Categories
Saviugda

22 PAPRASTI PATARIMAI ASMENINIAM TOBULĖJIMUI ir AUGIMUI!

1. Būk atidus. Stebėk visus įvykius vykstančius aplink savo gyvenimą. Aplinkinis gyvenimas – puikus naujų idėjų ir patirties šaltinis.

2. Nepraleisk nei vienos idėjos kuri šauna į galvą. Užsirašyk į užrašų knygutę, jeigu idėjos neišeina realizuoti dabar – gali būti kad atsiras galimybių ją įgyvendinti vėliau.

3. Imk daugiau iš žmonių supančių tave. Aplink tave – daug pavyzdžių, idėjų, žodžių, santykių, klaidų, patirčių. Stenkis stebėti visą tai ir išnaudoti savo pranašumui.

4. Visada nešiok su savimi knygą arba bent jau žurnalą. Tokiu būdu išnaudosi savo naudai bet kokią pasitaikiusią minutę, kuri anksčiau galėjo būti prarasta veltui – laikas kelyje, eilėje ir t.t..

5. Skaityk bent 30 minučių į dieną. 

6. Apmąstyk. Tai turi tapti įpročiu. Tai „gimnastika smegenims“ ir puiki galimybė įnešti aiškumo savo veiksmuose.

7. Pabandyk kiekvieną vakarą analizuoti savo dieną. Kas pavyko, kas – ne? Ką reikėjo padaryti kitaip, kad viskas būtų buvę idealu?

8. Gerk daugiau „šaltinio“ vandens. 

9. Mažiau svarstyk – daugiau daryk.

10. Skaityk daugiau citatų – tai koncentruotas išminties rinkimas.

11. Pasirink savo «naudingą dienos patarimą» ir bandyk pritaikyti. 

12. Turėk asmeninę «buhalteriją»: įrašyk visas pajamas ir išlaidas. Taip mėnesio pabaigoje nekils klausimo: «Ir kur gi aš prašikau visus savo pinigus?» Tokiu būdu tu pastebėsi visus nereikalingus pirkinius «ryjančius » biudžetą.

13. Padaryk ką nors neįprasto – pirmą kartą. Arba atrask kitą įprastų, kasdieninių dalykų atlikimo būdą – pavyzdžiui, patogesnį ir trumpesnį kelią iki darbo. Tai treniruoja protinius sugebėjimus. Trumpai tariant – stenkis daryti įprastus dalykus neįprastai, pvz.: valytis dantis su kita ranka. Tu nepatikėsi – taip žmonės tampa protingesniais.

14. Skaityk tik naudingus interneto puslapius, daryk išvadas, o ne tiesiog permesk akimis. 

15. Dažniau naudok laikmatį atlikdamas kokią nors užduotį.

16. Mokykis valdymo, algoritmus, metodikas. Naudok žinomus, kurk savus. Pavyzdžiui išmok naudotis redaktoriumi – Keyboard Shortcut Editor.

17. Statyk priešais save tikslus – didelius, mažus . Ilgalaikį ir trumpalaikį. 

18. Rytais kelkis anksčiau. 

19. Klausyk mąstymą plečiančių arba motyvacinių audio knygų, jeigu užimtas tuo kas nereikalauja didelės koncentracijos.

20. Būk draugiškas dienos bėgyje – tai ugdo optimizmą ir kelia nuotaiką. 

21. Kiekvieną dieną skaityk atsitiktinai pasitaikiusį Wikipedijos straipsnį, tam, kad kiekvieną dieną gautum naujos informacijos.

22. Ieškok tik to, kas linksma ir įdomu. Tik taip galėsi jausti tikrą gyvenimo malonumą..

Šiuo įrašu pasidalino: Revoliucija – Visapusiškas tobulėjimas.

Categories
Karjeros patarimai

Mes nueiname ten kur labai stipriai norime arba nenorime nueiti.

Dauguma saviugdos knygų yra orientuotos į tikslo pasiekimą, realizavimą. Nors didžiausias žmogaus tikslas turėti tikslą ir savęs viziją ateityje. Jeigu kiekvienas žmogus aiškiai žinotu ko jis nori ir į tai nuolat koncentruotus tai ir turėtu.
Daugumą žmonių žino, jog tikslo reikia siekti palengva, planuojant, turint viziją ir t.t. Bet problema tame, kad mes dažnai mėtomės tarp pasirinkimų, mes turime daugybę variantų ir nepasirenkame nei vieno. Vadinasi mes koncentruodamiesi į viską nesikoncentruojame į nieką. Galėdami turėti viską, neturime nieko.

Kaip tu save įsivaizduoji po dviejų metų? Kur tu būsi? Ką tu darysi? Kaip tu jausiesi? Kokie žmonės tave sups? Jeigu tu savęs nematai niekur, tai spėk kur tu atsidursi? Nelabai toli nuo to kur dabar esi. Kodėl mes pasirenkame gyventi blogai arba pakenčiamai, kai yra visos galimybės gyventi gerai? Kai yra visos galimybės realizuoti save? Žinoma, nerealizavę savęs, paskui nugesinsime ir savo vaikų svajones, nes netikėsime, kad gali būti kitaip.

Siūlau pažiūrėti video „Kodėl jums nepavyks pasiekti puikios karjeros?“

Kodėl žmonės malasi toje pačioje vietoje metų metus?

Čia yra mano asmeniniai pastebėjimai.

1. Nesikoncentruoja ties vienu dalyku. Amžinai mėtosi tarp pasirinkimų. Nebūk lūzeris, pasirink vieną sritį, projektą, darbą, veiklą ir maksimaliai į ją nerk. Ne šiaip kojas įmerk, bet visas nerk. Gauk toje veikloje tam tikrus rezultatus ir tada spręsk ar nori toliau judėti ta vaga ar ne.
Čia tas pats kaip su žmonėmis kurie pradeda medituoti ir po savaitės ar dviejų nusprendžia jog čia ne jiems, nes nėra jokių rezultatų. Gal tokie žmonės tikisi po savaitės meditacijos skraidyti ore, kai visą gyvenimą į save krovė akmenis?

2.  Nemato savęs ilgalaikėje perspektyvoje. Nemato savęs ateityje . Jokios savęs vizijos. Jeigu nėra savęs vizijos, tai nėra ir tavęs. Koks tu nori būti? Kur nori patobulėti? Kaip nori bendrauti? Kaip nori, kad tavo kūnas atrodytu? Nežinai?
Tai nuolat žiūrėsi į tuos žmones kurie žino ir amžinai jais žavėsiesi. Mes žavimės tam tikrais žmonėmis tik dėl to, kad jie leido sau daryti tai, ko tu neleidi sau, ko dauguma žmonių neleidžia sau daryti.

