Categories
Motyvacija

NUOSTABŪS DALYKAI, KURIUOS PASIEKĖ KITI ŽMONĖS BŪDAMI JŪSŲ AMŽIAUS

1 metas – Būdamas tokio amžiaus Christianas Friedrichas Heineckenas perskaitė bibliją.

2 metai – Bonnie Blair pradėjo užsiiminėti čiuožinėjimu, vėliau ji laimėjo 5 olimpinius aukso medalius.

3 metai – Aktorė Jodie Foster pirmą kartą profesionaliai nusifilmavo įmonės “Coppertone” reklamoje.

4 metai – Dainininkė/dainų rašytoja Tori Amos buvo priimta į “Baltimore’s Peabody” muzikos universitetą, ji tapo jauniausia studentė universiteto istorijoje.

5 metai – Mocartas pradėjo kurti muziką. Vieną kartą, kai pagrindinis smuikininkas neatvyko į kvarteto pasirodymą, Mocartas pakeitė jo vietą, nors prieš tai niekada nėra matęs tos muzikos.

6 metai – Johno Barrymore anūkė Drew Barrymore būdama šešerių buvo žinoma aktorė visame pasaulyje.

7 metai – Filmų vaikams aktorius Jackie Cooganas vaidino filme apie Čarlį Čepliną, aktorius tapo jauniausių milijonieriumi pasaulyje.

8 metai – Trijų olimpinių aukso medalių laimėtoja, bėgikė Wilma Rudolph turėjo kojų problemą ir negalėjo vaikščioti iki 8-erių metų.

9 metai – Daisy Ashfordas parašė savo pirmą ir paskutinę novelę
“Jaunieji lankytojai”, išviso buvo parduota virš 200 tūkst. knygos kopijų.

10 metų – Dainininkas Stevie Wonderis pasirašė kontraktą su įrašų kompanija “Motown”

11 metų – Kantri muzikantė, aktorė Dolly Parton surengė savo pirmą koncertą radijo stotyje.

12 metų – Režisierius Steven Spielberg būdamas 11-ios metų gavo savo pirmą kamerą ir praleido daugybę valandų filmuodamas bei rašydamas scenarijus.

13 metų – Pasaulio čempionas Mario Andretti pradėjo užsiimti lenktynių sportu.

14 metų – Rumunijos gimnastė Nadia Comaneci tapo pirmąja sportininke, kuriai pavyko gauti tobulą dešimtuką.Vėliau ji tai pakartojo dar 6 kartus.

15 metų – Išradėjas Tomas Edisonas tapo telegrafo ofiso vadybininkas.

16 metų – Tenisininkas Tracy Austinas tapo jauniausiu sportininku laimėjusiu “U.S. Open” čempionatą.

17 metų – Jauniausias futbolininkas žaidęs pasaulio futbolo čempionato finale, futbolininkas Pele padėjo Brazilijai iškovoti pergalę ir po mačo prarado sąmonę.

18 metų – Elias Howe dirbo laikrodžiu gamykloje, ji turėjo svajonę apie siuvimo mašinų patobulinimą ir ties šia idėja dirbo 5-erius metus.

19 metų – Pavargęs žiūrėti kaip jo draugai degraduoja nuo narkotikų, bei daromų nusikaltimų Matty Rich sukūrė daugybę apdovanojimų iškovojusį filmą “Straight Out of Brooklyn”.

20 metų – Billas Gatesas metė universitetą ir įkūrė “Microsoft” kompaniją.

21 metai – Būdamas tokio amžiaus universitetą metė “Apple” įkūrėjas Steve Jobs.

22 metai – Olimpinis bėgikas Herbertas James Elliottas buvo pripažintas kaip geriausias ilgų nuotolių bėgikas pasaulyje,
sportininkas baigė karjerą būdamas 22 metų ir išliko nenugalėtas.

23 metai – Jack Nicklaus tapo jauniausiu golfo žaidėju laimėjusiu “Masters” turnyrą.

