Categories
Karjeros patarimai Laimė Tadas rašo

Kaip išgirsti ir sekti savo vidinį balsą?

Sekundei sustok ir įsivaizduok, kaip jaustumeisi, kaip bendrautum su aplinkiniais ir kaip elgtumeisi, jeigu gyventum vis labiau įkvepiantį, prasmingesnį ir džiaugsmingesnį gyvenimą?

Šiame straipsnyje sužinosi universalų būdą, kaip gyventi savo autentišką, Tau prasmę turintį ir palaimą atnešantį gyvenimą.

Visi esame to savęs klausę…

Tu darai tai kas yra teisinga, tai ką pataria kiti, ką liepia šeima, tai ką mokė mokykloje, o gal net universitete, tačiau vis tiek nejauti gyvenimo pilnatvės. Nuotaikas, kai viskas atsibosta, o gal net atrodo beprasmiška kasdienybė, patiri dažniau nei norėtųsi.

Ir tada kyla be atsakymo širdį drebinantis klausimas – Ką aš iš tikro noriu veikti gyvenime?

„Svarbu ne kiek metų Tavo gyvenime, o kiek gyvenimo Tavo metuose“ – Abrahamas Linkolnas.

Žmogus visada turi teisę rinktis:

1) daryti tai, ką liepia kiti ir įsukti save į užburtą kasdienybės ratą, iš kurio ilgainiui atrodo nebėra jėgų išlipti;

2) arba išdrįsti jau dabar sekti savo tikrąjį gyvenimo mokytoją – tai savo intuiciją ir vidinį balsą.

Literatūroje galima rasti, o ir visi protingi žmonės kalba, kad reikia mokėti klausyti savęs, savo intuicijos, savo vidinio balso – gyventi iš širdies, nes tik tada būsi tikrai laimingas. Tačiau kaip tą daryti? Kaip įsiklausyti ir suprasti, ką širdis nori pasakyti, jeigu protą jau senai užvaldžiusi pasikeitimų baimė.

Jeigu darai tai, nuo ko tampi laimingas, reiškia eini teisingu keliu. Vis gi, dauguma žmonių nežino, ką daryti, kad būtų laimingi.

Didžiausia klaida daroma ta, kad bandoma įsivaizduoti iš karto visą didelį laimės paveikslą. Protas arba nežino kaip tai atrodo, arba nežino kaip ten patekti.

Norėdamas išmokti savęs klausytis, pradėk nuo mažų dalykų.

Paklausk savęs: „Ką dabar padaręs būčiau laimingas?“. Tai gali būti skambutis mamai, ėjimas į sporto salę, darbo keitimas, trumpa kelionė ar susitikimas su draugais. Gavęs atsakymą, iš karto padaryk tai.

Pradėsi stipriau pasitikėti savo vidiniu balsu ir tas pasitikėjimas leis gauti aiškesnius atsakymus. Jausi vis dažniau vidinę palaimą ir suprasi, kad eini teisingu keliu.

„Būti turtingiausiu žmogumi kapinėse man visiškai nerūpi. Vakare einant miegoti pasakyti sau, kad padariau kažką svarbaus – štai, kas man svarbu.“ – Steve Jobs.

Mes gyvename nuostabiame informacijos amžiuje ir, norint ką nors daryti, visada yra galimybės tai išmokti. Reikiamos informacijos lengvai gali rasti internete, artimiausiame knygyne arba mokymo įstaigoje.

Jeigu darysi tai kas tau patinka, tapsi sėkmingu, nes būsi atsidavęs tai veiklai.

Albertą Einšteiną dėl jo neįprastų užsiėmimų kritikavo ne tik mokyklos draugai, bet ir šeimos nariai, tačiau jis vis tiek sekė savo vidinį balsą ir tapo vienas žymiausių žmonių žemėje.

Maiklas Džordanas mokykloje buvo išmestas iš krepšinio komandos, tačiau jis vis tiek treniravosi ir tapo vienas geriausių žaidėjų visoje krepšinio istorijoje.

Ką dabar padaręs būtum laimingas?

Pabandyk tai, Tau patiks…

============================

Paulės atsiliepimas po savaitės paleidinėjimo meditacijos audio įrašų naudojimo:

Manau pagrindinis laimėjimas – dingo baimė bendrauti su žmonėmis! Pasidariau ramesnė. Ir dar, ankščiau pastoviai žmonėse ieškojau trūkumų, dabar gatvėse, transporte, tiesiog priimu juos kaip savo gyvenimo dalį. Ačiū labai.

Paulė M., 30m., konsultantė

Įsigyk paleidinėjimo audio įrašus ČIA.

Categories
Karjeros patarimai

Mes nueiname ten kur labai stipriai norime arba nenorime nueiti.

Dauguma saviugdos knygų yra orientuotos į tikslo pasiekimą, realizavimą. Nors didžiausias žmogaus tikslas turėti tikslą ir savęs viziją ateityje. Jeigu kiekvienas žmogus aiškiai žinotu ko jis nori ir į tai nuolat koncentruotus tai ir turėtu.
Daugumą žmonių žino, jog tikslo reikia siekti palengva, planuojant, turint viziją ir t.t. Bet problema tame, kad mes dažnai mėtomės tarp pasirinkimų, mes turime daugybę variantų ir nepasirenkame nei vieno. Vadinasi mes koncentruodamiesi į viską nesikoncentruojame į nieką. Galėdami turėti viską, neturime nieko.

Kaip tu save įsivaizduoji po dviejų metų? Kur tu būsi? Ką tu darysi? Kaip tu jausiesi? Kokie žmonės tave sups? Jeigu tu savęs nematai niekur, tai spėk kur tu atsidursi? Nelabai toli nuo to kur dabar esi. Kodėl mes pasirenkame gyventi blogai arba pakenčiamai, kai yra visos galimybės gyventi gerai? Kai yra visos galimybės realizuoti save? Žinoma, nerealizavę savęs, paskui nugesinsime ir savo vaikų svajones, nes netikėsime, kad gali būti kitaip.

Siūlau pažiūrėti video „Kodėl jums nepavyks pasiekti puikios karjeros?“

Kodėl žmonės malasi toje pačioje vietoje metų metus?