3. Nemato savęs ilgalaikėje perspektyvoje kuriant ilgalaikę vertę kitiems žmonėms. Kuo tu daugiau vertės sukuri kitiems žmonėms tuo daugiau vertės gauni iš kitų žmonių. Kuo tu esi naudingas kitiems žmonėms? Kokius turi įgūdžius kurie gali padėti kitiems? Kokią sritį tobulini nuolat? Kokią vertę ilgalaikėje perspektyvoje sukursi žmonėms? Vyras nereikalingas moteriai, jeigu jis negali būti reikalingas ir kitoms moterims. Vyras nesijaučiantis reikalingas daugumai moterų sunkiai pasijaus reikalingu ir savo moteriai. 

Ką daryyyyt?

Tiesiog pasirink vieną sritį ir nerk į ją, gauk pirmus rezultatus ir žiūrėk ar nori toliau ten būti ar ne. Geriau išeikvoti laiką konkrečiai dirbant, nei nuolat galvojant, o gal tuo užsiimti, o gal šituo. Koncentruokis į tai ko nori, o ne į tai ko nenori. Tu turi dabar tai į ką visada koncentravaisi net nesąmoningai. Koncentruojiesi į nesveiką maistą? Turi nesveikai didelę pilvo apimtį. Koncentruojiesi į sveiką maistą, turi gražų pilvo presą. Logiška ir aišku. Ar tikrai?

Dažnai koncentruojantis ties viena veikla ar tai  pašaukimu tu pradedi atrasti naujus dalykus ir iš to gali išeitį visiškai kita veikla ir darbas. Bet tu galbūt niekada to nebūtum radęs, jeigu nebūtum paaukojęs metų konkrečiam darbui dėl kurio nebuvai tikras, bet nusprendei nebesimėtyti ir ėmeisi veiksmų.

Tie žmonės kurie turi tai ko galbūt nenori, daro tą patį tik nesąmoningai iš įpratimo. Galvoja apie tai kas blogai, apie tai ko nenori ir į tai automatiškai koncentruojasi. Galvoti vien tik tai apie gerus dalykus nereiškia ignoruoti blogų ir apsimesti, kad šalia esančios moters nemuša girtas vyras ir „pozityviai“ praeiti nepadedant jai.  Tai reiškia, kad kiek galima daugiau koncentruotis į tai kas tave atgaivins, kas suteikia tau ilgalaikės vertės.

Jeigu aš nematyčiau savo aplinkoje žmonių kurie per kelis metus kardinaliai persi kvalifikuoja investuodami į save. Jeigu nematyčiau tų žmonių rezultatų kurie atrodo neįtikėtini, galvočiau, kad viskas yra beprasmiška jeigu dabar esi ten kur nenori būti. Nors iš tiesų viskas priklauso tik nuo to į ką tu koncentruojiesi didžiąja savo laiko dalį. Kiekvienas turi nežmoniškai didelę galią savyje, bet ne kiekvienas ją išgrįsta  pažadinti, nors kiekvienas žino, jog ją turi.

Smagus tas žaidimas vardu gyvenimas. Tie kas mano, kad čia ne žaidimas, žaidžia pernelyg rimtai ir „perdega“.

Jeigu tu jautiesi užstrigęs vienoje vietoje, sudalyvauk 90 dienų iššūkyje ir atgauk savo vyrišką galią.

 

Categories
Motyvacija

Veiksmų planas arba kodėl mes žinom, bet nedarom?

Žinai, kad turėtum sportuoti ir valgyti daug daržovių ir mažiau riebaus maisto, saldumynų.

Bet žinojimas, ką daryti ir darymas yra du labai skirtingi dalykai

Žinai kad reikia nustoti atidėlioti. Žinai, kad reikia žiūrėti mažiau televizijos. Žinai, kad geriau imtumeisi mokytis kalbą kurią visada norėjai išmokti arba pradėti groti gitara ar net susitvarkyti namus, negu leistum laiką socialiniuose tinklapiuose.

Žinojimas nėra problema. Tai “darymas” mums visada pakiša koją.

Versle yra tokia sąvoka vadinama “The knowing-Doing Gap” (žinojimo ir darymo plyšys), kai kompanijos studijuoja visus  būdus kaip padidinti darbo našumą, samdosi konsultantus, rengia begalią seminarų… bet iš tiesų tai nieko nepakeičia. Jie žino ką reikia tobulinti, tačiau to taip ir nerealizuoja.

Kodėl visa tai realizuoti taip sunku? Kaip mums perkelti žinojimą į veiksmą? Kas mus stabdo ir kaip mums per tai perlipti?

Darymas prieš Nedarymą

Tai ne, žinojimas daryti, stabdo mus. Viskas visiškai paprasta:

  • Jeigu nori numesti svorio, valgyk nekaloringą maista ir judėk daugiau.
  • Jei nori būti sveikas, valgyk daugiau daržovių, kruopų, vaisių.
  • Jei nori būt geresnės fizinės formos – sportuok.
  • Jei nori parašyt knygą, tai imk ir rašyk!
  • Jei nori išmokti kalbą ar groti gitara, tai eik ir mokykis.

Ne, bet mes to nedarom. Mes vietoj to darom štai ką:

  • Mes skaitom apie visokiausias programas.
  • Mes apie tai daug šnekam.
  • Atidedam ir einam veikti ką nors kitką.
  • Galiausiai nusprendžiam imtis veiksmų ir pradedam skaityti ir šnekėti apie tai dar daugiau

Skaitymas nėra darymas (nebent tai ką nori daryt ir yra skaityt). Šnekėjimas irgi nėra darymas (nebent mokausi bendrauti arba ruošiesi kalbai).

Darymas yra darymas!

Taigi, kas mus stabdo imtis veiksmų? Tai gana paprasta.

 

Mažas nykštukas kuris mus stabdo

Kažkas mus stabdo nuo darymo tai ką žinome, jog reikia daryti. Tai paslėpta. Tai paslaptis. Tačiau visi mes tai turim ir retas žino ką reikia keisti, o blogiausia, kad tik mažuma tai pripažįsta.

TAI BAIMĖ.

Kodėl nepradedi rašyti naujo skyriaus savo knygoje ir straipsnio savo bloge, o vietoj to tikrini savo Facebook‘ą? Nes bijai, jog tau nepasiseks. Bijai, kad nesi toks geras, kaip apie save galvoji. Bijai užduoties, nes nežinai nuo ko pradėti.

Kodėl valgai riebų maista vietoj daržovių? Tu bijai keistis. Bijai dalykų kurie nėra patogūs. Bijai apsijuokti prieš draugus, kai eisi su jais į piceriją ir jie valgys picas, o tu grauši morką.

Kodėl nešneki su mergina, kai santykiai krypsta į blogąją pusę? Bijai atstūmimo, bijai pasirodyti kvailai ir įžeisti savo išdidumą.

