Categories
Pinigų dėsniai

4 Žingsniai, padedantys tapti darbščiam

Praeitą kartą kalbėjome apie „pagrindinės tinginystės priežastys“. Taip pat buvo minėta jog norint išsiugdyti darbštumą, reikia nuosekliai prie to dirbti ir skirti tam laiko kas dieną.

4 Žingsniai darbštumo link.

Pirmas žingsnis – pabusk ir pažvelk į tikrovę.

„Kaip ilgai tu ten tysosi, dykaduoni? – jis klausia. – Kada kelsiesi iš miego?“ „Skurdas užklups tave kaip plėšikas bei nepriteklius – kaip kareivis su ginklu.“ – PATARLĖ 6, 9; 6, 11

Manome, kad asmeniniams ir profesiniams tikslas pasiekti turime marias laiko. Bet yra kitaip. Atidėliojame darbus, nors žinome, kad privalėtume juos daryti. Pavyzdžiui, beveik 80 procentų amerikiečių turi antsvorio. Beveik kiekvienas iš jų mano pradėsiąs mesti svorį kitą savaitę, mėnesį ar kitais metais. Jie planuoja tinkamiau maitintis, daugiau mankštintis, labiau rūpintis savimi. Bet metai iš metų jie vis neprisiruošia to daryti . Siekis pagerinti forma lieka tik svajonė, nes jie neprasikrapšto akių ir nepažvelgia į tikrovę. Taip ir daugybė vyrų, moterų, žmonų, mamų ir tėčių ketina pagerinti santuoką ir santykius su vaikais… Vėliau! Saliamonas sako, PABUSKITE ir NUSTOKITE ATIDĖLIOTI !

Gyvenkite plačiai atsimerkę. Saliamonas kviečia pamatyti realų pasaulį – kupiną suvaržymų, reikalavimų ir galimybių. Laikrodis tiksi, ir nė vienos prabėgusios dienos nesugrąžinsi. Kiekvieną dieną vis artėja prie savo buvimo šioje žemėje pabaigos.  Pabuskite ir iškart stenkitės būti darbštesni. Jūsų galimybės labai padidės ! Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą, nuostatas, vertybes ir už tai, kaip leidžiate laiką.

Antras žingsnis – turėkite viziją.

Patarlėse 29, 18 Saliamonas rašo: „Kai nėra svajonės, tauta praranda savitvardą.“ Kitaip tariant, jei neturime jokios vizijos, prarandame orientaciją, stimulą, džiaugsmą ir aistrą, energiją, kūrybingumą ir atsidavimą. Laimė, priešinga šios patarlės reikšmė taip pat teisinga. Kai tik sukursite kurios nors gyvenimo srities vizija, įgausite naujų jėgų. Įgysite kelrodį, atsiras stimulas, džiaugsmas, aistra, tapsite energingi, kūrybingi ir atsidavę. Vizija – būtina darbštumo sudedamoji dalis. Tiesa sakant, neįmanoma būti tikrai darbščiam neturint aiškios siekiamų tikslų vizijos. Tikras darbštumas – ypatinga savybė. Saliamonas Patarlėse 6, tiems kurie stokoja darbštumo, liepa atidžiai pažiūrėti į skruzdėlę: „Neturėdama jokio vado ar pareigūno, ar valdovo, ji pripildo savo sandėlius vasarą ir surenka sau peną per pjūtį.“ Kitaip tariant, ji taip gerai suvokia savo paskirtį, kad net be priežiūros ar vadovavimo tiksliai daro tai, ko reikia jos pačios ir viso skruzdėlyno labui. Kai turėsite aiškią siekiamų tikslų viziją, smulkų jos įgyvendinimo planą, kaip ir Saliamono skruzdėlė, suskubsite dirbti ir tapsite darbštūs.

Trečias žingsnis – veiksmingai bendradarbiaukite

Užmojai be pasitarimo niekais nueina, o pasitarus su daugeliu jie būna sėkmingi. – Patarlės 15, 22

Įgyvendinant vertingą sumanymą neįmanoma būti darbščiam, jeigu neprašoma patarimo ir nebendradarbiaujama su kitais. Visi ką nors truputį žinote; niekas nežino visko. Dauguma mūsų labai gerai nusimano tik apie keletą kokių nors dalykų. Tačiau tikras darbštumas susijęs su tobulu mokėjimu kiekviename žingsnyje.Vienintelis būdas pasiekti tobulumą tose srityse, kuriose trūksta reikiamų gabumų ar išmanymo, yra prašyti patarimų ir / ar veiksmingai bendradarbiauti su kitais. Kalbėdamas apie bendradarbiavimą, turiu omenyje kreipimąsi su pagalbos prašymų į patarėjus, konsultantus, mokytojus ir visus kitus, kurie gali suteikti mums žinių ir padėti įgyti gebėjimų, reikalingų įgyvendinant vizijas.

