Categories
Sėkmės psichologija

50 Sėkmingam žmogui labiausiai būdingų įpročių.

Tau įdomu, kokius įpročius turi sėkmingi žmonės?

Šiame sąraše rasi 50 sėkmingų žmonių įpročių, leidusių jiems tapti tokiais žmonėmis, kuriais jie ir norėjo tapti! Gal kai kurie iš jų pačioje pradžioje yra per daug sudėtingi, tačiau ilgalaikėje perspektyvoje- verta į juos pasigilinti ir pritaikyti juos prie savo kasdienos- tai atneš nė nenumanomą grąža.

Pradedam? Pradedam!

 1. Jie stebi ir randa galimybes ten, kur aplinkiniai jų nemato.
 2. Jie randa pamoką ten, kur kiti temato problemą.
 3. Jie yra oreantuoti į sprendimą, ne į problemą.
 4. Jie sąmoningai ir metodiškai sukuria savo pačių sėkmę, kol kiti tikisi, kad sėkmė pati juos suras.
 5. Jie bijo kaip ir visi kiti, tačiau baimė jų neriboja ir nekontroliuoja.
 6. Jie užduoda teisingus klausimus- tuos, kurie sukuria jiems produktyvią, kūrybišką ir emociškai stabilią būseną.
 7. Jie retai skundžiasi (bereikalingas energijos švaistymas). Visa, ką padaro skundimąsis- tai pastato besiskundžiantį žmogų į neigiamą ir neproduktyvią būseną.
 8. Jie nekaltina (kam to reikia?). Jie prisiima visišką atsakomybę už savo veiksmus, pastangas (ir jų trūkumą).
 9. Jie gal ir nėra talentingesni už kitus aplinkinius, tačiau ieško ir randa būdų, kaip maksimaliai išnaudoti savo potencialą. Jie iš savęs išspaudžia daugiau, naudodami savenašiau.
 10. Jie yra užsiėmę, produktyvūs ir iniciatyvūs. Kol dauguma žmonių guli ant sofos, planuoja, per daug mąsto, sėdi rankas sudėję ir tiesiog, vaikšto ratais, jie būna kažkur ten ir atlieka savo darbus.
 11. Jie prigretina save prie panašiai mąstančių žmonių. Jie supranta komandos svarbą ir kuria abipusia nauda grįstus santykius.
 12. Jie yra ambicingi. Jie nori nuostabių dalykų- o kodėl ne? Jie sąmoningai renkasi gyventi geriausią, koks tik įmanomas, gyvenimą, vietoje to, kad gyventų autopilotu vedami daugumos.
 13. Jie aiškiai žino ką ir kodėl daro (arba nedaro). Jie vizualizuoja, planuoja ir kuria savo aplinką, kol kiti, geriausiu atveju, tėra tik savosios stebėtojai.
 14. Jie kuria vietoje to, kad pamėgdžiotų.
 15. Jie neatidėlioja ir neleidžia gyvenimo laukdami „tinkamos akimirkos“.
 16. Jie nuolatos mokosi. Jie tai daro tiek oficiliose mokymo įstaigose, tiek patys, skaitydami, žiūrėdami, klausydami ar, galų gale, tiesiog eksperimentuodami (arba pritaiko visus tris būdus).
 17. Jie yra „pilnos stiklinės žmonės“ – ir sugeba išlaikyti save realiame pasaulyje ant žemės. Jie sugeba rasti gėrį.
 18. Jie sistemingai daro tai, ką reikia daryti, nepaisydami to, kaip jie jaučiasi tą dieną. Jie negyvena sustodami ir vėl pradėdami.
 19. Jie rizikuoja apgalvotai- tiek finansiškai, tiek emociškai.
 20. Jie susitvarko su „problemomis“ ir iššūkiais greitai ir efektyviai, nesislėpdami ir nebėgdami nuo jų. Jie stoja tiesiai prieš savo iššūkius ir priima juos šitaip save ugdydami.
 21. Jie netiki likimu, sėkme, dalia, atsitiktinumais ir nelaukia, kol kuris nors iš jų pas juos užsuks. Jie patys susikuria savo sėkmę ir laimę nieko nelaukdami.
 22. Kol dauguma yra pasyvūs, jie yra iniciatyvūs. Jie pradeda daryti dalykus kur kas anksčiau, nei tai tampa būtinybe.
 23. Jie kur kas geriau nei dauguma sugeba valdyti savo emocijas. Jie jas jaučia taip pat, kaip ir visi kiti, tačiau jos jų nevaldo.
 24. Jie moka gerai bendrauti ir sąmoningai tobulina šį savo įgūdį.
 25. Jie turi savo gyvenimo planą ir užtikrintai dirba ties jo pavertimu į realybę. Jų gyvenimas- tai ne išblaškyta eilė atsitiktinių įvykių ir rezultatų.
 26. Jų siekis būti išskirtinais reiškia tai, kad jie ryžtasi daryti dalykus, kurių kiti nedarytų. Jie tampa išskirtiniais savo pasirinkimu. Mes visi susiduriame su gyvenimą keičiančiais sprendimais kiekvieną dieną. Sėkmingi žmonės priima tuos sprendimus, kurių kiti baidosi.
