Categories
Sėkmės psichologija

Kaip teisingai priimti sprendimus – Descarto kvadratas

Tai paprasta, teisingo sprendimo priėmimo technika. Šios technikos esmė, problemos/situacijos apsvarstymas atsakant į keturis klausimus:

1. Kas bus, jeigu tai įvyks? (Ką aš gausiu, to privalumai/pliusai).

2. Kas bus, jeigu tai neįvyks? (Viskas liks taip, kaip yra dabar, to privalumai/pliusai).

3. Ko nebus, jeigu tai įvyks?

4. Ko NEBUS jeigu TAI NEĮVYKS? Atsakant į šį klausimą būkite atidūs, nes jūsų smegenys norės ignoruoti dvigubą neigimą. Tada atsakymas bus panašus į pirmo klausimo atsakymą.

KODĖL šį technika veikia? «Descarto kvadratas» padeda išaiškinti, kiekvieno sprendimo pasekmes. Reikalas tame, kad priimdami sprendimą, mes žvilgsnį nukreipiame tik į vieną klausimą: kas bus, jeigu tai įvyks? Šios technikos dėka, mes priimsime tinkamą sprendimą, nes apžiūrėsime jį iš visų 4 pusių.

Šaltinis: Revoliucija.com

Categories
Saviugda

KAIP PRIIMTI SPRENDIMUS? II DALIS (Į ką koncentruotis prieš darant sprendimus)

Šioje straipsnio dalyje aptarsime, į ką reikia koncentruotis prieš darant sprendimus.

  • Atlik namų darbus. Pasikalbėk su žmonėmis, kurie yra sėkmingi savo srityje. Tokie žmonės ne tik turi daug gyvenimiškos patirties, bet ir linki Tau visko, kas geriausia. Jie yra intelektualūs ir ieško sprendimų, o ne problemų, todėl nebandys Tavęs „nusodinti“. Tokie žmonės įkvepia ir duoda gerų idėjų.
    Neatidėliok pokalbių su kitais žmonėmis tik todėl, kad bijai. Atmink: esi laimėtojas, nes pabandei.
  • Nusistatyk savo prioritetus. Tam gali prireikti laiko. Geriausias pagalbininkas nusistatyti savo prioritetus – medituoti. Meditacijos dėka aiškiai suprasi save, nes jausi vidinę ramybę ir didėjančią meilę sau.
  • Pasitikėk savo vidiniu balsu. Kad ir ką patars kiti žmonės, jų patarimus derink su savo vidiniu balsu.Tavo vidinis balsas žino, kur būdamas ir kuo užsiimdamas jausiesi laimingiausias ir sėkmingiausias.
  • Atsipalaiduok. Dauguma žmonių priima sprendimus itin rimtai. Turiu naujieną –  rimtumas nėra privalomas. Kad ir ką nuspręsi, visada išmoksi ko nors naujo ir judėsi į priekį. Galų gale po tūkstančio metų niekam nerūpės, kokius sprendimus priėmei dabar. Nebūk toks rimtas ir atsipalaiduok.
  • Paleisk savo baimes, įtampas ir dvejojimus. Žmonėms, kurie moka paleidinėti, suprasti, ko nori, ir daryti sprendimus yra lengva, nes jie turi vidinę ramybę, yra drąsūs ir aiškiai girdi savo vidinį balsą.

Dirbti su savo jausmais ir vidiniais įsitikinimais gali išmokti čia:
http://www.alfavyras.lt/paleidinejimo-meditacijos-audio-mokymai/

Categories
Motyvacija Sėkmės psichologija

Tobulas sprendimas, ar toks egzistuoja?

Man nuolat tenka kovoti su perfekcionizmu. Jei perku kažkam kompiuterį, tai jis privalo būti geriausias pagal mano nustatytus parametrus. O tai užima daug laiko, bet neša maža naudos. Juk iš tiesų tų 10% greičio skirtumo niekas nepajaus…

Ar jums tai panašu į Pareto taisyklę? Juk geriausia būtų tam paskirti ribotą laiko kiekį ir pasirinkti geriausią variantą, kurį pavyko rasti. Vietoj to, kad ieškoti iš tiesų paties geriausio.