24 metai – Jaunasis verslininkas Tedas Turneris perėmė savo tėčio reklaminių stendų verslą, vėliau jis įkūrė “CNN” televizijos kanalą.

25 metai – Tokio amžiaus Čerlis Čeplinas buvo nusifilmavęs 35 filmuose.

26 metai – Napoleonas Bonapartas būdamas 26-erių laimėjo karą prieš Italiją.

27 metai – Jurijus Gagarinas tapo pirmuoju žmogumi žemėje, kuriam pavyko pakilti į kosmosą.

Jūs niekada nesate per jaunas/senas siekti savo svajonės, jeigu turite tikslą, žingsnis po žingsnio judėkite į priekį ir sėkmė pati pasibels į JŪSŲ duris.

Parengė: Buk Milijonierius

Antra dalis jau greitai!

Categories
Vyriškas patarimas

Kaip po galais ištrūkti iš tos kasdieninės rutinos?

Martynas 20m. klausia. Dažnai kamuoja rutina mane. Dirbu 5 darbo dienas per savaite, savaitgalį leidžiu su panele. Dėl savaitgalių nesigailiu. Bet kai dirbu visą savaitę užklumpa tokia rutina.. grįžtu namo pavakarį, atrodo laiko niekam nėra, toks tingumas užklumpa prie kompiuterio prasėdžiu muzikos paklausau, panaršau, priės miega filmą pasijungiu ir tuo pasibaigia diena. Pagalvoju negi taip visa gyvenimą tas pats per ta pati vyks, gniuždo tas jausmas. Noris išsivaduot iš tos monotonijos, bet ką gali padaryt kai laisvo laiko mažai atrodo lieka. Noris tai saviugdos, tobulėjimo.

 Atsakymas

Sveikas Martynai.

Aš eisiu iškart prie atsakymo, be jokių meilių įžangų tau leidus.

bet ką gali padaryt kai laisvo laiko mažai atrodo lieka“ – Tau atrodo, jog tau lieka labai mažai laiko, bet man atrodo, jog tu turi ganėtinai pakankamai laiko, nes gali jo skirti naršymui prie kompiuterio, naršant greičiausiai be tikslius portalus, dar prieš miega turi laiko ir vieną kitą filmą pažiūrėti. Paskaičiuok kiek laiko skiri šiems dalykams? Ir pagalvok, kaip tą patį laiką galėtum išnaudoti žymiai produktyviau?

Jeigu nežinai kaip. Tada metas pagalvoti apie tai ko tu nori, ko tu sieki ir kur tu nori nueiti. Nes tada kai tu žinai kur nori nueiti, nukeliauti tu pradedi suprasti kokių tau žinių ir įgūdžių reikia tam tikslui, tai kelionei. Ir kiekvieną laisvą minutę tu išnaudoji renkant, skaitant informacija kuri tau padės pasiekti norimų tikslų. Bet jeigu tu nežinai ko nori, tai todėl ir nesiimi kitų darbų po darbo. Nes laikas praeis, praeis metai, du, trys. Ir tu gali būti peržiūrėjęs visus geriausius pasaulio filmus, žinoti visus aktorius ir jų geriausius vaidmenis, arba gali sukaupti daug žinių tau reikiamoje srityje, kuris tau padės vėliau gal dirbti laisvu grafiku. Visada yra pasirinkimas, visada. Tu pats viską pasirenki.

Mano brolis svėrė apie 110kg ir įdėdamas daug darbo numetė daugiau negu 20kg. Viena apkūni teta jam skundžiasi, kad jai irgi reikėtu numesti svorio, bet neturi laiko, daug dirba. O jis sako: „Ką veikiate parėjus?“ Pasirodo, ji turi laiko žiūrėti televizorių, bet neturi laiko vakare pasportuoti. Ir tai tik apsisprendimas.

Ir greičiausiai tave gniuždo nežinomybės jausmas, nežinai kas bus toliau. O toliau bus tas ką pasirinksi. Kartais tenka mesti darbą, kartais galima pakeisti požiūri į darbą ir siekti savo tikslų.

