kad girtuoklystė – yra mūsų tautos tradicija.

Juk ne tada, kai jau atsigula prie kioskelio, žmogus tampa alkoholiku! Alkoholizmas pasideda nuo be alkoholinio alaus ir šampano, mažai alkoholinių kokteilių ir t.t.. Sudominai alkoholio vartojimu žmogų nuo vaikystės ir turėsi pastovų klientą.

Tai gi, žmonės, pagalvokim kam mes gimdome vaikus. Tam, kad jie gyventų, ar tam, kad jie taptų įvairių sferų magnatų klientais – vartotojais.

www.laisvaszmogus.lt

Categories
Vyriškumas

Maksimaliai idealus vyras. Tokie dažniausiai patinka moterims


Dažnai moterys sako, kad idealų nebūna. O aš sakau kitaip partneris tiek vyras, tiek moteris gali būti maksimaliai idealus. Šiandien pakalbėsime apie vyrus, kurie patinka moterims.

Tvirtas, savimi pasitikintis – tai turi atspindėti jo eisena, laikysena, atgal atlošti pečiai ir tiesi jų linija, šiek tiek pakeltas smakras.

Toliau vyras turi domėtis įvairiais dalykais, tada su juo bus apie ką kalbėti ir toks ras būdą suvilioti kiekvieną moterį. Jei ieškosite žodžio kišenėje, tai tikrai nebus jums į naudą.

Vyras turi turėti valios. Valia vystoma nuo mažų dienų. Kai vaikas- berniukas ko nors užsimano ir verkia, kad tėvai išpildytų jo norą, o tas noras absurdiškas, pavyzdžiui numeta žaislą ir verkdamas tikisi, kad jūs ji jam paduosite atgal. Jei žaislą paduosite,iš berniuko išugdysite bevalį vyrą, o jei nepaduosite, po kiek laiko jis pasiims jį pats ir daugiau nebemėtys. Taip užgaus vyras tvirta valia. Tai labai reikšmingas vyriškumo bruožas. Vyras neturintis valios, nemoka kontroliuoti emocijų. Nemokantis kontroliuoti savo emocijų, negalės kontroliuoti moterų emocijų. Vyras nekontroliuojantis emocijų, moterų akyse atrodys nevyriškas ir sėkmės su moterimis nesulauks.

Toliau vyras turėti mokėti kontroliuoti moters norus. Pirmiausiai turi mokėti iškelti tikslus, o tada galės iškelti tikslus ir moteriai norinčiai būti su juo kartu. Toks vyras gali duoti rekomendacijų, kaip elgtis tam tikrose situacijose. Taip pat pasiūlyti alternatyvų jos norams, padėti moteriai priimti svarbius sprendimus. Dar gali duoti pavyzdžių, kas bus jei ji vykdys savo užgaidas ir duoti laiko įsitikinti, bet jokiu būdu neprikaišioti, koks jis buvo teisus, kai jo prognozės išsipildys. Moteris tokius dalykus supranta pačios ir joms to kartoti nereikia. Tai tik pabrėžia jūsų vyriškumą moters akyse.

Toliau turi mokėti išklausyti moterį. Jei vyras turi mažai žinių, jis mažai ką galės patarti ar padėti sprendžianti moters problemas. Vyras taip pat turi mokėti nustatyti gyvenimo kryptį.

Dar vienas svarbus dalykas, moterys apie vyrą sprendžia pagal jo atliktus darbus, o ne pagal jo turimas žinias. „Moterys ieško vyro su didele ateitimi, o vyras ieško moters su maža praeitimi“ (V.Uspaskich).

