Categories
Žurnalas

1 Paslaptis, kaip tikslus pasiekti 7 kartus lengviau ir greičiau.

Dominykos universitete, kuris randasi JAV, Ilinojaus valstijoje buvo atliktas tyrimas su studentais.

Atsitiktine tvarka studentus suskirstė į 5 grupes.

 • 1 Grupė – Turėjo pagalvoti apie tikslą kurį nori pasiekti per mėnesį laiko. Reikėjo taip pat pagalvoti apie jo sudėtingumą, ar ankščiau tokį tikslą buvo pasiekę ir t.t.
 • 2 Grupė – Turėjo užsirašyti tikslą į sistemą ir atsakyti į klausimus apie kuriuos pirma grupė tik pagalvojo.
 • 3 Grupė – Turėjo užsirašyti tikslą ir planą kaip jį pasieks.
 • 4 Grupė – Turėjo užsirašyti tikslą, planą ir visa tai nusiųsti draugui.
 • 5 Grupė – Turėjo užsirašyti tikslą, planą, visa tai nusiųsti draugui ir kiekvieną savaitę draugui atsiųsti ataskaitą, kaip jam sekasi įgyvendinti tikslą.

Po 4 savaičių bandymo, dalyviai buvo paprašyti įvertinti savo tikslų įgyvendinimą 10 balų sistemoje.

tikslai

Kaip matosi iš grafiko, geriausią rezultatą gavo tie, kurie užsirašė tikslus, turėjo planą ir teikė ataskaitas kiekvieną savaitę.

Metus laiko teikiant ataskaitas kolegai, tavo tikslų įgyvendinimas pakiltu iki 91.2%. Pasiektum beveik visus norimus metų tikslus. Ar ne puiku?

tikslai

Ko tau reikia?

 • Alkio jausmo, kad norėtum realizuoti savo tikslus;
 • Tikslo, kuris pasotintu tavo alkį;
 • Susirasti 1-2 alkanus bendražygius, kurie turėtu panašius tikslus. (pvz. numesti svorio, užsidirbti pinigų, išmokti anglų kalbą, išmokti bendrauti ir t.t.)
 • Turėti planą;
 • Per skype arba gyvai duoti ataskaitas, kiekvieną savaitę.

Skanaus 🙂

P.S. Beje, greitai įvyks 30 dienų mokymai „Laimingas vyras“ kuriuose ne tik pašalinsi baimes, nepasitikėjimą, bet ir nustosi atidėlioti darbus, tikslus pasiekti lengviau ir bendrausi laisviau, NES išmoksi būti laimingas, be jokios logiškos priežasties ir šiandien, o ne rytoj…

Daugiau apie mokymus skaityk paspaudęs čia…

Categories
Sėkmės psichologija

KODĖL REIKIA TURĖTI TIKSLĄ?

Prisimenu laikus, kai neturėjau tikslų ir nežinojau ką noriu veikti savo gyvenime. Netgi atrodė, kad neverta kažko siekti.

Ir atvirkščiai, kiek daug gaivos gyvenimui atneša tikslo turėjimas.

Nuostabu sugalvoti ko norime ir kažkokiu būdu viską sulipdžius, tai pasiekti.

Be tikslo būname apatijoje ir veltui švaistome savo gyvenimą.

Juk tam tikru momentu visi suprantame koks trumpas yra gyvenimas ir norime žinoti, kad jį gyvenome prasmingai, siekėme, supratome, darėme teigiamą įtaką aplinkiniams ir artimiems žmonėms.

Norint tai padaryti reikia žinoti savo tikslą. Kitaip pilnai neišnaudosi to, kad esi žmogus.

Manau, tikslo turėjimo didžiausias privalumas yra tas, kad jo siekdami turime galimybę išmokti SAVO gyvenimo pamokas.

Perlipti per savo vidinius barjerus, įgauti naujus įgūdžius ir suprasti tai, ko ankščiau nesupratome.

Jeigu Tavo tikslas turėti milijoną eurų, sveikinu! Nes visas savo gyvenimo pamokas išmoksi siekdamas milijono eurų.

Jeigu Tavo tikslas mylėti save, sveikinu! Nes visas gyvenimo pamokas išmoksi pamildamas save.

Jeigu Tavo tikslas būti mama – irgi sveikinu! Nes visas savo gyvenimo pamokas išmoksi būdama mama.

Ir taip su visais tikslais: santykių, bendravimo, finansiniais, sveikatos, dvasiniais, savijautos, vidinių savybių.

Tik nesiek tikslų, kurie nėra Tavo… Jeigu darysi tai, kas Tau nepatinka, tik todėl, kad kažkas to tikisi iš Tavęs, prarasi bet kokį gyvenimo malonumą.

Neišsikeldamas savo autentiško tikslo, nesuprasi ką čia veiki šioje planetoje.

Blogiausias scenarijus yra gyventi gyvenimą aklai, taip kaip užprogramavo aplinka, veltui švaistant savo gyvenimą.

Jeigu nežinai savo didžiojo gyvenimo tikslo, tai neskubėk.

Pradėk nuo mažesnių tikslų. Pavyzdžiui, pasitikėti savimi, susirasti patinkantį darbą, susitaikyti su artimu žmogumi ar nusipirkti mašiną.

Išsikėlęs tokį tikslą pastebėsi savo viduje viską, kas trukdo tą tikslą turėti.

Tai baimė, teisimas, nežinojimas, skaudūs praeities prisiminimai ar išgyvenimai, dvejojimas, netikėjimas savimi…

Įveikdamas šias kliūtis pasieksi savo tikslą ir tokiu būdu tapsi didesniu autoritetu pats sau.

Todėl suprasi save aiškiau ir galėsi išsikelti kitą, didesnį tikslą.

Po jo dar didesnį.

Ir taip procese atsiras aiškumas, efektyvumas, prasmė, pilnatvė, meilė…

Įgausi vis daugiau tikrų vertybių.

Tikslai leis Tau ne tik suprasti pagrindinius gyvenimo principus, bet ir pažinti save.

Suprasi ko nori ir kodėl čia gyveni.

Taigi, koks Tavo tikslas?

P.S. Peržiūrėk nemokamą mano video „4 Priežastys, kurios trukdo pasiekti savo tikslus„.

Žiūrėti video paspaudus čia

Iki malonaus,
Tadas Rakauskas

Categories
Motyvacija

Kodėl mes negauname to, ko norime?

Turbūt nerasime žmogaus kuris neturėtu norų. Visi turi begalės norų. Visada norisi geresnių santykių, daugiau pinigų, gražesnio kūno, daugiau laimės gyvenime ar kokio šokolado.

Dažnai norai, lieka tik norais todėl, kad tai ko tu nori, dažnai nėra tai, ko tau reikia.

Jeigu tu nori pakeisti darbą, nori geresnių santykių, nori daugiau pinigų ir nieko dėl to nedarai, tai yra ženklas, kad tau to net nereikia. Jeigu tau to reikėtu, tu jau senai būtum pusiaukelėje.

Daugybę vyrų nori susirasti svajonių (pagal įsivaizdavimą) merginą. Kiek iš tų norinčiu jas susiranda?  5 % ? 10 %? Susiranda tik tie, kuriems reikia svajonių merginos kaip oro, o ne kurie nori.

Žmonės pradeda užsiimti verslu ne todėl, kad jie nori, o todėl, kad jiems reikia juo užsiimti. Galbūt jiems reikia geriau gyventi, galbūt jiems reikia išlaikyti šeimą, galbūt jiems reikia save realizuoti versle ir t.t.

Tarkime yra vieniša mama su vaiku. Finansinė padėtis prasta. Ji darys tai ko nori ar tai ką reikia? Jai reikia išgyventi, išmaitinti šeimą, ji ras šimtą būdų kaip tai padaryti, jai nerūpės jos EGO, jai rūpės rezultatas.

Pajusk kaip skiriasi REIKIA ir NORIU. Šiuose žodžiuose visiškai skirtinga galia slypi. Žodis noriu, neturi jokios energijos. Noriu geriau gyventi ir toliau sėdžiu fotelyje prie facebook‘o.

Mes daug norime ir nieko dėl to nedarome, nes tikimės stebuklo kuris viską padės ant lėkštutės.

Kaip noriu, pakeisti į reikia.

