Categories
Sėkmės psichologija

Sėkmė tai ne tai ką tu darai, o kas tu esi

Esu Arnoldas Kubiliūnas – sėkmingo gyvenimo portalo savininkas, straipsnių autorius, buvęs darbo partijos narys, išbandęs gyvenime n profesijų, visuomeninės organizacijos „Vieningas Kaunas“ narys, policijos remėjas, „Kito varianto“ lektorių akademijos studentas. Ir šiandien iš savo didelės patirties norėčiau jums pristatyti labai aktualią temą visuomenei – sėkmė tai ne tai ką tu darai, o kas tu esi.

Sėkmė ateina iš vidaus į išorę, bet ne iš išorės į vidų. Kažkodėl didžioji dalis mūsų visuomenės galvoja atvirkščiai. Turėsiu pinigų, pasipuošiu kostiumu, vairuosiu prabangų automobilį, gyvensiu dideliame name, dirbsiu aukštose pareigose, lankysiu aukštuomenės vakarėlius ir tada jau būsiu sėkmingas žmogus. Bet galiu jums drąsiai pasakyti, kad tai yra klaidinga nuomonė. Nes teko turėti ir šiek tiek pinigų ir vairuoti automobilį ir apsilankyti aukštuomenės vakarėliuose ir tai toli gražu nepadarė manęs sėkmingesniu, nei buvau iki tol. Ir dauguma žmonių esame šitoje duobėje, gyvename iliuzijų pasaulyje, kad jei jau kažką turėsime tapsime sėkmingi… O kas su mumis taip padarė? Atsakymas – žiniasklaida ir televizija. Dažnai man žmonės sako perskaičiau įdomų straipsnį žurnale „Žmonės“, noriu pabendrauti su straipsnio herojumi. Jis man autoritetas.

Jei jūs vis dar galvojate, kad sėkmė slypi žmogaus išorėje tai turite tą pačią problemą, kaip ir turėjau aš dvidešimt penkis metus. Dabar jums telieka nuspręsti ar toliau gyventi su šia problema, ar paieškoti atsakymų kaip ištikrųjų tapti sėkmingu žmogumi ir priimti sprendimus. Tokius sprendimus, kuriuos priima sėkmingas žmogus.

Pirma problema tai gauti teisingą informaciją. Norint gauti teisingą informaciją reikia nustoti domėtis žiniasklaida ir televizija. Kodėl? Nes straipsnis populiarioje žiniasklaidoje kainuoja 1500Lt, populiaraus žurnalo viršelis 10000Lt, dalyvavimas vietinės televizijos laidoje 3000Lt, dalyvavimas populiarios televizjos laidoje 10000Lt ir daugiau. Netikite, siūlau išbandyti patiems parašyti straipsnį ir pamėginti jį patalpinti žiniasklaidoje arba sudalyvauti televizijos laidoje.

Toliau siūlyčiau pradėti skaityti knygas, jei nepadės vien knygos dar ir seminarus palankyti. Jei nepadės ir tie galima apsilankyti pas koučingo specialistą individualiai konsultacijai. Taigi galiausiai jūs tikrai turėsite teisingą informaciją. Belieka ją pritaikyti praktiškai. Kai tik pritaikysite praktiškai, tai pradės atspindėti jūsų išorė. Pinigai ateis savaime, nes viską darysite teisingai. Automobiliai, namai, apranga ateis paskui pinigus. Aukštuomenės vakarėliai paskui jūsų įdomią asmenybę. Jei jūsų asmenybė bus tikrai įdomi, automatiškai prie savęs pritrauksite dar daugiau tokių žmonių ir netruksite pastebėti, kad jūsų suvokimo ir kontaktų prizmės gerokai išsiplėtė.

