Categories
Laimė

Valios jėga ar ketinimas?

Sveiki. Šį kartą ne apie moterį vardu Valia ir ne apie jos jėgas, bet apie valią, ne taip, kaip mes ją suprantame, o taip, kaip išties nutinka, kai nutinka ir jei nutinka… Taigi, jėgas, kurias mes naudojame gyvenime galima suskirstyti į dvi – valią ir nuoširdų ketinimą.

Valia visada turi kaukę ir kažką nenatūralaus: kažkokį tikslą MAN, kažkokį savanaudiškumo prieskonį, „iš jėgos“, reik atlikt greičiau, įtampa.. Ji visada lydima didžiulių pastangų, o tai yra nelabai malonus jausmas ir neša daug kančios. Kodėl taip yra?

Mes esame harmoningos būtybės ir, jeigu veikiame ne darniai – jaučiame, kad einame prieš srovę, dedame daug pastangų. Veikiame tik sau, laikomės kažko aklai. Tada gyvenimas nuo mūsų nusisuka ir taip pat veikia tik sau. Kitaip sakant, tas, kuris veikia tik dėl savęs, sutiks „plėšikus“, o tam, kuriam labiau rūpi davimas (nebūtinai daiktų, tiesiog davimo iš širdies jausmas) – visa visata padeda.

Antrasis variantas yra veikti be kaukės. Prisiminkite savo paties patirtį ir pamatysite, kad visada, kai turėdavote stiprų ketinimą iš širdies, kai jis nebuvo dirbtinis, kai jis susišaukdavo su taurumu, meile, džiaugsmu, drąsa, visada atsirasdavo ir atsiranda tokia jėga, kuri pašalina visus sąžinės, valios, jėgos neskaidrumus. Ramumas aplankydavo jus pačiose sunkiausiose situacijose. Visi negerumai, tingėjimai, vangumas tada dingsta akimirksniu. Tai yra nuoširdumas ir natūralumas veiksme. Jis visada stiprus, nes jo užnugaryje visas pasaulis – jis siekia harmonijos ir gyvenimas tada tau duoda resursą tai pasiekti. Tad jeigu norite gyventi gyvenimą „iš jėgos“ – gyvenkite nuoširdžiai.


Už straipsnį dėkojame www.laimingi.lt

Categories
Vyriškas patarimas

Svajonių siekimas ir valia

Tema:
Tobulėjimas

Vardas:
Domas

Klausimas:
Sveiki. Jau gana seniai zinau jusu portala, skaitau straipsnius, domiuosi sekmingu gyvenimu, pu, sportu, verslu..
Tiesiog paskutiniais metais paskui mane slenka problemos kurias keliu as pats.
Pradesiu nuo to, jog lygiai pries metus jauciausi taip pat, susiradau mergina su ja prabendravome 9 men. Isskyreme pries keleta menesiu. Kaip budavau su ja man nieko netrukdavo, viskas budavo nuostabu, grizus namo vel jausdavausi vienas, vaiksciodavau is kampo i kampa. Isskyreme, jauciausi tragiskai, ego buvo sutryptas. Baigiau grauzti save del jos, nes ji buvo tapus mano gyvenimu ir taip praradau savaji. As savo akyse galutinai smukau, nebesportuoju, prasti mokslo rezultatai, nebedirbu, neturiu draugu, nebeturiu pasitikejimo savimi..
Nezinau, kiek kartu meciau rukyti, niekaip nepavygdavo. Nezinau kiek kartu bandziau susiimti moksluose, nepavykdavo. Daug kartu vel bandziau pradeti sportuoti neidavau i treniruotes.. Darbai apleisti visiskai. Tiesiog viska darau atmestinai, tiesiog net nesistengiu. Sedziu komforto zonoje.
Dabar gavau pasiulima keltis gyventi kitur, mokintis, dirbti savo svajoniu darba, gyventi taip kaip visada svajojau. Ir man reikia per 50dienu susitvarkyti mokslus ir savo gyvenima. Atrodo, ka tai reiskia?.. Tiesiog esu nusivyles savimi, nebezinau kaip save suimti i rankas..
Gal ka patartumete. Laukiu jusu atsakymo.

Atsakymas:

Sveikas Domai,

Tavo situacija labai pažįstama vyrų tarpe ir ne tau vienam atsitinkanti. Tu klausi, ką tau daryti? O aš tavęs paklausčiau, ką tu nori daryti?