Visada atsiras geresnis variantas

Tarkime, kad galų gale nusprendėte/pasirinkote. Visos abejonės lieka praeityje. Tačiau būtent tada, kažkas pasiūlo dar geresnę išeitį. Arba net gi pareiškia, kad apskritai padarėte nesąmonę.

Net pats nustebau, kaip nepažįstamo žmogaus kritika forume vos kraujo neužvirino, kai jis parašė, kad mano pasirinkimas absoliučiai klaidingas. Galbūt todėl, kad rinkausi taip ilgai ir kruopščiai bei žinau, kad padariau tam tikrų klaidų. Kita vertus, net turėdamas naujos informacijos, pasirinkčiau labai panašiai.

Taigi, esmė tokia, kad žmonės turėdami tuos pačius poreikius ir galimybes vis tiek renkasi skirtingai. Jei būtų kitaip, tuomet būtų daug monopolijos, mažai skirtingų gamintojų. Net patys žmonės turėtų tarpusavyje būti daug panašesni. Žinoma, tai labai padėtų visiems surasti bendrą kalbą, išgelbėti pasaulį, sustabdyti globalinį atšilimą, pasiekti pasaulinę taiką… Na, bet grįžkime į realybę, kur žmonės labai skirtingi

Geriau suklysti nei atidėlioti

Nėra greitesnio būdo, pasirinkimo patikrinimui, kaip apsisprendimas. Priimtas sprendimas, net jei klaidingas, visada geriau nei jokio.

Primenu, kad mokomės tik iš klaidų, o sėkmė – tai išmoktų pamokų ženklas. Jei mums puikiai sekasi, vadinasi, kad nieko nesimokome, o taikome jau anksčiau įgytas žinias.

Svarbu rezultatas

Norėčiau pakreipti problemą kitu kampu. Pavyzdį situacijos iliustravimui radau čia.

Įsivaizduokite, kad vykdote projektą. Norite, kad viskas būtų atlikta nepriekaištingai. Dėl to darbai pradeda vėluoti, o rezultato kaip nėra, taip nėra. Jei pasakosite, kad norite viską padaryti kaip pridera, daugelis žmonių jus puikiai supras. Bet kuo ilgiau tempsite gumą, tuo visi žiūrės įtariau.

Viską sudėlioti į savo vietas padeda paprastas klausimas: kas geriau, ar kažkokių trūkumų turintis, tačiau įgyvendintas projektas, ar jokio galutinio produkto, tačiau su kai kuriomis puikiai išdailintomis dalimis?

Kol nėra projekto, tol nėra rezultato. Tuo tarpu visada svarbus būtent pastarasis. Nesvarbu, kaip puikiai jūs kažką išmanote, ar darote. Kol tai nebaigta, tol tai neturi jokios vertės.

Eilinis atidėliojimas

Kai kitą kartą mėginsite atlikti kažką nepriekaištingai, lauksite gerų aplinkybių ir pan., gerai pagalvokite, ar iš tiesų puikiai darote darbą, ar tiesiog atidėliojate projekto užbaigimą?

Baimių galima prisikurti visokių, kad kažkas sukritikuos, kad kažkam nepatiks, kad tai ne tai, ko tikėjotės ir pan.

Visada atsiras priešiškai nusiteikusių žmonių, kaip ir tokių, kuriems jūsų darbas patiks, net jei pats būsite priešingos nuomonės. Tačiau esmė paprasta – nėra rezultato, vadinasi, kad nieko nenuveikėt. O ar norite, kad jūsų rezultatas būtų nulinis? Jei ne, tuomet sukluskite.

Pakankamai dažnai dvejoju, ar straipsnis pakankamai geras, kad būtų vertas publikuoti. Tačiau dar nebuvo taip, kad kažkurio įrašo nepaskelbčiau. Juodraštis kažkur giliame užkambaryje vertas nieko, tačiau paskelbtas, kad ir prastesnės kokybės tekstas, kažkam suteiks žinių ir/ar motyvacijos. Galbūt tik keletui, bet kažkam pravers. Tuo tarpu kam nepatiks, galės neskaityti iki galo. Juk kiekvienas straipsnis negali būti auksinis.