Pateiksiu dar vieną pavyzdį, kurį jau buvau rašęs anksčiau apie du brolius, kurie yra visiškai skirtingi. Taigi turėjau kolegą, kuris kaip ir aš buvo apsaugos darbuotojas. O jo brolis politikas, kuris jau buvau spėjęs netgi tapti vidaus reikalų ministru. Bet taip pat spėjęs jau ir nupulti į žemesnes pareigas ir viskas tik dėl to, kad kažkur padarė klaidų. Taigi teko man padirbėti su šiuo kolega, ar iškart paklausiau kodėl toks kontrastas tarp jūsų su broliu? O jis man atsakė, o tu manai kad mano brolis sėkmingas ir laimingas žmogus? Atsakiau taip, juk jis turi butą senamiestyje, vairuoja prabangų mercedesą, yra miesto tarybos narys, pastoviai jo veidas aukštuomenės vakarėliuose ir žurnale „Žmonės“. Tada tavo sėkmingo gyvenimo portalas nieko vertas ir jo net neverta skaityti, taip atsakė man kolega… Buvau priverstas susimąstyti. Toliau jis man sako, o kodėl tu galvoji, kad neesi sėkmingas žmogus, kodėl galvoji kad aš neesu sėkmingas žmogus? Aš juk turiu dvi kojas, dvi rankas, galiu laisvai vaikščioti per Laisvės alėją ir manęs niekas nepažįsta. O mano brolis to padaryti negali. Jis turi slėptis nuo tam tikrų žmonių, gyvena pastovioje įtampoje ir t.t. Jis mane privertė suabejoti, kuris ištikrųjų iš jų yra laimingesnis ir sėkmingesnis žmogus…

Kiekvienas žmogus sėkmę suvokia savaip. Bet ištikrųjų sėkmingas yra tas, kuris myli save ir savo veiklą. Toks žmogus visada spinduliuoja teigiama energija ir pritraukia tiek teigiamus žmones, tiek neigiamus, nes teigiami žmonės bendraudami su tokiais žmonėmis tampa dar geresni, o neigiami nori tapti tokiu kaip jis. Todėl taip ir sakoma: „Sėkmė ateina iš vidaus į išorę, o ne iš išorės į vidų. Sėkmė ne tai, ką tu darai, o kas tu esi.

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Puikus Gyvenimas Sėkmės Istorijos

Mike Tyson: Niekada nežinojau, koks aš esu

Mike Tyson – „Geležinis žmogus“, žvėris, ringo karalius… Tiktų jam ir įvairiausi kiti epitetai, tačiau viena yra nenuginčijama: Mike Tyson – legendinis JAV boksininkas, buvęs pasaulio čempionas sunkaus svorio kategorijoje.

Michael Gerard Tyson gimė 1966m. birželio 30 dieną Brukline, Niujorke, JAV. Jo tėvas buvo deportuotas, kai jam buvo 3 metai, motinai teko vienai išlaikyti šeimą. Nepakėlusi šios naštos ji pasinėrė į alkoholio liūną. Tuo tarpu, jausdamasis nepilnavertis, nemėgstamas savo bendraamžių, Mike pasinėrė į nusikalstamą veiklą. Jis buvo išmestas iš vidurinės mokyklos ir netrukus nepilnamečių kolonija tapo antraisiais jo namais.

Į boksą iš pataisos namų

Būtent pataisos namuose ir prasidėjo jo, kaip būsimo boksininko kelias. Ten jį pastebėjo apsaugos darbuotojas, kuris ėmėsi treniruoti berniuką. Vėliau paleistas į laisvę jis buvo perduotas vienam iš garsiausių tuometinių trenerių Cuz D‘Amato, kuris padarė jį greitu, technišku, gerai koordinuotu, bei atsargiu.

Cuz D‘Amato jam tapo tarsi šeima, nors juos jungė boksas, tačiau ryšys buvo kur kas stipresnis. Mike jautėsi saugus ir laimingas, ko tuo metu labiausiai trūko gyvenimo pamestam vaikui.

Mike Tyson pripažinimas

Pirmoji jo kaip profesionalo kova įvyko 1985 metų kovo 5 dieną Niujorke. Kovoje prieš Hector Mercedes jau pirmajame raunde jaunasis boksininkas šventė pergalę. Ir taip kova po kovos, Mike Tyson lipo į olimpo viršūnę. Būdamas vos 20 metų jis jau tapo sunkiasvoriu pasaulio čempionu.