Kas pasikeitė po išsiskyrimo, kad nebe pasitiki savimi?

Kai vyras neturi tikslo, savo gyvenimo vizijos, o viską sudeda į moterį ir ji tampa jam kaip ir pagrindas po kojomis įvyksta atitolimas nuo savęs. To pasekoje išsiskyrus byra tavo pagrindas, tavo statinys. Iš esmės byra tavo susikurta iliuzinė tikrovė. Dabar tu vėl atradai savo gyvenimą, save, išlindai į dienos šviesa. Vyras neina į moters gyvenimą, o moteris ateina į vyro gyvenimą.

„Kaip budavau su ja man nieko netrukdavo, viskas budavo nuostabu, grizus namo vel jausdavausi vienas, vaiksciodavau is kampo i kampa“. Nes visą pagrindą statei ant jos, bet tu esi savo gyvenimo pagrindas. Mano gyvenimo filosofija teigia, jog visi dalykai kurie sukrečia žmogų atsitinka todėl, kad jis per daug nutolo nuo savęs, savo tikslo, vertybių ir t.t. Sukrėtimas įvyksta, kad žmogus pabustu iš sapno.

Rašydamas „paskui mane slenka problemos kurias keliu as pats“. Tu puikiai supranti, kad už viską kas vyksta tavo gyvenime esi atsakingas tu. Tu gavai pasiūlymą, gali juo pasinaudoti arba ne. Tik žinok, tas laikas praeis bet kuriuo atveju, tik tuo tavęs priklauso ar tu per tą laiką patobulėsi, susitvarkysi viską ar ne. Tiesiog eik ir daryk tai, ką reikia daryti. Neabejok savimi.

Aš tau pateiksiu kelias taisykles kurios tau gali padėti atsistoti ant kojų.

Jeigu kyla problema klausk savęs. Kaip aš ją galiu išspręsti? Ką aš blogai padariau, kad taip atsitiko? Ko aš noriu iš gyvenimo? ir t.t.
Koncentruokis į tuos dalykus kurių nori, o ne į tuos kurių nenori, nes gausi būtent tai į ką daugiausiai kreipi dėmesio.
Turėk savo gyvenimo vizija. Matyt tai mintyse ir judėk link jos. Žmogus be krypties, o ypač vyras, kaip laivas be kapitono.
Judėk visada į priekį, praeities nėra, ateities gali ir nebūti. Yra dabartis kurioje esi tu ir kurioje gali padaryti viską ką tik nori.
Išnaudok visas galimybes kurias tau suteikia gyvenimas.
Atgauk pasitikėjimą sportuodamas, bendraudamas su kitais, ieškodamas darbo ir nenuleisdamas rankų. Tam reikia laiko, bet laikas praeis bet kuriuo atveju, garantuotai, o tobulėjimas priklauso nuo tavęs.

Atsimink. Moteris su vyru būna ir ji pamilsta tokį koks jis yra. Kai vyras pradeda sureikšminti moterį, atsisakyti įvairių dalykų kuriuos iki tol darė, moteris mato, kad jis jau kitoks, ne tas pats kurį jį pamilo.

Įvykiai, dalykai tampa svarbu mums tada kai mes juos sureikšminame.

Aš visada rekomenduoju nuolatos bendrauti su pozityviais žmonėmis, kurie kažko siekia. Skaityti apie sėkmingus žmones. Nes dažnai tenka būti aplinkoje kurioje palaikymo nesulauksi daug.

Tikiuosi aš tave bent jau užvedžiau ant kelio.

Categories
Saviugda

Disciplina. Pasikelkite save patys

Vyriškumas.
Disciplina

Jau kartelį rašiau, kad niekas mums negali padėti. Pasikelti galime tik mes patys, nes tik savo sprendimu mes tai darome, bet kol žmogus turi mažai stiprybės pats savaime, tą pasikėlimą gali stimuliuoti ir išorė. Kodėl ne? Čia kažkas panašaus į restauruojamą namą. Jį iš pradžių apstato pastoliais, apdengia, aptveria ir remontuoja. Vėliau, kai restauruoja ir atidengia, jis pats savaime šviečia, be išorinės pagalbos.