Povilas Panavas

povilas.panavas.lt/blogas/

Categories
Saviugda Sėkmės psichologija

Pasitikėjimo trauka

nepasitikejimas savimi
Nepasitikejimas savimi

Nepasitikėjimas savimi yra iliuzija. Tokio dalyko net nėra. Tai tik visuma blokų ir ribojančių įsitikinimų, kuriais nuostabus žmogus yra save apsistatęs. Dėl to tas pasitikėjimas yra pasislėpęs ir iš šono atrodo, jog jo ten nėra. Tačiau pagalvokime apie vaikus. Visi gimdami turi iki valios pasitikėjimo. Paklausus vaikų darželyje, kas moka dainuoti, visi vaikai pakels rankas. Tą patį klausimą uždavus penktokams, pakils gal pusė rankų, o paklausus šito klausimo abiturientų, gal tik vienas kitas pasigirs, jog turi gerą balsą. Bet juk tai melas! Mes visi mokame dainuoti! Tai reiškia, jog būdami vaikais, mes turime į valias pasitikėjimo ir dėl to drąsiai žvelgiame į gyvenimą. Tačiau augdami išmokstame save riboti ir atmesti gerąsias savo savybes. Gera naujiena ta, jog tai, ko išmokome, to paties galime atsisakyti arba pakeisti kitu, mums naudingesniu dalyku. Turbūt kyla klausimas – kaip tai padaryti? Kaip tapti savimi pasitikinčiu žmogumi? Ką gi, pasitikėjimas atsispindi keliomis žmogaus savybėmis, kurias dabar ir aptarsime.

Pirmiausia, savimi pasitikintys žmonės leidžia sau klysti. Tai natūralus mokymosi ir tobulėjimo būdas. Daug charizmatiškų žmonių yra ne kartą susimovę kalbėdami prieš kitus, tačiau jiems tai nesukelia didelių rūpesčių, nes jie į tai žiūri atlaidžiai. Net jei ir susimauna kitas žmogus, jie nepuola iš jo šaipytis, todėl kalbėti ar pasakoti kažką tokiems žmonėms yra grynas malonumas. Tad leiskite sau klysti ir pamatysite, kaip aplinkiniai greitai pamirš jūsų klaidas.

Jie būna čia ir dabar. Prisiminkite kokį nors vakarėlį. To susibūrimo siela tampa ne tas žmogus, kuris daugiausia šūkauja ar daugiausia išgeria, o tas, kuriam ten gera. Tokie žmonės negalvoja apie išorinius dalykus: kur vyksta vakarėlis, kokie čia baldai, ką veiksim po to ir t.t. Jie susitelkę ties bendravimu. Pabandykite atėję į klubą tiesiog bendrauti. Pamatysite, kaip pamiršite nusipirkti kokteilį ir puikiai praleisite vakarą tiesiog kalbindamas žmones.

Kita savybė, kuria pasireiškia pasitikėjimas – tai savarankiškumas. Iš čia ir atsiranda patrauklumas tokiam žmogui. Būti šalia savarankiškai mąstančio žmogaus – saugu. Mažų mažiausiai – tiesiog įdomu. Savo galva mąstantis žmogus priima sprendimus, netrypčioja vietoje ir drąsiai siūlo idėjas. Kadangi esame unikalūs, mūsų pačių sugalvoti sprendimai ir idėjos visada bus patrauklesnės už visuomenės madas. Tad kai kitą kartą susitiksite su draugais ar antrąja puse, išgirdę klausimą „ką veikiam?“ drąsiai siūlykit savo idėjas. Ir žinot ką – žmonės eis paskui Jus.

Pabaigai pacituosiu Alando Aldos žodžius: „Turi palikti savo komforto miestą ir išeiti į laukinę intuicijos gamtą. Tai, ką tu atrasi bus nuostabu. Tu atrasi save“.

www.radausave.lt

Categories
Sėkmės psichologija

Kaip suspėti įlipti į traukinį ir nesiblaškyti jame? Pokyčiai ir pastovumas.

