Categories
Motyvaciniai

Nuo 130kg iki maratonų bėgiko. [Video]

2008 Roger’sas užsibrėžė 3 tikslus. Būti sveikesniam numetant svorį ir bėgti Bostono maratone. Bet ne vien dėl savęs, bet dėl savo dukterėčios, kuri gimė su cistinę fibrozę. Jo tikslas buvo paskleisti informacija apie šią ligą, taip pritraukiant lėšų šios ligos  tyrinėjimams ir gydymui. Tai neįtikėtina 47m vyro kelionė, nuo nutukėlio iki maratonininko.

Lapkričio 6d. 2011 jis bėgo Niujorko maratoną. Tai buvo jo 12-tasis maratonas per 2.5 metus, nuo 2009 Bostono maratono.

Jo svajonė buvo prabėgti Bostono maratoną nuo 7m, kai jo tėvas 1968 metais jame bėgo.

Tai nuostabus rezultatas, nuostabus pavyzdys, kad viskas yra įmanoma, turint nuoširdžią, pilną meilės, nuoširdumo motyvacija.

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=Ja9BFx5Mhqo“ width=“500″ height=“350″]

Čia antra dalis, kurioje galite pamatyti, kaip jis dabar atrodo 🙂

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=Y_qufoiKfgw“ width=“500″ height=“350″]
Categories
Dieta ir Mityba

Dieta. Nei viena dieta neveikia.


Jūsų kūnas yra jūsų tvirtovė, nuo jo būklės ir taip kaip rūpinatės priklauso jūsų savijauta ir energija. Keista, bet žmonės tiek sparčiai progresuoja, visur skuba, kad neturi laiko savimi pasirūpinti ir realiai jie jau regresuoja, o to pasekoje priauga svorio, kamuoja ligos, jaučiamas nepilnavertiškumas. Paskui ieško išeities kaip atsikratyti antsvorio. Taigi, jis laiko visai nesutaupo nesportuodamas ir bet kaip maitindamasis, jis paskui jį iššvaisto mėginimams numesti svori, nes priaugus 10-20kg. Yra labai sunku save suimti į rankas ir atsikratyti blogų tiek valgymo, tiek gyvenimo būdo įpročių.

Žmonės savimi pradeda rūpintis tik tada, kai prieina riba. Tada į pagalba ateina sporto treneriai, dietologai kurie siūlo milijonus dietos būdų, „visažiniai“ patarėjai kurie švaistosi patarimais, bet kurie nėra kovoję su antsvoriu, bet yra kažką girdėję. Visur gausu įvairios medžiagos, kaip numesti svori, kaip sveikai maitintis, ir visur ji skirtinga.

Bet nei viena dieta neveikia. Tai drastiškas pareiškimas bet…. Norint laikytis dienos, reikia turėti daug valios, nes tai tiesiog didelis smūgis įpročiams ir organizmui. Bet ne visi ją turi, bet visi nori atsikratyti riebalų. Ir tik palygint vienetai suima save į rankas ir per didelias pastangas tai padaro.

99.99% gyvūnų nėra nutukę, jie gali būti stambūs, bet jie nėra nutukę. Nutukę būna tik naminiai gyvūnai, kurie perimą šeimininko valgymo įpročius, tiksliau šeimininkas jam juos sukuria. Taigi kodėl laukiniai gyvūnai nenutunka? Yra viena taisyklė kuria jie vadovaujasi, jie valgo tik tada kai būna alkani, kai jaučia alkį. Jiems yra savisaugos instinktas, kad jei nepavalgys gali mirti. Ir valgo iki tol, kol nebejaučia alkio, ne daugiau.

Žmogus valgo bet kada, kada įpratęs, tiek kiek įdeda (pvz. kavinėje) ir dažai persivalgo. Norint numesti svori nereikia laikytis jokios dietos ir sunkiai sportuoti, tiesiog reikia pakeisti valdymo įpročius, jei jūs norite galite valgyti, bet kokį jums patinkanti maistą, bet kokį. Bet turite jo valgyti tik tada kai jaučiate alkį, jei viena kartą dienoje jį jaučiate tai viena karta dienoje ir valgykite. Ir valgykite tiek, kad jo nebejaustumėte, ne daugiau. Labai paprasta taisyklė. Dietos apriboja valgymo meniu, čia jūsų valgymo meniu nėra apribojamas, jei laikysitės šitos taisyklės, kuria sukūrė gamta ir nuo kurios žmogus nutolo, neturėsite problemų dėl viršsvorio.

Nemaišykite alkio su norėjimu valgyti, tai du skirtingi dalykai. Alkis jūsų kūno duodamas signalas, kad reikia pavalgyti. Valgymo norėjimas jūsų įprotis. Aš noriu valgyti, bet ar aš jaučiu alkį? Kai einate valgyti visada to savęs paklauskite, „Ar aš jaučiu alkį? Ar tai tik mano įprotis?„ Nes dažnai žmonės pradeda jausti poreiki maistui tuo metu, kuriuo jie yra įpratę valgyti. Tad stenkitės būti sąmoningi ir suvokite, kad valgyti reikia tik tiek, kad nejaustumėte alkio ir galite valgyti bet ką, jeigu jūsų tikslas tik atsikratyti svorio.