Mūsų užduotis yra sužinoti mūsų pačių vidinius stimuliatorius, kurie nuveda iki stiprybės. Visą tą stiprybę mes turim – tuo galite būti tikri 24 valandas per parą; bet kad iki ten nusigautumėte, reikia „pralysti“ pro emocijas, mintis. Pagalvokite patys ir pamatysite, kad jeigu norisi nuleisti rankas, tai tik dėl kokios nors susivėlusios minties ar nuotaikos. Tik tokios tos nematomos kliūtys. Jų net realiai nėra. Kas nors jas akimis matėt?

Dalykėlis toks, kad mes galim tvarkytis su sunkumais švelniai, būti dvasininkai ir t.t., bet kartais reikia tiesiog laužti duris ar jas atlaikyti, nes kito kelio nebūna. Tada reikia valios, kuri yra pagaminta iš to paties, iš ko pagamintas ir žaibas. Todėl sunkiais momentais rekomenduoju:

 • Įkvėpiančius eilėraščius, dainas, vaizdo įrašus
 • Išjuokite situaciją! Šitas, bent jau man, yra koziris. Sakykite sau: „Lietuvoje yra daug prūdų. Kinijoje yra daug žmonių. Mane pamatęs Superman’as pradėjo skraidyti.“
 • Meditaciją
 • Prisipažinimą sau. Tiesiog pasakykite, ko pats sau nepripažįstate (klaidų, baimių) ir sprendimas pats ateis
 • Paprastą darbą (pvz. namų tvarkymas, smulkių darbelių atlikimas, maisto gaminimas).
 • Mankštą. Fiziologija labai išjudina nuotaikas, išleidžia daug įtampos iš kūno – puikus vaistas.
 • Maldą
 • Atminkite, kad laikas eina nepriklausomai nuo to, ar Jūs darote kažką, ar ne, ir po metų, jeigu darote, viskas bus padaryta, o tada atsigręžę pasakysite sau „buvo verta!“
 • Atminkite, kad, galų gale, meilė ir tiesa visada triumfuoja ir vieną dieną atsigręžę pasakysite sau „buvo verta!“
 • Atsiminkite senus žmones, kurie su miela nostalgija pasakoja apie savo jaunų dienų sunkumus. Galvokite apie savo sunkumus iš jų pozicijos.
 • Žinokite, kad metimas nėra išeitis. Ką Jūs darysite metę, eisite prie senos suskilusios geldos?
 • Nesvarbu kiek laiko: valandą, dieną, savaitę, metus ar 50 metų delsėme, kilkime tuoj pat ir po kelių valandų jau viskas bus kitaip. Startuoti iš naujo galima bet kada, iš bet kur ir bet kiek kartų. Už tai mes turim būt dėkingi.
 • Susitikimas su bendraminčiais. Siūlyčiau pradžiai pabandyti reikalą išspręsti dar kokiu nors būdu, nes įprotis sunkiu momentu susitikinėti su draugais arba net tinginiais gali atnešti daugiau žalos nei naudos.
 • Galu gale, jeigu niekas nepadeda, eikit miegot. Miegas „veikia“.

Esmė yra išlaikyti koją tarpduryje. Galite pabėgti kuriam norit laikui ar išsiilsėti, bet turėkit galvoje, kad Jūs grįžę vėl kelsitės ir vėl eisite. Kelsitės ir eisite, ir būkit dėl to ramūs. Krentu ir stojuos, kruvinas rėkiu, kylu pamintas, bet vis tiek aš einu – tai yra stiprybės šauksmas mumyse.

Bet kad viso to būtų bent dešimt kartų mažiau yra puikūs vaistai – elementarioji disciplina, kuri susidaro iš:

 • Tvarkingų namų ar aplinkos, darbastalio ir pan. Netvarka aplinkoje yra netvarkos prote išraiška. Negyvenkite šiukšlyne. (Mano patyrimu, labai gerai yra tvarkytis blogų nuotaikų metu.)
 • Švarių, tvarkingų rūbų ir kūno (plaukai, barzda) kiekvieną dieną (žinote jūs tai ar ne, Jus mato ir užuodžia kiti)
 • Sporto ar mankštos (pvz. jogos pozos), bent jau kas antrą dieną. Kūnas daro įtaką protui, protas daro įtaką kūnui. Slogi psichologija nuvaro kūną į kapus, taip ir silpnas kūnas sumenkina protą. Netreniruotas kūnas sunkiai atlaiko emocinius šokus, patiriamus siekiant aukštų tikslų. Kūno priežiūra yra prioritetas.
 • Visų smulkių darbelių sutvarkymo. Ši dažnai būna „mirtina“ klaida, nes maži nesutvarkyti darbeliai (pvz. automobilio langų skysčio keitimas, nunešti daiktą į taisyklą), nepastebimai atneša marias nerimo ir daro stiprią įtaką kvailiausio sprendimo – viską mesti – atlikimui.
 • Vertingų knygų skaitymas. Ypatingai vertingas yra biografijų skaitymas. Sėkmės filosofija (rinkitės klasiką, pvz, Brian Tracy, Napoleon Hill, Stephen R. Covey). Atsargiai su dvasine literatūra, ten puiki terpė atbukimui, dvasinis gyvenimas nėra pateisinimas būti pralaimėtoju pasaulyje (rekomenduoju Paramahamsa Yogananda, Šri Šri Ravi Šankarą).
 • Tinkamo maisto. Asmeniškai rekomenduoju vegetarišką maistą, jeigu išmanote, kaip jį gaminti. Puslapyje galite rasti nuorodas į maisto gaminimo kursus, puslapius ir pan. Jeigu neišmanote kaip gaminti – valgykite kaip valgote, bet pradėkite dairytis geros knygos apie maistą.
 • Meditacijos ar kitokios dvasinės praktikos (patartina, kad aplink šį suktųsi visas Jūsų gyvenimas, tada Jums nereikės niekieno pagalbos)
 • Poilsio planavimo. Planuokite poilsį. Kada, kaip ir su kuo ilsėsitės?
 • Nevalingo poilsio. Vieną kitą kartą nežabotas protas palūžta, ir tegu. Lai padykinėja, bet turėkit omenyje, kad grįžtat tuoj pat po to.

Aš sakau, kad elementarioji disciplina yra privaloma, ypatingai tiems, kurie nėra sustiprėję. Jeigu dar nesate šiam reikale tris metus ir daugiau, darykite šią discipliną. Ji Jums padės siekiant fantastiškų rezultatų.

Pabaigai – mažas eilėraštukas iš mano bemiegių naktų, kuris gali Jums padėti tomis sunkiomis akimirkomis. Pavadinkit jį patys.

Mano kūnas yra iš plieno
O ryžtas iš vulkano
Valia iš stipraus žaibo
Drąsa iš liūtų vado

Dar kartą parklupau aš
Šalia silpnų titanų
Pakylu aš dar kartą,
Nes kapas šis ne mano!

Liudas Vasiliauskas
Laimingi.lt

Categories
Laimė Saviugda

Taisyklės

meditacija
Kur tavo dėmesys?

Kai kuriems gyvenime būna „atsivertimai“. Gyvena sau 50 gyvenimo metų sėslų, niūrų gyvenimą, kaip „paprasti piliečiai“ ir staiga pradeda … daug sportuoti, šypsotis, įsitraukia į įvairias veiklas.. Kaip jiems tai pavyksta? Yra keletą atsakymų: vėžiukas, krabiukas, skyrybos, artimųjų mirtis… Sukrečiantys įvykiai pažadina ir priverčia (kai kuriuos) pažvelgti į gyvenimą iš šono. Staiga žmogus pamato, kad jis visiškame letarge ir jam sukyla ryžtas. Kadangi gyvenime ir taip vyksta dideli pokyčiai, jie ryžtasi dar didesniems. Kokį ryžtą jie turi! O kiek valios sukaupia! O…! Taigi, šį kartą apie ryžtą, valią ir gyvenimo įvykius.

Pagalvokite: kas gyvenime vyksta? Kodėl įvyksta vieni įvykiai, o ne kiti? Kodėl vieni įvyksta greičiau, kiti lėčiau, treti išvis nugrimzta užmarštin? Rimtai. Pagalvokite. Kokie įvykiai vyksta?

Mano siūlomas atsakymas labai paprastas. Mūsų gyvenime vyksta tie įvykiai, apie kuriuos galvojame. O kas dar gali vykti?! Jeigu nematai savo galvoje, ar tai vyksta(tau) apskritai? Pvz. sėdi žmogelis fantazuoja ir apsistoja ties mintimis apie balionus. Tuo tarpu jo akiratyje yra rūbai, bet jis to nė nepastebi. „Rūbai“ jam neįvyko, jis to nė neužfiksavo. Tad, jeigu užfiksuoji kažką savo mintyse – tai jau šioks toks įvykis.

