Categories
Pinigų dėsniai

Kaip 5 litus paversti 10 000 ?

Pastaruoju metu, daug  galvoju apie pinigus, kaip padaryti kad jų daugėtu, o ne mažėtu? Ar tikrai žinau kur visi pinigai išeina? Mano manymu, pinigų valdymas yra viena iš gyvenimo sričių, kuri gali sukurti puikų gerbūvį arba tave įkalinti skurde ir nepritekliuje. Kadangi vyras yra šeimos arba būsimos šeimos galva, nuo jo sugebėjimo valdyti pinigus, šeima gali klestėti arba skursti.

Į finansų valdymą įeina išlaidų fiksavimas ir be abejo taupymas. Kiek tu galėtum atsidėti kas dieną, kad nejaustum diskomforto? Arba kokius savo kasdienius įpročius galėtum pakeisti, kad tavo finansinė nepriklausomybė stiprėtų?

Kiek sugebėtum į dieną atsidėti, kad nejaustum diskomforto?

Ar 5 Lt į dieną tau yra daug? Ar 9 Lt į dieną yra daug? Dauguma iš mūsų, nefiksuodami savo išlaidų, net nepastebime, kaip kas dieną išleidžiame po 5-10 Lt, nevertingiems dalykams. Vieni juos išleidžia šokoladams ir įvairiems skanėstams, kuriuos paskui bando numesti sportuodami sporto klube už 150 Lt / mėn. arba samdydamiesi dietologą už 1500 Lt.

Kiti galbūt perka cigaretes, alkoholį, o gal vieną kitą hamburgerį per dieną. Sąmoningas pinigų valdymas suteikia jėgos, kontrolės ir užtikrintumo jausmą.

Jei žinotum, kad atsisakęs mažo kenksmingo malonumo, po kurio laiko, galėsi mėgautis dideliu nuotykių, ar sugebėtum pakeisti savo įsišaknijusius įpročius? 

Paskaičiuokim  (įvedus eurą skaičiai skirtusi):

Jei gali sau leisti 5 Lt į dieną = 150 LT / mėn.
x 12 mėn. = 1800 (Kelionė pilnai išeina ar ne?)

Jei gali sau leisti 10 Lt į dieną = 300 LT / mėn.
x 12 mėn. = 3600 (kelionė tau ir tavo draugei)

O jeigu sugebėtum tuos pinigus investuoti ir gauti iš jų palūkanas, tarkim 2% / per metus? 
Atsidedi kas dieną po 5 LT, per metus sukaupi 1800 LT ir investuoji su 2% metine grąža = 1836.
Prieaugis atrodo apgailėtinas jeigu esame trumparegiai.

Po 5 metų atsidedant vos 5 Lt (2 eurus) per dieną, su 2% metinėmis palūkanomis, mes sukauptume: 9554 Lt (nebloga jau sumelė gaunasi, nuo 5 Lt) 
Po 10 metų = 22341 Lt.

Atsidedant 10 Lt per dieną, po 5 metų su 2% palūkanomis turėtume: 19190 Lt
Po 10 metų sukauptume virš 40 000 Lt

Aš norėjau, kiekvienam parodyti, kad maži  kasdieniai pokyčiai, galbūt antro hamburgerio arba antro alaus bokalo atsisakymas, tau gali atnešti ilgalaikėje perspektyvoje finansinę naudą, saugumą arba kelionę aplink pasaulį.

Šį savo straipsnį užbaigsiu Bill Gates citata:

„Mes visuomet pervertiname pokyčius, įvyksiančius per sekančius keletą metų ir neįvertiname pokyčių, įvyksiančių per sekančius dešimt metų.“

Jeigu tu gali sau  leisti, kas dieną atsidėti 5, 10, o gal ir 20 litų ir nori gauti pačią geriausią finansinę informaciją kur ir kaip taupyti pinigus, užpildyk žemiau esančią formą.