Pastovumas
Viskas kinta

Kažkada prieš gerus trejus metus skaičiau straipsnį. Jame buvo vystoma mintis apie tai, kad pokyčiai yra natūralus dalykas žmogaus gyvenime, todėl žmonės neturėtų jų bijoti, o atvirkščiai, juos priimti ir tobulėti drauge su aplinka. Man tai buvo labai priimtina mintis, nes jau nuo vaikystės priimdavau radikalius sprendimus, kurie keisdavo gyvenimo kryptį, tik jausdavausi nejaukiai. Perskaitęs straipsnį ir įsisavinęs šią mintį, pokyčius priimdavau kaip natūralų ir būtiną dalyką. Taip prasidėjo pirmieji verslo bandymai 12 klasėje, bandymai gyventi savarankiškai, kartais ir radikalūs gyvenimo norų pokyčiai. Žinoma, per tuos pokyčių laikus, praktiškai 90% bandymų baigdavosi nesėkme. Tačiau tik iš vienos pusės.

Dauguma mano draugų ir aš esame panašioje situacijoje, tiek finansinėje, tiek tikslų siekime. Ir gali atrodyti, kad nebuvo verta tiek jėgų švaistyti, jei visgi esu ten pat kur ir kiti. Tačiau gyvendamas pagal pokyčių dėsnį išsiugdžiau įgūdį veikti greitai ir tikslingai, apgalvoti, kas bus toliau, ir prie ko nuves vieni ar kiti veiksmai. Per tuos metus sukaupiau “pokyčių valdymo” patirtį, todėl dabar pradėti naują darbą, sudėlioti planus ir tikslus yra vienas juokas.

Šiandieninis pasaulis sukasi kaip vėjas ir kartu yra pilnas galimybių. Todėl pokyčius priimantys žmonės turi 100 kart daugiau šansų pasiekti sėkmę, nei tie kurie vadovaujasi jau pasenusiomis taisyklėmis. Kaip rašė Robertas Kyosakis, svarbu atrasti sėkmės formulę, kuri veikia. O kai ši nustoja veikusi, ieškoti naujos formulės.

Taip pat turiu pridurti, kad vien tik pokyčiai savaime neatneš sėkmės. Štai čia vietoj Pastovumo geriausiai gali pasitarnauti Nuoseklumas. Nuosekliai priimdami pokyčius, ir badydami iš kiekvieno išspausti juose esančias galimybes tobulėsime sparčiausiai.

www.radausave.lt

Categories
Motyvacija Saviugda

Standartai

standartai
Kokie tavo standartai?

Šį kartą papasakosiu apie tai, ką tikriausiai kiekvienas iš Jūsų sutinka gyvenime ir kiek skirtingai tai supranta.

Pirma įdomi situacija: man pažįstamas pasakojo apie savo draugų porelę, kurie kartais riejasi ir vienas kitą žemina. Antroji situacija nutiko vienoje Vilniaus kavinių, kur padavėjos skundėsi, kad joms tenka dirbti net ir per šventes. Anoks čia įdomumas! Žiūrėkime toliau.

Mes kiekvienas savo galvoje turime standartus: kokį elgesį mes priimame ar nepriimame, kaip mums priimtina gyventi ar ne ir pan. Tie standartai yra nepriklausomai nuo to, ar pastebim mes juos, ar ne. Jeigu kas nors pasiūlytų mums vogti ir mums tai būtų ne standartas – mes tiesiog to nedarytumėme. Taigi, prie ko aš čia vedu?

Mano pažįstamo draugų pora. Kaip manote, ar nebuvo taip, kad kai pirmą kartą kažkuris kažkurį pažemino antrasis nutylėjo ir tiesiog LEIDO jį pažeminti? Vėliau buvo antrasis, trečiasis, ketvirtasis kartas. Tai yra jo ar jos standartai. Jiems yra normalu vienas kitą žeminti. Jų santykių sąvokoje, pasąmonės lygmenyje, yra viskas tvarkoje – pažeminimas yra norma. Jie gyvena pagal savo standartus. Tai nėra blogi santykiai pagal juos – tai tik jų standartai.

