Categories
Santykiai ir Seksas Vyriškumas

“Žaidimas”: apgavystė ar raktas į sėkmę?

"Žaidimas". Ši knyga jau kurį laiką skatina audringas diskusijas tiek tarp vyrų, tiek tarp moterų.

Manau, kad daugelis sutiks su teiginiu, kad “kabinimo specų” mada prasidėjo kartu su tikrąja to žodžio prasme “kultinės” knygos – Neil Strauss “Žaidimo” – pasirodymu. Bijau, kad galiu suklysti – gal dar prieš “Žaidimą” lietuviai turėjo progą susipažinti su kabinimo subtilybėmis per man nežinomą filmą ar knygą – tačiau esu tikras, kad būtent “Žaidimas” pralaužė ledus. Atsimenu, kai perskaičiau apie šią knygą 2008 metų vasarą FHM žurnale. Jei atmintis neapgauna, tuomet jokios merginimo specialistų bendruomenės apskritai neegzistavo, o tokios frazės, kaip pick-up’as, reiškė ne daugiau nei chemoliarija. Aišku, buvo keletas “padėk sau” pobūdžio vadovėlių, skirtų personoms, tikinčioms tokių knygų efektyvumu, tačiau jos nė iš tolo nepriminė to, ką po kelių mėnesių teko paimti į rankas – odinis viršelis, aukštos kokybės popierius, stilingos iliustracijos ir gerai suręstas siužetas “Žaidimą” tikrai pavertė unikalia knyga. O kur dar šimtą litų viršijanti kaina, tarytum sakanti, kad tai – ne eiliniams nevykėliams skirta pseudopsichologijos knygelė, o solidus kabinimo vadovas, kupinas patikrintų ir neįkainojamų žinių.
Nuo to momento, kai “Žaidimą” paėmiau į rankas, praėjo beveik trys metai. Užteko laiko kelis kartus jį perskaityti, įgytas žinias patikrinti praktiškai bei aptarti su draugais. Manau, tų trejų metų pakanka, kad galėčiau šią knygą įvertinti objektyviai.

Siužeto miražai

“Žaidimas” turi du esminius komponentus, traukiančius šį projektą – praktinius patarimus ir Holivudo vertą siužetą. Sakyčiau, kad būtent siužetas yra tas arkliukas, ant kurio joja žaidimo autorius. Iš esmės herojaus istorija nėra per daug skirtinga nuo sėkmės istorijų, aptinkamų daugelyje knygų a la kaip pasiekti laimę ir t.t. – aš buvau nevykėlis, tačiau aptikau stebuklingą sėkmės formulę, todėl dabar esu sėkmingas. Tačiau Stiliaus istorija pateikta ne kaip eilinė, o kaip išskirtinė tokio tipo istorija: miniomis po herojaus kojomis krentančios svajonių moterys, pašėlę baliai ir iškylančios psichologinės problemos šią istoriją priartina prie gyvenimo, suteikia jai asmeniškumo.
Tikriausiai tai ir yra “Žaidimo” sėkmės raktas: vietoje eilinės sėkmės istorijos ir po jos einančių sausų patarimų skaitytojui pateikiama įtempta ir kabinanti istorija, kurioje moterų viliojimo patarimai pateikiami gyvenimiškomis situacijomis.
Ar Stiliaus gyvenimo istorija tikra? Drįsčiau tuo abejoti. Jo gyvenimas toks… saldžiai neįtikinantis. Lyg iš tradicinės romantinės Holivudo komedijos: nevykėlis tampa geidžiamiausiu vyru, sėkmės etalonu (gražios pupos, pašėlę vakarėliai ir t.t.), tačiau filmo (knygos) pabaigoje suvokia, kad svarbiausia jam – tikra meilė, todėl lieka su savo vienintele ilgam ir laimingam gyvenimui. Nekaltinu N. Strauss dėl šio melo. Iš esmės autorius tiesiog pasirinko tokią dėstymo formą, kuri sausą teoriją verčia suprantamais ir įdomiais patarimais.

Sausa praktika

Mintis atskirti siužetą nuo praktinių patarimų kilo po to, kai draugas nusipirko šią knygą ir susikonspektavo “Žaidime” naudotas kabinimo sistemas. Iš kelių šimtų puslapių liko tik apie dešimt A4 formato ranka prirašytų lapų. Pamačius tuos konspektus, man kilo nuostaba: tai kur, po velnių, dingo likę puslapiai? Gerai pagalvojus, buvo prieita prie išvados: tie keli šimtai “dingusių” puslapių reikalingi tam, kad skaitytojas jaustųsi taip, lyg skaitytų kabinantį romaną, o ne sausą ekonominių formulių prikimštą vadovėlį. Tačiau yra ir kita priežastis – ar kas nors norės mokėti didelius pinigus už patarimus, telpančius į brošiūrą, net jei jie veiksmingi? Kabinimo strategijos yra tos žinios, kurių trokšta “Žaidimo” skaitytojai. Tačiau Stiliaus gyvenimo istorija yra tas elementas, kuris iš elementaraus vadovėlio sukuria “Žaidimą”.
Viena iš susikonspektuotų kabinimo strategijų:
1. Prieini prie merginos ar merginų:
– Atsiprašau, mes su draugu čia užmezgėme tokią diskusiją (draugo šalia gali ir nebūti) – mūsų draugo mergina jo stalčiuje rado jo ex nuotraukas ir jas suplėšė. Kaip manote, ar teisingai ji pasielgė? Kaip pati/-čios darytumėt?
2. Vyksta tokia trumpa bla bla bla pobūdžio diskusija, tipo, “o kodėl tu manai, kad ji pasielgė ne/teisingai?” Mergina apsiramina, nes nevyksta tiesioginis kabinimas ir nedaromas spaudimas, po truputį apsipranta.
3. Išsitraukti užrašų knygutę (ar popieriaus lapą) ir suveli kažką panašaus į “Aš šiek tiek domiuosi psichologija. Gal norėtum atlikti trumpą asmenybės testą? Bus visai įdomu. Tau tereikia užrašyti pirmus penkis į galvą atėjusius žodžius.” Aišku, jokio testo čia nebus. Tiesiog iš tų penkių žodžių reikia merginai priburti kokia ji žavi, šauni, paerzinti, kokia išlepusi ar pademonstruoti savo humoro jausmą.
4. Na ir galų gale jau tikriausiai epinis: “Šis pokalbis buvo visai smagus. Kaip manai, ką galėtume padaryti, kad jis tęstųsi?”
Kaip matyti, kabinimo strategija pakankamai paprasta ir daugmaž aiški. Tačiau knygoje jos aprašymui skirti berods keli puslapiai – kaip Stilius pamatė gražią paną, kokia faina ir sexy ji buvo, kaip ją užkalbino, pakabino ir t.t.