 

Užpildyk formą:

 

[raw][iphorm id=“9″ name=“Finansai“][/raw]

 

Categories
Pinigų dėsniai

20 Asmeninių finansų ir turto principų

1. Jeigu tau neužtenka pinigų – ieškok papildomų uždarbio būdų.

2. Pinigus uždirbti labai lengva – sunkiau juos išsaugoti ir dvigubinti.

3. Mažai uždirbantys žmonės, dažniausiai tiek uždirba tik todėl, kad nevertina savo darbo.

4. Milijonieriumi tapti gali absoliučiai kiekvienas.

5. Pirmiausiai rūpinkitės ir pirkite aktyvus, o tik paskui pasyvus.

6. Pirk „brangius žaisliukus“ tik už laisvus pinigus.

7. NIEKADA neimk kreditų.

8. Atsikratyk kreditinių kortelių.

9. Klausyk turtingų ir sėkmingų žmonių patarimų.

10. Visas smulkias išlaidas sumokėk iš karto.

11. Visi turtingi žmonės, turi pasyvių pajamų iš investicijų, biuro/ų ar buto/ų nuomų, dividendų ir kita.

12. Neinvestuok į vieną veiklą/sritį/verslą visų turimų pinigų..

13. Iš pradžių, sutvarkyk savo asmeninį gyvenimą. Nesutvarkytas asmeninis ir šeimyninis gyvenimas, dažnai sukelia kapitalo trūkumą.

14. Jeigu davei pinigų į skolą – užmiršk apie juos.

15. Nepirk „staigių pirkinių“ – tai labai didelė klaida, pamačiau – patiko – nusipirkau – pasigailėjau.

16. Tavo turtų lygis, atitinka tavo asmenybę ir jos svarbą.

17. Dažnai turtingu tampi tada, kai padedi tapti turtingu kitam.

18. Užsiimk labdara.

19. NIEKADA nesigirk savo turtu ir pajamomis.

20. NUOLAT galvok apie naujus pajamų šaltinius.

Šaltinis: Revoliucija.com

Categories
Pinigų dėsniai

Sąmoningumas – Tvirto vyro savybė. 1dalis – Pinigai

Vyrui, labai daug vidinės jėgos, galios ir pasitikėjimo suteikia sąmoningumo ugdymas. Sąmoningumas – tai dėmesio koncentracija į dabartinį momentą, į tai kas iš tiesų yra, o ne tai kas norėtum jog būtu ar tai nenorėtum.

Sąmoningas pinigų išleidimas ir investavimas. 

Žiūrėk kur išleidi pinigus. Ir ar tie išleisti pinigai tau sukurs vertę. Gera knyga už 20 litų tau gali sukurti daug daugiau vertės, nei pavalgymas restorane. Stenkis išleisti daugiau pinigų tiems dalykams kurie tau sukuria vertę kaip vyrui, o ne tiems kurie tau apskritai nekuria vertės, o tik patenkina tavo silpnybes.

Pigu.lt aš ieškojau vitaminų. Po kurio laiko pastebėjau, kad puslapiuose kuriuose yra rodoma pigu.lt reklama aš matau vis tuos pačius vitaminus kurių aš ieškojau. Kuo daugiau naršau internete, tuo daugiau produkto kuris mane domino reklamos aš matau. Nuėjau į pigu.lt ir paieškojau kitos prekės ir matau, jog reklama pasikeitė ir dabar matau kitas prekes kurių aš ieškojau. Nuolat matydamas tą pačia prekę aš randu vis daugiau argumentų kurie mane skatina pirkti. Ar man to reikia dabar?  Ar tai būtina? Ar tai sukurs man vertės? Reklama neskatina pagalvoti, reklama skatiną pirkti.

Prieš išleisdamas pinigus gerai suvok ar tai kurią vertę ar tai tik išlaidos.

Vakar kelias minutes mačiau laidą kurioje verslininkas kalbėjo: „Aš galiu nusipirkti salą ir lėktuvą, bet kam man to reikia? Tai tik išlaidos. Aš investuoju, o neperku. Turiu gerą laikrodį kuris prieš 5m kainavo 10.000$, o dabar galėčiau jį parduoti už 14.000$.”

Sąmoningas pinigų valdymas, netaškymas į visas puses suteikia tau stiprybės. Tu sugebi atsisakyti dalykų kurių tau iš tiesų nereikia. Tai tave stiprina, nes sugebi ištarti NE. Ne, man to nereikia, nes tai man nesuteiks jokios vertės. NE.NE.NE. Dažnai žmonės bijo pasakyti ne, nes atsisakymas jiems patiems sukelia neigiamas reakcijas.

Pinigai yra energija. Savo energija paverti į popierių, kuris parodo tavo energijos vertę. Todėl išleisk tą vertę, kad sukurtum dar didesnę vertę.

Sąmoningas pinigų leidimas – tai suvokimas ko tau reikia ir kas tau suteiks vertės, ilgalaikės vertės, o ne pasitenkinimo jausmą, kuris po akimirkos dings.

 

Kitame straipsnyje apie sąmoninga tinkamos moters pasirinkimą santykiuose.