Besiskundžiančios padavėjos. Negi jos guli ant žemės surištos ir nieko negali padaryti? Ar jas privertė eiti į tą darbą, lyg pasodintų į kalėjimą? Ne. Tai jų standartai, jos su tuo sutiko. Jos net pasirašė darbo sutartį. Kažkada gyvenime jos prisiėmė sau standartą, kad dirbti šį darbą joms priimtina ir tame tikrai nėra nieko baisaus. Tai tik jų standartas.

Daugelis žmonių turi standartą dirbti nuo 07-19 val. nemėgstamą darbą 45 gyvenimo metus!!!!!!! Ir už ką? Dažnai už prastus pinigus, su didžiuliu laisvės suvaržymu. Vietoje to, kad VIENĄ KARTĄ atliktų keletą ryžtingų sprendimų ir gautų didžiulę laisvę, užsiimtų mylima veikla ir gyventų laisvą gyvenimą.

Žmonių gyvenime būna momentas, kai jie priima standartus. Vieni juos priima svajodami, o kiti – rašydami ant popieriaus. Spėkite, kuris būdas geresnis? Galvodami apie kūną, kai kurie sau pasako: „ai tiek to, būsiu šiek tiek storas/plonas/pilnas“, tada su tuo susitaiko, perka didesnius ar mažesnius rūbus ir turi ką turi. Taip įvyksta su visom gyvenimo sritim.

Kokie standartai Jūsų kūnui? Kokie standartai Jūsų santykiams? Kokie standartai Jūsų darbui?

Rašykite ir niekada „nepasirašykite ant mizerio“!

Daugelis žmonių savo standartus laiko labai žemai ir man apie tai nėra malonu kalbėti. Negi sunku savo gyvenime pasakyti: „Viskas! Gana! Nuo šiol viskas bus kitaip!“? Tik tiek ir tereikia, bet tokį veiksmą atlieka tiek mažai žmonių… Netgi ir dabar kai kurie iš Jūsų apleisite šią temą, nieko nepadarę. Nieko tokio… Tokie standartai.

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt

Categories
Motyvacija

Pamokos

Būna tokių dienų kad nors tu ką…  Ne tai, kad ne ta koja iš lovos išlipi, o išvis ant žemės atsikeli. Viskas atrodo krenta iš  rankų ir gali pasirodyti, kad rankos ne iš ten auga, kur turėtų. Anksčiau imdavo pyktis, beviltiškumas, arba tiesiog norėdavosi pasiduoti. Tačiau viską pakeitė viena mintis. Ją  perskaičiau vienoje iš tų knygų apie sėkmę ir tobulėjimą. Ten buvo klausimas “o ką galėčiau iš tos situacijos išmokti?”. Paprasta, tiesa? Kai nesiseka- sustoji ir pasižiūri, o ką gi galima iš to išmokti? Kokią pamoką likimas man siunčia? Ką turiu išmokti ir pradėti taikyti nuo dabar pat, kad tos problemos dingtų ir kitą kartą aplenktų mane?

Kai pradedi mąstyti šia kryptymi…. ne, problemos nedingsta, tiesiog dingsta tos neigiamos emocijos. Iš aukos pasidarai atsakingu žmogumi ir pradedi judėti pirmyn.  O kai emocijos ramios, lengviau mąstyti ir priimti sprendimus. Pradėjęs klausinėti savęs šių dalykų, pastebėjau, kad tos problemos ir klaidos jau ne pirmą kartą apsilanko. Tiesiog galvodavau, kad tai vienkartinis atvejis ir viskas greitai pasikeis. Tačiau jų buvo galima išvengti pasimokant ankščiau. Tiesiog dėmesys buvo nukreiptas ne ten kur reikia. Bėdos ir problemos- tai tavo mokytojai. Tačiau kita vertus nereikia jų laukti. Kai mokinys bus pasiruošęs, mokytojai pasirodys patys.