Čia yra mano asmeniniai pastebėjimai.

1. Nesikoncentruoja ties vienu dalyku. Amžinai mėtosi tarp pasirinkimų. Nebūk lūzeris, pasirink vieną sritį, projektą, darbą, veiklą ir maksimaliai į ją nerk. Ne šiaip kojas įmerk, bet visas nerk. Gauk toje veikloje tam tikrus rezultatus ir tada spręsk ar nori toliau judėti ta vaga ar ne.
Čia tas pats kaip su žmonėmis kurie pradeda medituoti ir po savaitės ar dviejų nusprendžia jog čia ne jiems, nes nėra jokių rezultatų. Gal tokie žmonės tikisi po savaitės meditacijos skraidyti ore, kai visą gyvenimą į save krovė akmenis?

2.  Nemato savęs ilgalaikėje perspektyvoje. Nemato savęs ateityje . Jokios savęs vizijos. Jeigu nėra savęs vizijos, tai nėra ir tavęs. Koks tu nori būti? Kur nori patobulėti? Kaip nori bendrauti? Kaip nori, kad tavo kūnas atrodytu? Nežinai?
Tai nuolat žiūrėsi į tuos žmones kurie žino ir amžinai jais žavėsiesi. Mes žavimės tam tikrais žmonėmis tik dėl to, kad jie leido sau daryti tai, ko tu neleidi sau, ko dauguma žmonių neleidžia sau daryti.

3. Nemato savęs ilgalaikėje perspektyvoje kuriant ilgalaikę vertę kitiems žmonėms. Kuo tu daugiau vertės sukuri kitiems žmonėms tuo daugiau vertės gauni iš kitų žmonių. Kuo tu esi naudingas kitiems žmonėms? Kokius turi įgūdžius kurie gali padėti kitiems? Kokią sritį tobulini nuolat? Kokią vertę ilgalaikėje perspektyvoje sukursi žmonėms? Vyras nereikalingas moteriai, jeigu jis negali būti reikalingas ir kitoms moterims. Vyras nesijaučiantis reikalingas daugumai moterų sunkiai pasijaus reikalingu ir savo moteriai. 

Ką daryyyyt?

Tiesiog pasirink vieną sritį ir nerk į ją, gauk pirmus rezultatus ir žiūrėk ar nori toliau ten būti ar ne. Geriau išeikvoti laiką konkrečiai dirbant, nei nuolat galvojant, o gal tuo užsiimti, o gal šituo. Koncentruokis į tai ko nori, o ne į tai ko nenori. Tu turi dabar tai į ką visada koncentravaisi net nesąmoningai. Koncentruojiesi į nesveiką maistą? Turi nesveikai didelę pilvo apimtį. Koncentruojiesi į sveiką maistą, turi gražų pilvo presą. Logiška ir aišku. Ar tikrai?

Dažnai koncentruojantis ties viena veikla ar tai  pašaukimu tu pradedi atrasti naujus dalykus ir iš to gali išeitį visiškai kita veikla ir darbas. Bet tu galbūt niekada to nebūtum radęs, jeigu nebūtum paaukojęs metų konkrečiam darbui dėl kurio nebuvai tikras, bet nusprendei nebesimėtyti ir ėmeisi veiksmų.

Tie žmonės kurie turi tai ko galbūt nenori, daro tą patį tik nesąmoningai iš įpratimo. Galvoja apie tai kas blogai, apie tai ko nenori ir į tai automatiškai koncentruojasi. Galvoti vien tik tai apie gerus dalykus nereiškia ignoruoti blogų ir apsimesti, kad šalia esančios moters nemuša girtas vyras ir „pozityviai“ praeiti nepadedant jai.  Tai reiškia, kad kiek galima daugiau koncentruotis į tai kas tave atgaivins, kas suteikia tau ilgalaikės vertės.

Jeigu aš nematyčiau savo aplinkoje žmonių kurie per kelis metus kardinaliai persi kvalifikuoja investuodami į save. Jeigu nematyčiau tų žmonių rezultatų kurie atrodo neįtikėtini, galvočiau, kad viskas yra beprasmiška jeigu dabar esi ten kur nenori būti. Nors iš tiesų viskas priklauso tik nuo to į ką tu koncentruojiesi didžiąja savo laiko dalį. Kiekvienas turi nežmoniškai didelę galią savyje, bet ne kiekvienas ją išgrįsta  pažadinti, nors kiekvienas žino, jog ją turi.

Smagus tas žaidimas vardu gyvenimas. Tie kas mano, kad čia ne žaidimas, žaidžia pernelyg rimtai ir „perdega“.

Jeigu tu jautiesi užstrigęs vienoje vietoje, sudalyvauk 90 dienų iššūkyje ir atgauk savo vyrišką galią.

 

Categories
Karjeros patarimai

Kaip žinoti, jog nori gyventi būtent tokį gyvenimą kurio sieki?

Daugeliui iš mūsų, atrasti save reiškia rasti kažką, ko gyvenime būtų verta siekti. Tai paprastai apima tiek karjerą tiek gyvenimo būdą. Tai sprendimas, kurį priėmę pasirenkame kelią kuriuo eisime visą likusį gyvenimą.

Problema, su kuria daugumai tenka susidurti yra tokia: mes esame linkę priimti nepakankamai apgalvotus sprendimus. Nors ir neturime pakankamai informacijos ir realių žinių apie gyvenimą, priimame sprendimą lemiantį mūsų gyvenimo tikslus, nors nesame tikri, ar tai iš tiesų padarys mus laimingais.

Mes pernelyg dažnai tikime, kad tam tikras gyvenimo būdas ir yra toks, kokio mes iš tikrųjų norime. Tačiau dažnai, jeigu turėtume visą informaciją, pamatytume, kad tas kelias kuriuo mums atrodo jog norime eiti, iš tiesų mums visiškai nepatinka ir netgi prieštarauja mūsų prigimčiai. Mes priimame sprendimą, remdamiesi tik savo nuomone apie tą gyvenimo būdą, neturėdami jokių žinių ar patirties.

Šią klaidą aš dariau augdamas ir kartojau ją vėl ir vėl. Buvau pasinėręs į keletą visiškai skirtingų industrijų nors man dar net nebuvo sukakę 30 metų. Giliai širdyje buvau svajotojas, įsivaizduodavau koks puikus ir tobulas bus gyvenimas pasirinktoje srityje.

