Categories
Vyro Kelias

Kodėl vyrai nustoja tobulėti ir pasilieka komforto zonoje?

Gamtoje egzistuoja tik dvi kryptis. Augimas arba mirtis. Gamtoje išlieka stipriausi, greičiausiai prisitaikantys.

Šiame video sužinosi 2 pagrindines priežastis, kodėl vyrai nustoja tobulėti ir augti.

Mes pradedame keistis tik tada, kai mūsų netenkina dabartinė situacija. Dažnai pradedame imtis veiksmų baimės vedami.

Baimė prarasti pinigus, baimė neuždirbti, baimė nesusirasti merginos, baimė, kad paliks žmona ir t.t. Diskomfortas būna per didelis, kad sėdėtume vietoje ir nieko nedarytume. Tada prasideda augimas.

Pas daugelį žmonių augimas, savęs pažinimas baigiasi tada, kai esama situacija pagerėja. Atsiranda pinigų, atsiranda moteris, pagerėja santykiai. Žinoma, dažnai po metų ar dviejų mes vėl apleidžiamą tą sritį. Vėl atsiduriame duobėje ir vėl turime paaugti. Tai lėtas augimas, vedamas baimės.

Kitas sprendimas, nuolat augti, pažinti save ir skirti dėmesio svarbiausioms gyvenimo sritims. Ar tu norėtum turėti milijoną eurų, bet būti nelaimingas, stresuotas ir vienas?

Įveik 90 dienų iššūkį ir patirk didžiausią nuotykį ir transformaciją savo gyvenime.

Daugiau apie iššūkį sužinok paspaudęs čia…

Categories
Vyro Kelias

7 kasdieniai galios ritualai tavo dienai!

Kas dieną, mes atliekame daugybę neigiamų ir teigiamų ritualų. Čia rasi 7 paprastus kasdienius ritualus kurie gali suteikti tavo gyvenimui daug daugiau vertės, nei rytinis kavos puodelis ar prisijungimas prie facebook.

1. Knygų skaitymas, ryte ir vakare. Naujos informacijos gavimas, pasaulėžiūros praplėtimas, atgaiva protui. Per metus, galima lengvai perskaityti 12 ir daugiau naujų knygų net nesistengiant.
2. Mankšta ir sportas. Prižiūrėtas kūnas ilgus metus tau tarnaus ir nekels problemų, sutaupys pinigų ir laiko vaikštant pas daktarus. Tai geriausia investicija.

3. Meditacija. Jėgos ir ramybės pasisėmimas iš dabarties, kad dienos bėgyje, būtum čia ir dabar, o ne svajonėse ar praeities nuoskaudose, kaip dažnai būna. Galia slypi dabartyje.

4. Koncentruotas judėjimas tikslų link. Kas dieną, žengiant po mažą žingsnelį, po mėnesio bus nueita atkarpa, o po metų, gali būti geras kelio gabalas.

5. Nuolatinis dėmesio kreipimas į tai ko nori. Mes dažnai galvojame apie tai, ko nenorime ir jeigu sąmoningai savo mintis kreipsime į tai ko norime, pradėsime tai ir matyti savo gyvenime. Taip padidės motyvacija veikti.

6. Kalbėti apie sprendimus, idėjas, o ne problemas. Kalbėjimas apie sprendimus ir idėjas tave motyvuoja veikti, rasti sprendimą ir dienos bėgyje jautiesi kažką nuveikęs. Galvojimas apie problemas skatina didesnes problemas.

7. Užsirašyk visas kilusias idėjas dienos bėgyje. Daugybę gerų idėjų pasimirštame, nes tikime iliuzija, kad prisiminsime vėliau. Tik tas vėliau taip ir neateina. Idėja sukurti alfavyras.lt buvo užrašyta popieriuje, idėja surengti mokymus kilo važiuojant autobusu ir buvo įamžinta telefone, idėja pakeliauti autostopu, kilo rašant tikslus ir buvo įgyvendinta tais pačiais metais. Leisk sau kurti naujas idėjas, senas užsirašydamas ir taip atlaisvindamas savo protą.

Kokie yra tavo dienos ritualai, kurie tau suteikia galios veikti?