Ir būti atsakingu- pačiam išspręsti savo gyvenimą- visai nesunku, kaip tik- vis labiau ir labiau laisvėji. Nes tik tu gali pakeisti situaciją norima linkme.

www.radausave.lt

Categories
Motyvacija

Kaip atsikratyti kaltinimų

Straipsnis apie situacijas, susijusias su kalte, ir išeitis iš jų.

Sėdžiu aš namie ramioje meditacijoje ir girdžiu klykančią kaimynų porelę. Neįsiklausau, bet kontekstas man aiškus: vienas kaltas, o kitas kaltina. Atsimenu panašią situaciją su man artimais žmonėmis. Pačiame įkarštyje manęs paklausė patarimo: „Tu čia „pas mus“ žinai, ką daryti, patark“. Atsakymas paprastas, bet ir šiek tiek gluminantis, kas atsispindėjo veide, kai tai išgirdo: „Taip, jis kaltas. Ar gali jam atleist?“

Tai šokiruoja. Žmonės yra nepratę atleisti. Juokiuosi prisimindamas, nes kai kurie net nenori, kad tie atsiprašytų, jie tiesiog nori rėkti ir toliau pykti. Visgi, atleidimas yra drąsa. Atleisti ne kiekvienas sugeba. Tiksliau, labai reti.

Nežinau, kur Jūs atsidursite: kaltinamojo ar kaltintojo rolėje, bet visada siūlau situaciją spręsti drąsa – atleidimu. Visų pirma, nuginkuokite kaltintoją pripažindami savo kaltę, o vėliau pereikite prie sprendimo.

Taip, aš tai padariau. Taip, aš sudaužiau puoduką. Taip, aš sugadinau tau dieną. Taip, aš tikrai esu begėdis. Net jeigu ir to nedarėte, tiek to, prisiimkite kaltę – bus greičiau. Kaltintojai lieka bejėgiai pripažinus kaltę. Jeigu esate kaltintojas – nuginkluokite pats save. Taip! Jis tai padarė, jis tikras niekšas. Taip, ji suvalgė visus aštuonis mano kotletus. Išsiųskime juos į Ispaniją citrinų ravėti, nes viskas kartosis, jeigu kartosime tą patį kaltinimą.

Imkitės drąsos. Galite atleisti? O gal atleiskite? O gal atleidžiam? O kodėl nepabandžius atleidimo? Ką Jums tai kainuoja – dygliuotą ego? Atleidimas išlaisvina. Atleidimas duoda naujumo. Atleidimas paleidžia. Atleidimas yra naujo mąstymo pradžia, nes abi pusės pradeda mąstyti kitaip – situacija tiesiog sprendžiasi.

Kylant situacijai visada pripažinkite kaltes ir naudokite drąsa. Tikiu, kad nuo to bus tik gerai arba daug geriau.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Sveika Gyvensena

Stebuklingas būdas sulieknėti

Iš tikrųjų nėra jokio stebuklingo būdo sulieknėti. Nepadės nei pasaulinio garso dietologai, nei magiškos jų dietos. Nepadės stebuklingos knygos, nei specialiai tau pritaikytos mankštos programos. Gali ant manęs pykti, bet tai irgi nepadės. Jei negali susitaikyti su šiuo faktu, toliau skaityti tikrai neverta, nes tai tik dar labiau tave supykdys bei nuvils.

Na va, tikiuosi likai tik tu, tas, kuris pasiryžęs iš naujo atrasti tikrąją suliekniejimo, tobulų formų paslaptį. O ji, iš tikrųjų,  visai ne tokia, kokią norėtume išgirsti, ji susideda iš keturių dalių: sprendimo, požiūrio, prioriteto ir pastovumo.

Sprendimas. Turi nuspręsti sulieknėti. Priimti galutinį, nekeičiamą sprendimą, visam laikui, negrįžtamai, įgauti kūno formas, kurių geidi. Dar viena labai svarbi detalė – tikėti. Jeigu netiki, kad gali sulieknėti, netiki savo sėkme, tai lyg noras užvesti automobilį, kuriame nėra kuro. Tavo išorė ir vidus turi veikti išvien, darniai, tik taip pasieksi rezultatų, kurių nori.