Pasikviesk draugą ar draugę pas save į namus. Prisipilk pilną vonią vandens. Panardink galvą į vandenį ir tegul tavo draugas neleidžia tau iškišti galvos iš vonios. Turėtu viskas atrodyti taip, lyg tave skandina. Pradžioje tu norėsi įkvėpti oro, bet po kokių 40s. tau reikės įkvėpti oro. Po 40s. kai tau reikės įkvėpti oro, tu įdėsi maksimalias pastangas, kad išgyventum, nes tau reikia išgyventi, čia jau noriu nebelieka.

Didžiausi REIKIA atsiranda tada, kai mes patenkame už komforto ribų, o kol sėdi savo minkštoje kėdėje, tau kylą tik norai, o ne REIKIA. Noras nemotyvuoja veikti.

Vyrai kurie eina į sporto salę, kuria verslus ar pradedu 90 dienų mokymus yra tie, kuriems reikia sustiprėti, kuriems reikia daugiau uždirbti, kuriems reikia turėti savo svajonių merginą ir tvirtus santykius.

Tu esi tas kuris NORI? Ar tas kuriam REIKIA? 90 dienų mokymai skirti tiems, kuriems reikia, o ne tiems, kurie tik nori save pakeisti. Jeigu tau reikia atgauti pasitikėjimą savimi, susitvarkyti santykius su moterimis spausk čia ir dalyvauk 90 dienų iššūkyje.

Categories
Sėkmės Istorijos

Svajonės siekimas ir tikslų įgyvendinimas pagal Žydrūną Savicką.

Tai straipsnis kuriame yra sudėti Ž. Savisko patarimai ir pastebėjimai iš knygos: „Žydrūnas Savickas – žmogus iš geležies“. Šiuos patarimus, galima puikiai adaptuoti ir paprastam žmogui, kuris siekia daug daugiau savo gyvenime, nei vien vakarėliai ir beprasmis alkoholio vartojimas. Žmonės kurie jau kažką pasiekė yra puikus pavyzdys kiekvienam.

“Neįtikėtina. Žydrūnas Savickas – daugiau nei žmogus. Jo nežmoniška jėga įkvepia mane ir visą publiką. Žmonės jį dievina, nes jis yra pasaulio stipriausiasis. Matyti, kaip lietuvis kelia tuos beprotiškus svorius, yra tiesiog fantastiška.“ Knygos gale apie Savicką išspausdinti Arnold Schwarzenegger žodžiai.

Darbas, o ne kalbos atneša rezultatus.

Vaikino treniruotės: ateina, pasilabina ir dirba. Jis turi tikslą. Kai žmogus turi tikslą, dirbdamas nekalba apie nereikalingus dalykus, tiesiog dirba ir toks nusiteikimas krinta į akis.Vidmantas Malakauskas, klubo „Mavi“ savininkas.

Nereikalingos kalbos niekada tau neatneš norimų rezultatų. Daugybė žmonių vietoj to, kad imtu ir kažką darytu, kalba apie tuos kurie tai daro.  Mes daugybę laiko praleidžiame plepėdami apie niekus, vietoj to, kad tobulintume įgūdžius kurie mus artintu prie savų tikslų ir svajonių.

Ar žinojai jog:  kas metus JAV piliečiai prie TV ekranų praleidžia 200 milijardų valandų. Tai laikas kurį jie praleidžia nieko nedarydami, tiesiog pumpuodami į save negatyvą, reklamą, serialų sukurtą netikrą pasaulį.

Tuo tarpu: Tam, kad sukurti Wikipedia, top 5 pagal populiarumą tinklalapį prireikė 100 milijonų savanoriško darbo valandų. Tai gaunasi, jog žmonės vietoj televizijos žiūrėjimo kas metus galėtu sukurti 2000 Wikipedijų. Daugumą žmonių savo energija ir potencialą nukreipia į dalykus kurie jiems nesuteikia jokios naudos ir vertės. Pagalvok apie tai, kiek laiko tu iššvaistai dalykams kurie tau yra nereikalingi ir NENAUDINGI.

Informacijos rinkimas ir pritaikymas

 „Karjeros pradžioje mano gyvenime nieko, išskyrus sportą, nebuvo. Beveik dešimt metų skaičiau knygas apie įvairių sporto šakų atstovus, rinkau metodinę literatūrą ir treniravausi. Diena iš dienos. Kai sukūriau kūną, paruošiau  jį išbandymams, atsirado laiko ir pomėgiams.“ Ž.S.

Tam, kad pasiektum norimą tikslą, tenką nuolat tobulėti, ieškoti, skaityti, analizuoti ir bandyti. Turi tikslą? Surink visą reikiamą informaciją, kad tą tikslą pasiektum. Nuolat domėkis savo sritimi, atnaujink savo žinias ir pritaikyk jas sau. Kas dieną judėk savo tikslo link, nesvarbu ar tai sportas, ar verslas, ar profesinė sritis. Sportininkai puikiai suvokia tikslo siekimo principus ir darbą, todėl tai puikūs mokytojai kiekvienam.

[adrotate group=“3″]

Žinok dėl ko visa tai darai

„Manęs dažnai klausia, ar negaila laiko, praleisto keliant svorius. Žiūrint į gyvenimo prasmę, tai yra tuščias jėgų švaistymas. Bet žmonės dažnai švaisto laiką tuščiai. Manau, sportas yra vienas iš geriausių užsiėmimų tobulinant save. Tie žmonės, kurie kelia svorius , juos kelia žinodami, kodėl tai daro. Kiekvienas savyje turi  tam tikrus atsakymus į jam rūpimus klausimus ir jais vadovaujasi, tikslus, kurių siekia, norus, dėl kurių dirba. „ Ž.S.

Girdėjau istorija apie berniuką, kuris kad ir ką darydavo žinodavo dėl ko tai daro. Jeigu jo klausia kodėl jis bėgioja mažais zigzagais, jis atsakydavo, jog bėgioja, nes nori išlavinti reakciją. Bėgioju, nes noriu įgauti ištvermės ir t.t. Visada žinok dėl ko tai darai, nes kitaip tavo motyvacija siekti tikslų greitai nuslūgs. Kodėl aš tai darau? Ko aš noriu pasiekti?

„Azartas pagauna tuomet, kai priartėju prie tų svorių, kurie man bus iššūkis, proga praplėsti žmogaus galimybių ribas. Man patinka gerinti rezultatus. Bet kurios srities rezultato tobulinimas kiekvienam žmogui yra akstinas, įdomiausia proceso dalis.“ Ž.S.

„Galiūnai kovoja su savo svoriu, ir su savimi. Svoris – tai koks katalizatorius. Arba tu nugali jį ir tuo pačiu įveiki save, prapleti savo mąstymą bei fizines galimybes, arba ne. Žinojimas, kad galiu plėsti žmogaus galimybių ribas, man yra pagrindinis iššūkis, leidžiantis judėti į priekį.“ Ž.S.

 „Savęs pažinimas ir žmogaus galimybių ribų ieškojimas buvo du pagrindiniai katalizatoriai, kodėl tapau galiūnu.„ Ž.S.

Koks tavo iššūkis leidžia tau judėti į priekį? Kas tave varo į priekį? Su kokiais iššūkiais tu nori susidurti akis į akį? Surask prasmę savo veikloje, prasmę kuri tave įkvėptu  veikti.

„Žmonės nėra tinginiai, jie tik turi tikslus kurie jų neįkvepia.“ Antony Robbinson.

Kantrybė

 „Manęs dažnai klausia, kaip tapti geru sportininku. Viską griaunantis noras būti stipriausiam yra vienas pagrindinių sėkmės receptų. …Tai yra sunkus kelias ir ne kiekvienas jį nueina iki finišo…. Būna, kad per tam tikrą laikotarpį atletui reikia ištverti dėl prastų rezultatų užgriuvusį nusivylimą, susitaikyti su pralaimėjimais ir nepalūžti. Tie, kurie nesusitaria su savimi ir išsigąsta užgriuvusių problemų lavinos nemoka sulaukti rezultato, sustoja pusiaukelėje ir viską meta.“ Ž.S.

Būk kantrus lipdamas į savo olimpą. Tik nedaugelis pasiekią viršūnę, bet kodėl tu negali būti tas kuris pasiekia savo tikslus? Nesėkmės ir nelaimės patikrina žmogų, jo vertę ir vidinę jėgą. 

