Categories
Karjeros patarimai

Apie mokslą, norus, svajones ir kitus specialistus.

Man labai įstrigo miesto gatvėse nusilupęs ir apsiplovęs nuo lietaus užrašas: ”Aš noriu, kad mano namą statytų specialistai.”. Labai vertingas ir labai motyvuojantis užrašas. Toks nesutvarkytas ir neprižiūrimas plakatas, o fone mažas vaikas. Kai pagalvoji, mažai kam tai rūpi, nes dauguma save laiko profesionalais savo srityje, o netgi būna ir taip, kad apie tą sritį nieko neišmano, bet bando daryti taip kaip jam atrodo gerai. Aišku, ši tema yra perkalbėta ir apkalbėta jau daug kartų. Kam neįdomu ar galvojate, kad tuščiažodžiausiu – prašome toliau neskaityti ir palinkėsiu sėkmės.

Vienas mano giminaitis turi įmonę, kurioje dirba du šimtai žmonių. Kartą aš jį pradėjau kamantinėti kaip sukūrė visą verslą, nuo ko pradėjo ir t.t. Labiausiai įstrigo tai, jog viską sukurti yra tuščias reikalas, tai tik finansinis rodiklis, kuriu tuo metu sunkvežimiais veždavo norėdamas papramogauti(keista sakyčiau pramoga). O didžiausią problemą jau dvidešimt metų jis turi tokią, kad nėra specialistų. Išsiaiškinom, kad jam dirbančių 95% žmonių tai daro tik dėl pinigų, kad pragyventų ir tai labai natūralu ir normalu, nes žmonija nesupranta, kad įmanoma veikti tai ką nori ir gauti gerus pinigus. “Man reikia specialistų inžinerijos srityje, IT specialistų, agronomų ir t.t., bet kur tokių rasti? Taip, turiu vieną agronomę, kuri tikrai gera specialistė, bet ji iš kito miesto, aš geriau jai sumokėsiu už kurą ir dar gerą algą mokėsiu, kad pas mane dirbtų, nes man susitaupo daugybė laiko, o mano amžiuje laikas labai svarbus.” .
Atsivertęs žurnalą “Žmonės” , jis man rodė pateiktą bent dvidešimt verslo idėjų, kurias galėtų realizuoti kiekvienas žmogus, investavęs minimumą, tik reikia noro ir tuo domėtis. Jis net pradėjo juoktis, jog žmonėms visks ant lėkštutės paduoda, o niekas nereaguoja, visi nori lengvai, greitai ir daug. Man labai gaila, kad baigiantys mokslą abiturientai išvyksta iš Lietuvos ieškoti kažko ten, kur doleriais lyja. Niekur taip nėra, o su diplomu esi visur lygus. Jeigu kiekvienas abiturientas studijuotų nuoširdžiai tai, kas jam patinka ar kas jį domina, sukurtų iš to labai šviesią savo ateitį, vėliau pats nesuprastų, kaip taip lengvai pinigai uždirbami, nes jam patinka taip dirbti ir taip daryti. Auga nauja karta, kuri ateityje pakeis ir seimo narius, sutvarkys įstatymus, ekonomiką ir t.t.. Aš manau, kad greitu metu Lietuvoje bus gera gyventi, nes visi žmonės sensta, ilgai neužsiliks nei seimo nariai, nei ekonomistai, nei profesoriai, nei daktarai, – viskas keičiasi. Viskas optimizuojasi ir atsinaujina, belieka to sulaukti.
Pabaigai norėčiau paraginti visą jaunimą pasilikti Lietuvoje ir daryti karjerą čia. Jūs net neįsivaizduojate, kokias turite galimybes sukurti kažka naujo Lietuvoje, tik reikia domėtis ir veikti. Tada tai darysi geriau už kitus, o kai darysi geriau už kitus – būsi geriausias.
Linkiu visiems abiturientams pasirinkti teisingą mokslų kryptį ir linkiu, kad jūs padarytumėte karjerą, o ne karjera jus. Sekmės!

Categories
Galia ir pinigai Pinigų dėsniai

Kuo efektyviau valdysite finansus, tuo daugiau turėsite galimybių pritraukti pinigus iš finansų nevaldančių žmonių


Taigi iš ankstesnio mano strapsnio jau turėjote suprasti, kad pas tuos kurie efektyviai valdo savo finansus atėmus išlaidas iš pajamų lieka likutis pinigų kiekvieną mėnesį. Kaip tą likutį panaudojate, tokia jūsų finansinė padėtis yra šiai dienai. Todėl reikia jį efektyviai panaudoti. Juos galite panaudoti įvairiai, tiek skolindami už palūkanas, tiek dėdami indėlius, tiek spekuliuodami įvairiais daiktais, tiek pirkdami akcijas, obligacijas, tiek kurdami verslą. O dabar apie tai detaliau:

  • Taigi atsiranda galimybė paskolinti pinigų tiems, kurie nevaldo savo finansų ir gauti palūkanų.
  • Pataupę ilgiau galite pigiai nupirkti kokį nors daiktą ir parduoti jį brangiau tiems, kurie nevaldo savo finansų ( tai gali būti mobiles telefonas, kompiuteris, automobilis ar dark as, priklauso nuo tiek kiek pinigų galite investuoti). Krizės metu šis atvejis mažiau tikėtinas.
  • Taip pat galite pasidėti indėlį į banką ir gauti palūkanų. Jokios rizikios ir grąža garantuota.
  • Toliau sutaupę kelis tūkstančius litų galite investuoti ir spekuliuoti vertybiniais popieriais ir taip gauti papildomų pajamų. Efektyviausią pirkti juos tada, kada krizė pasiekus dugną, o parduoti tada kai vyksta ekonomikos pakilimas, galima grąža neribota. Galiu pateikti pavyzdžių iš Baltijos vertybinių popierių biržos: Jei 2009.12.28 būtumėte nupirkę Agrowill group akcijų po 0.3 Lt už 4000Lt (13333 vnt) ir jas pardavę 2010.08.18 po 1.3Lt būtumėte uždirbę 13333Lt. pagalvokite kas būtų jei būtumėte pirkę už didesnę sumą. Bet kad įvykdyti tokį sandėrį reikia turėti valios neparduoti įsigytų vertybinių popierių anksčiau laiko, kol nesusikaupė tiek, kiek  suplanavote uždirbti pinigų. Prekybos biržoje esmė, kad visada atsiranda naujų prekiautojų, kiekvieno jų charakteris ir turimos žinios skiriasi. Kuo stipresnią valią turite, didesnius tikslus išsikeliate, žinoti esminę taisyklę pirkti tada, kai krizė pasiekia dugną, tuo uždirbsite daugiau. Galite užsiimti ir spekuliacijomis, ten atlygiai mažesni, bet didesnių pastangų galima užsidirbti šimtą litų. Bet spekuliacijomis užsiima žmonės, kurių nervai silpni ir pradedantys, pamato šimtą litų pelno ir griebia jį, nes bijo, kad išnyks. Dar galima investuoti į stabiliai dirbančios įmonės akcijas, kuri kiekvienais metais savo akcininkams moka dividendus, jie būna didesni nei banko palūkanos.
  • Galite investuoti į obligacijas ir taip pat gauti fiksuotą grąžą, plius jei kils akcijos kaina papildomą grąžą.
  • Galite kurti savo verslą ir prekiauti mėgiamais dalykais. Vartotojai jūsų prekes ar paslaugas pirks (aišku tuo atveju jei jos bus kokybiškos ir už rinkai priimtiną kainą), o jūs jomis aprūpinsite.

Arnoldas Kubiliūnas