 27. Kol dauguma žmonių yra malonumų vergai ir vengia nepasitenkinimo ar nepatogumo bet kokia kaina, sėkmingi žmonės supranta tokių patirčių vertę ir pasiima didžią naudą iš dalykų, kurių kiti privengia.
 28. Jie turi įsivardinę savo esmines vertybes- tai, kas jiems yra svarbu ir jie stengiasi iš visų jėgų, kad gyvenimą nugyventų pagal jas.
 29. Jie gyvena subalansuotai. Kol kiti gali būti finansiškai sėkmingi, jie žino, kad sąvokospinigai ir sėkmė nėra lygiaverčiai. Jie supranta, kad žmonės, kurie yra sėkmingi tik finansų lygmenyje, yra nesėkmingi bendrame kontekste. Deja, šiuo metu gyvename visuomenėje, kuri moko, kad pinigai ir yra laimė… Kaip ir dauguma kitų dalykų, pinigai tėra įrankis. Tai nėra blogas dalykas, tiesiog reikia suprasti, kad tai tėra tik įrankis. Gaila, tačiau gerokai per daug žmonių suteikia jiems kiek kitokią vertę.
 30. Jie supranta disciplinos ir savęs valdymo svarbą. Jie yra stiprūs. Jie yra laimingi pasirinkdami mažiau išvaikščiotus kelius.
 31. Jie yra tvirti. Jiems nereikalingas turtas, daiktai ar vieta, kurioje jie gyvena, kad jie suvoktų savo tikrąją vertę.
 32. Jie yra dosnūs ir nuoširdūs. Jie jaučia malonumą padėdami kitiems tobulėti.
 33. Jie yra kuklūs ir džiaugiasi, galėdami pripažinti savo klaidas. Jie pasitiki savo galimybėmis, tačiau nėra arogantiški. Jie džiaugiasi galėdami pasimokyti iš kitų. Jie džiaugiasi, galėdami padėti kitiems tapti geresniais ar geriau matomais, nesitaikydami į jų nuopelnus.
 34. Jie sugeba prisitaikyti ir naudojasi pokyčiais, kol dauguma yra įpročių ir komforto įkaitai. Jie jaučiasi patogiai nežinomybėje ir nuo jos nebėga.
 35. Jie palaiko gerą fizinę formą. Nemaišykite to su pasiruošimu varžyboms ar savo kūno aukštinimo manija. Jie supranta sveiko kūno svarbą. Tai ne dėl išvaizdos, jie kur kas labiau susirūpinę tinkamu jo funkcionavimu ir sveikata. Jų kūnas- tai ne jie, bet juose jie gyvena.
 36. Jie turi didelį variklį. Jie dirba sunkiai ir netingi.
 37. Jie yra elastingi. Kai dauguma jau eina į persirengimo kambarius, jie baiginėja savo apšilimą.
 38. Jie nebendrauja su toksiškais žmonėmis.
 39. Jie yra atviri ir linkę priimti aplinkinių nuomonę.
 40. Jie neskiria savo laiko ir energijos dalykams, kurių jie negali kontroliuoti.
 41. Jie nėra žmonių tenkintojai ir jiems nereikia nuolatinių pagyrimų, kad jie žinotų, ar gerai elgiasi.
 42. Būdami vieni jie jaučiasi kur kas maloniau negu dauguma.
 43. Jie kelia sau didelius reikalavimus (pasirinkimas, kurį turime visi), o tai leidžia sukurti didesnį atsidavimą, didesnę jėgą ir žinomą, geresnius rezultatus.
 44. Jie neracionalizuoja nesėkmių. Kol kiti šneka apie savo amžių, praeitį, amžiaus trūkumą, genetiką ir tiesiog, sėkmės trūkumą, jie ieško kelių į sėkmę nepaisant jokių kliūčių.
 45. Jie turi „išsijungimo“ mygtuką. Jie žino, kada atsipalaiduoti, mėgautis tuo, ką turi ir linksmintis.
 46. Jų karjera nėra jų tapatybė. Tai yra tik tai, ką jie daro, bet ne tai, kas jie yra.
 47. Juos labiau domina efektyvumas, negu lengvumas. Kol dauguma ieško greičiausio, trumpiausio ir lengviausio kelio, jie ieško kelio, kuris suteiks geriausius rezultatus ilgalaikėje perspektyvoje.
 48. Jie pabaigia tai, ką pradėjo. Kol kiti pradeda ir niekada nepabaigia, sėkmingi žmonės padaro savo darbus – net jeigu entuziazmas ir susižavėjimas jau išblėsę.  Ir netgi jeigu tai net nelinksma.
 49. Jie yra ivairialypiai, nuostabūs ir sudėtingi padarai (kaip ir mes visi). Jie supranta, kad jie yra ne tik kaulai ir mėsa, bet kad turi ir dvasinį, bei emocinį buvimą. Jie nuolatos ir sąmoningai dirba ties sveikata ir produktyvumu visuose lygmenyse.
 50. Jie praktikuoja tai, apie ką jie kalba. Jie nekalba apie teoriją, jie gyvena realybėje.