O tai kaip tada su tuo įvykių greičiu gyvenime? Kodėl vieni įvyksta greitai, kiti lėtai? Čia viskas dar paprasčiau – kiek įdėsi energijos, tokiu greičiu ir vyks. Manau šitoje vietoje viskas aišku – jeigu nuolatos kreipi energiją, tas įvyksta. Tie kurie vaikšto „galvą pametę“ dėl savo svajonių ir nuolatos galvoja kaip išjudinti reikalus – juos išjudina. Štai kodėl geriau rinktis tą darbą, kuris patinka – dirbant tokį darbą apie jį galvojama natūraliai, taigi ir energija ten teka natūraliai, o sutekėjus energijai ateina pasisekimas.

Kur teka energija? Energija teka ten, kur kreipiame savo dėmesį. Dėmesys yra raktas. Pagaunat? Mes veikiam tai, kur nukreipiam savo dėmesį. Atkreipiat dėmesį į reklamą – viskas, ji Jus tuo momentu „turi“. Kas valdo savo dėmesį, tas valdo savo energiją. Patyręs medituotojas žino, kad kraštutinėje koncentracijoje įmanoma net savo kūną visiškai pamiršti– lyg jo net niekada nebūtų buvę. Kažkas panašaus nutinka žmogui šoko metu, jam visas likęs pasaulis lyg dingsta.

O kas valdo dėmesį?
Kad tai suprasti, pagalvokime apie tai, kas nevaldo dėmesio. Kaip liaudyje sako apie tinginius? Bevaliai? Be valios. Bevalis žmogus nesugeba valdyti savo dėmesio ir nukreipti savo energijos ten kur jis nori. Tarp žmogaus ir valios stovi emocijų ir minčių barjeras, kurį pralaužus, žmogus atpažįsta savo visagalybę. Tuomet jis pamato, kad jis gali atlikti viską, jeigu tik kreips savo valią ten kur jis nori.

Jis emocionalumą (įspūdžius iš praeities) atpažįsta kaip yra valios vagis. Toks žmogus supranta, kad laikytis moralumo yra jo gyvenimo norma (apie tai rašiau „Sąžinė ir idealai“). Medituodamas, praktikuodamas jam patinkančias dvasines praktikas, laikydamasis savo sąžinės jis stiprina valios jėgą savyje.

Valia nukreipia ir valdo dėmesį. Valia pati iš savęs yra energija su kryptimi. Valingas – kryptingas.

Kas valios šeimininkas?

Visų sėkmių ir nesėkmių pradžia yra ryžtas.
Įsivaizduokite kulką. Kulka turi kapsulę (ryžtą), kuri sprogsta ir uždega paraką (valią), parakas suteikia energijos pačiai kulkai, kuri pataiko ten (mintys), kur ji buvo nukreipta (dėmesys).

Tam kam Jūs pasiryžtate gyvenime pilnai ir absoliučiai – tas įvyksta. 100% iš 100%. Ryžtas yra tiltų, kurie randasi jums už nugarų, degintojas. Ryžtas – delsimo ir laukimo antonimas, todėl jeigu sau sakote: „nuo rytojaus nevalgau šokolado, bet gal dar kartelį vėliau…“, tai nėra ryžtas ir tas neįvyksta.. Ryžtas yra sakymas sau: „Aš galiu ir galiu tai atlikti dabar! Žiūrėk!“. Jūs gyvenime įvykdėte tik tuos tikslus, kuriems pasiryžote pilnai. Patikrinkite patys, kokia nauda Jums manimi tikėti, juk tai Jūsų pačių gyvenimas..

Taigi. Jūs esate visagalė būtybė, kuri gali atlikti bet ką, jeigu tik pasiryžta. Pasiryžus ji pamato, kad gauna nepamatuojamą valios kiekį, kurį tas ryžtas tiekia. Valia (energija) pripildo tuščias minčių formas į kurias kreipiate dėmesį ir štai prieš Jus dar vienas įgyvendintas tikslas.

Šis procesas vyksta ir tiems, kurie to nesupranta – neišmanymas nėra atleistas nuo pasekmių. Todėl tie, kurie nepasiryžta dideliems tikslams – pasiryžta mažiems ir su ta pačia valios jėga pildo mažų minčių formas. Na o gamtai tai ne motais – jai vienodai, ji tik pildo žmogaus norus pagal mechaninę energijos taisyklę.

Jūs esat šeimininkas. Ir vėl atsakomybė į Jūsų rankas!