Galiausiai, atkakliai dirbdamas pasirinktoje srityje, po tam tikro laiko tarpo prieidavau išvadą, kad mano įsivaizduojamas gyvenimo būdas negali būti pasiektas man tęsiant veiklą pasirinktoje srityje, nors tam tikru metu maniau, kad tai yra mano tikrasis pašaukimas. Tada pereidavau kitur. Tada, dar kitur… Na, manau jau supratote, ką norėjau pasakyti.

Tai ką dariau praeitą dešimtmetį, nebūtinai yra blogai. Kai kuriems iš mūsų tiesiog reikia daugiau laiko tam, kad surastų tą sritį, kuri jiems kelia alkį. Kaip ten bebūtų, aš būčiau sutaupęs labai daug laiko, jeigu būčiau padaręs kelis dalykus, pirma, būčiau labiau patyrinėjęs sritį kurios dalimi planavau tapti. Antra, turėti pakankamai drąsos viską mesti vos tik supratus, kad pasirinkta industrija nėra skirta man.

Šiek tiek patyrinėti savo pasirinktą sritį, pamatuoti vandens temperatūrą prieš šokant į jį, ne tik itin svarbu renkantis savo gyvenimo kelią, bet ir norint jame tapti sėkmingu. Jeigu nori tapti sėkmingu bet kurioje srityje, turi pažinti ją nuo a iki z. Privalai žinoti tos srities istoriją, o jeigu dirbi tarptautiniu lygiu, turi pažinti ir šalies kurioje dirbi istoriją.

Turi suprasti tos šalies kurioje nori tapti sėkmingu verslo etiką. Tu privalai susipažinti su visais kabliukais ir mažais dalykais taip pat gerai, ar netgi geriau, negu pažysti save patį. Privalai visiškai pasinerti į savo pasirinktą karjerą, taip giliai, kad net galvos nesimatytų.

Taip pat privalai susipažinti ir su tos industrijos kurios dalimi tapti nori gyvenimo būdu. Turi žinoti visus tokio gyvenimo pliusus ir dar svarbiau, minusus kuriuos sutiksi eidamas pasirinktu keliu. Jeigu tau patinka pliusai, bet jau dabar supranti, kad sunkiai galėsi suvirškinti minusus, neversk savęs tapti to pasaulio dalimi.

Žinoma, toks giluminis patikrinimas negali vykti per atstumą: teks pasiknisti šiek tiek giliau. Tačiau prieš išsitraukdamas kastuvą, surink visą informaciją, kurią gali gauti iš išorės. Nėra efektyvu iš pradžių tapti industrijos dalimi ar priimti tam tikrą gyvenimo būdą, o tik po to daryti išvadas, kurias galėtum susidaryti ir nebūdamas viso to dalimi.

Internetas yra nuostabus įrankis siekiant pažinti ir suprasti bet kurią industriją į kurią ruošiesi pasinerti, prieš iš tiesų tai padarant. Kai iškasi visą įmanomą informaciją kurią gali gauti iš lauko, tada galėsi įžengti į saldainių parduotuvę ir pradėti lukštenti popierėlius.

Šnekėkis su žmonėmis kurie dirba toje industrijoje. Užduok jiems klausimus, klausimus į kuriuos tau Google neatsakytų. Užmegzk ryšius, kurk pažinčių tinklą. Surink tiek informacijos kiek tik įmanoma. Jeigu nuspręsi, kad tai ta sritis kurios ir ieškojai, nesustok mokytis. Jeigu nori tapti sėkmingu, turi ir toliau mokytis savo srities ir gyvenimo subtilybių. Visada būk alkanas naujos informacijos, ji suteiks tau pranašumo prieš varžovus. Susijunk su savo aistra.

Kita vertus, jeigu tam tikru momentu suprasi, kad kelias kuriuo eini šiuo metu nėra tas, kuriuo eiti turėtum. Liaukis ėjęs, pasižiūrėk į žemėlapį ir išsiaiškink kuriuo keliu turi eiti toliau. Nesijausk blogai dėl to, kad meti kryptį, kuriai paaukojai kad ir kelerius metus.

Kur kas išmintingiau yra pripažinti, kad pasiklydai. Mesk viską ir rask kitą kelią, kuriuo turi pasukti vietoj to, kad ir toliau eitum kryptimi, kuri kaip ir pats supranti neveda tavęs ten kur tu nori atsidurti. Ėjimas klaidinga kryptimi ne tik kainuos tau laiko, bet ir galimybes. Suprasti sandorio sąlygas yra pats svarbiausias dalykas jį sudarant.

Tokie pasirinkimai dažnai reikalauja aukų. Jeigu tu aukojiesi dėl kažko, ko prie savęs nelaikysi nes tavo tikslai arba pasaulio suvokimas pasikeitė, yra viena. Aukotis ir suprasti, kad tau nepavyko priimti teisingo sprendimo, bet nesiliauti eiti tuo keliu, vietoj to, kad pripažintum, jog sprendimas neteisingas ir tavo auka veltui. Tai tiesiog kvaila.

Parengė  Justinas Ragaišis pagal | Elite.

Categories
Karjeros patarimai

Apie mokslą, norus, svajones ir kitus specialistus.

Man labai įstrigo miesto gatvėse nusilupęs ir apsiplovęs nuo lietaus užrašas: ”Aš noriu, kad mano namą statytų specialistai.”. Labai vertingas ir labai motyvuojantis užrašas. Toks nesutvarkytas ir neprižiūrimas plakatas, o fone mažas vaikas. Kai pagalvoji, mažai kam tai rūpi, nes dauguma save laiko profesionalais savo srityje, o netgi būna ir taip, kad apie tą sritį nieko neišmano, bet bando daryti taip kaip jam atrodo gerai. Aišku, ši tema yra perkalbėta ir apkalbėta jau daug kartų. Kam neįdomu ar galvojate, kad tuščiažodžiausiu – prašome toliau neskaityti ir palinkėsiu sėkmės.