Šaltinis: http://sgmotivation.wordpress.com/

Categories
Pinigų dėsniai

Meilė pinigams (I dalis)

„Fizinis skurdas slypi jausmų skurdume“ – Ralfas Valdo Emersonas

Kaip tu jautiesi dėl pinigų? Daugelis žmonių pasakys, kad jie mėgsta pinigus ir jeigu neturi jų pakankamai, jaučiasi prastai. Jei žmonės turi tiek pinigų, kiek jiems reikia, suprantama, jie jaučiasi gerai. Taigi savo jausmus dėl pinigų nusakyti nesunku – jei pinigų trūksta, tu jautiesi prastai.

Jeigu pasižvalgysi po pasaulį, pamatysi, kad dauguma žmonių dėl pinigų jaučiasi prastai, nes didžioji dalis pasaulio pinigų ir turtų sukaupta turtuolių, sudarančių 10 procentų visų planetos gyventojų, rankose. Vienintelis skirtumas tarp turtingųjų ir kitų žmonių yra tas, kad turtingieji pinigams išspinduliuoja daugiau gerų jausmų negu blogų. Štai kaip tai paprasta.

Kodėl taip yra, kad tiek daug žmonių blogai jaučiasi dėl pinigų? Ne todėl, kad jie niekada jų neturėjo, nes daugelis turtingų žmonių pradėjo nuo nieko. Priežastis, kodėl tiek daug žmonių dėl pinigų jaučiasi prastai, yra ta, kad jų įsitikinimai apie pinigus yra negatyvūs, ir šie negatyvūs įsitikinimai buvo diegiami į jų pasąmonę jau vaikystėje.

Pavyzdžiui, tokie įsitikinimai kaip „Mes negalime sau to leisti“, „Pinigai yra blogis“, „Turtingi žmonės nedori“, „Trokšti pinigų blogai, tai nedvasinga“, „Turėti daug pinigų reiškia sunkiai dirbti“.

Kai esi vaikas, priima viską, ką tau sako tėvai, mokytojai ar visuomenė. Ir pats to nesuvokdamas užaugi nuolat puoselėdamas negatyvius jausmus pinigams.

Ironiška, bet tuo pat metu, kai tau tvirtinama, kad norėti pinigų yra negerai, tu taip pat esi mokamas užsidirbti pragyvenimui, bet jei tai reiškia dirbti nemėgstamą darbą. Galbūt tau net buvo sakoma, kad egzistuoja vos keli darbai, kuriuos gali dirbti, taigi sąrašas yra ribotas.