P.s. šios žinios buvo suvoktos koncentracijos pagalba, meditacijos metu.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Laimė Motyvacija Saviugda

Gyvenimas iliuzijoje II

Iliuzija
Iliuzija

„Pasemkime“ minčių iš pasąmonės. Imkime pasitikėjimo temą ir atsakykite sau į klausimą: kokie privalumai ir trūkumai pasitikėti žmonėmis? Privalumai: galite jaustis atsipalaidavę, ramu, galite tiesiog pasitikėti, ir t.t. Trūkumai: apgaus, apvoks, įskaudins ir pan. Abidvi pusės turi tikrai svarių argumentų, bet laimi ta, kurios pusėje yra svarbesni teiginiai.

Šios dvi pusės yra tai, ką žmonės vadina savo asmenybe, charakterio bruožais ar „laisva“ valia. Jam patinka šokiai, o šokoladas ne. Štai ir asmenybė. Keisčiausia, kad žmonėms atrodo, kad tos mintys yra tiesa, kažkas apčiuopiamo.

Sutikęs gatvėje gerą pardavėją, gali netrukus sužinoti, kad viskas gyvenime yra visai ne taip, kaip tu galvojai. Asmenybė labai lanksti. Pasirodo, Jūs netgi norite nusipirkti tuos labai gerus daiktus, kuriuos jis parduoda, nors anksčiau jų nė už dyką neimtumėte. Kaip gražiai jie manipuliuoja tais privalumų ir trūkumų svertais!

Visi žino ką reikia padaryti užaugus, todėl net nesiplėsiu. O kaip keičiasi asmenybės laikui bėgant! Kaip keičiasi bruožai, „laisva“ valia sulaukus 33, 40, 50 metų jubiliejus, vestuvių, vaikų.

Tad akivaizdu, kad Jūs esate, bet mintys bėgančios per Jus yra iliuzija – asmenybė. Jos keičiasi Jumyse, kaip šviesos atspindžiai ant balto kino ekrano. Klausimas ar Jūs tas mintis valdote. Atsakymą galite sužinoti užsimerkę ir pabandę sulaikyti mintis (vaizdus, garsus, jausmus) minutei.

Liudas Vasiliauskas

www.laimingi.lt

Categories
Laimė

Nuotaikos, malonumai ir aš

Padarykime prielaidą, kad mes norime geros nuotaikos ir malonumų. Dabar pasvarstykime ar tai dera, sutampa ir sugyvena.

Per diena atsiduriame daugybėje situacijų, kur reikia spręsti: draugų pasiūlymai, reikia kažkur keliauti, rašyti, skaityti, darbuotis, tvarkytis ir t.t.

Kai Jums reikės daryti visus tuos darbus, vietoje to, kad juos darytumėte, pabandykite užsiimti visokiausiais malonumais ir pažiūrėkite kas nutiks. Kai reikės rašyti rašto darbą – atsigulkite pagulėti vonioje. Reikia dirbti? Skaniai pavalgykite! Jei namai netvarkyti – pats laikas žiūrėti filmą.

Užsiimant jusliniais malonumais – tenkindami tik kūną, netrukus pastebėsite, kad Jus apima depresinė būsena. Apims neaiški ir nemaloni emocija. Tai bus Jūsų vidinis, moralinis poreikis. Jūsų valia, intelektas nepasitenkina kūniškais malonumais, nes jie turi mažai bendro su kūnu. Jie nori spręsti ir išspręsti, o tada jie apdovanoja žmogų vidiniu džiaugsmu ir visa staiga nušvinta gražiomis spalvomis.

Mes sakome „mano kūnas“, „mano koja“, „mano ….“. Kieno? Kas tas „aš“, kuris turi šį kūną? Kas aš? Kas tas savininkas? Mes nesame šitas kūnas. Tiek vaikystėje, tiek dabar Jūs sakote „aš“, bet Jūsų kūnas visiškai kitas. Tai kam tokiam Jūs sakote „aš“? Jį reikia tenkinti. Jį reikia tenkinti veikla, sprendimais ir jo pažinimu – tobulėjimu. Jis vienintelis, kuris gali mus apdovanoti laime.

Liudas Vasiliauskas
www.laimingi.lt

Categories
Sveika Gyvensena

Mankšta. 9 priežastys kodėl verta mankštintis

Mankšta užima svarbią vietą mano gyvenime. Tai nebūtinai turi būti ryte atliekami kūno tempimo pratimai ar bėgiojimas, bet mankšta – tai jodinėjimas, šokių pamokos, čiuožimas ant ledo ir t.t., nes šios veiklos reikalauja fizinio aktyvumo. Taigi, kiekvienas gali atrasti sau tinkančią bei patinkančią mankštą. Kad įtikinčiau, jog fizinė veikla nėra laiko švaistymas, pateikiu devynias priežastis, kodėl verta mankštintis.