Vienas mano giminaitis turi įmonę, kurioje dirba du šimtai žmonių. Kartą aš jį pradėjau kamantinėti kaip sukūrė visą verslą, nuo ko pradėjo ir t.t. Labiausiai įstrigo tai, jog viską sukurti yra tuščias reikalas, tai tik finansinis rodiklis, kuriu tuo metu sunkvežimiais veždavo norėdamas papramogauti(keista sakyčiau pramoga). O didžiausią problemą jau dvidešimt metų jis turi tokią, kad nėra specialistų. Išsiaiškinom, kad jam dirbančių 95% žmonių tai daro tik dėl pinigų, kad pragyventų ir tai labai natūralu ir normalu, nes žmonija nesupranta, kad įmanoma veikti tai ką nori ir gauti gerus pinigus. “Man reikia specialistų inžinerijos srityje, IT specialistų, agronomų ir t.t., bet kur tokių rasti? Taip, turiu vieną agronomę, kuri tikrai gera specialistė, bet ji iš kito miesto, aš geriau jai sumokėsiu už kurą ir dar gerą algą mokėsiu, kad pas mane dirbtų, nes man susitaupo daugybė laiko, o mano amžiuje laikas labai svarbus.” .
Atsivertęs žurnalą “Žmonės” , jis man rodė pateiktą bent dvidešimt verslo idėjų, kurias galėtų realizuoti kiekvienas žmogus, investavęs minimumą, tik reikia noro ir tuo domėtis. Jis net pradėjo juoktis, jog žmonėms visks ant lėkštutės paduoda, o niekas nereaguoja, visi nori lengvai, greitai ir daug. Man labai gaila, kad baigiantys mokslą abiturientai išvyksta iš Lietuvos ieškoti kažko ten, kur doleriais lyja. Niekur taip nėra, o su diplomu esi visur lygus. Jeigu kiekvienas abiturientas studijuotų nuoširdžiai tai, kas jam patinka ar kas jį domina, sukurtų iš to labai šviesią savo ateitį, vėliau pats nesuprastų, kaip taip lengvai pinigai uždirbami, nes jam patinka taip dirbti ir taip daryti. Auga nauja karta, kuri ateityje pakeis ir seimo narius, sutvarkys įstatymus, ekonomiką ir t.t.. Aš manau, kad greitu metu Lietuvoje bus gera gyventi, nes visi žmonės sensta, ilgai neužsiliks nei seimo nariai, nei ekonomistai, nei profesoriai, nei daktarai, – viskas keičiasi. Viskas optimizuojasi ir atsinaujina, belieka to sulaukti.
Pabaigai norėčiau paraginti visą jaunimą pasilikti Lietuvoje ir daryti karjerą čia. Jūs net neįsivaizduojate, kokias turite galimybes sukurti kažka naujo Lietuvoje, tik reikia domėtis ir veikti. Tada tai darysi geriau už kitus, o kai darysi geriau už kitus – būsi geriausias.
Linkiu visiems abiturientams pasirinkti teisingą mokslų kryptį ir linkiu, kad jūs padarytumėte karjerą, o ne karjera jus. Sekmės!

Categories
Karjeros patarimai Motyvacija

Gyvenimas, jausmai ir tai kas trumpa.

Gal ir keista bus girdėti nuo ko kilo idėja parašyti straipsnį apie gyvenimą. Aš šiaip asmeniškai nesu mėgėjas gerti alkoholinius gėrimus, labai retai, nors ir dirbu naktiniame klube. Vieną naktį sumasčiau šiek tiek atsigerti. Nuojauta.:) Visą vakarą gėriau apsentą su tam tikrom priemaišom, visas vakaras buvo nuostabus, vakarėlis praėjo labai sėkmingai, smagiai na ir t.t. Ryte atsikeliu… ir visiškai pilna galva minčių.. Apie gyvenimą…
Prasidėjo rytas nuo to, kad prisiminiau visas vakarykščio vakarėlio detales. Pašnekėjau su mergina ir ją palikau todėl, kad ji negerbė mano darbo ir nenorėjo ,kad aš jį dirbčiau. Ir kodėl delsiau metus su puse, kad tai padaryčiau.. Antras dalykas atėjo tas, kad aš stoviu vietoj ir niekur netobuleju su ja būdamas. Bet tai jau sutvarkyta. Gana apie mane ir mergina. Praeitas etapas, tema uždaryta.;)  Pradėjau labai giliai mastyti. Kokie žmonės, kuom jie save įsivaizduoja, kodėl vieni turtingi kiti vargšai, kodėl ne visi gali būti laimingi ir mylimi. Labai daug supratau. Nereikia kažko stebuklingo norint būti turtingam ir laimingam. Materijos aišku antraeilis dalykas, bet.. Daigtai duoda kažkokios laimės juk visiem. Aš padariau tokią išvadą, kad dauguma žmonių tinginiai. Tikrai. Dauguma skundžiasi, kad nesiseka, kad viskas ne taip kaip jie nori, žmogau-atsimerk. Viskas tau palei nosį.:] Galėčiau duoti porą patarimų kaip būti sėkmingam ir turtingam. Rask savo nišą. Savo pašaukimą ir tai kas tau patiktu. Patinka ir negali negalvoti apie fotografavimą ? užsiimk tuo. Dauguma žmonių moka didžiausius pinigus universitetams, kad suteiktu jiems diplomą, su kuriuo taip pat nepriima i darbą be patirties. Čia yra viršūnių viršūnė.