Apakintas šlovės Mike nusprendė nugalėti visus to meto stipriausius sunkiasvorius čempionus. Ir jam tai pavyko. Būdamas atkaklus, reiklus ir stiprus, jis tapo visų trijų svarbiausių čempionų diržų ( WBA, WBC ir IBF) savininku.

Mike Tyson karjeros kulminacija yra laikoma 1988 metų birželio 27 diena, kai po 1 min 31 s, nukautavo Michael Spinks, tuomet vieną iš stipriausių sunkiasvorių boksininkų. Taip per dvejus metus nuo pirmosios dvikovos, jis tapo stipriausiu pasaulio bokso čempionu. Pasaulis jį pripažino, o tai jam buvo svarbiau už diržus. Mike užteko žinojimo, kad jį, juodaodį jaunuolį iš Bruklino, garbina kone visas pasaulis.

Staigus karjeros žlugimas

Mirus treneriui ir „tėvui“ Cuz D‘Amato, Mike Tyson patyrė šoką. Jis nebesiruošė kovoms, nustojo kurti kombinacijas. Jo tikslu tapo: nukautuoti savo varžovą vienu smūgiu. Tai atnešė jam pralaimėjimų virtinę.

Mirus Mike brangiam žmogui Cuz, kartu mirė ir jo pakilimas. Vėliau, kaip pats prisipažino, jis sportavo dėl didelių pinigų, tačiau ne dėl aistros. Ji užgęso kartu su Cuz D‘amato. Likęs be globėjo, be draugo, be tėvo – Mike pasinėrė į depresiją. Jautėsi vienišas ir nereikalingas.

1997 metais įvyko viena įsimintiniausių Mike Tyson kovų. Ši kova prieš Evander Holyfield buvo įvertinta 100 milijonų JAV dolerių. Tačiau kova pasibaigė Mike Tyson diskvalifikavimu, kuomet jis nukando dalį varžovo ausies.

Toliau sekė kiti nemalonumai: skyrybos su žmona, bandymas nusižudyti, gausybė įvairiausių skandalų ir rimti kaltinimų dėl išprievartavimo. Visa tai slėgė jį. Mike pasimetė ir nebesuprato žmonių: dar neseniai jis kovėsi ringe, buvo visų mylimiausias ir geidžiamiausias boksininkas ir taip staiga visi nuo jo nusisuko.

Jis pasimetė tarp tikėjimo ir šlovės. Tapęs bulvarinės spaudos “maitintoju”, Mike suprato, jog yra nebereikalingas kaip sportininkas. Tad 2005 metais paskelbė apie savo, kaip sunkiasvorio boksininko, karjeros pabaigą.

Aistra balandžiams

Sunku pagalvoti, jog pasaulio čempionas, vadinamas “geležiniu žmogumi“ galėtų turėti silpnybę balandžiams. Dėl šio pomėgio vaikystėje Mike Tyson buvo nemėgstamas bendraamžių, mat vienam iš paauglių nusukus galvą balandžiui, Mike pirmą kartą suprato, ką reiškia muštis ir kovoti. Tuomet balandžių skriaudėjas dar ilgą laiką spjaudėsi kraujais.

Tyson buvo pastatęs keturis paukščių aptvarus savo užpakaliniame kieme, kad galėtų apgyvendinti 350 pasaulinės klasės balandžių. Hobis kainvo tūkstančius dolerių per mėnesį. Jis importavo paukščius iš Anglijos, Prancūzijos, Irano ir Rusijos, mat tikėjosi vieną dieną tapti pasaulinės klasės savarankišku paukščių selekcininku.

Pasak Mike, balandžiai yra geriausia terapija. Balandžiai atstovauja taikai… Bet jei šie paukščiai turėtų nagus, jie būtų žudikai, išplėštų mūsų akis.

Mike Tyson apie save

„Aš žinau tai, jog visi gerbia teisingus žmones, tačiau juose pačiuose tiesos maža. Visi tie žmonės, kurie gyvenime nieko blogo nepadarė, kurie gyveno kaip pasakoje, jie nesupranta manęs. Jei jie bent šiek tiek pagyventų kaip aš, visi pasirinktų savižudybę. Jie neturi širdies, kokią turiu aš. Aš gyvenau tokiose vietose, kuriose jie negalėtų net tuštintis. Aš nesu Motina Teresė, bet aš nesu ir Charles Manson (vienas žymiausių JAV ir pasaulio nusikaltėlių).