Mano aplinkoje yra daktarė. Ji stojo į mediciną, du metus iš eilės neįstojo. Jos noras mokintis medicinos niekur nedingo. Įsidarbino greitojoje (ar panašiame naktiniame darbe, nepamenu tiksliai), per naktis medicinos terminų mokėsi rusų kalbą, viską mokėsi rusų kalba. Po metų ji įstojo į Maskvos universitetą ir jį baigė.

Svarbu tikslas, ko tu nori? Rutina tik pasiteisinimas nežinojimui ką daryti ir kur eiti 🙂 Žinok kur eini. Tu gyveni ne dėl savaitgalių, kad susitiktum su mergina, tu gyveni dėl savęs, kad tu būtum laimingas, tuo pačiu ir draugė būtų laimingas ir tu galėtum save realizuoti. Tad viską ką skiri niekam, skirk savo tikslo realizavimui.

P.s. Išok atpalaiduoti kūną, tam tinka autogeninė treniruotė, Shavasana, nes atpalaidavus kūną ir emocijos nurimsta ir pailsi, kad po sunkių darbų galėtum ne vien tik prie kompiuterio sėdėti.

Tikiuosi, bent kažkiek padėjau.

Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.

Categories
Sėkmės psichologija Vyro Kelias

Kodėl naudinga nuolat peržiūrėti savo tikslus?

 

Kaip dažnai jūs peržiūrite savo išsikeltus tikslus? Ar jaučiate skirtumą kai tikslus peržiūrite retai ir kai juos peržiūrite dažnai? Aš asmeniškai jaučiu ir labai didelį skirtumą.

Bet kokio tikslo siekimas labai panašus į kelionę nuo A iki B su žemėlapiu. Mums nuolat reikia užmesti akį į žemėlapį, jog nueitume ten kur reikia. Turėdami net ir navigacija, mes į ją turime užmesti akį, jog žinotume kur ir kada pasukti.

Jei jau nusprendėme kažko siekti. Esame tinkamai suformulavę tikslą. Geriausiu atveju dar ir suskirstėme atkarpomis, tai būtina peržiūrėti savo užrašus reguliariai.

Kokia naudą mums suteikia reguliarus tikslų peržiūrėjimas?

Jūsų tikslo linijos kai tikslą peržiūrite retai  ir kai nuolat.
Kuo dažniau peržiūrite savo tikslus, tuo linija tiesesnė ir stabilesnė.

Išlaiko mūsų koncentracija ir dėmesį. Mes pradedame mažiau blaškytis. Laikui einant, neperžiūrėdami savo tikslų juos po truputį užmirštame. Galite pastebėti, jog po dviejų mėnesių peržiūrėtas naujametinis tikslų sąrašas atrodo daug didesnis nei prisimename. Kasdienybė įtraukia mums į savo būtį, todėl pravartu pakelti akis ir pamatyti kur stovi mūsų švyturys.

Tikslų peržiūrėjimas suteikia motyvacijos veikti. Ypač jei tikslai suskirstyti atkarpomis kurias galite išmatuoti ar tai lyginti su kažkuo. Tada jūs žinote kur jau esate ir kiek dar liko eiti. O kai jau esate nuėję atkarpą, nevalia pasiduoti, nes nežinia už kurio kampo yra jūsų sėkmė. Gal jums liko tik vienas žingsnelis.

 

Kaip dažnai reiktu peržiūrėti savo tikslus?

Jeigu savo tikslus užsirašote gruodžio 28d., o juos peržiūrite kitų metų gruodžio 26d. Kokia tikimybė, jog juos būsite įgyvendinę? Bent 1% tikimybė tai tikrai yra.

O jei savo tikslams skiriate kiekvieną (kas antrą) dieną po 5 min. ? Ir vieną dieną savaitėje pasidarote esamos savo situacijos įvertinimą? Kokia tikimybė jog jūsų tikslai bus įgyvendinti? Manau iki 300 kartų didesnė.

Žmonės dažnai neperžiūri savo tikslų, nes tai atrodo nenaudinga. Bet manau 5min tikslams kas dieną, daug geriau, nei 30min televizoriui ar FaceBook’ui.

