Categories
Lyderystė

Dešimt pagrindinių lyderių pralaimėjimo priežasčių.

Pakalbėsime apie pagrindines pralaimėjimą patyrusių lyderių klaidas, nes svarbu žinoti ne tik, ką reikia daryti, bet ir ko daryti nedera, ir dėl ko vadovai suklumpa.

1. Kai nesugeba sujungti smulkmenų. Puikus vadovas turi sugebėti įvertinti ir atsižvelgti į detales. Tikras lyderis niekada nebūna „pernelyg užsiėmęs“ ir neapleidžia savo pareigų. Kai viršininkas ar jo pavaldiniai „dėl užimtumo“ nebe sugeba pakeisti planų ir sutvarkyti nenumatytai atsiradusių reikalų, vadinasi, jis nesusitvarko su savo pareigomis. Geras vadovas išmano visas savo darbo subtilybes, o prireikus pasitelkia į pagalbą kompetentingus padėjėjus.

2. Kai vengia „žeminančių“ užduočių.Tikras lyderis privalo būti pasirengęs atlikti bet kokį darbą iš tų, kuriuos paveda kitiems. „Kas jūsų didesnis, tebūnie jums tarnas“- šią biblinę tiesą gerbia ir jos paiso visi klestintys lyderiai.

3. Kai tikisi atlygio už žinias, o ne už jų pritaikymą. Niekur pasaulyje niekas nemoka pinigų tiesiog už turimas žinias. Atlygis mokamas už nuveiktus darbus arba už vaisingą vadovavimą kitiems.

4. Kai bijo pavaldinių keliamos konkurencijos. Jei lyderis bijo, kad vienas iš pavaldinių užims jo vietą, ankščiau ar vėliau tikrai taip nutiks. Sumanus vadovas moko savo padėjėją, kad šis prireikus galėtu jį pavaduoti, nes tik tokiu būdu įmanoma visur suspėti ir vienu metu skirti dėmesį įvairioms sritims. Senų seniausiai žinoma, kad didelį pelną gauna tie, kurie suteikia galimybę pasireikšti kitiems, o ne stengiasi viską aprėpti patys. Gabūs, savo darbą išmanantys lyderiai, pasinaudodami turimomis žiniomis ir asmeniniu magnetizmu įkvepia kitus efektyviam darbui ir paskatina kuo geriau atlikti patikėtas pareigas.

5. Kai stokoja vaizduotės. Be vaizduotės nepavyks nei įveikti netikėtų kliūčių, nei sukurti sėkmingo plano.

6. Kai išsiskiria savanaudiškumu. Pavaldinių nuopelnus linkę prisiimti vadovai neabejotinai sulauks pastarųjų pasipiktinimo. Tikras lyderis negeidžia šlovės, džiaugiasi darbuotojų pelnytais pagyrimais, nes supranta,kad ne vien pinigai, bet ir padėka bei pripažinimas skatina žmones dirbti dar uoliau.

7. Kai stokoja santūrumo. Nesitvardančio vadovo pavaldiniai negerbs. Nesantūrumas, kad ir kokia forma jis pasireiškia, gniuždo ir nuodija aplinką darbe.

8. Kai neišsiskiria lojalumu. Šį punktą, ko gero, derėjo įrašyti pirmą. Savo įmonei ir kolegoms – nesvarbu, ar šie užima aukštesnes, ar žemesnes – nelojalūs lyderiai ilgai vadovo poste neužsibus. Išdavikai visada susilaukia pelnytos paniekos. Lojalumo stygius – viena pagrindinių pralaimėjimo priežasčių, nepaisant veiklos srities.

9. Kai pernelyg sureikšminą savo valdžia. Vadovauti dera padrąsinant, o ne siekiant įbauginti darbuotojus. Įspūdi savo autoritetu besistengiantys padaryti vadovai artimi jėgos šalininkų kategorijai. Tikriems lyderiams nėra poreikio rodyti valdžia, pagarbą jie pelno savo elgesiu, supratingumu, rūpestingumu, sąžiningumu ir darbo išmanymu.

10. Kai sureikšmina „titulus“. Kompetetingas vadovas titulų nesivaiko, o tas, kuris teikia tam itin daug reikšmės, paprastai daugiau nė neturi kuo didžiuotis. Tikro vadovo kabineto durys atviros visiems pageidaujantiems.

Štai kokios yra pagrindinės vadovų nesėkmių priežastys pagal Napoleon Hill knygą “ Mąstyk ir būk turtingas. Koją gali pakišti bet kuri jų. Jei siekiate tapti vadovu, įdėmiai išstudijuokite sąrašą ir venkite šių klaidų.