Taigi imkite pavyzdį iš gyvūnų, kurie žino kaip maitintis. Valgote tada kai jaučiate alkį ir liaujatės tada kai jo nebejaučiate. Geriau valgyti 6 kartus dienoje, jaučiant alkį, nei bet kada, jo nejaučiant. Nes laikui bėgant, jums nebus būtina valgyti 6 kartus, ar tai 4, nes alkis mažės, skrandis trauksis, svoris kris ir gyvybinė energija didės.

Skrandis yra dviejų kumščių dydžio, vienu metu geriausia suvalgyti ne daugiau vieno kumščio dydžio maisto porcija tai būtu maisto kiekis kuris tilptų į stiklinę. Pradžioje nesistenkite tiek mažai valgyti, tai tik alins jus ir reikalaus per daug valios bei ryžto pastangų. Tai turi būti malonu. Tik atsiminkite, keiskite valgymo įpročius, taip, kad įprastumėte valgyti ne tada kai duoda, paruošia, o tada kai jaučiate alkį ir tiek, kad jo nebejaustumėte.

Beje pamirškite KMI – kūno masės indeksą ir svarstykles. Jūsų tobulas svoris yra toks, kai nueinate prie veidrodžio pažiūrite į save ir sakote, gerai atrodau, ir nereikalingos masės nėra ir nesu per liesas, viskas tiesiog puiku.

Pamirškit dietas, begalinius skaitinėjimus apie jas. Kiekvienas žmogus turi savo svori su kuriuo jaučiasi puikiai, o tam, kad ji nuolatos palaikyti puikų yra alkio jausmas.

Jei straipsnį netyčia skaitys būsima mama: Neverskite vaiko valgyti, kišdami šaukšteli va už mamyte, už tėtuką, už senelę. Nes jūs per prievarta suformuojate jam valgymo įpročius, tai dažna tėvų klaida, kai jis norės valgyti tikrai to paprašys ir jums duos žinoti.

Parašė: Petras Paserpskis

Remiantis: Alleno Carro knyga „Lengvas būdas sulieknėti „

Straipsnis publikuotas www.TheGame.lt ir www.ViskasYraEnergija.lt

Categories
Fitnesas ir Treniruotės Sveikata ir Sportas

Tobulo kūno link


Beveik visi vyrai nori turėti tobulą raumeningą kūną. Vieni apie tai tik tyliai pasvajoja, o kiti imasi veiksmų. Kokių veiksmų? Reguliariai eina į sporto klubą ir kilnoja svarmenis. Neretai sulaukiu po to klausimų – kaip sutvirtinti pilvo presą? Kodėl mano raumenys neatrodo tvirti? Atsakymas paprastas. Treniruotės sporto klube yra tik vieną iš dalių siekiant turėti tobulą kūną. Ir galėčiau teigti, jog tikrai ne didžiausią dalį užima treniruotės – apie 20%. O po 40% pasidalina poilsis ir dieta. Labai svarbu yra tinkamai sureguliuoti mitybą ir po treniruotės tinkamai pailsėti. Tik tada raumenys augs pilnu tempu ir užaugs gražūs.

Šioje straipsnių serijoje apie tobulą kūną panagrinėsiu ne treniruotes, o kitus, dažniau užmirštamus aspektus –kardio pratimus ir mitybą.

Kūno riebalų procentas
Kai matuojame žmogaus masę, dažniausiai susiduriame su jo kūno svoriu. Todėl yra priimta, jog 180 cm ūgio ir 70 kg svorio žmogus yra geriausio sudėjimo ir neturi viršsvorio.

Tačiau yra dar vienas matas – kūno riebalų procentas. Kūno riebalų procentas parodo, kiek žmogaus kūno masės sudaro riebalai. Pavyzdžiui, jeigu žmogus sveria 70kg, o riebalų procentas yra 10%, tai 7kg jo kūno masės sudaro riebalai. Tai yra labai abstraktus skaičiavimas, tačiau padedantis geriau suvokti kūno riebalų esmę. Dabar, kodėl aš šneku apie kūno riebalų procentą? Kadangi būtent dėl kūno riebalų dauguma mūsų ir neturi idealaus kūno. Ar pastebėjai, kad bėgikų ar plaukikų kūnai yra raumeningi? Turėtum pastebėti. Jų kūno riebalų procentas yra tik 4-6%, kai tuo tarpu pas normalų žmogų riebalų procentas yra 15-20%. Ar kada nors susimąstei, kodėl tavo pilvo presas ne kaip iš reklamos? Todėl, kad jį uždengia riebalų sluoksnis. Tu gali beveik nesportuoti ir nedaryti pratimų pilvo presui, tačiau jeigu numesi riebalus, turėsi gražų pilvo presą, liaudiškai vadinamą „six-pack‘u“.