Tenka atsisakyti malonumų

 „Dažnai sunku atsisakyti gyvenimo malonumų, tačiau jei nori pasiekti kuo geresnį rezultatą, turi išlieti daug prakaito. Pradžioje, kol nesi profesionalas, kenčia kitos gyvenimo sritys: nelieka laiko šeimai, pomėgiams, pagrindiniam užsiėmimui iš kurio gyveni. Juk nedirbsi viršvalandžių, nes privalai eiti į treniruotę, ir, jei nori ką nors pasiekti, turi susidėlioti gyvenimą taip, kad sportui liktų daug laiko.“ Ž.S.

Taikyk sau aukštus standartus. Jeigu nori realizuoti savo tikslus, tai gerai pagalvok kas tave priartina prie tavo tikslų, o kas atitolina. Sunku tikėtis pasiekti norimų rezultatų jeigu kiekvieną savaitgalį praleidi naktiniame klube su alaus bokalu. Nebent tavo tikslas susiejąs su tokiu laisvalaikiu.

Dalykai kurie man padeda pasiekti norimų tikslų?

Dalykai kurie mane atitolina nuo mano svajonių ir tikslų?

Išgrynink visa tai ir matysi kam verta skirti daugiau dėmesio, o kam išvis neverta skirti laiko. Aukšti standartai leis tau pasiekti asmeninius tikslus.

Turi būti šiek tiek pamišęs

 „Dabar, kai nuėjau ilgą kelią  suprantu, kad vis dėlto turi būti šiek tiek pamišęs, jei nori gyventi vien iš šio sporto. Tiesiog įdėtų jėgų, laiko santykis netolygus gaunamai materialinei gerovei. …Galiūnu sportas didžiulė monotonija, sumišusi su beprotiškumu, todėl daug perspektyvių atletų metą šį užsiėmimą ir susiranda lengvesnį būdą, kaip prasimanyti duonai. Išlieka tik stipriausieji.“ Ž.S.

 „Nėra nė vieno galiūno pasaulyje, kuris užsiimtų šiuo sportu dėl pinigų. Manau sportuojant siekiama stipriausiojo vardo. „ Ž.S.

Knygoje Savickas mini seną kaip žemė tiesą. Pinigai tik priemonė tikslams pasiekti, bet ne tikslas. Nebent tau patinka banknotų salotos. Pinigai – energijos šaltinis, priemonė leidžiantis tobulėti ir siekti tikslų.

Dažnai žmonės juokiasi ir apkalba tuos kurie atrodo šiek tiek pamišę kai visą savo dėmesį ir laiką skiria vienam užsiėmimui. Tokius žmones dažnai vadina nenormaliais. Bet dažniausiai vadina tie, kuriems atrodo, kad jie patys daro labai daug „normalių“ dalykų. Bet kas yra normalu? Viskas priklauso nuo tavo požiūrio ir iš kokio taško į viską pažiūrėsi. Gal nenormalu gyventi ir nieko doro nenuveikti?

Nebijok būti pamišęs dėl to ką darai. Nesvarbu ar tai sportas, ar tai darbas, ar kokia mokslinė veiklą. Būk šiek tiek pamišęs dėl jos, tokie žmonės keičia pasaulį.

Sėkmės sąlygos

Savickas knygoje dalinasi keliomis sąlygomis kurios padeda pasiekti aukštų rezultatų sporte. Šiuos patarimus galima puikiai pritaikyti ir gyvenimui.

Disciplina.

 „Tai viena kertinių sporto sąvokų. Jei nesilaikysi disciplinos, nieko nepasieksi. Žmogus, pasirenkantis sportininko kelią, turi susitaikyti, kad gyvenimas iki karjeros pabaigos bus gerokai suvaržytas. Tik laikantis disciplinos galima siekti aukštų rezultatų ir profesinio tobulėjimo. Jei šio dalyko nebus paisoma, tiek sporte, tiek kitoje profesinėje srityje aukštų rezultatų vargu ar verta tikėtis.

Per karjerą nesitreniruoju tik tuomet, kai sergu arba gaunu traumą. Kitos priežastys neegzistuoja. Niekada nelaužau disciplinos ir neleidžiu sau to daryti: miegu, kiek reikia, valgau, ką reikia, ilsiuosi, galvoju apie sportą.“ Ž.S.

Tas kuris nuolat mėtosi tarp daryti ir nedaryti dažnai stovi viename taške. Jeigu jau apsisprendei daryti, tai nėra prasmės stoviniuoti vietoje. Daugybė žmonių turi svajonių ir tikslų. Daugybė žmonių kalba apie tai ko jie norėtu. Bet ar daug žmonių kas diena mažais žingsneliais siekia to ko nori? Mes kažkodėl tikime, kad nekontroliuodami savęs galime kontroliuoti savo gyvenimą. Disciplina tai visiškas savęs kontroliavimas, tai judėjimas savo svajonės, tikslų, laimės link. Tai savo gyvenimo valdymas.

 Sąlygos sportuoti.

Norint tapti profesionalu, reikia sukurti sąlygas, kad būtu galima sportuoti. Geriausiai treniruotis ir siekti rezultatų su bendraminčiais.Ž.S.

Pasirink tinkamą aplinką. Aplinka labai tave įtakoja. Būk tarp žmonių kurie siekia panašių tikslų, kurie turi reikiamas žinias ir įgūdžius. Būdamas tarp alkoholiku greičiausiai netapsi balerina. Greičiausi tapsi alkoholikas. Eik į tas vietas ir į tas aplinkas kurios tave motyvuotu, kuriuose tu galėtum greičiausiai tobulėti. 

Artimųjų palaikymas.

 „Beprotiškame kelyje olimpo link, siekiant savų tikslų svarbus artimųjų palaikymas. Kai šeimos nariai, draugai, draugės stebi sportininkus  varžybose, rezultatai gerėja, nes milžinai turi daugiau motyvacijos varžytis.Ž.S.

Būna, jog artimieji ne visada palaiko tavo pasirinkimą. Moterys, būna nepalaiko savo vyrų, kai jie pradeda kokia nors nerealią idėją. Jeigu taip atsitiko, kad tavęs nepalaiko artimieji, nesustok, judėk į priekį ir kai jie pamatys rezultatus jų nuomonė akimirksniu pasikeis.

 Tikslų kėlimas.

 „Jei norite tapti stipriausias pirmiausia reikia išsikelti tikslą. Turite žinoti, dėl ko tai darote. Tikslas turi būti toks, kad motyvuotu. Galutinis siekis privalo būti aukštas. Kuo aukštesnis tikslas, tuo daugiau atsiranda motyvacijos dirbti dėl geidžiamo rezultatų. Tikslai turi būti realistiški. Jeigu koks nors lengvasvoris užsimanytu tapti galiūnu, jam būtu sunku tai padaryti. Stipriausias šalyje tapau per devynerius metus nuo sportavimo pradžios, pasaulyje – per keturiolika metų.“ Ž.S.

Tokius skaičius pamačius gali praeiti noras apskritai ko nors siekti. Bet tiesa yra tokia, jog tam, kad taptum geriausias reikia nueiti didelį kelią. Žmogus be tikslų gali tik dreifuoti šiame pasaulyje, žmogus su tikslu tiksliai žino kuria kryptimi jis nori judėti. Nepagailėk laiko savo tikslų išgryninimui, tai tau padės nesimėtyti tarp pasirinkimų.

Džiaugtis menkiausiais laimėjimais.

Per mėnesį netampi stipriausias, prireikia daugybės metų kol kūne susikaupia jėga kurią gali stebinti aplinkinius. Todėl verta džiaugtis net menkiausiai laimėjimais ir pasiekimais, kurie leidžia palaikyti vidinę motyvacija.“ Ž.S.

Neužmiršk pasidžiaugti, nes nežinai kada kitą kartą galėsi tai padaryti.

Turėti dienoraštį.

Norint, kad nepasimestu mažos pergalės, patartina viską žymėti. Nuo 14m užrašydavau kiekvieną treniruotę skaičių formatu. Matau, kiek per mėnesį, metus patobulėju. Analizuoju, lyginu, kurių treniruočių programą. Rašymas tapo įpročiu.Ž.S.

Daugybė sėkmės mokytojų, lektorių, verslininkų pataria tai daryti. Kartais sunku suvokti kiek jau nuėjai, kiek jau pasiekei. Gali atrodyti, jog stovi vietoje. Todėl asmeninis pasiekimų dienoraštis leis tau apžvelgti ir tiksliai prisiminti tai kas buvo, bei įvertinti save dabartyje.