Patarčiau laikytis to kas patinka. O kas patinka tau ? Fotografavimas, piešimas, muzikos kūrimas, pozavimas, šokimas ir t.t. Yra labai daug pavyzdžių kurie pasiekė savo. Pažįstu žmogų kuris visą gyvenimą tapė ir iki šiol tapo, Lietuvoje niekas to nevertina, jis šiuo metu yra New York city, USA. Gatvėje tapydavo eskizus, kaip jis man sakė, užsidirbdavo tiek, kad užtekdavo pragyventi NY ir dar daug likdavo, o dabar kažkur labai gera darbą dirba ir jau kaip ir milionieriumi tapo, nepamirškime, kad amerikos brangiausias miestas yra NY. Pažystu šokėją lietuvę, kuri buvo pakviesta šokti ArminVan Buuren komandoje, pasaulinio lygio didžėjaus ture. Visažistes kurios taip pat NY dirba su garsiausiais pasaulio žmonėmis. Jie visi nėra baigę aukštojo išsilavinimo. Supratau, kad reikia turėti tik nišą ir ją kurstyti. Domėtis, daryti tai geriau už tuos kurie galvoja, kad tai gali daryti. Tiesiog būti geriausiam. Visapusiškai. Turėdamas visa tai, turėsi ir idėja kaip daug užsidirbti. Man asmeniškai patinka apsinuoginusių merginų nuotraukos, tiesiog labai meniškas ir gražus dalykas, iš to gali daryti fotosesijas, nes daug merginu nori buti fotografuojamos ir būti žinomos, o daug vyrų mėgsta vartyti tokias nuotraukas ir žavėtis. Patinka turėti išskirtinių ir gražių rūbų ir jau beveik šią minti realizavau, pardavinėti internetu išskirtinio tipo ir vaizdo rbus vyrams ir moterims, tokiu kokiu nėra Lietuvoje ir tokiu nuo kuriu gali žandikaulis atvėpti  + ne už brangią kainą + ateityje prasiplėsti ne tik Lietuvoje, o ir visame pasaulyje.
Pagalvokite, gyvenate neilgai, o mirsime visi vienaip ar kitaip, tai pragyvenkite jį kuo įdomiau, prabangiau, smagiau ir turiningiau. Linkėčiau visiems pasiekti savo sėkmę ir labai džiaugčiausi jei visgi išeitu kažkas. Nebijokite, rizikuokite ir darykite. Dar karta kartoju, gyvename ne amžinai. Kaip aš sakau:“Get rich, or die trying“. Drąsos, meiles, harmonijos, džiaugsmo ir protingos sielos draugai jums!

Categories
Karjeros patarimai

Karjeros laipteliu aukščiau per dvi savaites

Visa ši istorija nutiko praeitą vasarą. Buvau grįžęs į savo gimtąjį miestelį. Vieną vakarą su savo geriausiu draugu susiruošėme į žūklę. Deja lemtingas posūkis žvyrkelio keliu sugriovė mūsų to vakaro planus ir privertė uostyti oro pagalvės kvapą.

Sudaužęs tėvų automobilį ir žiūrėdamas į verkiančius tėvus, kurie traukė iš baro tekilos butelį ir „laistė“ naujai gimusį mane, aš vieną dieną nebegalėjau ir išvažiavau į Vilnių. Baisiausia buvo tai, jog vos neužmušiau savo geriausio draugo, į kurio pusę buvo atsirėmęs medis, perdūręs visą mašiną.

Atvažiavęs į Vilnių aš pradėjau aktyvias darbo paieškas. Norėjau tėvams atiduoti pinigus už sudaužytą automobilį.

Koks buvau nevykėlis, jog didžiąją dalį tos vasaros darbo ieškojau per internetą. Visiškai ne alfa vyro elgesys. Tos pastangos ieškoti šio darbo nuėjo veltui.

Gavęs draugo patarimą, „tu eik į statybos aikštelę ir pasiimk tą darbą“ , kitą dieną, motyvuotas šių žodžių, išsiruošiau į darbo paieškos ekspediciją.

Buvau numatęs keletą vietų, kuriose stovėjo didieji statybos bokštiniai kranai. Pajudėjau arčiausiai savo namų esančios statybos aikštelės. Atėjęs pamačiau 2 vaikinus, raudonais šalmais ir juosiančius šviesą atspindinčias liemenes.

Priėjau prie jų  ir užkalbinau.

Aš: „Sveiki, ar jau seniai čia dirbate?“

Jie: „Nea, mes iš Trakų atvažiavę čia“

Aš: „Aha, o klausykite, kaip gavote šį darbą?“

Jie: „Tai čia per..“ , nenoriai kalba.

Aš: „ Žiūrėkit vyrukai, užrašykite jūs man arba geriau einame parodysite man statybos darbų vadovą“

Ir vienas iš tų vaikinų nuvedė mane pas statybos darbų vadovą. Štai ateina vyras, užsidėjęs baltą šalmą. Skardžiu balsu praveria: „Na kokiais reikalais ?“. Sakau:

Aš: „Ar jūs būsite statybos darbų vadovas?“.

Jis: „Ne, aš brigadininkas“

Aš: „Galite mane nukreipti pas statybos darbų vadovą?“

Skardaus balso vyras: „Ne, pas mus sočiai darbuotojų, nėra dabar statybos darbų vadovo“ Kalbėdamas „atmaskes“ šis atsigręžė ir nuėjo atgal. Nieko, aš tai priėmiau, kaip merginos atstūmimą)

Judame toliau. Kitas statybų objektas. Priešais mano akis iškelta statybos darbų lenta su statybos darbų vadovo vardu pavarde ir telefono numeriu. Išsitraukiu iš kišenės savo susisiekimo priemonę, surenku skaičius ir jau asmeniškai kalbu su statybos darbų vadovu:

Aš: „Laba diena ar čia kalbu su Rimvydu?, ar turėtumėte darbo prie statybų?“

Jis: „ Ne, mes prieš mėnesį rinkom darbuotojus, bet girdėjau, kad Lingvista (firmos pavadinimas pakeistas) renka dabar darbuotojus“

Gaunu šios firmos kontaktus, judu link jos statybos objekto. Čia visiškai arti. Jaučiuosi, kad darbas šiais kriziniais laikais jau mano rankose. Nuotaika pagerėjo, kūnas pasipildė pasitikėjimo savimi, veide įsižiebė šypsena.

Sustabdau savo žingsnius priešais dar vieną statybos darbų lentą. Paskambinu ir štai:

Aš: „Sveiki, Ar su Rimvydu kalbuosi. Sveiki Rimvydai, ar turėtumėte darbo prie statybų?“

Rimvydas: „Sveikas, o ką tu moki dirbti?

Aš: papasakoju, ka moku dirbti

Girdžiu per telefoną, kaip jie ten savo būdelėje tariasi: „ar imam dar vieną pagalbinį?“

Rimvydas: „O kur tu esi dabar?