Labai svarbus žingsnis vyro gyvenime tai dvasinis tobulėjimas. Aš asmeniškai pastebėjau, kad kai pradėjau dirbti su savimi, pradėjau pritraukti netgi vyresnes ir daugiau pasiekusias moteris už save patį. Kai vyras bus tobulas dvasiškai, žinos kelią ir turės raktą nuo sėkmės ir laimės. Taip pat tuo keliu galės vesti savo šeimą. Tobulėti dvasiškai šiuolaikiniams vyrams trukdo neišmanymas, kokią tai duos didelę naudą. Juk niekas netobulėja, kodėl aš turiu būti išskirtinis ir tobulėti? Iš tų kurie netobulėja, vieni būni paveldėję ir išsiugdę daugumą šitų savybių iš savo šeimos. Tokiems papildomai tobulėti, kaip ir nereikia. Jie ir taip sėkmės su moterimis susilaukia. Bet yra kita dalis, kuri savo dvasinius trūkumus slepia po pinigų šydu. Pasipuošia brangiais rūbais, aksesuarais, vairuoja prabangų automobilį. Tokie irgi susilaukia sėkmės su moterimis, tik kažin ar taip galima pavadinti sėkme, žiūrinti dirbančio su savimi žmogaus akimis. Nes jų sutiktos moterys būna materialistės, kurios arba labai skurdžiai praleido vaikystę ir galvoja, kad laimė piniguose, arba vaikystėje buvo labai lepinamos ir tai buvo nutraukta sulaukus pilnametystės, todėl jos ieško naujo lepinimo šaltinio, pinigų šaltinio. Galvoja, juk aš viską turėjau, man nieko netrūko ir buvau laiminga, būsiu ir dabar. Bet iš tikrųjų tai nebūna laimingi nei jų vyrai, nei jos pačios, į kairę eina abi pusės kiek akys mato. Tuo pačiu nebūna laiminga ir jų sąjunga.

Dar yra viena rūšis visiškai netobulų vyrų, kurie tik skandina savo asmenybę alkoholio taurėje ir tuo metu jaučiasi galintis viską, neturintys jokių trūkumų ir t.t., bet tai tik iki tol, kol baigiasi alkoholio poveikis. Tokie taip ir nesulaukia sėkmės su moterimis, nes mano, kad viską žino ir neturi jokių trūkumų. Jų protas per menkas suvokti savo trūkumus. Kai kurie tokie ir numiršta.

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Sėkmės Istorijos Sėkmės psichologija

Richard St. John sėkmės formulė


Norint išmokti valdyti pinigus, pirmiausia reikia to norėti ir tikėti savimi. Atrodo – labai paprasta, tiek kartų girdėta, bet prisipažinkite, kiek kartų jau bandėte taupyti, ar atidžiau pasidomėti savo, pavyzdžiui, II-osios pakopos  pensijų situacija? Tai, ko pradžioje imatės su entuziazmu, po kurio laiko būna apleidžiama. Kodėl? Paprasčiausiai nustojate  tikėti, kad  jums pavyks, pristingate ryžto ar pametate tikslą iš akiračio.

Alfa vyras pagrindinis tikslas – įkvėpti jus veikti.   Norime  uždegti jus  gerais pavyzdžiais  ir  sėkmės  susilaukusiomis idėjomis, pristatyti žmones jau atradusius sėkmės formulę. O  dabar apie Richard St. John. Jis įkūręs St. John  Group kompaniją, kuri yra pagrindinė „Black- berry“,  „Nortel“  ir kitų įmonių marketingo     strategijos vykdytoja. Rich-ardas yra laimėjęs apdovanojimus už geriausius komercinius scenarijus, laisvalaikiu fotografuoja, bėga maratonus. Nagrinėdamas sėkmės istorijas, Richardas per 10 metų paėmė virš 500  interviu  iš  įvairiausių sėkmingų žmonių.

Vieną kartą Richardas  St.  Johnas atvykęs į  konferenciją kurioje buvo susirinkę tik turtingi ir pasiturintys  žmonės nusprendė jų paklausti, kas jiems padėjo pasiekti tokių aukštumų. Taip jis pradėjo sėkmės istorijų nagrinėjimą ir po daugiau nei 500 paimtų interviu iš įvairių turtuolių, jis padarė išvadas ir išvedė 8 sėkmės dėsnius.