Categories
Vidinės problemos Vyro Kelias

Maksimali atsakomybė – Vyro stiprybės šaltinis

Kartais save pagaunu kaltindamas kitus mintyse. Dažniausiai tai pradedu daryti tada kai ateina nesėkmės metas, kai popieriai klostosi ne taip kaip norėtųsi. Kai nežinau ko imtis, ką daryti ir nuo ko viską pradėti. Lengva kaltinti kitus dėl to, kad nepasisekė tam tikri dalykai. Iš tikro lengva kaltinti maisto pramonę dėl to, kad turiu kelis kilogramus nereikalingų riebalų, kurie man nepadeda geriau jaustis, kurie man nepadeda lengviau judėti. Lengva kaltinti moteris, nors žinai, kad pats pasielgei kaip paskutinis asilas ir dabar tiesiog kinkos dreba atsiprašyti, nes juk žymiai lengviau apkaltinti ir viską neigti.

„Žmogus neturėtu laukti, kol kas jam pasakys, kokia jo gyvenimo prasmė, nes į šį klausimą atsakyti gali tik jis pats. Užduoda šį klausimą gyvenimas, ir žmogus atsako savo gyvenimu, kai yra už jį atsakingas.“ – Franklis

Dažnai sunku pažiūrėti į viską blaiviomis akimis, be iliuzijos. Jeigu aš turiu viršsvorio, tai aš turiu du pasirinkimus. Tiesiai šviesiai sau pripažinti, kad aš turiu viršsvorio ir užteks į savo burną mesti visą brudą kurį siūlo parduotuvės arba aš toliau sau meluoju ir auginu masę. Visada yra du pasirinkimai. Bet dažnai mes pasirenkame lengvesnį, saugesnį, mažiau skausmo suteikiantį pasirinkimą. Nes pažiūrėti į realybę yra sunku ir skaudu. Daug lengviau ignoruoti tai kas yra iš tikrųjų.

Jeigu vyras nemoka bendrauti su moterimis, nesijaučia vertas moters jis gali pasirinkti du kelius. Vienas kelias tai neigti tai, dažnai vyrai taip ir daro. Neigia realybę. Jeigu tu bijai užkalbinti merginą, jeigu tu bijai prieiti prie merginos ir nuolat save pateisini pačiais idiotiškiausiais būdais, tai tu bėgi nuo realybės. Darai viską, kad tik nereiktu susidurti su ta realybę, kad tik nereiktu užkalbinti moters. Nes žinai, kad gali skaudėti. Ji gali tave atstumti, gali su tavimi nekalbėti, gali į tave pažiūrėti su tokia veido mimika, jog norėsis tik išnykti J  Bet visos tos baimės yra sukurtos tik tam, kad tave apsaugotu. Apsaugotu tave nuo skausmo kurį tu gali patirti. Nuolat save saugodamas nuo skausmo tu neleidi sau gyventi. Tu darai viską, kad tik nereiktu gyventi, kad tik nereiktu patirti skausmo.

Leisk sau patirti skausmą, leisk sau susimauti. Nebėk nuo realybės. Suvok, kad skausmas tai tavo saugos tarnyba. Apsauga – nei bloga, nei gera, ji tiesiog yra. Leisk jai dirbti savo darbą, o pats leisk sau daryti tai ką iš tiesų visada norėjai daryti.

Jeigu nori išmokti bendrauti su moterimis, eik ir bendrauk su jomis. Tiesiog bendrauk. Turi per daug nereikalingų lašinių? Nebėk nuo realybės, bėk į sporto salę ir kurk sau tą realybę kurios norėtum.

Prisiimdamas atsakomybę tu pradedi žiūrėti į tokią realybę kuri yra iš tikro. Nebebėgi nuo realybės kuri tavęs netenkina, o ją tobulini.

Categories
Sveika Gyvensena Vyro Kelias

Kaip po galais anksti ryte atsikelti?

Kažkada mane šis klausimas tikrai erzindavo ir kamuodavo. Dabar tai kelia šypsena. Galėčiau parašyti vienu sakiniu kaip atsikelti anksti ryte kiekvieną dieną, bet tai nesuteiks jokios naudos.

Kadangi aš per parą šiuo metu dirbu 13-14 valandų, ir taip 20-21 dieną per mėnesį, sportui laisvo laiko tikrai nedaug turiu. Vienintelė išeitis keltis ankščiau ryte ir pabėgioti ar tai pakilnoti hantelius.