Nė vienas iš šių dalykų nėra teisingas. Žmonės, kurie tau juos sakė, yra nekalti, nes jie perdavė tau tai, kuo tikėjo ir ką jautė esant tiesa, bet kadangi jie tuo tikėjo, traukos dėsnis pritraukė tai į jų gyvenimus. Dabar tu jau žinai, kad gyvenimo mechanizmas veikia visiškai kitaip. Jei tau trūksta pinigų, taip yra todėl, kad tu jiems skleidi daugiau blogų negu gerų jausmų.

„Kai tu supranti, kad tau nieko netrūksta, visas pasaulis ima priklausyti tau“ – Lao Tzu

 

Meilė yra klijai

 

Aš esu kilusi iš gana vargingos aplinkos, ir nors mano tėvai netroško daug pinigų, jie iš paskutiniųjų stengėsi sudurti galą su galu. Taigi aš užaugau turėdama tokius pat negatyvius įsitikinimus apie pinigus kaip ir daugelis žmonių.

Žinojau, kad privalau pakeisti savo jausmus, jei noriu, kad pasikeistų mano gyvenimo aplinkybės, taip pat žinojau, kad turiu visiškai pasikeisti, kad pinigai ne tik ateitų į mano gyvenimą, bet ir prie manęs liptų!

Aš mačiau, kad pinigų turintys žmonės ne tik pritraukdavo juos sau, bet ir priversdavo pinigus prie jų lipti. Jei tu paimtum visus pasaulio pinigus ir po lygiai išdalytum juos planetos gyventojams, per trumpą laiką visi šie pinigai atsidurtų nedidelės žmonių grupelės rankose, nes traukos dėsnį valdo meilė, ir tie keli procentai žmonių, skleidžiantys gerus jausmus pinigams, vėl juos prisitrauktų. Meilės jėga judina visus pasaulio pinigus bei turtus ir taip veikia pagal traukos dėsnį.

„Tai yra amžinas ir esminis principas, apimantis visus dalykus, visas filosofijos sistemas, visas religijas ir visus mokslus. Nuo meilės dėsnio neįmanoma pabėgti“ – Čarlzas Hanelis

 

Kai žmonės laimi loterijoje, taip pat veikia traukos dėsnis. Šie žmonės visa širdimi įsivaizdavo ir jautė, kad jie laimės. Jie sakė: „Kai laimėsime loterijoje“, o ne „Jei laimėsime loterijoje“, jie įsivaizdavo ir planavo, ką darys, kai laimės. Ir jie išlošė!

Bet norėdami sužinoti, ar išlošti pinigai prie jų prilipo, ar ne, turime peržiūrėti statistiką. Ji rodo, kad per kelerius metus daugelis žmonių iššvaistė pinigus ir dabar yra dar labiau įklimpę į skolas negu buvo, prieš laimėdami loteriją.

Taip atsitiko, nes žmonės naudojo traukos dėsnį loterijoje laimėti, bet gavę pinigus nepakeitė savo tikrųjų jausmų jiems, todėl jų neteko. Pinigai prie jų neprilipo!

Kai tu neišgyveni gerų jausmų dėl pinigų, tu juos atbaidai. Jie niekada prie tavęs nelips. Net jei gavai papildomų pinigų, kurių visiškai nesitikėjai, labai greitai pamatysi, kad jie išslydo pro pirštus kaip smėlis.

Staiga ėmė plaukti didesnės sąskaitos, pradėjo lūžti daiktai, atsirado visokių nenumatytų aplinkybių, ir visa tai ištraukė pinigus tiesiog tau iš rankų.

Taigi kas priverčia pinigus lipti prie žmogaus? Meilė! Meilė yra traukiančioji jėga, atnešanti pinigų, meilė taip pat yra ta jėga, dėl kurios pinigai limpa! Jai nerūpi, ar tu esi geras žmogus, ar ne. Apie tai nėra jokios prasmės kalbėti, nes tu esi daug nuostabesnis negu įsivaizduoji.