Rekomendacija:

Peržiūrėdami savo tikslus stenkitės juos susieti su emocijomis. Plikas ir šaltas tikslas nekelia jokio jaudulio ir emocinio impulso kuris skatintu jūs judėti pirmyn. Todėl jūs galite įsivaizduoti kaip jausitės pasiekią tikslą, kokia būsena ir pasitenkinimas savimi užklups. Tikslo pasiekimas priklauso nuo 80% jūsų psichinės būsenos ir veiklos, bei nuo 20% įdėto fizinio darbo.

Jeigu galite eiti tiesesniu keliu, kodėl jo ir nepasirinkus?

Categories
Sėkmės Istorijos

O kodėl ne pirmas?

Ar susimastote, kad kartais daugiau laimės ir džiaugsmo į širdį atneša tikslo siekimas – lipimas slidžiu paviršiumi ir atsigręžimas atgal pažiūrėti kiek jau daug nueita, nei buvimas kalno viršūnėje iškėlus vėliavą. Ta akimirka trunka pernelyg trumpai ir į atmintį retai kada įstringą, nes dažniausiai atmintyje „vaidenasi“ visas tikslo siekimo progresas ir sunkus darbas. Ir tai suteikia malonumą, nes žinai kaip sunkiai dirbai ir ką pasiekei.

O kas svarbiausia, tai neužmigti ant laurų ir tęsti kovą. Reikia išsikelti sau naujus iššūkius, nes tik taip gali tobulėsi. Viskas yra orientuota į pati tave, niekas neužkels ant pjedės stalo už ačiū, tam turi dirbti ir mylėti savo darbą. Štai puikus pavyzdys  vieno įžymaus žmogaus. Tai trumpa motyvuojanti istorija kuri yra paremta tikrais faktais. –  Buvo toks JAV prezidentas Ronaldas Reiganas, kuris po universiteto baigimo buvo laikomas vienu iš 50 protingiausių JAV žmonių pagal intelekto koeficientą, ir kai jis atėjo į pokalbį dėl darbo, prasitarė: esu vienas protingiausių žmonių Amerikoje. O darbdavys jam atsakė, vienas iš 50? O kodėl ne pirmas? Tai tik dar kartą įrodo, kad visada turi siekti maksimumo!

Straipsnį atsiuntė Armantas. Dėkojame jam.

Categories
Motyvacija Sėkmės psichologija

Kodėl krenta motyvacija veikti?

Ne vienas žmogus gali prisiminti situaciją, kai pagavęs neregėtą bangą gerų emocijų ir entuziazmo veikti, po kurio laiko viską meta ir grįžta prie to paties. Kažkur buvusi motyvacijos banga nuėjo ir rankos tiesiog pačios nukrinta. Pradėta laikytis dieta buvo pamiršta, įsipareigojimai sau anksti keltis buvo užmiršti jau kitą rytą, o ritinę mankštą, kurią žadėjote daryti, pamiršote visai.

Ar kada paklausėte savęs, kodėl taip atsitinka?

Motyvacija dingsta tada, jeigu jūsų darbo veiksmo pradžioje nebūna trijų pagrindinių veiksnių.

Tikslas. Turėk aiškų tikslą, kad žinotum, kada jį pasiekei ir kiek tau dar iki jo liko. Neturint aiškaus, konkretaus tikslo, niekaip nenueisite ten, kur norite. Nuesite bet kur kitur, tik ne ten.  Ar pamenate laikus kai į mokyklą keldamiesi vos ne vos išlipdavote iš lovos, bet kai reikėdavo važiuoti į ekskursiją, atsikeldavote be žadintuvo pilni energijos ir geros nuotaikos.  Važiuojant į ekskursiją  jūs turėdavote tikslą gerai praleisti laiką, ir tas tikslas būdavo apipintas vaizdu, geromis emocijomis ir jausmais.