Kodėl nepalieki žmogaus kuris tavęs nevertas? Nes bijai būti vienas, būti nemylimas  bijai atrodyti kvailai prieš savo draugus, kai jei sužinos, kad eilinį kartą tavo santykiai subliuško.

Mes bijome, dėl to mes susigalvojame begalę kitų dalykų, kad tik nereiktų imtis to, ko “nenorime“.

Jei mes bijome susikirsti, kaip rašytojai, mokytojai, sportininkai, muzikantai, lyderiai, tėvai… mes sukuriame visokių pasąmoninių strategijų kaip išvengti nesėkmės.  Mes nekenkiame sau… mes tik bandome sau padėti išvengti situacijų kurios mus sužeis…

Mes esame tikri genijai, kai norime surasti priežasčių, kad nedarytumėme to ko bijome. Mes nuo to bėgame, o paskui galvojame, kodėl negalime daryti to, ką žinome jog daryti reikia. Ne, mes jau nebežinome jog tai reikia daryti – giliai mūsų mintyse, mes žinome, kad to daryti jau nebereikia.

Ir dabar norint tikrai pradėti tai daryti, reikia nugalėti baimę.

Veiksmų planas

Mes nugalėsim baimę veiksmais. Vienintelis kelias išmokti daryti tai ir yra daryti.

Štai planas… ne tik perskaityk, bet ir daryk!

1. Mokykis darydamas. Nesimokyk skaitydamas. Žinoma, truputis skaitymo yra naudinga, bet jeigu skaitai, tai paskaityk nedaug ir imkis veiksmų. Nesimokyk šnekėdamas. Mes per daug šnekame. Pradėk daryti, ir jeigu nori šnekėt, tai šnekėk darydamas!  Darydamas suprasi kokios yra tavo silpnosios vietos, kurios tave stabdo, o apie jas net nepagalvojai. Tada imsiesi veiksmų ir dirbsi ties tomis vietom, kol jos nebebus tavo silpnos vietos ir galėsi judėti toliau.
2. Užsirašyk savo baimes. Jeigu tau nesiseka veikti, reiškia baimė tave stabdo. Pagalvok ko tu bijai? Kaip manai, kas tavo manymu tau trukdo veikti? Užsirašyk viską. Rašymas jau yra veiksmas.
3. Dabar nugalėk baimes. Nugalėsime baimes savo veiksmais. Bijai rašyti? Padaryk tai 2 minutes. Tai toks mažas kiekis, toks mažas įsipareigojimas, jis negali būti baisus. Bijai, kad nesi gabus išmokti naują kalbą? Paklausyk 2 minutes ispaniškos muzikos, 2 minutes ispaniško filmo, 2 minutes ispaniškų naujienų. Kaip baisiai gali susimauti per 2 minutes? Darydami veiksmus tokiais mažais žingsneliais, išmokstame, kad baimės tai iliuzijos – darydami tai po tiek mažai, mes niekaip visiškai nesusimausime.

4. Į klaidas žiūrėk, kaip į mokslo įrankį. Mes mirtinai bijom nesėkmės,  nes tai atrodo kaip patvirtinimas, kad mes nevykę. Bet tai netiesa. Nesėkmė tai ženklas, kad galime dar kažką išmokti. Nesėkmė tai būtinas veiksnys mokymosi procese. Jeigu kažką gali atlikti tobulai – tu nieko nesimokai. Klysta visi, pakartoja tai kelis kartus ir galiausiai pasiekia ko nori. Kartais turi susimauti darydamas 10 kartų kol išmoksi, bet jeigu tu į tai pažiūrėsi kaip į mokymosi dalį, tie 10 kartų nėra jau tokie blogi, jie šaunūs! Nesėkmė yra naujas šansas.


5. Permąstyk ir varyk toliau. Visas procesas ganėtinai paprastas. Veiksmas, nesėkmė, susitaikymas, mokymasis ir vėl veiksmas. Kai nepasiseks, išsiaiškink kaip tai būtų galima pakoreguoti. Permąstyk ir bandyk vėl. Naujas bandymas bus geresnis, o gal ir ne. Jeigu ir vėl nepasisekė, koreguok toliau, kol galiausiai išsiaiškinsi kame esmė ir judėk prie sekančio veiksmo. Nėra jokio plano kuris tau pasakys kaip elgtis neklystant. Net ir žemėplapiai nėra visiškai tikslūs. Turi tiesiog imtis veiksmų, jeigu nepasiseks, instrukciją, ką daryti jau turi, laikui bėgant išmoksi koreguoti savo veiksmus taip, kad tam nereikės begalės nesėkmių.

Baimė nėra valdantis faktorius mūsų gyvenime. Ji neturi nurodinėt kaip klostysis mūsų gyvenimas. Tai tik silpnas nykštuko balsas kažkur toli mūsų galvoje kuris bando išvengti sunkumų. Bet mes galime išmokti, kad sunkumai nėra baisūs: tai jausmas kuris apima atradus naują vietą, užkopus į naują viršūnę, kylant į naujas aukštumas.

Mes galime nugalėti baimę. Pradėkime dabar.

Parengė  Mantas Matusevičius

Categories
Sėkmės psichologija

Skaitytojo laiškas apie tobulėjimą

Gavome mūsų skaityto laišką apie vyro tobulėjimą, kelio paieškas ir charakterio ugdymą. Tai pamąstymai apipinti praktiniais patarimais kurie padės kiekvienam vyrui.

Vyrijos problema, ta, kad įvairioje literatūroje – knygose, straipsniuose, seminaruose akcentuojamos tam tikros savybės, kurias derėtų lavinti, kai kur net pateikiami patarimai, kaip tą daryti, tačiau niekur nėra skatinama charakterį lavinti nuolat, sistemingai ir nebijoti to daryti lėtai. Charakteris nėra vienos dienos ar savaitės reikalas. Senoji literatūra, tokia, kaip St. Paulausko „Tvirtos valios raktas“, vysk. Pr. Būčio „Gyvenimo pagrindai“, T. Toth „Jaunuolio būdas“, skatindavo tai daryti nuosekliai, žingsnis po žingsnio. Šiuolaikinė literatūra skatina daryti, daryti, daryti, kažkur bėgti ir mažai laiko skiria atsisėsti, apgalvoti, eiti į žmones ir mėginti, tada atsisėsti ir vėl apgalvoti. Labai dažnai, kai patariama vienaip ar kitaip elgtis socialinėse situacijose pamirštama pabrėžti, kad svarbiausia ne tai, kaip atrodai kitiems, ką kiti apie tave galvoja, bet kas esi iš tikrųjų.