Kad pritrauktum pinigų ir paskatintum juos prie tavęs lipti, turi jiems skleisti meilę ir gerus jausmus! Jei tau trūksta pinigų ir tavo skola kreditinėje kortelėje vis didėja, vadinasi, tu atbaidai pinigus ir neturi galios, kuri priverstų juos prie tavęs lipti.

Nesvarbu, kokia šiuo metu yra tavo finansinė padėtis. Nesvarbu, kokios finansinės būklės yra tavo verslas, tavo šalis ar visas pasaulis. Neegzistuoja toks dalykas kaip beviltiška situacija.

Yra žmonių, kurie klestėjo ir per Didžiąją depresiją, nes jie išmanė meilės ir traukos dėsnį. Jie gyveno pagal jį, įsivaizduodami ir jausdami viską, ko trokšta, ir jie įveikė nepalankias aplinkybes.

„Stenkimės, kad mūsų gyvenimas būtų geras, tada ir laikas bus geri. Mes kuriame laikus; kokie mes esame patys, tokie yra ir laikai“ – Šv. Augustinas iš Hipo

 

Meilės jėga gali prasiveržti pro bet kokias kliūtis ir įveikti bet kokias situacijas. Pasaulio problemos meilės jėgai nėra kliūtis. Traukos dėsnis valdo tą pačią galią, kad ir kokie būtų laikai – geri ar blogi.

Kitoje dalyje aprašysime jausmus pinigams ir galimybes.

Categories
Pinigų dėsniai Saviugda

Kaip gauti daiktus?

daiktai
Kaip gauti daiktus?

Turiu Jums gerą klausimą.
Ką bendro turi darbas su avietėmis?

Įsivaizduokite, kad ateinate įsidarbinti. Pokalbis einasi sklandžiai, darbdavys šypsosi ir maloniai kažko laukia. Jūsų nuotaika pakylėta ir staiga Jūsų klausia:
– Kiek norėtumėte gauti atlygio?
– Penkis kilogramus rozečių per mėnesį!
– Puiku. Sutarta!

Tai bent sutartėlė!

Tiek rozetės, tiek pinigai, tiek avietės neturi nieko bendro su darbu. Jeigu Jūs „šventai“ norėtumėte už darbą gauti aviečių, o ne pinigų – tikrai gautumėte. Faktas. Norėtumėte daug – gautumėte daug. Norėtumėte mažai – gautumėte mažai. Viskas priklauso nuo standarto, kurį sau patys pasirenkate.

Pagalvokite apie tikslus. Tikslai yra pasirinkimas tam tikrų minčių į kurias nuolatos kreipsime dėmesį ir pamažu sukursime tai savo gyvenime. Visi namai, automobiliai, paveikslai ir t.t. Visi jie yra tik minčių, kurioms buvo skirtas tikėjimas, išraiška.

Dizaineriai, inžinieriai nemiegojo naktimis, entuziastingai svajodami, ilgai dirbo – ir tik pažiūrėkite, kas atsirado šalia tokios paprastos gamtos: mobilūs telefonai, mašinos, erdvėlaiviai… Visa tai iš gamtos resursų: paprastos metalo rūdos, anglies… Ir, žinoma, minties bei tikėjimo. Pažiūrėkite į kurį nors daiktą, esantį šalia. Ar įmanoma jį buvo sukurti be minčių ir tikėjimo?

Mintis tėra mintis, ją pagalvoji, ir baigta; bet ja reikia tikėti, nuolatos kreipti ten savo dėmesį, kad kažką sukurtum. Kaip manote, ar galėtumėte šiandiena gauti makaronų? Esate tuo tikri? O jeigu nejaustumėte užtikrintumo, ar gautumėte makaronų? Įsivelia dvejonė. Jeigu dėmesys liks ties dvejone – makaronų nebus!

Užtikrintumas ir tikėjimas sukoncentruoja dėmesį tik į tą daiktą (mintį) – mūsų atveju tai makaronai – todėl ŠIANDIEN gautumėte makaronų, o ne dvejonių. Jeigu tokiu tikėjimu tikim – viskas išsipildys.

Būkite labai atsargūs su mintimis ir ypač atsargūs su tuo, kur koncentruojate savo dėmesį.

