Categories
Galia ir pinigai Lyderystė

Neieškokite žmonėse trūkumų

Gal jums trūksta draugų? Gal jūs jaučiatės vienišas? Jei taip, gal vis dėl to laikas pagalvoti – kodėl taip atsitiko?

Aš seniau buvau įpratęs ieškoti žmonėse trūkumų, tada jiems juos pasakyti, kad jie galėtų šį bei tą pakeisti gyvenime. Vėliau pastebėjau, kad žmonės manęs neklauso, nesikeičia. Dar prie viso to nusisuka nuo manęs ir traukiasi. Pradėjau ieškoti atsakymų. Kadangi savo rate turiu daug žmonių lyderių, pradėjau stebėti, kaip tokiose situacijose elgiasi jie.

O jie elgiasi paprastai, jie nemato jokių trūkumų ir jokių neigiamų dalykų kituose žmonėse. Radę bent menkiausią teigiamą bruožą jie išskiria jį ir pasako žmogui komplimentą. Taip jį pakilėdami ir traukia žmones prie savęs ir aplink save. Jie visada turės į ką atsiremti, ko paprašyti pagalbos kiekvienu klausimu. Ir beabejo turės didesnę sėkmę visur.

Nesakau, kad greitai atsikratysiu šios savybės. Aš juk rasdamas kokį menką trūkumą nenoriu nieko blogo, o atvirkščiai tik gero. Bet šiai dienai jau pradedu norėti atsikratyti šios savybės, nes netrukus kurdamas organizacijas, dalyvaudamas jų veikloje ir krįsdamas žemyn pasieksiu Tomo Edisono išrandant elektros lemputę bandymų kiekį…

Ieškodami trūkumų žmonėse užkertate sau kelią kur kas greičiau susirasti draugų, susirasti antrąją pusę. Geriau galvokite, tai ko norite, su kuo norite bendrauti ir automatiškai pritrauksite tokius žmones į savo ratą.

Toks jau tas pasaulis, ieškokite žmonėse privalumų, pabrėžkite juos, išskirkite juos ir traukite žmones aplink save. Tai daro visi žymūs žmonės – lyderiai, autoritetai ir t.t. Sėkmės.

 

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Ilgalaikiai santykiai

Kaip pamilti antrosios pusės trūkumus?

Mylėti geriausias ir gražiausias partnerio savybes – labai paprasta. Tačiau ar lengvai priimami trūkumai?

Ilgainiui, žmogus atskleidžia visas savybes ir tampa aišku, kaip ir kokiomis situacijomis reikėtų elgtis. Nesvarbu, turėjote ilgametį romaną ar daug trumpalaikių santykių, šį faktą suprantate.

Taigi, galiausiai suvokiama, ką konkrečioje kritinėje situacijoje geriausiai pasakyti ar kokių veiksmų imtis. Taip, vardan gražios ateities, siekiama užglaistyti konfliktus, spręsti problemas. Juk, jei santykiai yra svarbūs, niekas nesielgia taip, kad galėtų juos neapgalvotai sugriauti.

Lygiai taip pat yra ir su kai kuriais kasdieniais partnerio įpročiais, kurie per laiką tampa žudančiais. Dviejų žmonių santykiuose kylančios problemos – abiejų kaltė. Jeigu asmenys vienas kitam yra labai svarbūs, vadinasi, viskas atsisuka į dar negebėjimą spręsti konkrečiose situacijose kylančių problemų. Minusų turi kiekvienas, bet drauge juos galima paversti nebepastebimais.

Kai kalbama apie labiausiai erzinančių partnerio savybių priėmimą, niekas nesako jų interpretuoti kaip žavingų. Meilė dažniausiai duoda leidimą žmonėms klysti, rizikuoti bei bristi į tokius poelgius, kurie visiškai prieštarauja susikurtiems idealams. Valdomas ego karas žmogaus viduje jį dar labiau kontroliuoja, nei suteikia kokių nors lengvatų.

Partneris turi kažkokį labai erzinantį įprotį, kuris priverčia kūną nueiti pagaugais. Tačiau iš tikrųjų reikėtų versti asmenį šio elgesio bruožo atsisakyti? Gali būti. Tada griežtas paskutinis žodis – aršiausias ginklas. Tik verta žinoti, kad prievarta nieko nepasiekiama. Geriausia tokiomis situacijomis atsigręžti į save. Pravartu pagalvoti, jog suerzinti sugeba ne tik partneris, bet ir jūs ne visada elgiatės taip, kaip šis norėtų.

Tokioje situacijoje naudinga pasikalbėti apie visus vienas kitą siutinančius aspektus. Galiausiai galima priimti paprastą susitarimą – stengtis riboti neigiamus įpročius. Viskas galėtų skambėti maždaug taip: „Aš tau vairuojant stengsiuosi nereplikuoti, jeigu sugrįžęs namo, tu iš karto nepulsi išsidrėbti ant sofos priešais televizorių“. Tai gali pareikalauti laiko, tačiau efektyvumas nepalyginamai didesnis, nei nuolatinių vaidų.

Nedera pamiršti, kad vis tik svarbiausia – darbas su savimi. Žmogus iš pradžių įsimylimas su visais savo pliusais ir minusiais. Ilgainiui, neigiami aspektai pradeda erzinti ir gal net tampa nebepakeliami. Bet ar nederėtų grįžti į viso ko pradžią? Jeigu tada buvo įmanoma susidoroti, tai kodėl nebegalima dabar? Įgriso? Bet su žmogumi nusprendžiama būti ne su mintimi, jog ateityje iš jo bus galima sulipdyti visiškai naują idealią statulėlę. Taip nebūna. Dėl šios priežasties reikia daugiau dirbti su savimi, mąstyti, kaip galima situaciją abipusiai pagerinti, o ne siekti, kad mylimas žmogus visiškai atsikratytų kažkokio elgesio bruožo.

Paslaptis slypi požiūryje. Niekas nesako, kad labiausiai siutinančius niuansus riekėtų pamilti. Tačiau, kodėl šių nepaversti tiesiog neutraliais? Tai, kas erzina, galėtų tapti tiesiog paprastu įvykiu kasdienėje rutinoje. Neutralumas čia labiau reikštų partnerio mylėjimo išraišką, o ne konkretaus neigiamo įpročio ignoravimą.

Žinoma, spręsti tokias problemas galima ir žaismingai. Jeigu moterį siutina toks vyro elgesys, kai šis tik grįžęs nusiauna batus bei kojines ir išsidrebia priešais televizorių, ji grįžusi iš darbo gali padaryti lygiai tą patį. Svarbiausias aspektas – blogą priimti geru. Toks požiūris ypatingai svarbus bei padedantis išlaikyti darnius santykius poroje.

Parengta pagal Askdanandjennifer.com