Ar esi lyderis, ar tik kiti tave tokiu laiko? Ar išvis, tu nori būti lyderis? O gal nori ramaus gyvenimo ir krūvos nuotykiu tau apskritai nepatinka? Kodėl tuomet turi jaustis prasčiau nei tas, kuris negali be adrenalino? Kad esi ne toks, kokį tave norėtų matyti? Koks tu esi? Manau reikėtų susitelkti į charakterio ugdymą ilguoju laikotarpiu. Ne skirti tam savaitę po tris valandas kasdien (kaip seminare), bet po penkias – dešimt minučių visą gyvenimą. Atidžiai apgalvokite, kas esate, ar tikrai esate toks, koks galvojate? Paklauskite kitų nuomonės. Pasvarstykite apie savo silpnąsias vietas ir pagalvokite, ar tikrai norite jas keisti, ar jums jos nepatogios todėl, kad nepatinka kitiems? O gal kaip tik gerai, kad kitiems tai nepatinka, gal tai rodo, kad turite tvirtą stuburą ir kiti pyksta, kad negali jums nurodinėti.

Galų gale, koks norėtumėte būti? Ar tikrai būtent toks? Kodėl? Iš kur kilo noras įgyti tokią savybę? O iš kur kilo noro priežastis? Klauskite „kas, kaip kodėl“, kol atsiremsite į galutinį atsakymą, kuris bus nepajudinamas ir bus priežastimi pati iš savęs. Neužsidėkite kaukės nuolatiniu kartojimu „aš esu drąsus ir energingas“ ar panašiai, nes jei įsikalbėsite, vėliau gali būti sunku pastebėti, kad užsimerkėte prieš realybę, tapote nenatūralus, o aplinkiniai iš jūsų juokiasi.

Svarstykite iš esmės – kodėl pvz. bijote, ko bijote, kas jūsų supratimu baimė ir kas ne, kaip norėtumėte elgtis situacijose, kuriose ši savybė turėjo, bet nepasireiškė ir išsigydykite tas vidines gilumines žaizdas iš vaikystės, kai mokėtės gyvenimo pagrindų, kai jus pastūmė ir neatsiprašė, pažemino, įžeidė ar bardavo už dalykus, už kuriuos derėjo girti, išsigydykite šitas traumas.

Pažinkite save pamažu, gyvenimo pamokas rašykitės užrašų knygutėse, sąsiuviniuose, ant įvairių juodraščių, į diktofoną, į telefoną ar dar kur jums patogu, darykite išvadas, jas nuolat perverskite, atsirinkite kas pasiteisino, o kas ne ir užsirašykite kodėl. Rašykite savo gyvenimo knygą. Nereikia jos publikuoti, niekam daugiau ji gali ir netikti, nes niekas nemąsto taip pat, kaip jūs, tačiau tai bus JŪSŲ gyvenimas, JŪSŲ patirtis ir svarbiausia, knyga, kuri tinka JUMS. Mėginkite ir mėkite keisti įpročius, stebėkite nesėkmes, YPAČ nesėkmes užsirašykite ir išnagrinėkite, taip pat nagrinėkite ir sėkmės atveju kas, kaip ir kodėl. Jei dėl tam tikros savybės kiti iš jūsų tyčiojasi ar juokiasi už akių ir apie tai žinote – pasistenkite išmesti iš galvos. Kitų nuomonė yra bevertė iliuzija, kuri kinta labai greitai. Netgi tada, kai pradėsite kažką keisti, iš jūsų tyčiosis. Net ir tada juoksis, kai bus geroka pažanga. Tačiau laikas gydo žmonių smegenis, atėjus laikui pastebės, kad jų pašaipos stipriai prasilenkia su tikrove ir kad esate visai kitoks. Galų gale, greičiausiai ateis laikas ir jie apskritai pamirš, kad iš jūsų tyčiojosi, tiesiog natūraliai, net nepastebėdami, kad keičiatės ir jūs, ir nuomonė apie jus. Kartais tikrai nuoširdžiai stebiuosi, kokia trumpa daugumos žmonių atmintis. O galbūt tada, kai visai pasikeisite, turėsite galimybę viską pradėti iš naujo ir visa jūsų aplinka pasikeis. Ir puiku – nes pasikeitęs nebenusinešite senojo savo įvaizdžio ir senų charakterio ydų į kitą kolektyvą, kaip atsitiktų nieko nedarant. Jei savo ydą matote jūs – nereiškia, kad mato kas nors dar. Tačiau charakteris turi būti lavinamas ir gyvenimas apmąstomas po truputį, dieną dienon, metų metais.

Turite stengtis išsigryninti savo gyvenimo perlus, savo vertybes ir pažinti save. Tada, kai pilnai suprasite, kas esate, koks esate, turėsite labai didelį pranašumą prieš tuos, kurie nežino ir nėra supratę. Patikėkite manimi, tokia yra dauguma žmonių. Priklausysite mažam ratui, tarsi slaptai bendruomenei, atrasite šventąjį Gralį ir būsite pranašus. Tuomet nebus lengva jūsų pajudinti paprasta kritika ar žodiniu puolimu. Ar kiti gali jus įtikinti, kad pvz., esate mėlynų akių jei žinote, kad jūsų akys žalios? Maža to, jei jūsų akys ir yra mėlynos, tai ką oponentas pasakė naujo? Jei nieko, jūsų neįžeis ir nenustebins, problema tuomet, jei nežinote. O jei ieškosite to daugybę metų ir labai nuosekliai, jums bus netgi įdomu išgirsti, ką jumyse pastebi kiti, ypač patys aršiausi priešai.

Jei kažkas įžeidė – kodėl aš įsižeidžiau? Kokią stygą manyje užgavo, kad sureagavau? Kodėl tą pasakius ar išgirdus širdis pradeda „kalatotis“, o aną – nei šilta, nei šalta? Ir labai dažnai atsakymo ieškome knygose, seminaruose ar pas kitus žmones, per dažnai. Nedarykite to. Skaitykite, bet nesudėkite vilčių į tai, kad atsakymą pasakys knyga. Darykite kaip darė Buda – nuėjo ir atsisėdo po medžiu pamąstyti ir mąstė, kol „nušvito“ – atsakė pats sau į esminius klausimus ir taip išsilaisvino iš iliuzijos apie gyvenimą. Nepaisant to, kad po to 45 metus jis mokė, kiekvienas mokinys į svarbiausius klausimus irgi turėjo atsakyti pats, nes kol pats neatsakai, aiškink nors 100 metų. Jei knygoje ir bus parašytas jums tinkantis atsakymas, tai dar nereiškia, kad jūs jį pastebėsite. Išvados, prie kurių prieinate patys, jus paveiks giliausiai. Be to, kad rasti atsakymą, reikia gerai žinoti klausimą. Ar pirkdamas „self-help“ ar lyderystės knygą galite aiškiai suformuluoti, ko tiksliai iš jos tikitės? Viso to nepamiršti padės užrašai. Rašykite ne tada, kada reikia, o tada, kai yra ką.