Šiandien žmonėms aktualūs pinigai.
Jeigu žmogus turi piniginių bėdų, tai reiškia tik vieną – jis kreipia savo dėmesį į finansinių bėdų mintis.

Žmonės kalba, kad reikia daug dirbti, bet juk pinigai nepriklauso nuo darbo laiko, nebent tuo tikite – tada esate ilgo darbo vergas (jeigu norite uždirbti daug). Parduotuvių darbuotojai dirba daug, o ar uždirba daug? Jūsų atlygis priklauso nuo to, kuo Jūs tvirtai tikite savo galvoje. Jeigu Jūsų mintyse tvirtai įsitvirtinusi suma 4000, tai ji ir pateks į Jūsų rankas (jeigu išpildysite tikėjimo sąlygas ir nedvejosite).

Ką daryti, jeigu dabar pasaulis sukasi ne į Jūsų naudą ir finansai prasti?

 1. Didžiausia, geriausia ir pelningiausia gyvenimo investicija – parduoti televizorių – gausite pinigų. LABAI SVARBU.
 2. Atsisakykite televizijos žiūrėjimo, laikraščių skaitymo ir visų tų „naujienų“ iš „naujienų portalų“ ir pan. YPAČ, NEREALIAI, VIRŠUM VISKO, LABAI LABAI SVARBU. Ar suprantat? Jokio teliko ar bereikšmių žiniasklaidos fantazijų.
 3. Išsiaiškinkite, ką MĄSTO nesėkmingi, krizės apimti žmogeliai ir tuoj pat meskite taip mąstyti, kalbėti, elgtis.
 4. Išsiaiškinkite, kaip mąsto klestintys žmonės, ir imkite mąstyti taip pat.
 5. Imkite sau teigti: „nors yra kaip yra, man pamažu atsiveria finansinės galimybės, ir aš pagaliau kylu į viršų“. Kartokite sau šį teiginį (mintyse ar pašnibždom, galit ir balsu) tik prabudus ryte ir prieš pat užmiegant bent po kelias minutes. Prisiminkite jį dienos eigoje ir kartais sau jį pakartokite.
 6. Išmokite vizualizacijų technikų. Šitą galite padaryti pažiūrėję „The Secret“ filmą („Paslaptis“, yra išleista ir knyga), paskaitę knygučių apie kuriamąją vizualizaciją. Rekomenduočiau užsukti į Silva metodo kursus ar bent jau nusipirkti knygą. Vizualizacijų taip pat galite išmokti asmeninės laisvės bendruosiuose kursuose, dėmesio valdymo galite išmokti asmeninės laisvės meditacijose.
 7. Žmonės valgo į dieną tris kartus, miega trečdalį gyvenimo, dauguma dirba visą gyvenimą dėl pinigų, bet nėra perskaitę nė trijų knygų apie valgį, miegą ar pinigus. Pasidomėkite, pilna literatūros.

P.S. Nieko nenutiks, jeigu nežiūrėsite televizijos. Per pastaruosius tris metus, nežiūrėdamas „naujienų“ praleidau tik kelis dalykus: pasiankstinęs valandą sužinojau, kad reikėjo persukti laikrodį; Rusija išsirinko naują prezidentą! Tai bent staigmena 🙂

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Puikus Gyvenimas Sėkmės psichologija

SANTYKIAI SU ŽMONĖMIS


Mes esame žmonės todėl, kad turime jausmus ir poreikius. Viskas labai paprasta.

Pagal Budistų Pasaulio apybraižą, mes esame žmonės dėl to, kad jaučiame penkis žemiškus dalykus. Jie yra:

1. Aistra (seksualinė irgi)

2. Troškimas (gauti, kontroliuoti)

3. Abejonė, nepasitikėjimas

4. Išdidumas

5. Baimė

Šie jausmai yra žmoniškosios kilmės ir jiems priešintis nereikėtų, nes Kabala sako, jog žmogus taip suprojektuotas ir visi šie elementai nustatyti jo programoje. Žmogus yra indas, kurį vis reikia pripildyti.

Mes esam egoistai. Tačiau duodami galime patirti dar didesnį džiaugsmą.

Šiuos jausmus galima valdyti sąmoningai. Tiesiog suvokite, ką jaučiate ir pripažinkite, kad vienas ar kitas jausmas užvaldė jus.