Mankšta pakelia nuotaiką, atgaivina. Bėgimas parku šiltą vasaros rytą, gaivus oras, įvairūs kvapai – visa tai pakilios nuotaikos garantas. Po darbo praleista valanda sporto salėje – atgaivina, ypač jei dirbi protinį, sėdimą darbą, patiri daug streso.

Mankšta ugdo valią, ištvermę. Kasdieninis mankštinimasis padės ne tik sutvirtėti fiziškai, bet ir protiškai. Tai yra tokia veikla, kuria turi užsiimti nuolat, be didesnių pertraukų, kitaip nepajusi tikrosios mankštos naudos. O nuolatinis proceso kartojimas ugdo valią bei ištvermę.

Mankšta padeda palaikyti formą, atsikratyti viršsvorio. Jokia dieta taip nepadės, kaip sportas. Sudeginsi nereikalingus riebalus, išryškinsi kūno formas, taip pat labiau pasitikėsi savimi.

Nuolat sportuojantys žmonės yra energingesni. Nuolat mankštintis yra sunku tik tol, kol tai nėra įprotis. Bet kai nugalime pirminį diskomfortą, greitai pajusime šio triūso vaisius. Tada jautiesi gerokai žvalesnis, vikresnis, o svarbiausia – energingesnis.

Mankšta stiprina tavo širdį bei plaučius. Sportuodamas apkrauni širdį, ji turi greičiau „filtruoti“ kraują. Širdis taip pat yra raumuo, kuris nuo susitraukinėjimo palaipsniui sustiprėja. Taigi, vėliau bus mažesnė tikimybė susirgti širdies ligomis ar patirti širdies smūgį.

Mankšta padeda stiprini, auginti raumenis, kaulus. Dar niekam nepakenkė fizinė jėga. Galėsi dirbti sunkesnius fizinius darbus – greičiau, efektyviau ir jausi mažesnį nuovargį. Argi tai ne nuostabu? Augant, tvirtėjant raumenims, savaime tvirtės ir kaulai, nes jiems reikės išlaikyti didesnę raumenų masę.

Nuolat sportuojantis žmogus miega geriau. Geriausiai žmogus miega tada, kai per dieną išnaudoja visas – tiek protines, tiek fizines – jėgas. Tik jokiu būdu negalima sportuoti prieš einant miegoti, nes tada po mankštos jausiesi pernelyg žvalus, kad užmigtum.

Sportuojantis žmogus – sveikesnis žmogus. Turbūt ne paslaptis, kad sportuojantys žmonės serga rečiau, be to, tikimybė susirgti kai kuriomis ligomis sumažėja, pavyzdžiui, krūties vėžiu, artritu ir kt. Pamiršite ir tai, kas yra aukštas kraujospūdis.

Mankšta – laisvalaikio praleidimo forma. Laisva sekmadienio popietė? Gal prasimankštinam? Neužmirškite pasikviesti draugų, juk drauge smagiau.

Ar įtikinau, kad mankštintis verta? Tikiuosi! Pirmyn lieti prakaitą vardan tobulesnio gyvenimo.

Šaltinis: Gyventi.lt

Categories
Puikus Gyvenimas Saviugda Sėkmės psichologija

Puiki diena pagal Vienuoli

Straipsnis skirtas žmonėms neskaičiusiems knygos „Vienuolis kuris pardavė Ferrari“.Dauguma mūsų gyvena taip kaip įprato gyventi. Valgo tai ką įprato valgyti. Miega, tiek kiek yra įpratę miegoti. Knygoje „Vienuolis kuris pardavė Ferrari“ siūlo dienos planą, kuris galėtu pakeisti jūsų blogus įpročius, geresniais. Naujas įprotis susiformuoja praėjus 21 diena.Tad jei pasinaudosit šios knygos patarimais 21 dieną, jūs pakeisit savo blogus įpročius, gerbsit ir vertinsit savo laiką, bei pamilsit gyvenimą, jei dar jo nemylit ir nevertinat.

Dėmesio: Nepasidarykite tai rutina, mėgaukitės fiziniu ir dvasiniu tobulėjimu jau šiandien.