Neapsikraukite šiukšlėmis, nerašykite nesvarbių dalykų. Neužsirašinėkite tuščių pafilosofavimų, užsirašinėkite tik tai, kas jums yra tikra įžvalga, keičianti jūsų sampratą apie kokį nors dalyką. Stebėkite kitus žmones, svarstykite, kas vyksta aplink, mokykitės iš kitų klaidų. Aš asmeniškai pasvarstau, pasitariu su kuo nors, kas tame kompetentingas (apie tai taip pat nusprendžiu pats, pažinęs žmogų daugiau), jei išgirstu kažką naudingo užsirašau, tada tai apmąstau, apmąstymus užsirašau, susieju juos (jei įmanoma) su kitais apmąstytais dalykais ir tai taip pat užsirašau. Iš to padarau išvadas, jas užsirašau didelėms raidėm, kad išsiskirtų tekste sau kaip imperatyvą ir mėginu taikyti gyvenime. Jei kažkas vyksta ne taip, kaip tikėjausi, perskaitau užrašus atidžiai stebėdamas, ar nėra klaidos loginėje grandinėje, tada permąstau, ar pats viską atlikau teisingai, ar einu ta kryptimi, kurią užsibrėžiau, ir tada užsirašau pastabas ir pataisymus. Tada ratas kartojasi – padarau išvadas ir einu į gyvenimą tikrinti, jei pasitvirtina – pasiryškinu raudonai, jei ne – žiūriu, kame reikalas. Jei tas dalykas man visiškai netinka – išvis išsibraukiu arba pasilieku kaip įspėjimą, kad prie to negrįžčiau. Tai labai asmeniška, nebūtina kažkam to duoti skaityti ar vertinti nes tai tik jums tinkantys dalykai, apie jus sakantys labai daug tam, kuris skaito. Nemėtykite tokių užrašų bet kur.

Nemanykite, kad permainos vyks greitai, klaidas kartosite, kai kurias galbūt daugybę metų, kol rasite tikrąją jų priežastį ir būdą, kaip pasikeisti. Tačiau asmeninės pažangos kelyje darysite nuolatinę pažangą net ir tuo atveju, jei patys nieko nepastebėsite ir iš tikrųjų ugdysite save, atrasite savo gyvenimo principus ir tai jums bus kur kas naudingiau nei Bodo Shafer ar Robin Sharma patarimai – kad jie duotų naudos, kurios tikisi autoriai, reikia subręsti. Nebijokite pasikliauti savo galva.

Dainius Petravičius

Categories
Paskaitos

Kaip Rasti, Bei Išlaikyti Vidinę Ramybę, Bei Harmoniją [Video!]

Klaipėdos saviugdos klube vyko Roberto Karvausko paskaita “Kaip Rasti,
Bei Išlaikyti Vidinę Ramybę ir Harmoniją?

Paskaitoje kalbama šiomis temomis:
-Kas įtakoja vidinę ramybę ir harmoniją?
-Disharmonijos priežastys. Kaip mes supainiojome
priežastis su pasekme ir todėl niekaip nerandame
sprendimo.
-Kaip išsislaikyti šiame tobulėjimo kelyje? Tai
ne perversmas. Tai yra kelias. Kelias į HARMONIJĄ.
-plius dalyvių klausimai

Trukmė: 3h.

[media url=“http://www.youtube.com/watch?v=3MxeQxV_sYk“ width=“400″ height=“350″]

 

Categories
Laimė Vyriškas patarimas

Atrodo viskas puiku, bet jaučiu, kad kažko trūkstą.

Klausimas:

Sveiki. Gyvenu Kaune, studijuoju, dirbu, turiu žmoną ir vaiką. Iš vienos pusės pažiūrėjus, „pilnas paketas“, ko dar trūktų?

Ir iš tiesų, gyvenu gerai, optimistiškai, visada stengiuosi palaikyti ir įkvėpti kitus, domiuosi kulinarija, fotografija ir mokausi groti gitara, retkarčiais prisiverčiu pasportuoti (tikrai norėčiau tai daryt dažniau). Visumoj, mano gyvenimas tikrai neblogas.

Bet manęs jau seniai neapleidžia jausmas, kad kažko trūksta. Bandžiau ieškoti atsakymo saviugdos, pozytivaus mąstymo knygų klane.. Bet ir po šių knygų, audioknygų (R.Sharma, Brian Tracy, Chose Silva, Deepak Chopra, t.t.)niekas iš vietos nepajudėjo – nesikeliu 5 ryto, nesportuoju, vis dar tuščiai praleidžiu valandų valandas prie kompiuterio ir t.t. Bendrai, žinau, kad turėčiau būti laimingas savo situacijoje, bet kažkodėl nesu. Ko man trūksta?
Dėkoju už pagalbą.

Atsakymas:

Sveikas Tomai,

Mano manymu tokios mintys užplūsta todėl, jog tu dar neatradai savo kelio kuris turėtu širdį ir vardan kurio galėtum paaukoti viską. Kiekvienas žmogus, o ypač vyras turi atrasti savo kelią ir aistrą gyvenimui. Galimas daiktas, tu gyveni nuobodžiai. Tavęs nesupa jokie iššūkiai. Ankščiau vyrai kopė į kalnus, ėjo medžioti, nuolat rungėsi, filosofavo. O dabar dauguma kepa blynus ir žiūri televizorių. Labai sumažėjo dalykų, kurie keltų iššūkius, stiprintu vyro dvasią, sielą. O gal tiksliau, vyrui užaugus iki tam tikro momento pasireiškia tokių iššūkių trūkumas.
Kai vyras jaučia, kad kažko trūksta, tai gali būti ženklas jog silpsta tavo vidinis vyriškumas, o tai kiekvienas mes jaučiame intuityviai ir tada pradedame kelionę link savęs, nes vyrams būtina atrasti save, pažinti save, suvokti. Kokia tavo misija?
Kas tau teikia laimę? Kas tau yra laimė? Kas tave daro laimingą? Tai klausymai kuriuos turi sau nuolat kelti. Tavyje gludi atsakymas, tau reikia tik jį ištraukti į paviršių. Daugumai reikia tai padaryti, bet dauguma nieko nedaro.
Gali pastebėti, jog žmonės, kurie turi mylimą veiklą ar tai darbą, nesvarbu kas tai. Yra laimingiausi. O laimingi jie dėl to, nes atlikdami tai ką mėgsta, jie sugeba 100% susikoncentruoti į tai ir būti tame momente. Tai galima pavadinti būti čia ir dabar, būsena kai minčių beveik nelieka arba jos labai koncentruotos ir nesiblaško. Čia ir dabar yra laimė ir meilė ir jį priklauso nuo tavęs. Kad būtum laimingas, turi jausti vidinį pasitenkinimą tuo ką darai ir tuo kas esi.
Ir kai tu sakai, jog nesikeli 5h ryto, tai iškart kylą klausimas, o kodėl tu turėtum keltis? Kodėl tau po galais reikia tuo metu keltis? Kodėl tu manai, kad atsikėlus 5h ryto kažkas pasikeis? Niekas nepasikeis darant net pačias geriausias technikas, taikant net pačius geriausiu metodus, jeigu nežinosi dėl ko tai darai. Žinok ko nori.
Laimės nereikia ieškoti išorėje, nes ji yra tavyje. Svarbu atrasti veikla, kurioje galėtum realizuoti savo potencialą.
Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.
Categories
Sėkmės Istorijos

O kodėl ne pirmas?