1. Aistra – mylėkite tai ką darote, darykite tai su užsidegimu ir ne dėl pinigų, pinigai anksčiau ar vėliau ateis. Mylėkite savo darbą, džiaukitės ir didžiuokitės tuo ką dirbate ir kokia yra jūsų profesija.

2. Darbas – Dirbkite daug ir sunkiai. Dirbkite su malonumu, niekas neateina lengvai, o ypač tai ko jūs siekiate nebus padėta jums ant lėkštutės. Tai lyg iššūkis jums, kurį su šypsena priimat ir tuo džiaugiatės.

3. Susitelkimas –  kitaip  susikoncentravimas. Susikoncentruokite ties vienu dalyku kurio jūs norite, negailėkite nei laiko, nei pinigų, nei jėgų tam.  Dėmesio  sutelkimas daugumai dalykų nepadeda pasiekti to ko tikrai norite.

4.  Stumtelėjimas – reikia save  stumtelėti, nugalėti drovumą, abejingumą savimi. Jei pačiam sunkiai sekasi tai padaryti, tuomet susiraskite kas galėtų jus stumtelėti.

5. Idėjos –Viena gera idėja jus gali pakelti iki didžiausių aukštumų. Billas Geitsas (Bill Geits) teigia, kad pirma  gimė  puiki idėja, o iš  jos – kompiuterių programinės įrangos kompanija. Kūrybingi yra netik  meno, bet ir visi kiti   žmonės nepriklausomai nuo specialybės ir veiklos.

6.   Tobulumas – Tobulinkite save kaip asmenybe, tokiose srityse kuriose jaučiate potrauki ir begalinį norą. Tobulinkite save kas dieną, kas valandą, kas minutę ir tik tobulėsite tai atkakliai praktikuodami.

7. Tarnavimas –  Tarnaukite  žmonėms, bukite naudingas. Kai kurie žmonės taip pasiekė didesnių aukštumų nei jie patys buvo išsikėlę, ir tik padėdami kitom asmenybėm.

8.  Stengimasis –  tęskite tai, ką pradėjote. Negailėkite nei laiko nei jėgų, nes per naktį niekas nepasidarys.

Taigi  sėkmę nėra  lengva pasiekti, bet  tai tikrai įmanoma. Ir aš žinau, kad jūs turite sritį kurioje dirbtumėte su malonumu, pasikartosiu, ne dėl pinigų, bet dėl malonumo, o tuomet jau pinigai patys ateina pas jus.

Sėkmės.

Parengė: Deividas Ambrazevičius

Žurnalui „Alfa Vyras“

Categories
Puikus Gyvenimas Sėkmės Istorijos

Mike Tyson: Niekada nežinojau, koks aš esu

Mike Tyson – „Geležinis žmogus“, žvėris, ringo karalius… Tiktų jam ir įvairiausi kiti epitetai, tačiau viena yra nenuginčijama: Mike Tyson – legendinis JAV boksininkas, buvęs pasaulio čempionas sunkaus svorio kategorijoje.

Michael Gerard Tyson gimė 1966m. birželio 30 dieną Brukline, Niujorke, JAV. Jo tėvas buvo deportuotas, kai jam buvo 3 metai, motinai teko vienai išlaikyti šeimą. Nepakėlusi šios naštos ji pasinėrė į alkoholio liūną. Tuo tarpu, jausdamasis nepilnavertis, nemėgstamas savo bendraamžių, Mike pasinėrė į nusikalstamą veiklą. Jis buvo išmestas iš vidurinės mokyklos ir netrukus nepilnamečių kolonija tapo antraisiais jo namais.

Į boksą iš pataisos namų

Būtent pataisos namuose ir prasidėjo jo, kaip būsimo boksininko kelias. Ten jį pastebėjo apsaugos darbuotojas, kuris ėmėsi treniruoti berniuką. Vėliau paleistas į laisvę jis buvo perduotas vienam iš garsiausių tuometinių trenerių Cuz D‘Amato, kuris padarė jį greitu, technišku, gerai koordinuotu, bei atsargiu.