Turėti patarėją.

„Viską pačiam sunku kontroliuoti ir motyvuoti save, todėl geriausia turėti patarėją, padedantį siekti užsibrėžto tikslo. Lietuvos milžinai padeda vienas kitam, pataria, kaip reikia treniruotis, ir profesionalumas auga daug greičiau.“ Ž.S.

Tinkama aplinka. Tinkami žmonės turintys tinkamas žinias visada tave motyvuos. Nori būti verslininkas būk tarp verslininkų, nori būti sportininkas būk tarp sportininkų. Kartais sunku save stebėti iš šalies, todėl kiti žmonės tam puikiai gali pasitarnauti ir padėti tau.

 “Didžiąja gyvenimo dalį galvoju tik apie sportą, dažnai analizuoju vykusias varžybas, prisimenu kiekvieną rungtį, kaip ji susiklostė ir kodėl būtent taip. Kai stebiu varžybas iš šono, visada mintyse dalyvauju su atletais – nuo pirmos iki paskutinės rungties.

 Besiruošdamas turnyrams išvakarėse porą tris valandas galvoje treniruojuosi su visais prietaisais. Paskui juos grąžinu į vietą ir keliu dar kartą. Taip kelis kartus paliečiu visus svorius, mintyse pasiekiu rekordus, paskui viskas išsipildo realybėje.
 Tokią pasirengimo metodiką praktikuoju jau ilgokai. Kai pradėjau sportuoti, prieš svarbesnį turnyrą dažnai jaudindavausi ir tik mintyse dalyvaudamas varžybose sugebėjau nugalėti jaudulį. Karjeros pradžioje gerai nežinojau, kas yra sporto psichologija ir kiek daug rezultatus lemia puikus nusiteikimas.

Dažnokai taip save programuoju. Manau, tokią techniką taiko aukščiausio lygio sportininkai, verslininkai, žmonės, siekiantys konkrečių rezultatų. Ankščiau nepavykdavo nusiteikti konkrečiam turnyrui: mintyse praleisdavau smulkmenas, nepatinkančias rungtis, nesugebėdavau visiškai įsijausti į konkretų veiksmą. Laikui bėgant atėjo patirtis, savęs programavimas ėmė duoti vaisių.

Manau, kiekvienas pralaimėjimas duoda ir teigiamų dalykų. Patyręs nesėkmę padarau išvadas ir daugiau nekartoju klaidų. Pralaimėjimas suteikia ir azarto, o tai gera motyvacinė priemonė judėti į priekį.

Sportuodamas ugdai kantrybę ir tuomet, kai ji stipri, padeda siekti aukštų rezultatų. Tik valingi ir motyvuoti atletai pasiekia aukštumas.“ Ž.S.

Vyrų Klubo ateinančio susitikimo tema: Tikslai.

Dalyvauk Vyrų Klube.

Parengė Petras Paserpskis

Categories
Sėkmės psichologija

Bėgimas ir mirties zona

Mirties zona – tai zona kurioje daugiausia yra žuvusių. Mirties zonoje žūsta netgi patys stipriausi ir atkakliausi. Užtenka padaryti vieną klaidą šioje zonoje ir tu mirei.

Mirties zona egzistuoja visur. Ji egzistuoja sporte, versle, asmeniniame gyvenime, šeimoje ir t.t.

Leisk tau paaiškinti kas po galais yra mirties zona.

Tarkime tu nusprendei nubėgti 6km. Tu nesi labai geras bėgimas, pagrinde bėgdavai max 3-4km.

Pradėjai bėgti su pilnu rezervu energijos. Mes kai pradedame siekti savo tikslų turime pilną rezervą entuziazmo, užsidegimo, užsispyrimo ir energijos.

Šaunuolis, tu jau nubėgai 2km ir esi pakankamai apšilęs, pilnas entuziazmo, nesijaučia nuovargis netgi.

Po 3km. tu jauti, jog  kardinaliai pasikeitė tavo savijauta ir esi praradęs daug energijos, bet ne entuziazmo.

Pradėjęs bėgti 4 kilometrą tu pradedi dvejoti dėl šio bėgimo, galvoji apie kelio sutrumpinimą, galbūt tempo sulėtinimą ir viso šio bėgimo prasmę.

Kai tu pradedi bėgti 5 kilometrą tavo gerasis draugas galvoje intensyviai kužda apie sustojimą. Tau sunku, tu nori sustoti ir pradėti eiti. Nors žinai, jog jeigu sustosi dabar, bus daug  sunkiau vėl pradėti bėgti.

Mirties zoną mes pasiekiame įvairiuose situacijose. Tai zona kurioje pasidaro sunkiausia, kurioje norisi viską mesti. Ir žmonės dažnai metą savo tikslus ir siekius pasiekę mirties zoną. Jeigu žmogus sugeba pakentėti, save motyvuoti būtent mirties zonoje jis pereina į finišo zoną.

finišas

Tada kai lieka 200-300m. ir tu matai finišą tu atsigauti emociškai. Pradedi spurtuoti, leki link finišo, nes žinai jog jis visai netoli ir nebėra prasmės tau sustoti.

Kad ir ko tu siektum visada prieisi mirties zoną kurioje norėsi viską mesti. Jeigu nuolat šioje zonoje sustosi tavo kūnas įpras nuolat pasiduoti. Jeigu tavo kūnas įpras nuolat pasiduoti kai tau sunku, tai pats įpročiu kurį tu nešiosiesi ilgai ir nuobodžiai.

Įpratęs pasiduoti tu nuolat mesi pradėtus darbus. Nesvarbu kas tai per darbai. Tai gali būti mokslai, verslas, pardavimai, naujos pažintys ir pnš. Užtenka vieną kartą pasiduoti, mesti ir antrą kartą bus daug sunkiau pereiti mirties zoną.

Išmok užbaigti pradėtus darbus. Išmok pasiekti mažus užsibrėžtus tikslus. Siekdamas mažų tikslų tu ugdaisi įprotį baigti tai ką pradėjai ir dideliuose tiksluose šis įprotis liks.

 

 

Categories
Saviugda

Asmeninių tikslų išsikėlimas

Savo gyvenimo planavimas pagal save.

Daug žmonių jaučiasi taip, tarsi gyvenime plauktų pasroviui. Jie sunkiai dirba, bet nejaučia, kad gali pasiekti ko nors svarbaus.

Pagrindinė to jausmo priežastis, yra nepakankamas laiko tarpas, praleistas mąstant apie tai, ko žmonės gyvenime nori. Dauguma žmonių nėra nusistatę asmeninių tikslų. Juk vis dėl to, argi tu išsirengtum į kelionę nežinodamas jos tikslo? Greičiausiai ne.

Tikslų išsikėlimas yra labai rimtas procesas, kuriantis jūsų idealios ateities viziją ir motyvuojantis siekti tos vizualizacijos patvirtinimo realybėje.

Tikslų išsikėlimo procesas padeda jums pasirinkti kur gyvenime jūs norite atsidurti. Tiksliai žinodami ką norite pasiekti, žinosite kur kreipti savo didžiausias pastangas. Taip pat, greitai jūs pastebėsite ir kliūčių, kurios labai greitai ir lengvai gali nukreipti jus klaidingu keliu.

Kam išsikelti tikslus?

Tikslų išsikėlimą propoguoja aukščiausio lygio atletai, sėkmingi verslininkai ir kiti ambicingi žmonės. Tikslai suteikia tau ilgalaikę viziją ir motyvaciją. Tai sufokusuoja tavo turimas žinias ir padeda organizuoti laiką ir resursus tam, kad kuo daugiau išspaustum iš savo gyvenimo.

Išsikeldami drąsius, aiškiai apibrėžtus tikslus jūs galite didžiuotis jų pasiekimu ir numatyti tolimesnį progresą, kuris ankščiau galėjo atrodyti kaip ilgas ir bereikšmis šūdo malimas. Taip pat, kai suprasite, kad galite pasiekti visus išsikeltus savo troškimus, padidinsite savo pasitikėjimą savimi.

tikslų išsikėlimas

Tikslų išsikėlimo pradžia

Jūs išsikeliate tikslus keliais lygiais:

 • Visų pirma, jūs susikuriate bendrą vaizdą to, ką norite nuveikti su savo gyvenimu (ar tarkim ateinančiais 10 metų) ir identifikuoti didelius tikslus.
 • Tada, išskaidome juos iki mažensių ir mažesnių tikslų, kuriuos turite pasiekti norint įvykdyti didžiuosius gyvenimo užmojus.
 • Galiausiai, kai turėsite planą, pradėsite dirbti tam, kad viskas virstų relybe.