Vizija. Kai turi tikslą, tau reikia jį apipavidalinti, susieti su emocijomis, jausmais, gerais išgyvenimais, kad jaustum tai jau dabar, ką jausi jį pasiekęs. Daug kas užsibrėžia tikslą numesti svorio.  Nusistato sau standartą – numesti 10kg. Tačiau, jeigu mintyse nemato kaip atrodys numetus tą svorį, kaip jausis, kokios emocijos užklups, tai po kurio laiko tikslas būna pamirštas, nes tai tik skaičius, be emocijų, be vizijos, kaip kas turi atrodyti.

Dėmesys. Jeigu jau turite tikslą ir matote viziją, kaip jis atrodys pasiektas, belieka koncentruotis į jo atlikimą. Dažnai turime tikslų, matome ir vizijas kaip kas turi atrodyti, bet savo dėmesį išnaudojame visur kitur, tik ne tikslui įgyvendinti. Prasėdime prie žaidimų, įvairiausiuose portaluose, bet tik ne prie savo tikslo ir vizijos realizavimo. Didžiausi žmonijos atradimai ir pasiekimai buvo pasiekti dėmesio valdymo dėka. Valdytį dėmesį ir gerinti sugebėjimą koncentruotis į tikslą, padeda:  pradėtų darbų užbaigimas, sportas, meditacija, joga, reikalingu metu atsiribojimas nuo pašalinių dalykų, kaip „facebook“, „skype“. Taip pat koncentraciją gerina poilsio pertraukėlės ir tinkama mityba.

Turėk aiškų tikslą, nuolat jį matyk mintyse, jausk, kad jau esi jį pasiekęs ir sugebėk atsiriboti nuo nereikšmingų dalykų.Tai pagrindiniai principai, kurie tave nuves ten, kur tu nori.

Categories
Laimė

Absoliutus tikslas II

laimė
Būk laimingas

Visi, tiesiogiai ar ne, lekia paskui laimę. Laimė yra absoliutus ir galutinis tikslas. Jos galima bandyti gauti per išorę (kūno pojūčius) arba tiesiogiai (vidumi). Pastangos laimę gauti kūno pojūčiais reiškia vieną – kančią, nes per kūno pojūčius laimės gauti neįmanoma: laimė nėra tarp ribotų kūno pojūčių.

Pagalvokite, juk tik prasidėjus kūniškam malonumui, jau žinome, kad jis praeis. Štai kodėl jis niekada nepatenkins „visam laikui“, o tai akivaizdi riba! Atsigręžkite į savo gyvenimo potyrius ir pasakykite, kuris kūno malonumas Jums išliko ilgiau nei para ar dvi. Kūno geismų neįmanoma patenkinti – vos tik patenkinus kūną, jis nori dar ir dar. Kūnas sugeba jausti malonumą, bet nėra pajėgus sukurti laimės.

Mistiškoji dalis yra ta, kad mes nesame mūsų kūnas – esame kažkas kita. Kai buvome vaikai, turėjome visai kitą kūną ir mintis, bet savasis „aš“ išliko iki šiol. Moksliškai įrodyta, kad per septynis metus kūne pasikeičia absoliučiai visos ląstelės – kūnas tampa visiškai kitas, bet Jūs liekate. Štai tas „Jūs“ sugeba priimti laimę, bet tam reikia atsidavimo ir pastangų tobulinant save meditacijose ir kitose liaudiškai vadinamose „dvasinėse praktikose“. Gavus tą laimę gali keliauti po pasaulį su pilnu pasitikėjimu savimi, šypsena, džiaugsmu ir pasitenkinimu, ir niekas nesugebės iš Jūsų to atimti.

Laimė yra tai, ko visi taip įnirtingai ieško išorėje, o tuo tarpu, ji yra viduje! Kam gaišti laiką bandant laimę gauti per išorinius dirgiklius, jeigu ją galima gauti tiesiogiai? Išbandykite bet kokio tipo praktikas ir ieškokite tol, kol pajusite, kad radote „savo arkliuką“, kuris jums duoda rezultatų. Jūs visada tik džiaugsitės, kad tai padarėte. Vienaip ar kitaip, mes visi bėgiojam paskui laimę, tad kam gaišti laiką? Tai yra lengva ir paprasta – jeigu darai, o jeigu nedarai – neįmanoma. Rinktis, kaip visada, Jums. Ir dar – neklausykite tų, kurie nieko nepraktikuoja, o tik kritikuoja – jie prasti patarėjai.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Laimė

Absoliutus tikslas I

laimė
Tikslas - būti laimingam.