Cuz D‘Amato jam tapo tarsi šeima, nors juos jungė boksas, tačiau ryšys buvo kur kas stipresnis. Mike jautėsi saugus ir laimingas, ko tuo metu labiausiai trūko gyvenimo pamestam vaikui.

Mike Tyson pripažinimas

Pirmoji jo kaip profesionalo kova įvyko 1985 metų kovo 5 dieną Niujorke. Kovoje prieš Hector Mercedes jau pirmajame raunde jaunasis boksininkas šventė pergalę. Ir taip kova po kovos, Mike Tyson lipo į olimpo viršūnę. Būdamas vos 20 metų jis jau tapo sunkiasvoriu pasaulio čempionu.

Apakintas šlovės Mike nusprendė nugalėti visus to meto stipriausius sunkiasvorius čempionus. Ir jam tai pavyko. Būdamas atkaklus, reiklus ir stiprus, jis tapo visų trijų svarbiausių čempionų diržų ( WBA, WBC ir IBF) savininku.

Mike Tyson karjeros kulminacija yra laikoma 1988 metų birželio 27 diena, kai po 1 min 31 s, nukautavo Michael Spinks, tuomet vieną iš stipriausių sunkiasvorių boksininkų. Taip per dvejus metus nuo pirmosios dvikovos, jis tapo stipriausiu pasaulio bokso čempionu. Pasaulis jį pripažino, o tai jam buvo svarbiau už diržus. Mike užteko žinojimo, kad jį, juodaodį jaunuolį iš Bruklino, garbina kone visas pasaulis.

Staigus karjeros žlugimas

Mirus treneriui ir „tėvui“ Cuz D‘Amato, Mike Tyson patyrė šoką. Jis nebesiruošė kovoms, nustojo kurti kombinacijas. Jo tikslu tapo: nukautuoti savo varžovą vienu smūgiu. Tai atnešė jam pralaimėjimų virtinę.

Mirus Mike brangiam žmogui Cuz, kartu mirė ir jo pakilimas. Vėliau, kaip pats prisipažino, jis sportavo dėl didelių pinigų, tačiau ne dėl aistros. Ji užgęso kartu su Cuz D‘amato. Likęs be globėjo, be draugo, be tėvo – Mike pasinėrė į depresiją. Jautėsi vienišas ir nereikalingas.

1997 metais įvyko viena įsimintiniausių Mike Tyson kovų. Ši kova prieš Evander Holyfield buvo įvertinta 100 milijonų JAV dolerių. Tačiau kova pasibaigė Mike Tyson diskvalifikavimu, kuomet jis nukando dalį varžovo ausies.

Toliau sekė kiti nemalonumai: skyrybos su žmona, bandymas nusižudyti, gausybė įvairiausių skandalų ir rimti kaltinimų dėl išprievartavimo. Visa tai slėgė jį. Mike pasimetė ir nebesuprato žmonių: dar neseniai jis kovėsi ringe, buvo visų mylimiausias ir geidžiamiausias boksininkas ir taip staiga visi nuo jo nusisuko.

Jis pasimetė tarp tikėjimo ir šlovės. Tapęs bulvarinės spaudos “maitintoju”, Mike suprato, jog yra nebereikalingas kaip sportininkas. Tad 2005 metais paskelbė apie savo, kaip sunkiasvorio boksininko, karjeros pabaigą.

Aistra balandžiams

Sunku pagalvoti, jog pasaulio čempionas, vadinamas “geležiniu žmogumi“ galėtų turėti silpnybę balandžiams. Dėl šio pomėgio vaikystėje Mike Tyson buvo nemėgstamas bendraamžių, mat vienam iš paauglių nusukus galvą balandžiui, Mike pirmą kartą suprato, ką reiškia muštis ir kovoti. Tuomet balandžių skriaudėjas dar ilgą laiką spjaudėsi kraujais.

Tyson buvo pastatęs keturis paukščių aptvarus savo užpakaliniame kieme, kad galėtų apgyvendinti 350 pasaulinės klasės balandžių. Hobis kainvo tūkstančius dolerių per mėnesį. Jis importavo paukščius iš Anglijos, Prancūzijos, Irano ir Rusijos, mat tikėjosi vieną dieną tapti pasaulinės klasės savarankišku paukščių selekcininku.