Aš pats neatsakingiausias žmogus pasaulyje. Žinot kodėl? Todėl, kad jūs man davėt 50 milijonų JAV dolerių, kai man buvo tik 21 metai. Aš nežinojau, ką su jais daryti. Aš tik vaikinas iš Bruklino rajono. Aš nežinau, kaip elgtis, kaip reaguoti. Vieną dieną aš įsilaužęs į namą vagiu daiktus, kitą – aš jau sunkiasvoris pasaulio čempionas. Kas aš esu? Kas aš? Aš, net nežinau kas aš toks. Aš tik kvailas vaikas – mane skaudino ir apgaudinėjo. O aš galvoju, kad esu kažkas… Ir dabar man pasakykit, kaip aš galiu būti atsakingas?“

Mįslinga asmenybė

Labai sunku suprasti ir susidaryti savo nuomonę apie Mike Tyson. Be abejo yra daugybė dokumentinių filmų ir biografinių knygų apie jį. Tačiau dauguma jų yra labai subjektyvios, kur taip pat neįmanoma tikėti viskuo.

Žiniasklaidos garbinamas ir giriamas, o vėliau apdrabstytas purvais. JAV pasididžiavimas, vadinamasis legendinis boksininkas, vėliau prievartautojas. Šlovė, pinigai, garbė ir pripažinimas – visa tai teršia žmogaus prigimtinį gerumą, tačiau tik tuomet, kai nemokama jų priimti tinkamai. Kad ir kaip ten bebūtų, Mike Tyson yra vienintelis ir nepakartojamas sunkiasvoris pasaulio čempionas, sugebėjęs taip greit pakilti ir įrodyti, jog paprastas juodaodis vaikinas iš Bruklino yra vertas pagarbos.

Klementina Remeikaitė

[nggallery id=1]

Categories
Puikus Gyvenimas Straipsniai

Ne bandyk daryti, o daryk !

 

Meistras davė mokiniui užduotį.

Mokinys: -„Gerai mokytojau, aš pabandysiu.

Meistras:  – „Pabandysi??? Ant stalo guli pieštukas, pabandyk jį pakelti.

Mokinys priėjo ir pakėlė pieštuką. Tada Meistras tarė jam. „Aš juk sakiau pabandyti, o ne pakelti.

Sėkmingas žmogus savo kalboje nebevartoja žodžio bandysiu, jį pakeičia žodžiu padarysiu, darysiu. Kai jūs nebebandote, o darote viskas pavyksta daug greičiau ir su didesniu efektyvumu, nes jūs nestovite vietoje, o imate ir darote.

Kaip pasikeičia prasmė ir skambesys, kai mes bandysiu pakeičiame kitu žodžiu:

  • pabandysiu nubėgti 10 km. Aš nubėgsiu 10 km.
  • pabandysiu padaryti 100 prisispaudimų. Aš padarysiu 100 prisispaudimų.
  • pabandysiu būti geriausiu pardavėju. Aš būsiu geriausias pardavėjas.

Darant taip pat būna nesėkmių, bet jūs jau žinosite, kad nebebandote tai padaryti, o darote tai. Nebandykite, o paimkite ir padarykite. Nebandykite tapti sėkmingu, o tapkite tokiu. Nebandykite uždirbti 100.000 per metus, o uždirbkite. Nebandykite būti geresniu, o būkite geresniu.

Pastebėję, kad galvojate apie bandymus, juos tuoj pat pakeiskite į darymą. Tą akimirką, kai jūs nebebandote, jūs nusprendžiate veikti. Jeigu jūs ryžtingai nenuspręsite veikti, tai viskas visada ir liks tik bandymu. Todėl bandymus reiktu palikti „bandytojams“, o veiksmą atlikti pačiam.

Tu pats renkiesi ar būsi tas kuris bando pakelti pieštuką ar tas kuris pakelia.

Sėkmės veikiant.