Aš: „Prie jūsų objekto statybos lentos“

Rimvydas: „Gerai, ateinu tuoj“

Na štai, atsiveria durys ir žemo ūgio, šiltų akių žmogus ateina pas mane. Paspaudžiu ranką ir nueiname užpildyti popierių. Svarbiausia jaučiu, kaip tas Rimvydas teigiamai į mane žiūri. Poto išsikalbėjome su juo ir jis pasakė, kad čia aš vienintelis toks, kur atėjau taip ir paskambinau prie lentos. Šio žmogaus akyse degė pagarba man. O aš savo akyse mačiau žmogų, kuriuo aš po kelerių metų tapsiu.

O Dieve, koks aš buvau laimingas, kai padėjau paskutinįjį savo parašą ir išgirdau: „lauksime tavęs rytoj aikštelėje :). Mano kūnu tiesiog pradėjo pulsuoti reaktyvinis kraujas!

Iš šio nutikimo dar giliau suvokiau, jog Alfa Vyras ne ieško darbo  per internetą, kažkokius cv market, cv online ir kitą š…. Jis eina tiesiai ir klausia, tiesiai darbdaviui į akis žiūrėdamas, pakelta galva, išsitiesęs,  vyriškai. Kai taip pasielgia žmogus, į jį kitaip ir darbdavys žiūri.

Mano knyga: „Kaip suvilioti merginą

Categories
Karjeros patarimai

Kaip susirasti darbą?

Anksčiau niekaip nesuprasdavau, kaip galima gauti darbą aukštose pareigose, jei nesimokei 10- tukais , neturi dviejų aukštųjų ir t.t. Tik tuo metu praslysdavo pro ausis draugų patarimas- “Eik tiesiai pas žmones”. Taip jau nutiko, kad šituo patarimu pradėjau naudotis tik tada, kai jį perskaičiau vienoje knygoje, tarp straipsnių apie paramos gavimą. Na ir ką, pradėjau eiti tiesiai pas žmones. Prašyti paramos renginiams, prašyti darbo, prašyti mokslų, tik duokit, aš noriu!

Ir pasirodo tai ir yra tas greičiausias būdas, kurio pagalba galima gauti norimą darbą. Visai nesvarbu ar įmonė tuo metu ieško naujų darbuotojų ar ne. Motyvuoti ir norintys dirbti žmonės jai visada yra reikalingi. Yra ir dar vienas dalykas, daug žmonių siunčia savo CV tačiau ne daug kas nori imti ir ateiti tiesiai į tą įmonę, kurioje nori dirbti. Gal net iš karto pasikalbėti su vadovu. Keista, bet žmonės duoda tau tai, ko tu iš tiesų nori. Jie linkę padėti. Net jei tie norai iš pirmo žvilgsnio atrodo įžūlūs ar naivūs.

Vienoje knygoje skaičiau tokią istoriją. Žmogus, dideliame mieste, atėjo darbintis į didelę įmonę. Bet nieko nepešė ir buvo išprašytas. Tačiau jis labai norėjo ten dirbti, tad protestuodamas ir rodydamas savo norą pasistatė palapinę prie tos įmonės durų. Vieną rytą ėjo įmonės savininkas ir pamatė tą žmogų. Jis paklausė savo pavaldinių, ką tas žmogus veikia ir ko jis nori. Jam atsakė, kad jis labai nori dirbti kompanijoje. Savininkas sušuko : “Tai kodėl jis dar nedirba?!”

Bet neskubėkit. Tai tik viena medalio pusė. Kitas dalykas, dėl kurio daug žmonių susimauna- tai paprastas klausimas: “Kodėl nori čia dirbti? Kodėl būtent čia?”. Buvau daugybėje darbo pokalbių ir pasimaudavau ties šiuo klausimu. O užtenka sakyti tiesą. Tikrą tiesą, dėl ko tu atėjai ir kodėl būtent ta įmonė siejasi su tavo tikslais. Mane priimdavo net ir pasakius tai, jog ten atėjau ieškodamas papildomo darbo ir po pusės metų vistiek išeičiau.

“Jei nori iš gyvenimo gauti tai ko nori, turi pirma žinoti, ko nori.” – protingo žmogaus žodžiai.

www.RadauSave.lt

Categories
Galia ir pinigai Karjeros patarimai

Sėkmingo vyro kontaktai

Daugelis žmonių ieškodami darbo išsiunčia begalę CV ir motyvacinių laiškų. Ir vis dėl to nesulaukia jokio atsakymo. CV rašomas daugiau bendro pobūdžio, o motyvacinis laiškas jau kiekvienai darbo vietai atskirai, kad parodyti, kodėl norite būtent to darbo ir kodėl jūs jo vertas. Taigi keli smulkūs patarimai, bet į juos verta atkreipti dėmesį:

  • CV siuntimui naudokite Microsoft Outlook programą, tam kad priėjimas prie elektronio pašto būtų pastovus ir jei darbdavys vis dėl to atsakys jums elektroniniu paštu, laiku pastebėtumėte atsakymą.
  • Jūsų elektroninis pastas turi būti toks vardas.pavarde@pastas.lt (pamėginsiu argumentuoti kodėl turėtų būti būtent toks, įsivaizduokite jūsų esate didelės stabiliai dirbančios kompanijos vadovas ar personalo atrankos specialistas, ateinate ryte į darbą, atsidarote elektronio pašto dėžutę o ten begalė gyvenimo aprašymų ir motyvacinių laiškų. Nuo ko pradėsite skaityti? Man asmeniškai akis užkliūtų už elektronio pašto jei jis būtų vardas.pavarde@pastas.lt , nes dažniausiai elektroninis paštas būna toks lelyte20@one.lt arba studentas007@yahoo.com . Elektronio pašto adresas, kuriame susideda vardas ir pavardė man šitą parodo tiek apie žmogų, tiek apie kompaniją. Parodo tai, kad jūs vertinate savo vardą ir pavardę. Atitinkamai, jei įmonės elektroninis paštas imone@pastas.lt arba UAB elektroninis paštasuzdarojiakcinebendrove@pastas.lt arba uzdarojiakcinebendrove@info.lt tai taip parodo kaip įmonė vertina savo vardą.
  • Jūsų skype nikas turi būti toks vardas.pavarde . Elektronio pašto paraše, jis tik dadeda dar vieną pliusą jums ir jūs jau pusiaukelėje dėl pokalbio į darbą ;
  • Naudokite parašą po kiekvienu elektroniniu laišku (pavyzdį pateiksiu žemiau);
  • Siųsdami laišką nepamirškite įrašyti temos, kitaip jūsų cv ar motyvacinis laiškas atsidurs SPAM skiltyje ir tikrai jo niekas nepamatys.