Štai kodėl mes pradedame tikslų išsikėlimą nuo tolimos ateities perspektyvos. Tada, mes viską išskaidome iki dalykų, kuriuos turime padaryti tarkim per ateinančius penkerius metus, kitą mėnesį, savaitę ir šiandien. Tai yra dalykai, kurie mus artina prie mūsų vizijos.

Pirmas žingsnis: Ilgalaikių tikslų išsikėlimas

Pirmas žingsnis renkantis asmeninius tikslus, yra to, ką tu nori pasiekti gyvenime (arba bent jau vyresniame amžiuje) apsvarstymas. Ilgalaikių tikslų išsikėlimas suteiks jums šiokią tokią ateities perspektyvą, kuri palies visus kitus priimamus sprendimus.

Ilgalaikiai tikslai turi apimti visas svarbias gyvenimo sritis, tad pradžiai reikėtų pabandyti tikslus kelti taip, kad jie apimtų sekančias kategorijas (ar kitas gyvenimo sritis, kurios jums yra svarbios):

 • Karjera – Kokia karjeros kryptį pasirinksite, ir kokį laiptelį tikitės pasiekti?
 • Finansai – Kiek ir kokiu metu norite uždirbti? Kaip tai susiję su jūsų karjeros tikslais?
 • Išsilavinimas – Ar yra tam tikrų žinių kurias norite įgyti tam tikroje srityje? Kokios informacijos ir įgūdžių jums prireiks norint to pasiekti?
 • Šeima – Ar norite tapti tėvu? Jeigu taip, kaip tapsite geru tėvu? Kaip norite atrodyti savo antros pusės ar kitų šeimos narių akyse?
 • Menas – Ar norite pasiekti tikslų susijusių su menu, saviraiška kūryboje?
 • Požiūris – Ar kokia nors jūsų mąstymo dalis sulaiko jus nuo jūsų troškimų išsipildymo? Ar yra koks nors jūsų charakterio bruožas kuris jus liudina, ar yra jums patiems nemalonus? (Jeigu taip, išsikelkite tikslą pakeist isavo elgesį)
 • Fizinės įpatybės – Ar yra fizinių tiklsų kuriuos norite pasiekti, o galbūt norite turėti gerą sveikatą senatvėje? Kokius veiksmus atliksite norėdami to pasiekti?
 • Malonumai – Kaip norite save pradžiuginti? (Juk bent dalis jūsų gyvenio turi būti skirta tik jums)
 • Viešieji darbai – Ar norite paversti pasaulį geresne vieta? Jeigu taip, tai kaip?

Praleiskite šiek tiek laiko mastydami apie šiuos dalykus, tada pasirinkite po keletą tikslų iš kiekvienos kategorijos. Rinkitės tuos, kurie geriausiai atspindėtų jūsų troškimus. Tada dar kartą apgalvotai mažinkite jų skaičių, galiausiai turėsite keletą tikslų ties kuriais galėsite koncentruotis.

Tai darydami, įsitikinkite, kad tikrai norite, kad jūsų keliami tikslai virstų realybe. Būtent jūs turite to norėti, ne jūsų tėvai, šeima ar darbuotojai. (Jei turite antrą pusę, pravartu būtų apsvarstyti ir jos/jo norus, tačiau įsitikinkite, kad jie neužgožia jūsiškių)

Antras žingsnis: Mažesnių tikslų išsikėlimas

Kai išsikelsite ilgalaikius tikslus, sukurkite penkerių metų planą su mažesniais tikslais, kuriuos turite įgyvendinti tam, kad įvykdytumėte ilgalaikius planus.

Tada sukurkite vienerių metų planą, šešių mėnesių planą, galiausiai vieno mėnesio planą, su vis mažesniais tikslais. Visi jie turi vesti prie ilgalaikių tikslų išsipildymo. Kiekvienas iš jų turi remtis buvusiu planu.

Tada susikurkite kasdienių būtinų darbų sąrašą, į jį turi įeiti dalykai, kurie jau šiandien priartintų jus prie išsvajotų tikslų išsipildymo.

Ankstyvuose etapuose, mažesnieji tikslai gali būti tokie kaip perskaityta knyga, ar surinkta tam tikra informacija, liečianti aukštesnius jūsų ateities tikslus. Tai padės padidinti jūsų keliamų tikslų realistiškumą ir kokybę.

Galiausiai dar kartą peržiūrėkite savo planus, ir įsitikinkite, kad jie atspindi jūsų trokštamą gyvenimo būdą.

dėmesio išlaikymas

Susitelkimo išlaikymas

Kai apsisprendėte dėl savo tikslų, kasdien juos peržiūrėkite, atnaujinkite ir jeigu būtina, koreguokite.

Taip pat, nepamirškite periodiškai peržiūrėti ilgalaikių planų ir keisti juos pagal besikeičiančius jūsų prioritetus ir kasdien didėjančia patirtį. (Geras būdas tai atlikti, tai peržiūrėti sąrašą naudojant kompiuterinį dienoraštį, tai leis sekti peržiūrų periodiškumą)

Tikslų formulavimas

Dar vienas geras būdas paskatinti save siekti išsikeltų tikslų, tinkama formuluotė. Pavyzdžiui, vietoj tikslo „Apiplaukti aplink pasaulį“, kur kas geriau formuluoti tai „Pabaigti savo kelionę aplink pasaulį iki 2015m gruodžio 31d.“. Tik aišku, turime realiai įvertinti reikalingus pasiruošimus, ir išsikelti sau realius terminus kurie skatintų darbus atlikti dabar, neatidedant jų rytojui.

Tolesnių tikslų išsikėlimo ypatumai

Sekantys punktai padės jums išsikelti efektyvius, pasiekiamus tikslus:

 • Išsikelkite kiekvieną tikslą kaip pozityvų teiginį  – “Gerai įvaldyti šią techniką“ yra kur kas geresnis tikslas ne „Nepadaryk tos kvailos klaidos“.
 • Būk tikslus: Išsikelk tikslius tikslus, įtrauk datas, laiką ir kiekius, tam, kad paskui galėtum išmatuoti pasiekimą. Jeigu taip darysite, galėsite tiksliai pasakyti kad tikslą pasiekėte ir pelnytai mėgautis dar vienos pasiektos pergalės skoniu.
 • Nusistatykite prioritetus – Kai turite keleta tikslų, išsirinkite kurie jums svarbiausi. Tai padės išvengti per to jausmo, kai nebežinai ko imtis. Prioritetų suteikimas padės sutelkti dėmesį ties pačiais svarbiausiais gyvenimo uždaviniais.
 • Užsirašykite tikslus – Tai įkūnija juos ir suteikai jiems daugiau svarbos bei jėgos.
 • Siekti mažų pergalių – Stenkitės taikytis į mažus ir pasiekiamsu tikslus. Jeigu tikslas per didelis, gali apsirodyti, jog neprogresuojate. Siekiant mažesnių ar išskaidytų tikslų, didėja sėkmės tikimybė.
 • Išsikelkite tikslus, kurių siekimui daugiausia įtakos turėtumėte jūs pats – keldamiesi sau tikslus, atsižvelkite ir į tai, kiek jų virtimui realybe turi įtakos nuo jūsų nepriklausančios aplinkybės. Gali būti sunku susitaikyti su nesekme, kuri nuo jūsų visiškai nepriklausė. Versle, tai gali būti bloga verslo aplinka, netikėti rinkos pokyčiai, nesvetinga valstybės politika. Sporte, blogas teisėjavimas, blogas oras, trauma ar papraščiausiai tai gali būti ne jūsų diena.
 • Jeigu jūs kelaitės tikslus grystus individualiais gebėjimais, galite kontroliuoti savo progresą, link tikslo įgyvendinimo, o vien suvokimas, jog jus kasdien vis arčiau savo tikslo motyvuoja.
 • Išsikelkite realistiškus tikslus – Svarbu siekti to, ką pasiekti įmanoma. Įvarios socialinės grupės (pavyzdžiui kolegos, tėvai, medijos ar net apskritai visa visuomenė) gali primesti jums neįgyvendinamus siekius, dažnai jie tai daro tiesiog ignoruodami jūsų tikslus ir ambicijas.
 • Taip pat, svarbu pasvarstyti, ar jūsų keliami tikslai verti įdedamo darbo bei pastangų. Kartais tam tikrus tikslus būna itin sunku įgyvendinti, nes neįvertinamo kelyje link jų esančios kliūtys ir sunkumai, ignoruojamos asmeninės kompetencijos reikalingos svajonės pavertimui realybe

siekiant tikslų

Tikslų pasiekimas

Kai pasiekiate auksą, laikas tuo pasimėgauti. Pasimėgaukite tuo džiaugsmu, kurį sukėlė tikslo pasiekimas, galite net patys nustebti kai pamatysite kokį kelią iki jo nuėjote.