Žiemą rytais 6h bėgioti tikrai nesinorėjo. Todėl nusprendžiau keltis ankščiau ir daryti mankštą, bei įvairius lengvesnius pratimus. Tai iš esmės liko tik bandymas, nes anksti atsikelti būdavo ganėtinai sunku ir retai pavykdavo. Iš pradžių maniau, jog kai ryte labai tamsu sunkiau keltis, gal tame ir yra tiesos, bet kai iki darbo pradžios likdavo nedaug laiko iš lovos ganėtinai greit iššokdavau ir nelikdavo JOKIŲ pasiteisinimų. Vadinasi tamsa čia ne tiek daug ir vaidina.

Prisimenu mokyklos laikus, kai atsikeldavęs vis sau kartodavau dar viena minutėlę pagulėsiu ir kelsiuosi, bet kai minutė virsdavo pusvalandžiu ir iki mokyklos likdavo ne daug laiko, automatiškai kaip kulta iššokdavau iš lovos. 30minučių miego daugiau iš esmės nieko nekeičia, bet kai lieka mažiau laiko,  motyvacija atsikelti žaibiškai išauga.

Atėjo nuostabus pavasaris. Tai puikus metas sudeginti visus prikauptus riebalus per žiemą, jeigu jų prikaupėte. Taip pat, už lango nuostabus oras pabėgioti rytais. Bet kaip atsikelti ryte?

Nusprendžiau rytais pradėti bėgioti. Aš turiu keltis 6-6:10h., 6:20 išbėgti, tam, kad pabėgioti bent jau 20-30minučių ir kad neskubant spėčiau į darbą 8h . Einu miegoti 23h. Aš iš tikro nebe prisimenu kada esu bėgęs taip anksti ir ar išvis esu bėgęs tokiu laiku, nes sporto laikais, man visada rytais bent jau kažkiek bėgti būdavo kančia, bet dabar suprantu, kad tada buvo TIK PASITEISINIMAI.

Žinoma, kai nusprendžiau rytais bėgioti, praėjo gera savaitė kol pagaliau atsikėliau ir pirmą kartą išbėgau. Iš vakaro prie lovos buvau pasidėjęs visus reikiamus rūbus, nepalikau vietos nei vienam pasiteisinimui. Atsikėliau ir išbėgau. Buvo puikus rytas. Vidinis kaifas tiesiog veržėsi į lauką. Ir neapsakomas pasitenkinimas grįžus namo su skaudančiomis kojomis užplūdo mane. Tokiu laiku atsikėlęs jau ne kartą bėgiojau ir po šio ryto nusprendžiau pasidalinti gebėjimu atsikelti ankščiau dėl savęs.

Tam, kad atsikelti ankščiau ryte, reikia žinoti, ką tu darysi atsikėlęs ir koks tavo tikslas. Tai galioje bet kokiam tikslui ar tai darbui. Kiek prisimenu visada atsikeldavau tada kai konkrečiai žinodavau ką darysiu ryte ir kodėl tai darysiu. Ir dažniausiai iš vakaro žinojau ar atsikelsiu ar ne. Jeigu vakare dvejoji, tai ryte neatsikelsi. Nes tų kurie dvejoja rytas nemyli.

Tokie dalykai kaip: nevalgymas prieš miegą, ėjimas anksti miegoti ir t.t. realiai suteikia miegui kokybės ir gali padėti atsikelti ankščiau ryte. Manau tai labiausiai duoda naudos vyresniems žmonėms. Bet kiek pastebėjau, tai tik papildomi veiksmai, bet ne pagrindas. Pagrindas yra konkretus tikslas ir žinojimas ką darysi atsikėlęs. Esu ėjas vėlai miegoti turėdamas motyvacija anksti keltis ir atsikėliau. Ėjau miegoti prisikimšęs pilvą ir vistiek ryte atsikėliau tada kai nuspręsdavau atsikelti ir padaryti tai ką reikia. Aš stebėjau, kaip mano brolis nemėgdavęs bėgioti atsikeldavo 6h ir išbėgdavo miegojęs vos kelias valandas, nes turėjo (turi) aiškų tikslą ir pasiteisinimas, kad ilgai kažką dariau, todėl vėlai nuėjau miegoti ir negaliu anksti atsikelti yra apgailėtinas.

Aš prisimenu, kad mokyklos laikais atsikeldavau anksčiau ryte ir pasidarydavau svarbius darbus, nes žinojau, kad tai būtina. Ir tuo metu kai žinojau ką man reikia daryti, manęs rytinis snūduriavimas nekankindavo, nebūdavo jokių pasiteisinimų, nes „sėdynė degdavo“.