Spąstai

Apskritai negaliu kibti prie “Žaidimo”. Jo praktiniai patarimai daugiau ar mažiau veiksmingi, o siužetas įtraukia. Tačiau atrodo, kad N. Strauss net pats neįsivaizdavo, koks veiksmingas bus jo sukurtos istorijos ir kabinimo sistemų derinys – Stiliaus sėkmės istorijos dažną ne pamoko, bet apsvaigina. Vyrai buriasi į kabinimo specų bendruomenes ir diskutuoja apie kiekvieną pick-up’ą ar pasakojasi, kaip jie pakabino merginą. Aišku, tokia subkultūra turi daug privalumų – padeda suvokti save, įgyti socialinį statusą ir skatina bendravimą. Bet retas “KS” suvokia, kad “Žaidime” išdėstytos viliojimo strategijos, nors ir veiksmingos, nėra tokios pasakiškos, kaip N. Strauss jas pateikia. Per trejus metus, praėjusius nuo šios knygos paėmimo į rankas, dar neteko sutikti nė vieno, kuriam būtų pasisekę nukabinti tikrai įspūdingą moterį vadovaujantis vien tik šiomis strategijomis ir neturint tam tikrų, plačiai žinomų atributų – jei būsi pilvotas bedarbis, turbūt jokia “Žaidime” aprašyta strategija nepadės. Iš esmės tai ir yra šios knygos spąstai – N. Strauss taip stengėsi įtikinti aprašomų strategijų efektyvumu, kad įtikino, jog su jomis galima padaryti neįmanoma. Dabar kai kurie vyrai, užuot protingai šiomis strategijomis pasinaudoję ir pagerinę bendravimo su priešinga lytimi kokybę, vaikosi neįgyvendinamų svajonių. Belieka pagirti autorių už tai, kad jis vis dėlto sąžiningai perspėja: tokių svajų ir vizijų vaikymasis gali privesti prie kito knygos herojaus, Mistiko, likimo.

Categories
Vyriškumas

Kodėl moteris imasi iniciatyvos ir prieina pati prie vyro.

Vieni stebisi, kaip čia prie to vyro priejo pati mergina. Kiti sako, kad jis žiauriai gerai atrodo ir tesiog pritraukė savo išvaizda. Treti sako, kad jis tesiog akim fliurtavo ir ji neatsispyrė jo pagundai.

Tiesa sakant visa tai yra dalis tiesos. Neseniai nuėjau su draugu į vieną iš Kauno klubų, kuriame buvau pirmą kartą, bet klubas pačiam labai nepatiko.  Tačiau per 2h. buvimo priėjo trys merginos. Pati pirma buvo laabai jau simpatiška, kūda,  bet formas gražias turi. Gražūs kakavos spalvos ilgi plaukai , aptempta suknelė ir rankoje mažytis rankinukas.  Aš šoku ir ji prieina, pasuku šiek tiek galvą ir šypsosi man.  Pasidarė  viskas aišku, nes buvau vienas dancefloore, mačiau kažkur ten ratelis susibūręs šoko, ir staiga mergina atsirado (beto iš to ratelio išėjusi buvo ji ). Kitos irgi lygiai taip pat bešokant priejo. Kur esmė? Kodėl prie jūsų neprieina? Na aš manau, kad tai priklauso nuo vyro charizmos, jo išvaizdos, atsipalaidavimo ir šypsenos veide. Daugiau nieko nereikia. Ir tesiog merginai tai pamačius jau pasamonė „kala“ į galvą, kad jai jo reik! Jei mergina mato, kad vyras yra pasitikintis savimi, su šypsena, stilingas ir NEĮSITEMPĘS (padidinau, nes 80% vyrų tokie būna klube jei nori užkalbint patinkančią moterį, o kad jūs žinotumėte kaip jos nori, kad jūs jas kalbintumėt, bendrautumėt, galų gale aistrą kurtumėte – net neįsivaizduojate).  Taigi, kur baigėm…. neįsitempęs. Tuomet jau moteris gali laisvai jaustis prie tokio vyro ir atsiduoti jam visapusiškai, nes toks ir apgins ją, kai reikės, ir patars, ir pasikalbės, ir išklausys ir, galų gale, bus vyras santykiuose, o ne berniukas, kuris nežino, ką, kaip ir kur „kišti“.

Taigi atkreipkite dėmesį klube į save ir bandykite persimainyti, tada pamatysite, kad patys jausitės geriau. Gero eksperimentavimo.

 

yYUTh0XBo4Nz