Jeigu tikslas buvo ryškus, atitinkamai save apdovanokite. Visa tai padės padidinti pasitikėjimą savimi, patikėkite manimi, jūs to nusipelnėte.

Turėdami naujos tikslų siekimo patirties, peržvelkite likusius savo tikslus:

 • Jeigu tikslą pasiekėte per lengvai, kitą išsikelkite sunkiau pasiekiamą.
 • Jeigu tikslo siekimas truko per ilgai, kitą išsikelkite kiek lengvesnį.
 • Jeigu siekdami tikslo suvokėte kažką, kas keičia kitus tikslus, keiskite juos.
 • Jeigu pastebėjote, kad net ir pasiekus tam tikrą tikslą jums dar trūksta įgūdžių, išsikelkite tokį tikslą, kuris šią problemą išspręstų.

Patarimas:

Atminkite, nepasiekti užsibrėžto tikslo nėra blogai, jeigu tik iš to kažko išmokstama.

Taikykite ankščiau išmoktas pamokas keldamiesi ateities ir koreguodami dabartinius tikslus. Atsiminkite, kad tikslai laikui bėgant keisis. Reguliariai juos keiskite tam, kad jie tinkamai atspindėtų jūsų kaip asmenybės augimą, įgytas žinias ir patirtį. Ir jeigu tam tikrų svajonių virtimas realybe jūsų nebedžiugina, tiesiog išbraukite juos iš sąrašo.

Tikslų kėlimosi pavyzdys

Per naujus metus, Joans sugalvojo pakeisti savo gyvenimą.

Jo ilgalaikiai tikslai:

 • Karjera – „Tapti žurnalo kuriame jis dirba, vyriausiu redaktoriumi.“
 • Menas – „Toliau tobulinti savo iliustrawijų piešimo įgūdžius. Galiausiai pristatyti savo parodą rimtoje galerijoje.“
 • Fizinės įpatybės – „Nubėgti maratoną.“

Dabar, kai Jonas išsikėlė savo ilgalaikius tikslus, laikas kiekvieną iš jų suskaldyti iki smulkesnių, lengviau suvaldomų tikslų.

Pažiūrėkime, kaip jis išskaidė karjeros tikslą, tapimą vyriausiuoju žurnalo redaktoriumi.

 • Penkerių metų tikslas: „Tapti vyriausiuoju redaktoriumi.“
 • Vienerių metų tikslas: „Pasisiūlyti dirbti su projektais, kuriuos dabartinis redaktorius planuoja.“
 • Šešių mėnesių tikslas: „Grįžti į universitetą ir įgyti žurnalistikos laipsnį.“
 • Vieno mėnesio tikslas: „Pasiteirauti, kokios asmeninės savybės bei kompetencijos reikalingos dirbti tokį darbą..“
 • Vienos savaitės tikslas: „Paskirti susitikimą su dabartiniu vyriausiuoju redaktoriumi.“

Kaip matote iš šio pavyzdžio, didelių tikslų išskaidymas į mažesnius, labiau suvaldomus tikslus leidžia lengviau pamatuoti ko prireiks tam, kad pagrindinis tikslas būtų pasiektas, taip pat, kiek tai truks

Esminiai punktai

Tikslų siekiams, yra efektyvus įrankis siekiant:

 • Priimti sprendimą dėl to, ką nori veikti gyvenime.
 • Atskirti tai kas svarbu nuo to kas ne, ir nuo to kas tik blaško.
 • Motyvuoti save.
 • Padidinti pasitikėjimą savimi, remiantis pasiektais tikslais.

Iš pradžių išsikelkite ilgalaikius tikslus. Tada, sukurkite penkerių metų planą mažesnių tikslų įgyvendinimui, planas turi vesti link ilgalaikių tikslų įgyvendinimo. Palaikykite procesą, reguliariai peržvelgdami bei pakoreguodami tikslus. Ir nepamirškite skirti laiko pasimėgavimui jau pasiektais tikslais.

Jeigu tikslų dar neturite, išsikelkite juos, pradėkite dabar. Kai paversite šį metodą savo kasdienybės dalimi, pastebėsite, kaip jūsų gyvenimas įgauna pagreitį, ir patikėkite manimi, nustebsite, kaip iki šiol gyvenote be to.

Iš anglų kalbos vertė Justinas Ragaišis.

Categories
Sėkmės psichologija

Atrask savo manija ir imkis veiksmų !

Jūs galite skaityti begalybę straipsnių ir knygų apie paslaptis kaip tapti sėkmingu, kaip sukurti sėkmingą verslą. Jūs galite skaityti apie įvairius metodus kaip išlikti susikaupusiam, būti organizuotam, motyvuotam ir t.t. ir t.t…

Bes sąžininga tiesa yra tokia, kad yra tik du dalykai kuriuos turite padaryti tam, kad būtumėte sėkmingi bet kurioje verslo srityje kurioje nuspręsite būti, ar darbe kurį nuspręsite dirbti. Nesvarbu ką jūs norėsite veikti gyvenime, tam, kad pasiektumėte sėkmę jums reikės dviejų dalykų: jūs turite būti apsėstas to ką darote ir kai nauja galimybė iškiš savo gražią galvą, veikti.

Ar kada nors pastebėjote, kaip sėkmingiausi žmonės padaro viską taip, kad jų veikla atrodo lengviausia pasaulyje? Tai yra todėl, kad jiems ji tokia ir yra. Tie, kurie gyvenime pasiekia sėkmę, savęs link jos nespaudžia, jie tampa sėkmingi, nes sėkmė yra vienintelė logiška jų apsėdimo pasekmė.

Tam, kad taptumėte geru specialistu toje srityje, kuria užsiimate, jūs turite mėgti savo darbą: tam, kad būtumėte toje srityje nepakartojami, jūs turite būti apsėsti. Sėkmė reikalauja daug susikaupimo ir krūvos darbo – vienintelis būdas sukurti tokią didybę, yra tą laiką kurį žmonės laiko darbu, laikyti laisvalaikiu.

Man liūdna tai sakyti, bet aš negaliu jūsų aprūpinti jokiais trumpesniais keliais. Aš negaliu jums parodyti kelio nuo to taško kur jūs esate dabar, iki pasaulio viršūnės – bet aš galiu jus pakreipti teisinga kryptimi. Apsėdimas, nėra tas dalykas kurį galima priversti atsirasti.

Ačiū dievui, tai irgi nėra tas dalykas kurį galima lengvai numalšinti. Jūsų susitelkimas turėtų būti ne ties tuo, kaip tapti apsėstu tuo, kuo jūs dabar užsiimate, bet kaip rasti kažką, kuo tapti apsėstu būtų verta.

Kai rasite tą dalyką, kuris suteikia jūsų gyvenimui kryptį ir prasmę, kai suvoksite, kad ta veikla visą laiką sukasi galvoje, vienokiu ar kitokiu lygiu, kai ta veikla taps dalimi jūsų asmenybės, tada jūs būsite radę tai nuo ko verta būti apsėstu. O kai ją rasite, tada galėsite pasiekti sėkmę.

Vienintelis jums likęs dalykas bus turėti pakankamai drąsos sėkmę pasiimti. Argi ne apie tai iš tikrųjų ir yra visas gyvenimas? Ar tu turi pakankamai drąsos pasiekti ir nepaleisti visko ko nori gyvenime, ar tu tiesiog nepakankamai to nori? Mes galime pasiekti tiek kiek patys norime, tačiau kai mums suteikiama galimybė, mes dažnai jos neišnaudojame.

Aš tikiu, kad to dalis yra nesupratimas, jog męs iš viso turime galimybę. Gyvenimas duotų galimybių nepažymi fejerverkais ir sprogimais – paprastai didžiausios galimybės tyliai tūno tiesiai mums po nosimis.