Kūno riebalų procentų lentelė (vyrams):

Taigi, norint turėti idealų kūną, visų pirma reikia sumažino kūno riebalų masę. O tai padaryti yra du pagrindiniai būdai – kardio pratimai ir dieta.

Kardio pratimai

Kardio (gr. Kardia – širdis) pratimai yra pratimai skirti širdies ritmui gerinti. Juos darant yra sukuriamas krūvis širdžiai ir organizmui. Patys populiariausi yra: bėgiojimas, plaukimas, važinėjimas dviračiu, slidinėjimas ir kt.

Būtent darant šiuos pratimus, o ne „dirbant štanginėj“, yra sudeginama daugiausiai kalorijų ir sunaudojama daugiausiai energijos. Todėl šie pratimai ir yra skirti norintiems sumažinti riebalų masę.

HIIT (High Intensity Interval Training)

HIIT – didelio intensyvumo intervalų metodas. Tai yra kardio pratimų sistema, pritaikyta riebalų deginimui. Skirtingai nei įprastiniai kardio pratimai, intervalų metodas sukuria organizmui žymiai didesnį krūvį. Gerėja ištvermė, sutrumpinant organizmo atsistatymo laikas, bei mažėja organizmo riebalų kiekis. Nustatyta, jog 2,5 valandos intervalų metodo turi panašų poveikį, kaip 10,5 valandų praleistų darant ištvermės pratimus. Ko gero HIIT yra geriausia sistema ir todėl, kad ji užima žymiai mažiau laiko. HIIT sudegina 9 kartus daugiau kalorijų negu įprastiniai kardio pratimai, ir per žymiai trumpesnį laiką.

Intervalų metodo esmė yra pa prasta. Kaip pavyzdį, paimkime bėgimą. Visas bėgimo ciklas yra padalintas į keletą arba kelioliką dalių, priklausomai nuo krūvio. Kiekviena dalis su susideda iš dar dviejų dalių – greito bėgimo ir lėto bėgimo. Kitaip tariant, kurį laiką bėgi greitai, paskui kurį laiką bėgi lėtai, paskui vėl greitai ir t.t..
Intervalų metodas dažniausiai yra skaičiuojamas pagal laiką, santykių 2:1, kai 2 dalys tenka lengvam bėgimui, o 1 dalis tenka sprintui. Pavyzdžiui, 30 sekundžių sprintas ir 60 sekundžių pastovaus bėgimo. Svarbiausia yra sunkų pratimą keisti su vidutinio sunkumo pratimu, o ne keisti su lengvais pratimais, pavyzdžiui, vaikščiojimu. Įprastas intervalų metodo ciklas trunka nuo 15 iki 30 minučių.

Svarbu yra nepamiršti padaryti apšilimą prieš pradedant ciklą, bei stabilizuoti širdies ritmą po ciklo. Dažniausiai tai yra 5-10 minučių lengvas bėgimas ar vaikščiojimas.

HIIT bėgimo intervalų lentelė:

Tabata Interval Method Šis metodas buvo sukurtas Dr. Izumi Tabata, Nacionaliniame Sporto Institute Tokijuje. Tai yra dar vienas intervalų metodo pavyzdys, tačiau šis metodas reikalauja ypatingai gero pasirengimo, bet ir rezultatai pranoksta lūkesčius. Šis metodas yra naudojamas kai kuriose aviacijos mokyklose bei kareivinėse. Visa esmė yra ypatingai intensyvus, 4 minučių trukmės ciklas. Mokslininkai nustatė, jog šis metodas turi ypatingai didelį poveikį visos dienos eigoje, skirtingai nei įprasti kardio pratimai. Kitaip tariant, 4 minutės užtikrina visai dienai riebalų deginimo procesą. Nors ir atrodytų, jog keturios minutės yra nedaug, tačiau ypatingai didelis intensyvumas jau po dviejų minučių privers pradedančiuosius sustoti ir gaudyti kvapą.

Tabata intervalų ciklas:

Naudojant šį metodą rezultatai bus matomi jau po 10 sesijų, tad iš viso 40 minučių ciklo. Svarbiausia yra nepasiduoti ir stengtis iš paskutinių jėgų bėgti per pirmuosius kartus. Vėliau intervalų metodas atrodys vis lengvesnis ir lengvesnis.

Kūno linijų tobulinimas

Tavo kūno raumenys nepradės augti per porą dienų, kaip ir nepradės mažėti riebalų kiekis. Tai yra ilgalaikis procesas, reikalaujantis įdėtų pastangų. Dauguma sportininkų sportuoja tokiu metodu – 3 dienos sporto, 1 diena poilsio. Jeigu tu sportuotum reguliariai pagal tokį tvarkaraštį, jau po poros mėnesių bus matyti pirmieji rezultatai.

Nėra neįmanomų dalykų, tik neįmanoma trunka ilgiau.