Ar susimastote, kad kartais daugiau laimės ir džiaugsmo į širdį atneša tikslo siekimas – lipimas slidžiu paviršiumi ir atsigręžimas atgal pažiūrėti kiek jau daug nueita, nei buvimas kalno viršūnėje iškėlus vėliavą. Ta akimirka trunka pernelyg trumpai ir į atmintį retai kada įstringą, nes dažniausiai atmintyje „vaidenasi“ visas tikslo siekimo progresas ir sunkus darbas. Ir tai suteikia malonumą, nes žinai kaip sunkiai dirbai ir ką pasiekei.

O kas svarbiausia, tai neužmigti ant laurų ir tęsti kovą. Reikia išsikelti sau naujus iššūkius, nes tik taip gali tobulėsi. Viskas yra orientuota į pati tave, niekas neužkels ant pjedės stalo už ačiū, tam turi dirbti ir mylėti savo darbą. Štai puikus pavyzdys  vieno įžymaus žmogaus. Tai trumpa motyvuojanti istorija kuri yra paremta tikrais faktais. –  Buvo toks JAV prezidentas Ronaldas Reiganas, kuris po universiteto baigimo buvo laikomas vienu iš 50 protingiausių JAV žmonių pagal intelekto koeficientą, ir kai jis atėjo į pokalbį dėl darbo, prasitarė: esu vienas protingiausių žmonių Amerikoje. O darbdavys jam atsakė, vienas iš 50? O kodėl ne pirmas? Tai tik dar kartą įrodo, kad visada turi siekti maksimumo!

Straipsnį atsiuntė Armantas. Dėkojame jam.

Categories
Vyriškas patarimas

Spragos sėkmingo gyvenimo link…

Tema:
Tobulėjimas

Vardas:
Stasiunas

Klausimas:
Esu uzsispyres zmogus, vadinasi daznai atkakliai siekiu tai ko noriu, bet ne visose srityse tai iseina. Kas liecia merginas, su jomis problemu dideliu neturiu, bet tiesiog nuolatos “kimba“ ne tos kuriu norisi sirdziai. Gal turite mincu kas ne taip? Po ilgu draugysciu issibalansavo ir mano “kabinimo“ igudziai, nuo ko vel pradeti juos lavinti? Visi pamate mano jog esu isties savimi pasitikintis, bet to istikro nera. Kaip pradeti “auginti“ pasitikejima? Ir galu gale kas liecia finansine gerove, esu tame amziuje, kuriame reikia kilti karjeros laiptais, bet man tai atrodo beprotiskai painu, todel kelintas menuo ieskau darbo eiliniuose baruose ar restoranuose. Kaip jaustis tvirciau karjeros atzvilgiu? Aciu

Atsakymas:

Sveikas Stasiunai,

„Kas liecia merginas, su jomis problemu dideliu neturiu, bet tiesiog nuolatos “kimba“ ne tos kuriu norisi sirdziai“ – Turi tiesiog pats save stebėti ir matyti, kodėl kimba ne tos kurių tu nori. Gal iš tikrųjų daugiausia laiko galvoji, būtent apie tas merginas kurių nenori, o ne apie tas kurias nori. Dažnai žmonės nesupranta kodėl turi būtent tai, ko nenori. Bet pažiūrės giliau, pradedant save stebėti išsiaiškinama, jog daugiau dėmesio skiriasi tiems dalykams kuriu nenorime, galvojame apie juos, jaudinamės dėl jų ir t.t. Mano tikėjimu, įsitikimu yra svarbiausia pakeisti mąstymą, dėmesio centrą. Koncentruokis į tai ko nori, o ne į tai ko nenori.

„Po ilgu draugysciu issibalansavo ir mano “kabinimo“ igudziai, nuo ko vel pradeti juos lavinti?“ – Matyt geriausia būtu nuo to, nuo ko ir ankščiau buvai pradėjęs. Bendrauk su žmonėmis, tiesiog bendrauk, taip išlavės tavo bendravimo įgūdžiai. Progai pasitaikius bendrauk su įvairiomis merginomis, neturėdamas užslėptu norų, o tiesiog koncentruokis į tai, kad gerai leidi laiką. Gali pasidomėti pick up’u. Lietuvišką bendruomenė pasieksi adresu: TheGame.lt . Bet visų svarbiausia yra imti ir pradėti, ir nebe atidėlioti nei sekundei. Imi ir pradedi.

Iš tikro visi žmonės jau gimsta pasitikėdami. Jų pasitikėjimą niekur neišgaruoja. Tavo pasitikėjimas yra su tavimi, tik jį esi apraizgęs baimėmis, įsitikinimais, kažkokiais visuomenės standartais ir automatiškai protas pagal įvairius scenarijus sukuria tau visą nepasitikėjimą, sieną. Protas tai kaip pasitikėjimo stabdis. Atleisk stabdi ir duok gazo. Aš visada žmonėms siūlau pasitikėjimą pradėti atgauti nuo fizinio lavinimo ir sveikesnio maisto, nes pratimų ir mitybos poveikis labai greitai pasimato. Kitas dalykas psichologinis aspektas. Bendrauk su žmonėmis, domėkis kažkuo. Žmonėms patinka kai žmonės turi įdomių žinių. Trečias dalykas, tai dvasinis aspektas, stiprink savo dvasia. Ji suteikia ramybės, emocinės laisvės. Tai gali būti įvairios meditacijos, tiesiog atsipalaidavimo pratimai, kvėpavimo. Ramybės laikas ir t.t. Leisk sau atsigauti nuo viso pasaulio šurmulio.