Kiekvienas gali atsikelti anksčiau ryte ir užsiimti joga, pabėgioti, medituoti, paskaityti knygą ir t.t. KIEKVIENAS. Tik žinok kodėl tai darai, kodėl tau reikia atsikelti anksti ryte, ką tu nori tuo pasiekti ir nuspręsk tai daryti. Jeigu nusprendei kažką daryti atsikėlęs anksčiau, daryk tai kas dieną nuosekliai. Kai būsi išvykęs, susirgęs ar kokiame nors baliuje ir negalėsi anksti keltis tai bus tavo atsipalaidavimas ir „laisvadienis“.

Beje. Rytas paskirtas sau, visą dieną pagerina trigubai.

Jeigu turite ir jūs savo pasiūlymų kaip atsikelti ankščiau ryte, rašykite komentaruose.

Categories
Sėkmės psichologija Vyro Kelias

Kodėl naudinga nuolat peržiūrėti savo tikslus?

 

Kaip dažnai jūs peržiūrite savo išsikeltus tikslus? Ar jaučiate skirtumą kai tikslus peržiūrite retai ir kai juos peržiūrite dažnai? Aš asmeniškai jaučiu ir labai didelį skirtumą.

Bet kokio tikslo siekimas labai panašus į kelionę nuo A iki B su žemėlapiu. Mums nuolat reikia užmesti akį į žemėlapį, jog nueitume ten kur reikia. Turėdami net ir navigacija, mes į ją turime užmesti akį, jog žinotume kur ir kada pasukti.

Jei jau nusprendėme kažko siekti. Esame tinkamai suformulavę tikslą. Geriausiu atveju dar ir suskirstėme atkarpomis, tai būtina peržiūrėti savo užrašus reguliariai.

Kokia naudą mums suteikia reguliarus tikslų peržiūrėjimas?

Jūsų tikslo linijos kai tikslą peržiūrite retai  ir kai nuolat.
Kuo dažniau peržiūrite savo tikslus, tuo linija tiesesnė ir stabilesnė.

Išlaiko mūsų koncentracija ir dėmesį. Mes pradedame mažiau blaškytis. Laikui einant, neperžiūrėdami savo tikslų juos po truputį užmirštame. Galite pastebėti, jog po dviejų mėnesių peržiūrėtas naujametinis tikslų sąrašas atrodo daug didesnis nei prisimename. Kasdienybė įtraukia mums į savo būtį, todėl pravartu pakelti akis ir pamatyti kur stovi mūsų švyturys.

Tikslų peržiūrėjimas suteikia motyvacijos veikti. Ypač jei tikslai suskirstyti atkarpomis kurias galite išmatuoti ar tai lyginti su kažkuo. Tada jūs žinote kur jau esate ir kiek dar liko eiti. O kai jau esate nuėję atkarpą, nevalia pasiduoti, nes nežinia už kurio kampo yra jūsų sėkmė. Gal jums liko tik vienas žingsnelis.

 

Kaip dažnai reiktu peržiūrėti savo tikslus?

Jeigu savo tikslus užsirašote gruodžio 28d., o juos peržiūrite kitų metų gruodžio 26d. Kokia tikimybė, jog juos būsite įgyvendinę? Bent 1% tikimybė tai tikrai yra.

O jei savo tikslams skiriate kiekvieną (kas antrą) dieną po 5 min. ? Ir vieną dieną savaitėje pasidarote esamos savo situacijos įvertinimą? Kokia tikimybė jog jūsų tikslai bus įgyvendinti? Manau iki 300 kartų didesnė.

Žmonės dažnai neperžiūri savo tikslų, nes tai atrodo nenaudinga. Bet manau 5min tikslams kas dieną, daug geriau, nei 30min televizoriui ar FaceBook’ui.

Rekomendacija:

Peržiūrėdami savo tikslus stenkitės juos susieti su emocijomis. Plikas ir šaltas tikslas nekelia jokio jaudulio ir emocinio impulso kuris skatintu jūs judėti pirmyn. Todėl jūs galite įsivaizduoti kaip jausitės pasiekią tikslą, kokia būsena ir pasitenkinimas savimi užklups. Tikslo pasiekimas priklauso nuo 80% jūsų psichinės būsenos ir veiklos, bei nuo 20% įdėto fizinio darbo.