Rašau šiuos straipsnelius (dažnai su didele šypsena) ir kartais sulaukiu tokių minčių, kaip „kas būtų, jeigu visi staiga pasidarytų laimingi?“ Hm… galvoju: „O kas būtų, jeigu visi būtų nelaimingi?“

Žmonės, pagalvokime, ką mes veiktume gyvenime, jeigu nebūtų laimės. Ką mes čia darytumėme? Norėtumėme eiti į darbą, kad uždirbtume pinigų, ir… kas tada? Ką darytumėme, jeigu nebūtų meilės? Vaikščiotumėme susiraukę, kaip rabarbarų privalgę? Ar apskritai būtų įdomu gyventi?

Ar gali būti taip, kad kiekvienas žmogus ieško tik vieno – laimės? Ir jeigu taip, tai visų veiksmų motyvas yra laimė – „pagaliau pavyks, ir sužydėsiu vidumi į visas puses, visomis spalvomis – jausiu laimę!”. Patyrinėkite save ir patys atrasite, kokia galutinė motyvacija slypi už visų Jūsų ketinimų.

Netikėkite iš šalies, tikėjimas kitais yra tinginiams. Nesvarbu, kas ką sako – patikrinkite. Patikrinkite savo motyvaciją. Kodėl Jūs darote tai, ką darote gyvenime? Negi veikiame tam, kad būtume apgailėtini?

Dar viena mintis: „kiekvienam laimė yra skirtinga“. Kaip čia taip? Kiekvienam kojos dvi, kaip ir rankos. Galva viena, vidaus organai „panašūs“, kvėpuojame oru, plaukiame vandeniu, o jau laimė skirtinga? Negali būti! (Juokiuosi). Taip, mes viduje išgyvename skirtingus jausmus ir mintis, bet kas slypi už visų jausmų?

Juokas. Negi juoko metu žmonės neturi viduje panašių išgyvenimų? Kai žmogus juokiasi, ar jis apie ką nors įtemptai galvoja? Pvz. apie mokesčius, darbus, kaip surūšiuoti popierius archyve ar pan.? Juoko metu galva ištuštėja nuo minčių, ir šlovingoji tuštuma teikia džiaugsmą! Kai tik mintys su jausmais „pakankamai“ pasišalina, „įvyksta“ laimė. Tai yra taip natūralu ir paprasta, kad žmonės to nė nepastebi.

Visa ko pagrindas yra vienas ir tas pats – laimė. Išminčiai iš rytų sako, kad meilė (laimės sinonimas) yra pati gyvybė, kuri suteikia šiam kūnui gyvastį. Juokinga, nes ieškom išorėje savo paties esmės – laimės. Ji taip arti, kad net neįmanoma nupasakoti. O kas galėjo pagalvoji, kad laimė yra absoliutus tikslas?! Tai labai paprasta patikrinti: jeigu būtumėte absoliučiai laimingi, ar ieškotumėm ko nors? Ką veiktumėte, jeigu jaustumėte absoliučia laimę, gal eitumėte į darbą?

Kasdien, neradę nors žiupsnelio laimės, „kaukiam“, karts nuo karto, dienom ir vakarais.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Motyvacija

Būdas nubėgti 100 metrų

atkaklumas
Atkaklumas

Rašau tam, kad žmonės nedvejotų pasirinkti vienos krypties. Nė vienas metodas neturi punkto „mesk praktikuoti pusiaukelėje šį metodą, ir tau pasiseks“. Todėl…

Jeigu nori nubėgti šimtą metrų, reikia imti ir bėgti nuo pradžios iki galo. Negalima sustoti ties 50-u, padvejoti, grįžti atgal prie starto pasikeisti rūbų. Tada vėl bėgti ir sustoti ties 70 m tam, kad pasikeistum batus, ir bėgti į priešingą pusę. Tokiu būdu dar nė vienas sportininkas nebuvo laimėjęs rungties.