Pasak Mike, balandžiai yra geriausia terapija. Balandžiai atstovauja taikai… Bet jei šie paukščiai turėtų nagus, jie būtų žudikai, išplėštų mūsų akis.

Mike Tyson apie save

„Aš žinau tai, jog visi gerbia teisingus žmones, tačiau juose pačiuose tiesos maža. Visi tie žmonės, kurie gyvenime nieko blogo nepadarė, kurie gyveno kaip pasakoje, jie nesupranta manęs. Jei jie bent šiek tiek pagyventų kaip aš, visi pasirinktų savižudybę. Jie neturi širdies, kokią turiu aš. Aš gyvenau tokiose vietose, kuriose jie negalėtų net tuštintis. Aš nesu Motina Teresė, bet aš nesu ir Charles Manson (vienas žymiausių JAV ir pasaulio nusikaltėlių).

Aš pats neatsakingiausias žmogus pasaulyje. Žinot kodėl? Todėl, kad jūs man davėt 50 milijonų JAV dolerių, kai man buvo tik 21 metai. Aš nežinojau, ką su jais daryti. Aš tik vaikinas iš Bruklino rajono. Aš nežinau, kaip elgtis, kaip reaguoti. Vieną dieną aš įsilaužęs į namą vagiu daiktus, kitą – aš jau sunkiasvoris pasaulio čempionas. Kas aš esu? Kas aš? Aš, net nežinau kas aš toks. Aš tik kvailas vaikas – mane skaudino ir apgaudinėjo. O aš galvoju, kad esu kažkas… Ir dabar man pasakykit, kaip aš galiu būti atsakingas?“

Mįslinga asmenybė

Labai sunku suprasti ir susidaryti savo nuomonę apie Mike Tyson. Be abejo yra daugybė dokumentinių filmų ir biografinių knygų apie jį. Tačiau dauguma jų yra labai subjektyvios, kur taip pat neįmanoma tikėti viskuo.

Žiniasklaidos garbinamas ir giriamas, o vėliau apdrabstytas purvais. JAV pasididžiavimas, vadinamasis legendinis boksininkas, vėliau prievartautojas. Šlovė, pinigai, garbė ir pripažinimas – visa tai teršia žmogaus prigimtinį gerumą, tačiau tik tuomet, kai nemokama jų priimti tinkamai. Kad ir kaip ten bebūtų, Mike Tyson yra vienintelis ir nepakartojamas sunkiasvoris pasaulio čempionas, sugebėjęs taip greit pakilti ir įrodyti, jog paprastas juodaodis vaikinas iš Bruklino yra vertas pagarbos.

Klementina Remeikaitė

[nggallery id=1]

Categories
Puikus Gyvenimas Straipsniai

Kuo skiriasi sėkmingas vyras nuo nesėkmingo?


Sėkmingas vyras nėra tas, kuris turi puikų automobilį ir šešiaženklius skaičius banko sąskaitoje.

Sėkmingas vyras yra tas, kuris turi tam tikrų laimėjimų tokiose srityse kaip: karjera, šeima, pinigai, asmenybė, mintys, fizinė būklė, dvasinis pasaulis – tai sritys, kuriose pasiektų laimėjimų visuma apibūdina sėkmingą vyrą.

Nepakankamas dėmesys bent vienai šių sričių ilgainiui įtakoja ne tik pastarosios, bet ir visų likusiųjų regresą.

Įsivaizduokite, kad jūsų gyvenimas yra ratas, apimantis septynis stipinus, kurie yra kokybiško gyvenimo pagrindas išlaikantys ratą stabilų ir apvalų. Jei keli iš jų labai prastos būklės, klibantys, įtrūkę, surūdija, laikui bėgant visas ratas gali sugriūti.