Požiūris. Ką daryti jei vis dėl to netiki savo sėkme? Naudokis įtaiga. Kiekvieną kartą, kai tik pagalvoji, kad man nepasiseks, ištark sau garsiai – aš esu valingas, aš galiu, aš tai padarysiu! Galbūt tai atrodo kiek kvailoka, bet, prašau, pabandyk. Ne dieną ir ne dvi bandyk, o bent mėnesį ir būtinai kasdien. Kodėl tai turėtų suveikti? Kiekvienai neigiamai minčiai reikia atkirčio – teigiamos minties. Pamažu šios teigiamos mintys persiduos į tavo pasąmonę ir tu jau be pastangų, sąmoningo minčių keitimo, pajusi, kad tiki! Nuoširdžiai, tikrai, savo esybe tiki. Pakitęs požiūris, pakeis ir pasiekiamus rezultatus.

Prioritetas. Dažnas žmogus turintis viršsvorio nori sulieknėti ir kai paklausiu – kas tau trukdo? Jis atsako – jeigu aš tik turėčiau laiko, būčiau puikios fizinės formos, bet, deja, esu per daug užsiėmęs, o kaip žinai paroje yra tik 24 valandos. Žmogau, bet su savo kūnu gyveni tas pačias 24 valandas per parą. Už ką baudi save bloga savijauta, diskomfortu, gresiančiomis ligomis? Apie sporto, mankštos privalumus jau rašiau.

Aš žinau, kiekvienas esame begalo užsiėmę, bet tu turi atrasti laiko pasirūpinti savo sveikata.  Tai turi būti tavo prioritetas.

Pastovumas. Turi atrasti laiko nuolat. Nuolat priversti save eiti į sporto salę ir vykdyti trenerio sudarytą programą. Negali būti jokių – aš šią savaitę pailsėsiu. Taip bus dienų kai eisi iš proto, keiksi žemę ir dangų, bet visa tai praeis. Trumpas diskomfortas praeis ir pasieksi naują komforto lygmenį.

Lieknas, tobulų formų kūnas ne fantastika, o kiekvienam pasiekiamas dalykas, net ir tau! Tik turėk galvoje, vykdyk mano išdėstytą būdą sulieknėti paeiliui. Sėkmės lieknėjant.

P.s. Jeigu tau pavyko sulieknėti, būtų malonu jog skirtum minutę kitą savo laiko ir pasidalintum savo sulieknėjimo paslaptimi komentaruose. Ačiū!

Šaltinis: Gyventi.lt

Categories
Lyderystė

Vyras darbe


Daugelis Tikro Vyro charakterio savybių tinka ir sėkmės receptui darbe – tikslo turėjimas, efektyvus darbas ir pasitikėjimas savimi. Paskaityk keletą veiksmų kurie padės būti vyru darbe.

Priimk sprendimus
Neryžtingumas – tik nevykėliams. Surink reikalingą informaciją, turėk savo nuomonę, priimk sprendimus ir judėk. Didelis laiko ir energijos švaistymas bereikalingam analizavimui priveda prie praleistų galimybių ir dažniausiai tokie sprendimai būna ne ką geresni. Ne visada turime pakankamai lėšų ir/ar darbuotojų įgyvendinti savo idėjoms, taip pat ne visada yra tiek laiko ir informacijos mūsų priimamiems sprendimams, kiek norėtumėme, kad jų būtų. Pasilik pakankamai laiko svarbiems sprendimams priimti, bet nesistenk siekti tobulybės. Tiesiog judėk – veiksmas yra energija, o fortūna palanki drąsiems!

Prisiimk atsakomybę
Nesvarbu kaip gerai sugebi priimti sprendimus, ateis diena kai suklysi. Pripažink savo klaidą, ištaisyk ją ir judėk toliau. Nėra prasmės savęs dėl to kaltinti – visi kartais klystame. Svarbu išlikti profesionaliam, to iš tavęs tikimasi. Taigi, prisiimk atsakomybę už savo sėkmes ir nesėkmes – tai parodo kitiems, jog esi pakankamai tvirtas pripažinti savo klaidas. Atsimink, niekam nepatinka pasiteisinimai, jausk skirtumą tarp pasiteisinimo ir atsiprašymo, būk pasiruošęs atsiprašyti.