Kalbant apie karjera. Tai iš esmės vyrauja tie patys dėsniai. Ką tu nori veikti gyvenime? Kuo tu nori užsiimti gyvenime? Kas tave labiausiai domina? Svarbiausias aspektas siekiant karjeros jos nesiekti dėl pinigų. Kai darbas taps hobis ir dirbsi, nes tau tai patinka pinigai patys ateis. Gali nebūti milijonierius, bet gali turėti viską ko reikia žmogui ir būti laimingas. Žinok ko nori ir siek to. Savo mąstymą gali programuoti štai tokia linkme: Aš žinau ko gyvenime noriu ir tuo siekiu, jeigu man reikia dabar dirbti tokį ir tokį darbą, tai nuostabu, nes aš įgausiu patirties, kuri man padės ateityje.“

Kiekvienas gyvename savo mažame pasaulyje, kuris sulipdo didelį visų žmonių pasaulį. Susikurk savo sėkmės ir laimės pasauli 🙂

Sėkmės tau.

Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.

Categories
Vyriškas patarimas

Kaip pradėti gyventi? Sportuoti? Tobulėti?

Tema:
Kita

Vardas:
Donatas

Klausimas:
Sveiki, žodžiu negalvojau, kad reikės kreiptis šituo klausimu, bet, kaip matote prašau jūsų pagalbos. Taigi, kvailai skambės, bet noriu pakeisti viską, taip VISKĄ savo gyvenime. Jau kurį laiką galvoju, kaip prisiversti sportuoti, kaip pakeisti bendravimą, kad turėčiau su kuo išeit penktadieniais ar šiaip darbo dienomis, o ne turėti, tik penktadieninius draugus, taip pat nebijočiau šnekėti su panelėmis, dėl mokslų, kaip ir žinau kur reikia temptis…Rašau jums eilini penktadieni kurį praleidau namie. Aišku nėra taip viskas beviltiška, turiu humoro jausmą, esu gana iškalbus, bet esu nepasitikintis savimi, bijau nusišnekėti, šnekant bijau žiūrėti į akis.. Tiesiog esu sumišęs, turbūt suprasit ką turėjau omenyje ir atsakysit, nes taip egzistuoti nebenoriu.

Atsakymas:

Sveikas Donatai,

Tikiu, kad didžiausi pokyčiai vyro gyvenime vyksta tada, kai jis pradeda jausti nepasitenkinimą dabartine situacija.

„Jau kurį laiką galvoju, kaip prisiversti sportuoti“ – nežinau kodėl, bet dauguma žmonių mano, kad norint pradėti sportuoti, reikia prisiversti. Per prievarta daryti kažką ir t.t. Nors sportas ganėtinai malonus dalykas. Bet dažnai tie kurie nori pradėti sportuoti, bet taip ir nepradeda turi viena bendrą savybę. Jie nežino dėl kokių priežasčių nori sportuoti. Neatsako sau į tokius klausimus kaip: „Dėl kokių priežasčių aš noriu sportuoti?“, „Ko aš noriu pasiekti sportuodamas?“, „Kaip tai pagerins mano gyvenimo kokybė?“, „Ar aš labiau pasitikėsiu savimi?“.

Kai daugiau mažiau žinai dėl kokių priežasčių nori sportuoti, tada gali sau išsikelti tikslą, mintyse matyti viziją kaip atrodai geriau, kaip jautiesi geriau ir nuolat tai matysi mintyse. Tai suteikia motyvacijos sportuojant. Kaip suprantu nori sutvirtėti ir geriau atrodyti, tai turėk tokia vizija ir nešiokis savyje.

„kaip pakeisti bendravimą, kad turėčiau su kuo išeit penktadieniais ar šiaip darbo dienomis“ – Pakeisk mąstymą. Pakeisk pasaulėžiūrą, praplėsk suvokimą, padidink žmonių bendravimo pažinimą. Norint išmokti bendrauti nevaržomai, reikia bendrauti. Žmonės mėgsta linksmus, pozityvius žmones. Būk toks. Nebijok pats užkalbinti, jeigu ir kas nors nepavyks, tai kas? Pasaulis tikrai nesugrius.

Kitas dalykas, tai turėk savo mėgiamą veiklą. Pastebėjau, kad žmonės labiausiai žavisi tais žmonėmis, kurie kažką daro, konkrečiai kažkuo domisi ir siekia. Dažniausiai tokie žmonės ir turi kažką įdomaus papasakoti. Todėl kurk savo asmenybę domėdamasis kažkuo, nebūk tas kuris niekuo nesidomi. Nes kai turi savo veiklą, automatiškai randi bendraminčių, bendrauji, susitinki, kas savo ruoštu leidžia tau išmokti geriau komunikuoti. Taip pat tobulėk, gali net pasidomėti kaip žmonės bendrauja, apie kūno kalba. Yra daugybė įdomių dalykų, kurie padeda praplėsti požiūrį ir pagerinti ne tik bendravimą, bet ir gyvenimą.

„taip pat nebijočiau šnekėti su panelėmis“ – Gali pasidomėti pick up’u. Bijai todėl, kad tavo mąstyme yra įsitikinimas, kad ji kažkas tokio vau. Bet mergina tai žmogus, kuri mėgsta ir nori bendrauti. Kai garbini kažką, tam ir jauti pagarbą ir bijai susimauti. Bet geriau daug kartų susimauti, nei išvis nebandyti. Gali perskaityti knygą „TheGame“, kaip tik neseniai AlfaVyras.lt atsirado straipsnis apie šią knygą ir sulaukė nemažai komentarų: http://www.alfavyras.lt/santykiai_ir_seksas/%e2%80%9czaidimas%e2%80%9d-apgavyste-ar-raktas-i-sekme/

Gali užsiregistruoti bendruomenėje kurioje kaip tik lavinamas šis įgūdis. TheGame.lt . Yra daugybė variantų, informacijos ir net žmonių kurie tuo domisi. Todėl domėkis ta sritimi kurioje nori pasitobulinti ir judėk į priekį. Kas savo ruoštu tau padės susipažinti su naujais žmonėmis ir tobulėti.

„bet esu nepasitikintis savimi, bijau nusišnekėti, šnekant bijau žiūrėti į akis..“ Viskas išmokstama ir pasiekiama. Apie nepasitikėjimą ir pasitikėjimą yra ne vienas straipsnis Alfavyras.lt ; perskaityk juos ir atsirink tai ką gali panaudoti savo gyvenime. Rink informacija ir BŪTINAI ją pritaikyk sau. Jeigu ir nusišnekėtum, kas atsitiktu? Va imi ir nusišneki. Kas atsitinka? Man rodos nieko. Geriausiu atveju visi pasijuoktu ir tiek.

Tikiuosi užvedžiau ant kelio.

Nori ir tu užduoti klausimą? Klausk vyriško patarimo.