Kokiu ratu toliau nuvažiuosite – mažesniu, bet su vienodais stipinais, ar didesniu, bet be kelių stipinų? Su didesniu ratu, bent jau pradžioje, galbūt išsiveršite į priekį, tačiau ilgainiui šis ims klibėti. Galų gale kelionė bus baigta. Tuo tarpu jūsų konkurentas su mažesniu ratu, tačiau vienodais stipinais, lėtai, bet užtikrintai tolygiai didins savo ratą, tokiu būdu nuvažiuodamas žymiai toliau nei jūs.

Palyginkime sėkmingą ir nesėkmingą vyrą

Sėkmingas vyras savo biuro duris dienai baigiantis uždaro patenkintas savimi, šypsodamasis. Jis žino, kad atliko gerą darbą ir, kad tiems, kurie su juo bendravo, buvo malonu tai daryti.

Jis grįžta į namus, kur jau laukia mylintys žmonės, su kuriais noriai dalijamasi mintimis, jausmais ir rūpesčiais. Sėkmės lydymas vyras spinduliuoja meile, todėl jį supanti aplinka atsilygina tuo pačiu.

Sąskaitos apmokamos įsitikinus, kad pakaks pinigų šiam ir kitam mėnesiui, nes sėkmingas vyras  ėmėsi visų įmanomų priemonių savo šeimos gerovei užtikrinti.

Sėkmingas vyras žino, kaip išsisukti iš pačios nemaloniausios situacijos, kai atrodo, kad jau nėra išeities.

Jis skiria daug dėmesio savo dvasiniam gyvenimui, nes komfortabiliai būčiai užtikrinti tai kaip vanduo ir maistas. Tai – būtinybė!

Pomėgiai, teikiantys ir džiaugsmo, ir ramybės – neatsiejama sėkmingo vyro gyvenimo dalis. Tai – jo varomoji, nuolatos puoselėjama jėga.

Sėkmingas vyras pabudęs ryte jaučiasi energingas, nes teisingai maitinasi ir reguliariai mankštinasi. Jis daro viską, kas jo galioje, kad užtikrintų savo puikią sveikatą.

Nesėkmingas vyras skambina į namus iš darbo jau kokį ketvirtą kartą šią savaitę ir atsiprašo, kad ir vėl negalės pavakarieniauti kartu su visa šeima.

Nesėkmingas vyras dirba be atokvėpio ir grįžęs namo visą laiką kuri gali skirti sau ir savo šeimai, skiria televizoriui arba alaus buteliui.

Sėkmingas vyras nešvaisto nei savo minčių, nei energijos galvodamas, kaip pasiaiškinti, kodėl jo darbas neatliktas laiku, kodėl jis praleido varžybas savo vaiko mokykloje, kodėl jis negali apmokėti sąskaitų, kaip žadėjo, kodėl jo akys raudonos, smarkiai pakilęs kraujospūdis, kodėl jis staiga nutraukė golfo žaidimą ir kodėl jis apskritai nejaučia gyvenimo džiaugsmo.

Būti sėkmingu vyru, nereiškia tapti vienu pasaulio turtingiausių žmonių ir vis galvoti, kaip tapti dar turtingesniu.

Nesėkmingas vyras nuolatos galvoja ir koncentruojasi ties neigiamais ir negatyviais dalykais.

Sėkmingas vyras visada VEIKIA.

Jis galvoja ne apie tai, ko neturi, o džiaugiasi tuo, ką turi dabar – juk tai dovana. Pats gyvenimas yra dovana. Norėk daugiau, bet džiaukis tuo, ką turi dabar. Jeigu nesugebėsi džiaugtis šia akimirka, šiuo momentu, šia į veidą tvieskiančią saule, net ir turėdamas viską, ko nori, neįstengsi tuo mėgautis.

Sėkmingas vyras jaučia harmoniją viduje ir aplinkui, todėl jis ir yra sėkmingas. Tai, ką sukuri savyje, sukuri ir kitų širdyse.

Susikurk tokį gyvenimą, kurio tu nori, ir pradėk ne rytoj, ne poryt, o šiandien. Nes tai ką veiksi šiandien, darysi ir rytoj.