Elektroninio pašto parašų pavyzdžiai

Jei atstovaujate įmonę:

Pagarbiai,

Vardenio Pavardenio IĮ

Vardas, Pavardė

Tel. (+370) 6xx xxxxx

El. Paštas: vardas.pavarde@imone.lt

Jei atstovaujate uždarąją akcinę bendrovę:

Pagarbiai,

UAB “BENDROVĖ”

Vardas, Pavardė

Tel. (+370) 6xx xxxxx

El. Paštas: vardas.pavarde@bendrove.lt

Jei atstovaujate save, kaip fizinį asmenį:

Pagarbiai,

Vardas, Pavardė

Tel. (+370) 6xx xxxxx

Skype: vardas.pavarde

El. Paštas: vardas.pavarde@pastas.lt

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Karjeros patarimai

10 patarimų, padėsiančių gauti norimą darbą

Prieš keletą metų besidairant knygyne, už akių užkliuvo maža Jenny Rogers knygelė “Efektyvus pokalbis su būsimu darbdaviu”. Joje aprašomų patarimų efektyvumu turėjau progos įsitikinti. Šiandien, kai bedarbių skaičius Lietuvoje kyla į rekordines aukštumas, manau, jog ši informacija vėl tapo labai aktuali, šiame straipsnelyje trumpai aptarsiu 10 patarimų, padėsiančių pokalbį dėl darbo padaryti rezultatyvesnį, minimų ir Jenny Rogers knygoje.

Ne paslaptis, kad šiuo metu siūlomų darbo vietų skaičius yra artėjantis į nulį lyginant su bedarbių skaičiumi. Vis dėl to yra dvi geros žinios. Pirmoji geroji žinia yra ta, kad darbo vietų yra ir kažkas jas gauna. Galite sakyti, kad tai draugai, pažįstami, giminės ir artimieji – galbūt, bet drįsiu paprieštarauti – gauna tie, kurie ieško, ruošiasi ir įdeda pakankamai pastangų. Tiesa, netgi šiomis dienomis pasitaiko atvejų, kai organizacijoms nepavyksta surasti tinkamų darbuotojų net keliant žemus reikalavimus ir tai man pasirodė labai keista.

Antroji geroji žinia yra ta, kad net jei nekreipsime dėmesio į pirmąją gerą žinią, ateis laikas, kai darbo siūlomų darbo vietų skaičius išaugs ir galimybių tikrai padaugės. Spėkite, kas tas darbo vietas užims – teisingai, tie, kurie bus geriausiai galimybėms pasiruošę.

Tiesa, yra ir bloga žinia – jei nieko nedarysite, labai padidinsite tikimybę darbo nesusirasti. Tiesą pasakius, pastaruoju metu neteko sutikti žmonių, kurie ieškojo darbo ir nerado, lygiai taip pat neteko sutikti tokių, kurie neieškojo ir rado Taigi, 10 patarimų:

1. Surink medžiagą apie darbą, organizaciją (arba skyrių, padalinį).

Tai vienas iš būdų parodyti, kad tikrai šiuo darbu domitės. Plačiau pasidomėję siūloma darbo vieta ir pareigomis, galėsite lengvai palaikyti pokalbį, užduoti Jums tikrai aktualius klausimus ir galų gale patys apsispręsti, ar tai tikrai yra ta vieta, kurioje įsivaizduojate save dirbantį/dirbančią. Teko stebėti atvejų, kai žmogus atėjęs į pokalbį pasitikslina, į kokias pareigas pretenduoja, kadangi išsiuntė daug CV ir truputėlį pasimetė, arba paklaustas, kuo užsiima organizacija, kurioje kandidatas nori įsidarbinti, visiškai nežinojo, ką atsakyti. Tokie pokalbiai dėl darbo paprastai užtrunka trumpai, o rezultatas vienareikšmiškas. Taupykite tiek savo, tiek darbdavių laiką – pasiruoškite.

2. Pasiruošk, bent kartą surepetuok pokalbį ir atsakyk į visus klausimus, kurie būtinai bus užduoti.

Jei pasidomėsite, tikrai internete rasite klausimus, kuriuos ištirsite iš potencialaus darbdavio. Tokie klausimai, kaip jūsų stipriosios ir silpnosios pusės, geros blogos savybės, kodėl esate tinkamas šioms pareigoms ir kodėl išėjote iš darbo, kuriame dirbote prieš tai, tikriausiai yra klasika, tačiau daugelis žmonių juos išgirdę pasimeta. Turėkite omenyje, kad galite sulaukti ir nepatogių klausimų – apie šeimyninę padėtį, ateities planus. Realybė tokia, kad yra darbdavių, kurie kreipia dėmesį į darbuotojų amžių, lytį, šeimyninę padėtį ar net zodiako ženklą. Įstatymiškai kai kurios informacijos galite nepateikti – praktiškai darbdavys gali surasti bet kokių dingsčių Jūsų nepriimti. Taigi rekomenduoju apmąstyti, kaip elgsitės, jei tokio pobūdžio klausimų išgirsite. Atsakysite, neatsakysite, o gal paklausite “Ar atsakymas į šį klausimą turės įtakos Jūsų sprendimui / mano atliekamo darbo kokybei / kokios konkrečiai įtakos ir pan.?”

3. Tinkamai apsirenk.

Apsirengimo stilių diktuoja pareigos į kurias pretenduojate. Ne veltui sakoma – pasitinka pagal išvaizdą, palydi pagal protą. Tvarkinga šukuosena, nukarpyti nagai, geras kvapas ir šypsena tinka prie bet kokios aprangos. Spręsdami, kaip apsirengti pamąstykite, kaip rengtumėtės, jei jau būtumėte gavę norimas pareigas. Keistai atrodysite, jei į pokalbį dėl salės darbuotojo vietos nueisite su 3000 Lt kainuojančiu kostiumu, laikrodžiu ir šilkiniu rankų darbo kaklaraiščiu, arba pasidabinę treningu su trimis juostelėmis. Pavyzdžiais šiek tiek sutirštinu spalvas, tačiau esmė tokia – svarbiausia, kad išvaizda būtų tvarkinga, jei išsipustysite per daug – vargu ar tai taps privalumu.