Pastovėk už save ir savus
Nesvarbu ar esi kam nors pavaldus ar turi sau pavaldžių darbuotojų – būk lojalus. Svarbu apie savo kolegas ir (netgi) bosą kalbėti pagarbiai jiems už akių, neapkalbinėti. Atsiliepk pozityviai apie savo komandą ir pastovėk už juos kai kiti bando šmeižti. Tai galioja ir tiems, kurie „maisto grandinėje“ stūkso aukščiau – jei kažkas gauna didesnį atlyginimą nei tu, dar nereiškia, kad gali įžeidinėti. Oficialūs skundai ar komentarai apie darbą yra viena, tačiau tuščios kalbos yra neprofesionalu bet kokiam darbuotojų lygiui. Mandagiai, bet užtikrintai apgink savo komandos draugą. Niekas nemėgsta būti taisomas, todėl pastabas gavusių žmonių elgesys prieš tave gali kurį laiką būti šaltesnis, tačiau ilgainiui jie gerbs tave už tai, kad esi teisingas ir ištikimas.

Neplepėk
Ką, manai liežuvauja tik moterys? Paskalos, apkalbos darbo vietoje yra neprofesionalu ir destruktyvu. Laikyti savo liežuvį tarp dantų taip pat labai vyriška savybė. Tik kvailys sako viską ką žino, protingas stebi ir apmąsto. Burnos paleidimas į darbą gali privesti prie visokių bėdų – nuo pažadų, kurių negali išpildyti iki to, jog atrodysi paprasčiausiai kvailai. Taigi, jei nugirsti ar pamatai ką nors, ko kitiems nebūtina žinoti, būk vyru ir pasilik tai sau.

Išsakyk savo nuomonę
Turi laikyti savo burną užčiauptą, jei tai apkalbos, tačiau tai nereiškia, kad negali turėti savo nuomonės kai kalbama apie darbą. Jei klausia patarimo dėl iškilusios problemos – kalbėk. Turėk nuomonę ir būk pasiruošęs ją apginti bei žinok kieno tu pusėje. Kai neturi tvirtos pozicijos, kitiems atrodai stokojantis pasitikėjimo ir užtikrintumo. Galbūt kartais turėsi nesutikti su savo viršininku, bet atsimink, jog tai nėra priežastis būti triukšmadariu, konfliktuoti – savo idėjas turi pristatyti taktiškai. Niekas nemėgsta tų, kurie visada su viskuo sutinka, o gerbia tuos, kurie moka išsakyti savo kritiką konstruktyviai ir mandagiai.

Būk ramus ir profesionalus
Būti vyru darbe nereiškia būti „mačo“, bet tai taip pat nereiškia būti ištižėliu. Būti agresyviu, tik savim besirūpinančiu pamišėliu yra taip pat blogai kaip ir būti abejingu pastumdėliu. Deja, patirtis sako, kad daugelis vyrų darbe yra linkę į kraštutinumus. Stenkis būti tas auksinis vuduriukas: mandagus, tačiau galingas. Svarbu eiti toli, bet neperžengti ribų. Pagalvok apie darbo aprangą – tai, kad turi gerai rengtis darbe nereiškia, kad vilkėti Armani yra būtina – to būtų per daug. Spėk, ko dar būtų per daug? Būti azartišku užsispyrėliu, kuriam labiau rūpi laimėti kiekvieną iškilusią diskusiją nei atlikti gerai savo darbą.

Taigi, naudokis sveiku protu ir jausk pusiausvyrą, būk pakankamai vyriškas, kad prisitaikytum ir puikiai atliktum savo pareigą darbe. Tada kiekvieną vakarą iš darbo galėsi išeiti su vyriškiausiu atlyginimu: pasitikėjimu už sąžiningą darbo dieną.

Parengta pagal: askmen.com