Tai akimirksniu pastatys jus į reikiama poziciją, tačiau kovoti nereikės.

Aistra.

Tai motyvatorius veikti. Laimingas tas, kas nuolat patenkina savo aistrą, kuri yra gyvenimo variklis.

Seksualumas irgi yra didelė aistra. Tai gyvenimo jėga. Tai mūsų prigimtis, mes genetiškai užprogramuoti gyventi vedami aistros kažkam.

Panaudokite seksualinę jėgą kūrybai ir judėjimui į priekį, transformuokite ją į laisvąją energiją.

Seksualinės energijos švaistymas nieko gero neduoda, o tik atima.

Nepamokslauju, tačiau didžiausi pasaulio genijai savo spermos netaškė kur papuola. Jie transformavo ją į genealią jėgą.

Troškimas.

Tai dirgiklis, kuris reikalingas kūno išjudinimui iš mirties taško.

Kai troškina, ieškai vandens. Labai paprasta: alkana kiaulė giliau knisa. Jeigu neturėtume troškimų, nejudėtume. Jei nejudėtume – neturėtume energijos. Jei neturėtume energijos – neaugtume. Jei neaugtume – mirtume.

Labai daug ne visai senų žmonių anksti miršta dėl to, kad nebeturi jokių norų, tikslų bei troškimų.

Troškimus suformuoti padeda svajonės. Nori gyventi – svajok !

Abejonė.

Mes žmonės, dažnai abejojame kitais, ir beveik visada – savimi. Tikrinamės savo idėjas išorėje, ieškome pripažinimo ir kitaip bandome save surasti išorėje.

Abejojame, nes bijome, kad nepatenkinsime savo troškimų arba lūkesčių.

Baimė.

Tai aistros priešingybė, tačiau irgi labai stipriai skatina veikti. Bijodami prarasti arba bijodami skausmo veikiame ypatingai drastiškai, kartais net instinktyviai.

Prisiminkime karštą lygintuvą, gaisrą, badą ir kitus dirgiklius mes bijome visų šių dalykų, o labiausiai bijome mirties. Jeigu mūsų arba artimųjų gyvybei yra grasinama, padarome beveik viską.

Veiksmai tada yra nekoordinuoti, labai dažnai daromos klaidos ir rezultatai būna neigiami.

Išdidumas.

Mes visi norime būti vieninteliai. Tai, ką pasakome ar padarome, privalo būti įvertinta, kitaip supykstame.

Tas jausmas daug kur stabdo ir kenkia pačiam žmogui.

Šių žmoniškųjų jausmų supratimas, įsisąmoninimas ir žinojimas, kodėl jie atsiranda, suteikia žmogui vidinės jėgos nuo jų nepriklausyti. Tai suteikia galios pačiam juos valdyti ir panaudoti savajai energijai išgauti.

Šeštasis Jausmas

Mes kartais taip vadiname savo intuiciją. Tai kažkoks vidinis žinojimas, aiškus situacijos nuspėjimas ar panašiai. Kai tik mūsų protas nesipriešina ir leidžia būti susijungus su širdimi (arba siela), gimsta intuicija.

Mūsų vidinis „Aš“ visada žino, kaip mums geriausia pasielgti, kokį sprendimą priimti, tačiau ne visada protas leidžia vadovauti širdžiai.

Siela ieško įvairiausių priėjimo prie proto formų, todėl kartais mes

gauname žinias per mintis. Kartais siela pateikia išorinių problemų, kurias išsprendę gauname  dovanas, t.y. didžiausius savo gyvenimo pokyčius.

Intuicija– tai sielos priėjimas prie bendrojo informacijos lauko. Kai protas ir siela susijungia, mes tą jausmą jaučiame bei žinome, kas mums geriausia.

Ar intuiciją įmanoma išsiugdyti? Taip. Atsisakykite savireikšmės ir troškimo gauti tai, kas jums dar nepriklauso, ir žinosite tiksliai, kaip elgtis visose situacijose.

Patys laimingiausi žmonės vadovaujasi tik intuicija, o patys sėkmingiausi suderina protą su intuicija ir nukreipia juos vienam tikslui.

Iš knygos: „Tikras Turtas. Kaip susiprojektuoti subalansuotą gyvenimą.“