4. Pokalbis yra bendravimas, taigi elkis taip, kad kitas pokalbio dalyvis jaustųsi patogiai.

Pokalbio metu venkite kaltinimų, įžeidžiančių frazių, melo, prisiminkite principą ne žodžiais, o darbais… “Dabartinis mano viršininkas – tikras idiotas”, “Kolegos senajame darbe mane nervino” – potencialus darbdavys tikrai gali išsigąsti, kad taip atsitiks ir naujajame Jūsų darbe. Jei meluosite apie prieš tai gautą atlyginimą, pareigas ar pasiekimus, viskas gali išaiškėti vieno naujojo darbdavio skambučio buvusiam Jūsų darbdaviui metu – o tada jau gero nelauk.

5. Į visus klausimus atsakyk pasitelkdamas įrodymus, kad tavo patirtis yra tinkama šiam darbui.

Atsakinėkite į klausimus plačiau, nei vien tik “Taip”, “Ne” arba “Nežinau”. Tačiau išsiplėskite tik tiek, kiek reikia Jūsų teiginiams ar atsakymams į darbdavio klausimus pagrįsti įrodymais. Atminkite, Jūsų tikslas – parodyti darbdaviui, kad esate tinkamiausias kandidatas siūlomoms pareigoms užimti. Darbdaviui dažnai kur kas aktualiau, ką nuveikėte, už ką buvote atsakingas, ko ir kaip pasiekėte, negu kokios gilios Jūsų žinios tam tikroje srityje, kokį universitetą baigėte ir pan.

6. Tavo atsakymai turi užtrukti ne ilgiau kaip 2 – 3 minutes.

Man asmeniškai yra tekę gauti motyvacinį laišką, kurio apimtis – trys su puse A4 formato lapo, ir viskas “ne į temą”, nors buvo aprašytos net didžiosios pasaulio revoliucijos. Kadangi siūlomas darbas buvo ne literatūrinio pobūdžio, pokalbio etapo šis kandidatas nepasiekė. Šį pavyzdį parinkau tam, kad parodyčiau, jog daugiau dar nereiškia geriau. Jūsų tikslas susitikimo metu – parodyti, kad esate tinkamiausias kandidatas siūlomoms pareigoms užimti. Atsakinėkite į klausimus išsamiai, tačiau konkrečiai, savo teiginius paremdami faktais, liudijinčiais jūsų patirtį ir tinkamumą pareigoms.

7. Pokalbis – tai abipusis veiksmas; pasinaudok tuo, kad gautum daugiau informacijos ir nuspręstum, ar tikrai to darbo nori.

Jei pokalbio metu užduosite tinkamus klausimus, pasieksite du tikslus. Pirma – gausite papildomos informacijos apie darbo vietą ir antra – parodysite darbdaviui, kad Jūsų ketinimai dėl jo siūlomos darbo vietos yra rimti. Ar gi Jums neįdomu, kodėl įmonė ieško naujų darbuotojų – plečiasi ar kažkas paliko įmonę? Jei kažkas paliko įmonę, galbūt galite pasikalbėti su išėjusiu žmogumi apie šią darbo vietą, galbūt įmonėje galioja kokios nors nerašytos taisyklės, kurios prieštarauja Jūsų įsitikinimams, arba priešingai – dar labiau paskatins siekti šios pozicijos. Be abejo, klausimus užduokite tik gavę leidimą klausti, darykite tai su saiku, ir klauskite tik to, kas iš tikrųjų Jums aktualu.

8. Jeigu nori gauti tą darbą, parodyk entuziazmą.

Jūsų požiūrį į darbą išduoda ne tik tai, kaip atrodote, kas parašyta Jūsų CV ir motyvaciniame laiške. Prie bendro įspūdžio prisideda laikysena, kalbėjimo intonacija, garsumas, veido išraiška. Teigiamas nusiteikimas pokalbyje dėl darbo dar niekam nepakenkė. Jei darbo vieta Jums tikrai svarbi, parodykite tai.

9. Per pokalbį nesiderėk dėl atlyginimo ir darbo sąlygų – palik tai vėlesniam laikui, kai tau iš tikrųjų pasiūlys darbą.

Kol neturite konkretaus darbo pasiūlymo, Jūsų tikslas – parodyti darbdaviui, kodėl esate tinkamiausias kandidatas siūlomoms pareigoms užimti. Kai turite konkretų darbo pasiūlymą, Jūsų tikslas – gauti kuo geresnes darbo sąlygas (nes Jūs jau tapote tinkamiausiu kandidatu). Šis patarimas nereiškia, kad jei Jūsų paklaus, kiek norite uždirbti, arba nuo kokios atlyginimo ribos sutiktumėte dirbti, turite atšauti “Nesakysiu!”. Tikriausiai kiekvienas ieškantis darbo turi nusistatęs minimalią uždarbio ribą, paklaustas atskleiskite ją, tačiau galite pridėti, jog esate lankstus ir atsižvelgiate į visą darbo sąlygų kompleksą.

10. Po pokalbio parašyk padėkos laišką, net jei darbo ir negavai.

Galbūt šįkart Jūs buvote netinkamas siūlomoms pareigoms užimti ar atsirado geresnių kandidatų. Tačiau tai jokiu būdu nereiškia, kad Jūs netinkamas gauti darbą, kurio norite. Padėkos laiškas net ir negavus darbo gali skambėti gan nuvalkiotai, tačiau patikėkite, daugelis žmonių tai nerašo. Jei parašysite tokį laišką, kai atsiras Jums tinkama nauja darbo vieta toje pačioje įmonėje, tikrai neliksite pamirštas. Galbūt net sulauksite rekomendacijos kitam darbdaviui.

Kilo minčių? pasidalinkite komentaruose.

Tomas Jocius

www.inspiration.lt