Ko daugelis žmonių nesugeba suvokti, yra tai, kad didžiausia jų gyvenimo galimybė yra jie patys – jie ir jų sužydėti skiriamas laikas. Didžiausia galimybė, ta kuri iš tikrųjų kažką reiškia, ateina ne iš kažkokio atsitiktinio įvykio, ji ateina iš būsenos, iš būsenos, būsenos kurioje skiriama pakankamai laiko savo sužydėti savo talentams, įgūdžiams, talentams, svajonėms ir apsėdimams.

Nėra jokio reikalo laukti kažkokio atsitiktinio susitikimo su nauja galimybe; dirbkite su tuo ką turite dabar. Žinau ką jūs dabar manote, jūs jau dabar dirbate tris darbus ir vis dėl to sunkiai sugebate sumokėti sąskaitą už nuomą, gyvenate nuo algos iki algos, bet nebijokite,  jūs ne vieni.

Žmonės buvo ir daug sudėtingesnėse situacijose ir mes vis tiek sugebėjome padaryti kažką, kas nėra panašu į realybę. Taigi liaukitės maitinti save pasiteisinimais; jūs galite įgyvendinti bet ką, tiesiog reikia to norėti.

Tai ir yra ta magiška formulė, kurią tūkstančiai rašytojų, filosofų ir visokio lauko guru bandė išaiškinti ir paskleisti, dažnai pernelyg įmantriais būdais. Jeigu jūs turite pakankamai laiko ir esate pakankamai apsėstas, jūs galite laikyti pasaulį savo delnuose. Priimkite tą galimybę kurią jums suteikė gamta – jus pačius – raskite savo apsėdimą ir tapkite tuo ką mylite.

Kitos galimybės ateis pas jus tada, kai jūs savyje jau turėsite jėgos. Visuotinės traukos dėsnis veikia; kai jūs pradedate gyventi kažko apsėstą gyvenimą, kitos domino kaladėlės išsistatys savaime – jums tik reikės stumtelėti  ir jos grius kliudydamos viena kitą ir nutiesdamos jums kelią į sėkmę. Jūs esate galimybė. Ar jūs ją priimsite? O gal esate per didelis bailys?

Iš anglų kalbos vertė Justinas Ragaišis

Categories
Sėkmės psichologija

Kaip siekti savo tikslų?

Kad ir ką bedarytume, su kokiu projektu bedirbtume, ateina laikas, kai pasiekiame lūžio tašką ir viskas pradeda sunkėti. Atpažinti veiksnius, nugalinčius mūsų entuziazmą ir norą energingai judėti pirmyn bei suprasti tvirto pagrindo, kuris mus laiko ir padeda išlaikyti motyvaciją svarbą yra kiek daugiau nei svarbu, nes nuo to priklauso energijos ir entuziazmo kiekis kiekvieną dieną judant link užsibrėžtų tikslų.

Ištyrinėjus ypatingai sėkmingų žmonių elgseną rasta būsena, kurią jie apibūdina „ant bangos“. Žinoma, tai nėra naujiena, visi kur kas geriau jaučiamės, kai esame pilni energijos ir užsidegimo, tačiau kaip tai išlaikyti ar vėl atkurti?

 

Visų pirma reikia atpažinti būseną, apie kurią mes šnekame, tad kas nutinka, kai žmogus būna „ant bangos“?

 1. Jis praranda laiko tėkmės pojūtį.
 2. Užduočių atlikimas vyksta be vargo.
 3. Stiprus įsijautimas į veiklą (žmogus nebejaučia savęs), tačiau atlikęs užduotį save pajaučia kur kas geriau ir savijauta pati savaime tampa kur kas geresnė.
 4. Nuolatinė pakili nuotaika ir pasitenkinimas aplinka, veikla, bei savimi.

Taigi, kaip galima pasiekti, išlaikyti arba atkurti tokią būseną? Atkreipkite dėmesį į savo emocinę būseną, kai pradedate naują projektą ar pradedate vystyti naują įgūdį.

Ši būsena yra tarp nerimo,frustracijos ir nuobodulio. Kai žmogus yra „ant bangos“, jis sugeba pasiekti gilesnius savo žinių klodus, geriau išvysto bei pritaiko įgūdį, taip pat- sugeba susimotyvuoti. Būtent čia sėkmingi žmonės savo pasirodymu aplenkia kitus. Žmogaus išmintis ir jo įgūdžių kiekis nuolatos susitinka su aplinkos metamais iššūkiais, sukurdami tam tikras emocijas ir būsenas. Kai iššūkis yra didelis, o įgūdžių dar trūksta, baimė gali užvaldyti kūną ir paklampinti motyvacijos trūkume bei nuolatiniame savęs „vilkime“ į priekį. Kai iššūkis yra nedidėlis, o įgūdžių ir žinių yra daugiau ne pakankamai, žmogus dažniausiai pajaučia nuobodulį ir po kiek laiko nusprendžia sustoti.

Čia yra keli greiti patarimai, kaip išlaikyti motyvaciją, entuziazmą ir norą judėti toliau:

 1.        Naujos veiklos pradžioje, jos pačios sukuriamas iššūkis vien dėl savo naujumo ir „šviežio oro“ palaiko žmogaus norą judėti toliau ir tuo laikotarpiu sugebėjimai yra tikrai įspūdingi. Tokiu būdu mes įgundame ir… iššūkis sumažėja. Žmogus gali jaustis, lyg būdamas ant ribos. Jei Jums darosi nuobodu- pastatykite save į sudėtingesnę padėtį. Pavyzdžiui: skaičiuokite laiką, per kurį atliekate išsikeltus tikslus; būkite priekabesni prie savo darbo kokybės; sukurkite naują projektą ar paleiskite į rinką naują gaminį- viskas priklauso nuo Jūsų veiklos sferos, tačiau asmeniniam tobulėjimui ribų nėra kad ir kur bebūtume.
 2.        Verslininkai yra žinomi kaip mėgėjai „persipildyti lėkštę“. Tačiau, daug pasiekiantys žmonės turi vidinį saiko jausmą, kuris pasako kada „gana yra gana“. Kai taip nutinka, jie randa būdų, kaip efektyviai deleguoti užduotis ir šitaip pasiekia kur kas geresnių rezultatų. Jie apsupa save žmonėmis, kurie yra protingesni už juos įvairiose srityse. Jei jautiesi pervargęs- surask žmonių, kurie galėtų Tau padėti arba padaryk pertrauką (gali būti, kad pasiekei savo „lūžio tašką“ ir Tau jau reikia atokvėpio). Kad ir ką bedarytum- nebūk kankiniu ir neleisk nerimui Tave užvaldyti.
 3.        Yra įdomus fenomenas, kuris pasireiškia, kai žmonėms pasidaro ypatingai ypatingai nuobodu. Jie pradeda suktis uždaru ratu, vis sukeldami sau nerimą, suprasdami, kad stovi vietoje, tuomet sukurdami dar daugiau nerimo ir iš energijos neturėjimo pasinerdami į nuobodulį. Jeigu Jus nuolatos yra užvaldęs nerimas, nuobodulys ir jaučiatę žemą energijos lygį- galbūt atėjo laikas visiškai iš esmės pergavoti savo gyvenimo kryptį ir tikslus, kurių link judate- tiek asmeninius, tiek profesinius.
 4.        DĖMĖSIO, PARADOKSAS! Perdirbk nuobodulį. Norint tapti ekspertu ir turėti gerus įgūdžius nuolatinis tų pačių užduočių darymas yra neišvengiamas, tad- taip, kartais tai bus nuobodu. Tačiau tai yra dalykai, kuriuos reikia atlikti, norint pasiekti norimus rezultatus. Galbūt sąskaitų suvedinėjimas nėra pats maloniausias ir įdomiausias užsiėmimas, tačiau jeigu siekiate sukurti gerai veikiančią kompaniją- turėsite perlipti per save ir tai išspręsti. Dažniausiai, nuobodulio jausmas yra ženklas, kad užsiimate sau nebeįdomia veikla, tačiau sugebėjimas suvokti tos veiklos svarbą ir būtinybę, bei perlipti per save ir tai atlikti- yra visai kitas įgūdis, kurį turi visi sėkmingi žmonės.
 5.        Pasilik šiek tiek ilgiau. Daugkartinis Olimpinių medalių laimėtojas Peter Vidmar vedė JAV Olimpinių gimnastų komandą į savo pirmąjį komandinį aukso medalį 1984-aisiais metais. Jis taip pat sugebėjo laimėti auksą gimnastikos užduotyse, surinkdamas maksimalų taškų skaičių. Skirtumas tarp jo ir jo konkurentų buvo dešimtosios taškų dalys. Kokia buvo jo paslaptis, leidusi jam nukonkuruoti kitus atletus? Jis pasilikdavo papildomas 15 minučių po treniruotės ir atlikdavo savo treniruotės ciklą dar vieną kartą.Pasilikimas ir papildomas darbas (net ir trumpas) įsiterpia į kiekvieno iš mūsų „aukso medalio“ versiją. Perskaityk vienu straipsniu daugiau, nueik į papildomus užsiėmimus, sudalyvauk diskusijoje ar surask dar vieną klientą- ilgalaikėje perspektyvoje tai susidės į nemažą asmeninį pasiekimą.