Per visą istoriją niekas nepasiekė vertingų tikslų, neįgyvendino svarbių projektų ar neįtikimų svajonių be veiksmingo bendradarbiavimo ir kitų patarimų. Daug nusipelniusiems pasauliui žmonėms reikėjo patarėjų ir partnerių pagalbos. Tad kodėl manote, kad galite nuveikti ką nors vertinga be tokių padėjėjų? Niekas negali to padaryti. Tikrai darbštus žmogus neprašo patarimo tada, kai iškyla pavojus; jis greičiau patarimo prašo iš pradžių, prieš pradėdamas darbą.Tai itin sumažina nesėkmės riziką ir pastebimai padidina sėkmės galimybę.

Ketvirtas žingsnis -ieškokite išminties; tai gyvenimo pagrindas

Nepalyginamai geriau yra įsigyti išminties negu aukso! Verčiau rinktis įsigyti įžvalgos negu gauti sidabro. -Patarlės 16, 16

Paskutinis žingsnis, kurį reikėtu žengti siekiant darbštumo, yra išminties, kaip gyvenimo pagrindo, ieškojimas. Saliamonas liepia ieškoti išminties tartum paslėpto lobio. Tikroji išmintis retai guli plyname lauke. Greičiau tai užkastas lobis. Jo ieškotojai dažnai turi pakasti giliau. Bet tai nesunku. Smagu ieškoti lobio, nes radus sulaukiama nuostabaus atpildo.

Neįmanoma sėkmingai įgyvendinti sumanymo be aiškios, tikslios siekiamų tikslų vizijos. Kurkite kiekvieno reikšmingo sumanymo vizija.

Panašius patarimus galite rasti įvairiuose šaltiniuose, bet svarbiau yra ne kiek jūs patarimų žinosite, o keliais iš jų pasinaudosite. Darbštumo jums.

Parengta pagal knygą:”Turtingiausias visų laikų žmogus – Karaliaus Saliamono sėkmės, turtų ir laimės paslaptys”

Categories
Motyvacija Sėkmės psichologija

Kodėl krenta motyvacija veikti?

Ne vienas žmogus gali prisiminti situaciją, kai pagavęs neregėtą bangą gerų emocijų ir entuziazmo veikti, po kurio laiko viską meta ir grįžta prie to paties. Kažkur buvusi motyvacijos banga nuėjo ir rankos tiesiog pačios nukrinta. Pradėta laikytis dieta buvo pamiršta, įsipareigojimai sau anksti keltis buvo užmiršti jau kitą rytą, o ritinę mankštą, kurią žadėjote daryti, pamiršote visai.

Ar kada paklausėte savęs, kodėl taip atsitinka?

Motyvacija dingsta tada, jeigu jūsų darbo veiksmo pradžioje nebūna trijų pagrindinių veiksnių.

Tikslas. Turėk aiškų tikslą, kad žinotum, kada jį pasiekei ir kiek tau dar iki jo liko. Neturint aiškaus, konkretaus tikslo, niekaip nenueisite ten, kur norite. Nuesite bet kur kitur, tik ne ten.  Ar pamenate laikus kai į mokyklą keldamiesi vos ne vos išlipdavote iš lovos, bet kai reikėdavo važiuoti į ekskursiją, atsikeldavote be žadintuvo pilni energijos ir geros nuotaikos.  Važiuojant į ekskursiją  jūs turėdavote tikslą gerai praleisti laiką, ir tas tikslas būdavo apipintas vaizdu, geromis emocijomis ir jausmais.

Vizija. Kai turi tikslą, tau reikia jį apipavidalinti, susieti su emocijomis, jausmais, gerais išgyvenimais, kad jaustum tai jau dabar, ką jausi jį pasiekęs. Daug kas užsibrėžia tikslą numesti svorio.  Nusistato sau standartą – numesti 10kg. Tačiau, jeigu mintyse nemato kaip atrodys numetus tą svorį, kaip jausis, kokios emocijos užklups, tai po kurio laiko tikslas būna pamirštas, nes tai tik skaičius, be emocijų, be vizijos, kaip kas turi atrodyti.

Dėmesys. Jeigu jau turite tikslą ir matote viziją, kaip jis atrodys pasiektas, belieka koncentruotis į jo atlikimą. Dažnai turime tikslų, matome ir vizijas kaip kas turi atrodyti, bet savo dėmesį išnaudojame visur kitur, tik ne tikslui įgyvendinti. Prasėdime prie žaidimų, įvairiausiuose portaluose, bet tik ne prie savo tikslo ir vizijos realizavimo. Didžiausi žmonijos atradimai ir pasiekimai buvo pasiekti dėmesio valdymo dėka. Valdytį dėmesį ir gerinti sugebėjimą koncentruotis į tikslą, padeda:  pradėtų darbų užbaigimas, sportas, meditacija, joga, reikalingu metu atsiribojimas nuo pašalinių dalykų, kaip „facebook“, „skype“. Taip pat koncentraciją gerina poilsio pertraukėlės ir tinkama mityba.

Turėk aiškų tikslą, nuolat jį matyk mintyse, jausk, kad jau esi jį pasiekęs ir sugebėk atsiriboti nuo nereikšmingų dalykų.Tai pagrindiniai principai, kurie tave nuves ten, kur tu nori.