Categories
Išvaizda Plaukai

Idealios šukuosenos paieškos


2007 m. atlikus mokslinį tyrimą buvo nustatyta, jog moterys dvigubai daugiau dėmesio kreipia į vyro veidą negu į jo kūną. 52% atvejų vyro patrauklumas buvo įvertintas teigiamai vien tik dėl veido grožio. 24% atvejų vyras buvo įvertintas patraukliu dėl gražaus kūno. Taigi, žymiai didesnę įtaką vyro patrauklumui daro ne raumenų kiekis, o veido grožis. Nors ir veido pakeisti nepavyks (nebent su įvairiomis plastinėmis operacijom, kurios yra nerekomenduotinos), tačiau yra keletas labai paprastu būdų kaip jį padaryti patrauklesniu. Vienas iš jų – tinkanti ir graži šukuosena. Patikėk, tai daro stebuklus.

Veido forma

Kone didžiausia klaida, kurią daro vyrai nesirenkantys šukuoseną, yra nemokėjimas pritaikyti jos prie veido formos. Tai kas populiaru ir madinga, dar nereiškia, kad tinka visais atvejais ir būtinai tiks tau. Šukuosena, kuri atitinka veido formą, išryškina veido gražiausius bruožus ir paslepia trūkumus. Jau nekalbant apie geresnį bendrą įvaizdį.Veido formas galima suskirstyti į keturias kategorijas: ovalo, kvadrato, apskritimo ir trikampio.

Verta pastebėti, jog ne visi veido formos bruožai gali tikti tau, reiktų atsirinkti objektyviai įvertinus vieną veido formą, kuri yra panašiausia.

Ovalo forma

Ovalas – pati idealiausia veido forma. Visoms kitoms formoms stilistai bando suteikti veidui būtent šią formą. Ji yra laikoma grožio pavyzdžiu. Žandikaulio linija siauresnė už kaktos liniją daro tavo veidą patraukliu. Jeigu turi tokią veido formą – metas pradėti džiaugtis, kadangi tau tinka beveik viskas.

Kvadarto forma

Veido forma primena kvadratą, kadangi žandikauliai yra kampuoti ir horizontalus ilgis (ties skruostais) yra beveik toks pat kaip vertikalus ilgis (nuo kaktos iki smakro). Kvadrato veido formos žandikaulis yra vyriškumo pavyzdys, tad gali pasidžiaugti vyrišku veidu. Tokiam veidui reikia suteikti daugiau apvalumo ir pailgumo. Šiuo atveju tinka garbanos, lengvas pakarpymas šonuose iki apatinių žandikaulių bei viršutinėje galvos dalyje. Kampuotą kaktą galima užmaskuoti su atgal sušukuotais ilgais plaukais, einančiais iš smilkinio. Reikėtų vengti tiesių kirpčiukų ir trumpų griežtų linijų kirpimų.

Apskritimo forma

Svarbiausias požymis – apvalus smakras. Ilgis ir plotis yra beveik vienodas, tačiau skirtingai nei kvadrato formos, veidas nėra kampuotas. Tikslas – sudaryti ilgesnio bei lieknesnio veido įspūdį. Šiuo atveju tinka iškarpyti plaukai ir sušukuoti skiautere. Norint veidui suteikti ovalumo, šonus taip pat reikėtų iškarpyti ir šukuoti juos link veido, kad iš dalies prisidengtų skruostikauliai. Reikėtų vengti trumpų, vienodo ilgio plaukų kirpimų, skyrimų per vidurį ir tiesių kirpčiukų, o susirišus plaukus į kasą veidas tik dar labiau praplatės.

Trikampio forma

Trikampiui veidui būdingas siauras smakras, platūs skruostikauliai  bei platesnė kakta. Šiuo atveju reiktų sudaryti siauresnės kaktos ir platesnio smakro įspūdį.  Tinkamiausias plaukų ilgis yra iki smakro linijos, gražiai atrodo į įšorę užriesti plaukai.Plačius skruostikaulius galima užmaskuoti iškarpius ilgesnius plaukus prie ausų ir sušukavus juos link veido. Barzda yra puikus sprendimas norint sudaryti platesnio smakro įspūdį. Nepatartina plaukus kirpti trumpai bei rištis plaukus į kasą, kadangi tuomet išryškėja trikampio formos veidas.

Eksperimentuok!

Ko gero geriausias patarimas, siekiančiam pakeisti plaukų stilių – eksperimentuok. Išbandyk pats įvairias šukuosenas, arba pasikonsultuok su stilistu. Kartais net nebūtina stilisto, užtenka ir moteriškosios lyties atstovės su geru skoniu. Bene svarbiausias dalykas yra aplinkinių reakcija. Prisimink – sveika kritika tik padeda. Paklausk draugų, draugių, brolių ar tėvų, ką jie mano apie tavo naują šukuoseną. Iš šalies viskas atrodo šiek tiek kitaip, tad ir reakcija gali būti kitokia nei tavo. Sulaukus patarimų iš pažystamų kaip patobulinti esamą šukuoseną ar kokia šukuosena jų manymu atrodytų nuostabiai, ne už ilgo pradėsi suvokti, kaip elgtis su savo plaukais, kad jie visada idealiai atspindėtų ne tik veido formą, bet ir tavo būdą.

Jeigu užtenka pinigų, visada apsimoka pasikonsultuoti su profesionaliu stilistu. Abejoju, ar “Vizijos” kirpėjos galėtų profesionaliai patarti ir išrinkti tikrai gražią šukuoseną. Tiesiog, šis kirpyklų tinklas daugiausiai remiasi įprastais kirpimais. Jeigu nori profesionalaus patarimo, teks išsirinkti profesionalų stilistą. Dar geriau, jei jis būtų metroseksualas, atrodantis tarsi kirpimas būtų jo pašaukimas. Toks stilistas tikrai turi suvokimą apie gražias šukuosenas.

Puslapis, su įvairių šukuosenų pavyzdžiais:

http://www.menshairstyles.net