 

Buvimas „ant bangos“ yra ne tik atletams, specialistams ar verslininkams. Tai yra skirta kiekvienam, kuris nori perkelti save į kitą lygį. Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti. Tiesiog reikia daryti kelis paprastus, bet efektyvius dalykus nuolatos: 1) Kreipti dėmesį į savo emocinę būseną kiekvieną dieną ir priderinti užduotis bei iššūkius atitinkamai. 2) Pasilikti šiek tiek ilgiau, kai kiti jau traukia namo. 3) Siekti daugiau, negu gali įsivaizduoti. Tai, ką gausite pritaikę naują požiūrio ir suvokimo sistemą, yra kur kas maloniau, negu trumpalaikis džiaugsmas išėjus anksčiau ar pasilengvinus aplinkybes. Tai uždegs Jus naujiems siekiams ir atnaujins aistrą gyvenimui.

Dėkojame už šį straipsnį http://sgmotivation.wordpress.com

Categories
Motyvaciniai

Nuo 130kg iki maratonų bėgiko. [Video]

2008 Roger’sas užsibrėžė 3 tikslus. Būti sveikesniam numetant svorį ir bėgti Bostono maratone. Bet ne vien dėl savęs, bet dėl savo dukterėčios, kuri gimė su cistinę fibrozę. Jo tikslas buvo paskleisti informacija apie šią ligą, taip pritraukiant lėšų šios ligos  tyrinėjimams ir gydymui. Tai neįtikėtina 47m vyro kelionė, nuo nutukėlio iki maratonininko.

Lapkričio 6d. 2011 jis bėgo Niujorko maratoną. Tai buvo jo 12-tasis maratonas per 2.5 metus, nuo 2009 Bostono maratono.

Jo svajonė buvo prabėgti Bostono maratoną nuo 7m, kai jo tėvas 1968 metais jame bėgo.

Tai nuostabus rezultatas, nuostabus pavyzdys, kad viskas yra įmanoma, turint nuoširdžią, pilną meilės, nuoširdumo motyvacija.

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=Ja9BFx5Mhqo“ width=“500″ height=“350″]

Čia antra dalis, kurioje galite pamatyti, kaip jis dabar atrodo 🙂

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=Y_qufoiKfgw“ width=“500″ height=“350″]
Categories
Žurnalas

Tikslų siekimui reikia pasirinkti žmones žvaigždes

Taip pasakė „Apple“ įkūrėjas Steve Jobs. Manau, kad jis buvo visiškai teisus.

Kai žmogus dirbi vienas arba dviese dar dažniausiai viskas būna suderinama ir darbai vyksta sklandžiai. Bet ir tai galiausiai du verslo partneriai nepasidalina ko nors ir išsiskiria įkurdami atskiras įmones.

Kiekviename samdomame darbe arba norinti įgyvendinti kokį tai projektą yra reikalinga komanda, kuriai darbų vadovas padalina darbus. Kiekviename projekte darbai būna labai skirtingi, todėl konkrečiai jų įvardinti negalima.

Šitą posakį išgirdau iš žymaus lektoriaus Dariaus Pietario. Ir man jis patiko, nes nuolat susidūriu su žmonėmis, kurie žlugdo sėkmingą projekto įgyvendinimą abejodami ar tai pavyks, ar nepavyks. Pavyks visada tik reikia tuo tikėti. Vieniems atrodo per didelės išlaidos, bet tokiems galiu atsakyti, kad išlaidos linkę didėti tiek, kiek sąmatoje tam tikroje eilutėje jų paskirta konkrečiam darbui. Čia kaip koks archimedo dėsnis, žmogus visada ieško brangesnių sprendimų, jei tam yra pinigų. Vieni tai daro iš savo nesupratimo, o kiti lobistiniais tikslais.

Pavyzdžiui trijų dienų konferencijos komunikacijos grupės vadovė sudarė sąmatą, į kurią įtraukė internetinį tinklapį už 640Lt, lankstinukų ar lipdukų už kelis šimtus litų, kai bendras renginio biudžetas 7000Lt… Patys pagalvokite ar ji padarė teisingą sprendimą. Manau, kad taip nutiko dėl žinių stokos, nes ji visada akcentuoja internetinį tinklapį kaip svarbią komunikacijos priemonę. Tuo komunikacijos planu turi būti siekiama pritraukti organizacijos narius dalyvauti konferencijoje, manau tam geriausiai tinka video komunikacija, patį tinklapį galima sukurti nemokamai ir sąmata mažėja. Dar labai tinka asmeniniai kvietimai su dalele įpareigojančią atvykti į renginį, dar kokia naujienlaiškių sistemą pristanti renginio programą.

Antras pavyzdys, kurį patyriau savo kailiu – tai sukurta Eigulių bendruomenė. Nepasirinkau žmonių žvaigždžių. Rezultatas toks, kad iš mano idėjos išmetė mane patį, nors aš buvau tarp tarybos narių ir steigėjų. Na gerai, neišmetė, o pasiūlė išeiti gražiuoju. Dabar taip vadinasi, dažnai taip būna ir darbuose, ir organizacijose, ir politinėse partijose. O konfliktas kilo todėl, kad nuolat oponavau pirmininkui ir stengiausi, kad veikla duotų ne tik kalbų, kurios maitintų žurnalistus ir jie rašytų peikiančius straipsnius, bet veikla turi duoti rezultatus. O ko reikia, kad būtų rezultatai? Vadinasi reikalingas planas, bet jei šeši iš septynių tarybos narių to nesupranta? Kaip elgtis tada? Jei tai būtų žmonės žvaigždės jie tai puikiai suprastų, bet deja.

Todėl ir aš nuo šiol sakau: „tikslų siekimui reikia pasirinkti žmones žvaigždes“. Tokias žvaigždes, kurios niekada neužgęsta ir siekia jiems patikėtą atlikti darbą geriausiai. Organizacijoje, kur esu renginio vadovas negaliu rinktis žmonių, į komandą turiu priimti visus norinčius, nes tai organizacija, kuri suteikia galimybę jauniems žmonėms tobulėti. Bet kaip ir visur Lietuvoje, jie užuoti tobulėję vaidina žinančius ir išmanančius visose srityse. O savo darbo atlikti gerai net neplanuoja…

Jei kada dirbsiu panašų darbą už pinigus rinksiuos tik žmones žvaigždes, nes kovoti su neturinčiais patirties, nesuprantančiais tiesioginių savo pareigų ir jų nuomone tikrai neturiu laiko. Dabar puikiai suprantu ir darbdavį, kodėl jis atmeta jauną kandidatą, tik baigusį mokslus ir neturintį patirties. Tai vyksta lygiai dėl tų pačių priežasčių. Jei ką nors įžeidžiau asmeniškai, atsiprašau, bet tiesiog atraskite savo sritį ir tobulėkite joje, bet ne belekiek, ne belekur ir ne bet kada… Taip bus geriau tiek jums, tiek projektų ar gamybos vadovui.

Pats tai išmokau iš ilgos patirties ir supratau, kad daug kur sugaišau laiku ir galėjau eiti tiesesniu keliu. Sėkmės visiems siekiant savo tikslų ir pasirenkanti į komandą žmones žvaigždes.

Tiesa, žmonės žvaigždės tikrai nesimėto, juos samdo didžiausios ir geriausios kompanijos, todėl darbdaviai ir skundžiasi, kad nuolatos trūksta kvalifikuotų ir savo sritį išmanančių darbuotojų.

 

Arnoldas Kubiliūnas