Categories
Laimė Sėkmės psichologija

Gyvenimas pagal Bruce Lee (I dalis)

„Saviaktualizacija – svarbus dalykas. Noriu įrodyti žmonėms, kad visų žmogaus sugebėjimų ir potencijų realizacija yra svarbi ne vien dėl įvaizdžio. Tikiuosi, kad sąžininga saviraiška taps vidiniu pažinimu“ – Briusas Li

Briusas Li pakeitė kovos menus, Azijos ir Amerikos kiną, galybės mokinių ir jo talento gerbėjų pasaulį. Tačiau šis poveikis nėra laikinas – Briusas Li iki šiol įkvepia ir jaudina skirtingus visuomenės sluoksnius.

Susidomėjimas jo asmenybe nuolat auga, dauguma jį laiko šiuolaikiniu filosofu ir net pranašu, nes jo žodžiai padeda atrasti nūdienos problemų sprendimus. Jis laikomas disciplinos, jėgos ir išminties pavyzdžiu.

Li filosofija formuoja tobulesnio pasaulio vaizdą – pasaulio be kančios, prietarų, korupcijos, neišmanymo. Li žodžiais, „meilės, taikos ir brolybės“ pasaulį.

Briuso Li filosofija

Briusui Li filosofija buvo ne mokslinė disciplina, o kiekvieno žmogaus vartai į nuostabius dvasios nuotykius, kurie sulaužo žmogaus galimybių ribas ir naikina abejonių ar nesaugumo šešėlius.

Briusas Li tvirtino, kad būtina pasirinkti savo tiesos kelią, jis skatino tuos, kurie palaikydavo jo požiūrį. Li buvo asmeninių teisių ir asmeninės saviraiškos, kuri pabrėžia individo suverenumą, čempionas.

Jis taip pat kalbėjo apie rimtesnius tikslus, apie visų žmonių vienybę ir dirbtinių barjerų link brolybės – tautybės, etniškumo, skirstymo į klases, kurie trukdo gyventi nepriklausomą ir vienas kitam lygių žmonių pasaulyje – pašalinimą.

Briusas Li atmetė aklą paklusimą išorinei valdžiai. Jis įtikinėjo žmones, kad šie vertintų savo gyvenimą kaip didžiausią vertybę, jis garbino „gyvenimo menininkus“, puoselėjančius savo įsitikinimus ir besipriešinančius tradicijoms bei visuomenės nuomonei.

Li teigė, kad „mes dažniau tikime tuo, ką siekiame pamėgdžioti, nei tuo, kas yra iš tikrųjų“. Todėl skatindavo ieškoti atsakymų į sudėtingiausius klausimus savyje. Dauguma žmonių nežino, kuo galima pasitikėti, jie nepasikliauja savo impulsais ir bijo ateities nežinomybės. Nesirūpinama dvasia, sustingo protas – leidžiama kitiems „imti viršų“ ir spręsti iškilusias „tikrąsias“ problemas.

Toliau šiame ir kituose straipsnio dalyse pateiksime Briuso Li mintis įvairiais gyvenimo klausimais. Šioje dalyje aprašysime gyvenimą apibendrintai, o taip pat ir tuštumą, laiką, realybę, net mirtį.

Keli pirmieji principai

Pradžia – tuštuma. Norėdamas atsigerti vandens iš manojo puodelio, turi ištuštinti savąjį. Mano drauge, atsikratyk išankstinių nuostatų ir būk neutralus. Ar žinai, kodėl šis puodelis toks naudingas? Nes jis – tuščias.

Gyventi – nuolat turėti savo požiūrį. Gyventi – nuolat išlaikyti savo požiūrį, todėl palik tą šydą, kuris skyrė atsiskyrėlišką, visuomenės nuomonių nulemtą gyvenimą ir tiesiog priimk tai, kas yra sakoma. Turėk omenyje: nesiekiu nei jūsų pritarimo, nei nenoriu jūsų skatinti. Nedaryk išvadų, „taip yra“ arba „tai yra tai“. Džiaugsiuos, jei nuo šio momento visko pradėsi siekti savarankiškai.

Manipuliacija ir kontrolė nėra vieninteliai gyvenimo malonumai. Tam, kad taptum savimi, išmoktum užimti tinkamą vietą gyvenime, harmoningai ugdytum savo asmenybę, atsikratytum spontaniškumo, turi suprasti, jog manipuliacija ir kontrolė nėra vieninteliai gyvenimo malonumai – taip, taip, taip!

Kartais gyvenimas būna nemalonus. Gyvenimas – nuolat vykstantis procesas, kurio kelyje kartais pasitaiko nemalonių dalykų – jie gali palikti randą, tačiau gyvenimas teka, nes stovintis vanduo greitai išdžiūsta. Tęsk kelią drąsiau, mano drauge, nes kiekviena patirtis – pamoka. Gyvenk visavertį gyvenimą, kartais jis būna gražus, o kartais – ne.

Gyvenimo tobulumas slypi paprastume. Kai atsisakai materialinių vertybių naudos, atsižadi pasipūtimo, savanaudiškumo, nuslopini troškimus, tuomet gali atrodyti, kad tobulam gyvenimui kažko trūksta, kad pilnatvė yra tuščia. Toks gyvenimas ryškus kaip šviesa, tačiau neakina. Kitaip tariant, tai – harmonijos, vienybės, pasitenkinimo, ramybės, pastovumo, savišvietos, taikos gyvenimas, ilgas gyvenimas.

Praeitis, dabartis ir ateitis. Mielas drauge, galvok apie praeitį remdamasis malonių, vertingų, teikiančių pasitenkinimą įvykių prisiminimais. Apie dabartį? Galvok apie ją remdamasis iššūkiais, galimybėmis ir laimėjimais, kurių priežastimi gali tapti tavo talentų ir energijos panaudojimas. O apie ateitį – kad tai laikas ir vieta, kur galima siekti bet kurio tikslo.

Realybė yra būti savimi. Norint tapti savimi, reikia būti savimi. Realybė savo būtyje – daikto būtis. Šia prasme būtis – būti laisvam pirmine prasme – nebūti apribotam sąsajomis, ribomis, pomėgiais, painumais.

Menas mirti. Kaip ir kiekvienas, norite surasti pergalių kelią. Ir niekada nepažinti pralaimėjimo kelio. Atsikratyti pralaimėjimo naštos – priimti ją arba išmokti mirti. Kai tą suprasite, atsivers gyvenimo tėkmė ir harmonija. Takumas – minčių atlaisvinimo kelias. Turite atsikratyti garbėtroškiškų minčių ir įvaldyti mirties meną.

Apie poreikį prisiminti. Prisiminimai – vienintelis rojus, iš kurio negalime būti išvaryti. Malonumas – vystanti gėlė, prisiminimai – išliekantis aromatas. Prisiminimai tęsiasi ilgiau nei dabarties realijos. Ilgus metus prisimenu žydintį augalą, o ne jo vaisius.

Eugenijus Kaminskas

Kitoje dalyje skaitykite apie žmogų, protą, žinias bei laimę.