Jeigu galite eiti tiesesniu keliu, kodėl jo ir nepasirinkus?

Categories
Fitnesas ir Treniruotės Vyro Kelias

100 atsispaudimų iššūkis (2 savaitė)


Na štai ir pasibaigė antroji „100 atsispaudimų iššūkio“ savaitė. Jau nuo pat pirmos šios savaitės sporto dienos suglumau, kai po 4 serijų reikėjo daryti max ir išstenėjau tik 19 atsispaudimų, kai tuo tarpu reikėjo ne mažiau 32. Kadangi negalėjau taip visko baigti, tad pailsėjęs apie 6 minutes padariau 51 atsispaudimą. Antrąją ir trečiąją treniruotes  po 4 serijų dariau ilgesni poilsį apie 3-4 min ir tada tik maksimalų atsispaudimų skaičių.

Reziumuojant šią savaitę tai galiu pasakyti, kad dirbant 4 serijas ir ilsintis kiek numatytą nėra neįveikiama, bet kai reikia daryti max ir yra to maksimalaus pakartojimų minimumas tada pasidaro linksma ir nepailsėjus daugiau tiesiog man nėjo padaryti.

Pirmos dienos rezultatai (60 s. poilsis):

21; 25; 21; 21; max – 19 + po poilsio 51. = 107 + (51) = 158

Antros dienos rezultatai (90s. poilsis):

25; 29; 25; 25; max (poilsis 3min) – 42 = 146

Trečios dienos rezultatai (120 s. poilsis):

29; 33; 29; 29; max (poilsis 4min) -45 = 165

Iš viso 469 ( iš tikro atrodo jau visai nedaug, nes tikrai per savaitę galima ir 1000 ir 2000 nesiplėšant padaryti. )

Šiandien gal pabandysiu maksimalų atsispaudimų skaičių įdomumo dėlei.

Tai tiek žinių, susimatysim kitą savaitę.

Categories
Vyro Kelias

Tobulo pilvo preso link


Šiandien yra pirmadienis ir daugeliui asocijuojasi su kažko pradžia. Kad ir pradėjimo sportuoti pradžia. Žmonės kažką sumanę trečiadienį, laukia pirmadienio, kad tai pradėtu. Bet aš nelauksiu, nelauksiu kito mėnesio, nelauksiu kitos savaitės pradžios, nes prieš tai sumanydamas buvau suvalgęs gabalėlį torto, kuris nebesiriša su mano dienos mityba. Veikiu tada kai rimtai nusprendžiu veikti, nėra tinkamiausios dienos, visos dienos yra tinkamos. Tad aš nusprendžiau tobulinti savo preso raumenis iki tokio lygio, kad galėčiau didžiuotis pasiektu rezultatu. Šitą tobulėjimo kelią aš pavadinsiu „Tobulo pilvo preso link„. Ir manau, kad to siekimas išaugs į viso kūno ištobulinimą.

Taigi:

Tikslas: Ryškus pilvo presas

Laikas: 3-6 mėnesiai. (arba kol bus pasiektas rezultatas)

Kadangi norint išryškinti pilvo presą, reikia pagrinde numesti riebaliukus kurie jį ir užstoja, daug dėmesio skirsiu tam ką valgau. Galima būtu riebalus numesti maitinantis metodu kaip parašyta straipsnyje “ Nei viena dieta neveikia„. Tik yra tikimybė, kad nereguliuojant baltymų, angliavandenių ir riebalų gavimo, galima prarasti su riebalais per daug raumenų masės.

Taip pat faktorius, kad aš nevalgau mėsos ir žuvies, tad apsieisiu be šio maisto.

Papildų kol kas neplanuoju vartoti jokių, bet tokios galimybės neatmetu. Ir jei ką vartosiu papildomi, būtinai apie tai pranešiu.

Pirmos savaitės treniruočių plane nusimato 3-4 treniruotės. Vėliau bus krūvis didinamas iki 6k per savaitę.

Tuo pačiu bus įveikiamas „200 atsilenkimų iššūkis“  kurį pradėsiu nuo 3 savaitės, nes darant kontrolinį testą įveikiau 70 atsilenkimų skaičių.

Taigi, mityba, poilsis ir sportas man leis pasiekti puikių rezultatų.

Jis tai pasiekė per 6 mėnesius. Papildomai kiek žinau vartojo kreatiną ir sportavau 4-5h per dieną (šiuos duomenis pasitikrinkite jei įdomu, nes tiksliai nepamenu).