10 principų jūsų puikiai dienai: 1. Ramybės valandėlė. Praleiskite 15-50 minučių tyloje, tylos galioje, pabendraukite nors kelias minutes su gamta, pasigrožėkite ja.

2. Kūniškumo ritualas. Kas dieną lavinkite savo kūną, mankštinkitės. Tai geriausia daryti atsikėlus ryte, tuo pačiu greitai pasijusite žvalūs ir energingi. Nebereikės kavos puodelio, kad prasiblaškytumėt.

3. Gyva mityba. Niekas neliepia būti vegetaru ar tai veganu, bet prie savo maisto pridėkite daugiau žalumynų: vaisių ir daržovių. Nes tai pagrindinis vitaminų šaltinis, be to daržoves ir vaisius labai greitai organizmas įsisavina, tad jo neapkrausit.

4. Gausių žinių ritualas. Neužtenka tik gauti žinių, jas reikia ir taikyti. Skaitykite, studijuokite geras knygas. Tam skirkite į dieną nors 30 minučių. Geros knygos tai įžymių žmonių autobiografijos, filosofinės knygos, sėkmės mokytojų, dvasinė literatūra ir t.t.

Knygos nieko naujo nemoko, jos padeda išpešti tai, kas gyliai tavyje.

5. Poelgių apmąstymo ritualas. Įpraskite viską apgalvoti. Vakare prieš eidami miegoti apmąstykite savo dieną, mintis ir poelgius. Užsirašykite juos. Galite popieriaus lapą padalinti į tris dalis. Veiksmai, mintys ir vertinimas. Pirmoje dalyje rašykite ką padarėte, antroje ką galvojote, kokios emocijos užplūdo ir trečioje, kaip savo poelgi ir mintis vertinote, ar teisingai pasielgėte? Žmones greitai kas nors suerzina ir jie nevaldomai pratrūksta, todėl kontroliuokite save, apmąstykite tai ir užsirašykite. ( Atlikdami šį ritualą pastebėsit, kad pradedate save kontroliuoti, jus bus sunku suerzinti ar paveikti. )

6. Ankstaus kėlimosi ritualas. Kelkitės su saule, ar tai 5-6 valandą. Viską darykite santūriai, svarbu kokybė. Leiskite savo kūnui pailsėti, nevalgykite po 8 valandos. Leidžiant kūnui pailsėti, jo neapkraunant maistu, žmogui pilnai užtenka 4-6h miego. Taip pat pradėkite dieną turiningai, pirmos 10-30 minučių nulems jūsų visą dieną. Galite per pietus numigti „Grožio miegu“.

7. Muzika. Kas diena skirkite nors kelias minutes muzikos klausymui. Raskite laiko savo mėgstamai dainai.

8. Ištarto žodžio ritualas. Sakykite mantras. Mantra, tai žodžių eilutė kuri tariant suteikia teigiamą pojūtį. „Esu pilnas įkvėpimo, drausmingas, sveikas, žvalus“ (galite savo susikurti)

9. Palankaus charakterio ritualas. Lavinkite charakterį. Pagrindinės gero charakterio savybės: darbštumas, atjauta, kuklumas, kantrybė, sąžiningumas, narsa. ( Šituos sukiausią taikyti, todėl peržvelgia dieną, galite išanalizuoti savo pasirinkimus ir ar jie atitinka šias savybes. )

10. Paprastumas. Reikia gyventi paprastai. Neapsikraukite nereikšmingais darbais, o pasistenkite sutelkti dėmesį į svarbiausius darbus. Sumažinkite savo poreikius. Nesumažinus poreikių pilnatvės nepasieksit.

Ir pagaliau nustokite elgtis taip, lyg gyventumėt 500 metų.

Ugdykite valia. Pradėkite dirbti darbus, kurių nemėgstate: iš ryto pasiklokite lovą, eikite į biurą pėsčiomis… Įpratę sutelkti valią, nustosite vergauti silpnybėms.

Norint plačiau sužinoti, siūlau perskaityti ir knygą.

Tie kurie sako nėra laiko čia viską daryti, tai pagalvokite kiek laiko praleidžiate nieko nedarydami, galvodami apie problemas, kurias dažniausiai patys sukuriate, tiksliau iš situacijų sukuriate problemą ir ar gera jūsų savijauta.

Tai yra vienas iš daugybės geros dienos variantų. Jums nebūtina būtent šitaip gyventi.
Sėkmės.