Reikia susikoncentruoti, pasirinkti bėgimo tempą, kryptį ir nubėgti iškart 100 metrų. Toks būdas. Ne kitoks.

Lygiai tas pats yra su tikslais ir savo krypties pasirinkimu. Reikia susikoncentruoti į vieną tikslą, išsirinkti VIENĄ metodiką, su kuria tu bėgsi iki finišo, ir tada jau lėk, bėk ir nesustok iki pat galo.

Pusiaukelėje arklių nekeičia. Lietuvių liaudies patarlė.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Motyvacija

Uogos

Greičiausiai mėgstate gražią vasaros dieną, kai esate gamtoje, nueiti į mišką ir pasmaližiauti miško uogų. Įsivaizduokite, kad atėjote į vešlią vietą, kur būta mažai žmonių ir kur tikrai bus uogų. Iš po lapų jau matyti daug raudonų, prisirpusių žemuogių. Belieka tik pasiraitoti rankoves. O tada jums užriša akis, ir paleidžia uogauti…… Absurdas? Žinoma! Kaip manote, ar pavyks pasmaližiauti? Ar greitai pačiupsite pačias skaniausias uogas? Greičiausiai pasigausite kokią vieną kitą uogą, o kitas sutrypsite. O tarp tu pagriebtų pasitaikys keletas tokių, kurių biologijos vadovėlis neleistų pavadinti valgomomis. Ir labai galimas daiktas, kad po geros valandos tokios kelionės būsite beviltiškai pasiklydęs.

Dabar įsivaizduokite abiturientą, kuris išleistuvių ryta sėdi su linksma klasiokų kompanija ir pasitinka saulę. Jo galvoje sukasi ateities planai, būsimi studijų metai, laimingo gyvenimo vizija. Tačiau daugelio tokių jaunų žmonių galvoje tokį planavimą galima apibūdinti keliais žodžiais: “Pagyvensim pamatysim”, arba, kaip keliauti mėgstantys baikeriai sako, “Kaip Dievas duos”. Argi tai ne tas pats, kas eiti į pilną galimybių gyvenimą (mišką) užrištomis akimis. Nežinodami savo tikslų, nematysime kur tos uogos slepiasi. Nežinodami kur norime nueiti, prisirinksime nuodingų vaisių ir pasiklysime. Žinoma, keliems lamingiesiems pavyks per stebuklą prisirinkti gardžiausių uogų per labai trumpą laiką. Tačiau, kaip taisyklė , tai laimingieji bus tie, kurie nuspręs nusirišti raištį ir eiti ten, kur matyti uogos.

O ar teko girdėti tokius pasakymus: “o kam žinoti, bus neįdomu gyventi”, “atsitiktinumai padaro gyvenimą įdomesnį”. O dabar pabandykite įsivaizduoti štai ką: ” O kam žinoti kur uogos yra, bus įdomiau jas rinkti”, “o kam žinoti kokios uogos yra skanios, juk kartais reikia ir nuodingų paragauti”. Visi mes turime panašias svajones: gyventi laimingai ir turtingai, pilnatvėje ir darnoje su aplinkiniais. Tai panašu ir į tai, jog atėję į mišką norime rinkti pačias skaniausias uogas. Tačiau kad tas svajones pasiektume, reikia veiksti tikslingai. Žinoti, kurios uogos yra nuodingos, o kurias galima valgyti, pamačius gražų krūma nueiti ten ir pasidarbuoti. Tai ir lemia ar žmonės per gyvenima savo svajones paverčia tikrove ar tik beviltiškai svajoja. O Juk viskas mūsų valioje: galime rinkti ne atsitiktines, o pačias skaniausias uogas, kokias tik galima rasti miške.

www.radausave.lt

Categories
Motyvaciniai Video

Turėk tikslą