Yra daugybė pavyzdžiu kaip pilvo presą išryškino per 12-16 savaičių.

Šios transformacijos finiše būtinai bus nuotraukos kaip keitėsi viskas.

Planuoju rašyti apie treniruočių eiga kas 2 savaites, nors sekantį įrašą padarysiu, po savaitės apžvelgdamas visus pasirinkimus „tobulo preso link“.

Sėkmės sportuojant vyrai.

Categories
Vyro Kelias

100 atsispaudimų iššūkis (1 savaitė)


Ką gi, praėjo pirma savaitė.  Joje buvo trys treniruotės (kas antrą dieną), dabar dvi dienos poilsio ir prasidės kita savaitė, kuri bus sunkesnė savaime aišku. Daugiausia pastangų stengiuosi įdėti darant paskutinį priėjimą, kad maksimaliai išnaudočiau likusias jėgas. Taip pat neviršiju poilsiui skirto laiko.

Kadangi mano dešinė  koja gyja po traumos ir su ja ganėtinai sunkiai vaikštau ir darant atsispaudimus ją skauda, todėl pasirinkau kitą būdą, kurio metu užkeliu dešinę koją ant kairės. Nors gal taip lengviau daryti? Nežinau žinokit, man atrodo tas pats.

Pirmos dienos rezultatai (60 s. poilsis):

14; 18; 14; 14 max- 26. = 86

Antros dienos rezultatai (90s. poilsis):

20; 25; 15; 15; max -40. = 115

Trečios dienos rezultatai (120 s. poilsis):

22; 30; 20; 20; max- 41. = 133

Iš viso 334

Visai neblogai atrodo susumavus.

Iki kitos savaitės, ir sėkmės tiems kurie prisijungė prie šio iššūkio.

P.s. Jei iššūkį įveiksiu sėkmingai, sieksiu 200 ribos tikrai.

Categories
Vyro Kelias

100 atsispaudimų iššūkis


Sveiki,

Savo blogą www.AlfaVyras.lt portale pradėsiu vesti iškart nuo 100 atsispaudimų iššūkio.  Tai programa kurios dėka per 6 savaites galima išsitreniruoti iki 100 atsispaudimų ribos. Per savaitę yra treniruojamasi 3 dienas, darant po 3-6 priėjimus. Daugiau informacijos galite rasti www.hundredpushups.com

Prieš pradedant iššūkį turėjau atlikti testą padarydamas maksimalų kiekį atsispaudimų. Padariau 50, nors paskutinieji 10 buvo neapsakomai sunkūs.

Pagal pradinius testo rezultatus yra pasirenkama savaitė, kad nereiktu pradėti nuo žemiausio lygio truputi pažengusiems. Todėl testą pradėsiu nuo 3 savaitės.

Taigi:

Iššūkis: 100 atsispaudimų

Laikas: 4 savaitės

Dabar padarau: 50 atsispaudimų

Bonusai: Jeigu rezultatai kils greičiau, tada stengsiuosi per tą patį laiką pasiekti didesnį skaičių atsispaudimų.

Taigi, pirma diena jau įveikta, parašysiu apie šį iššūkį po savaitės.

Truputis įdomios statistinės informacijos:

Lietuvos atsispaudimų rekordas – 13232. Tiek kartų remdamasis delnais 2002 m. atsispaudė Rolandas Žukauskas iš Veisiejų (Lazdijų r.). Tai jis atliko per 6val. 5min. Kas valandą R. Žukauskas, kuriam dabar 38 metai, ilsėjosi po 5minutes. Jam priklauso ir šalies atsispaudimų rekordas per vieną valandą – 2920. Viena ranka daugiausia kartų – 140 – atsispaudė druskininkietis Valdas Dabravolskis (be poilsio pertraukų).

Pasaulio „Guinnesso” rekordų knygoje užfiksuota, jog planetos atsispaudimų per valandą rekordininkas yra kanadietis Roy Bergeris – 3416. Britas Paulas Lynchas, remdamasis vienu pirštu, iškart atsispaudė 124 kartus. Paddy Doyle’as iš Didžiosios Britanijos viena ranka per 5 val. padarė 8794 atsispaudimus. Jam priklauso ir kitas rekordas: P. Doyle’as per metus atsispaudė 1mln. 500 tūkst. 230 kartų.“