Categories
Pinigų dėsniai

Pinigų dėsniai [Video]

Supaprastintas vertimas.

Dėsniai:
1. Pinigai yra tavo naudingumo žmonėms ir pasauliui ekvivalentas;
2. Mastyk per pertekliaus prizmę;
3. Pinigai duodami tiems, kam jie iš tikrųjų reikalingi;
4. Pinigų turi tas, kuris yra dėkingas gyvenimui už tai, ką jis turi (t.y. dėkingumo jausmo puoselėjimas pritraukia turtą).

Taip pat ir kitų žmonių dėkingumas tau sugrįžta šimteriopai, todėl:

5. Aukok labdarai 10% savo pajamų;
6. Būti turtingu – tavo prigimtinė teisė. Mūsų gyvenimas ir duotas tam, kad patys jį kurtume.

Taigi, kuo daugiau žmonių būsi naudingas – tuo būsi turtingesnis.
Viską daryk pertekliaus būsenoje (jausdamas perteklių) ir tada vis labiau ir daugiau žmonėms galėsi būti naudingas ir tuo tapti vis turtingesnis.
Tapdamas vis turtingesnis, aukok 10% savo pajamų ir tave visada lydės dėkingumas, kuriantis vis daugiau turto.

Taip pat raginama pasitikėti gyvenimu ir leisti jam vesti tave į tavo tikslų realizavimą.

Ir svarbiausia, daug kartų kartojama, kad viena iš galimybių išpildyti pirmą dėsnį t.y. būti naudingu žmonėms yra pasidalinti šiuo video visais įmanomais būdais su žmonėmis 🙂

Sėkmes visiems realizuojant savo prigimtinę teisę! ;)))

Nebūtina viskuo tikėti, būtina patikrinti ir tik tada spręsti veikia ar ne.

 

Categories
Pinigų dėsniai

Milijardieriaus iš Brazilijos patarimai

Kai kurie teigia, jog Eika Batista multimilijonieriumi tapo būdamas 23-iejų metų. Tad apie verslą ir pinigus šis žmogus tikriausiai šį bei tą žino. Šiuo metu tai aštuntasis turtingiausias žmogus pasaulyje, kurio turto vertė siekia 30 mlrd. JAV dolerių.

Batista neslepia savo gyvenimo misijos – tapti turtingiausiu žmogumi planetoje. Norint pasiekti šį tikslą savo turimą turtą reikėtų padidinti dar 2,5 karto (šiuo metu turtingiausias planetos žmogus yra meksikietis Karlošas Slimas Helu su 74 mlrd. JAV dolerių).

Tiesa, milijardierius randa laiko ir kitiems užsiėmimams, pvz. knygų rašymui. Neseniai buvo išleista jo parašytas “Eike Batistos X faktorius: didžiausio Brazilijos verslininko karjera” veikalas.

Tai nėra autobiografija (Batista teigia, jog ją šiuo metu kaip tik rašo vienas “New York Times” žurnalistas). Veikiau joje aprašytas milijardieriaus verslo filosofija bei požiūris į pinigus. Joje pateikta daug patarimų verslo bei finansų klausimais.

Didžioji dalis jo verslumo atsirado savaime, susidūrus su gyvenimiškais iššūkiais jau nuo pat mažumės. Tarkim, Batista kentėjo nuo astmos. Mama užrašė jį į plaukiojimo pamokas, kad kiekvieną treniruotę jis baigtų karštame baseine. “Tai mane supykdė, tačiau per trumpiau nei metus aš pasveikau. Tada supratau vieną svarbią pamoką: kaip asmenybė tobulėji tik tada, kai susiduri su iššūkiais”.

Batista teigia, jog yra labai daug panašių knygų. Skirtumas tas, jog jas rašo niekuomet milijonų neuždirbę žmonės. “Žmonės žino mano darbus. Aš vienas geriausių pasaulio verslininkų. Vykdome veiklą 20 skirtingų sektorių. Pradėjau nuo nulio. Tai turėtų būti nemaža paskata nusipirkti mano knygą”, – teigia brazilas.

Dešimt Eike Batista patarimų

  • Būdamas vienišas laimingu netapsi. Patirties dalijimasis su kitais yra naudingas dalykas.
  • Kaip asmenybė augi tik susidūręs su iššūkiais bei kritiniais momentais. Verslininkas turi būti pasiruošęs veikti esant nepalankiai situacijai.
  • Geras pardavėjas yra geras klausytojas.
  • Tikėk savimi. Jei abejosi savimi, tavimi netikės nei darbuotojai, nei vartotojai.
  • Nepasiduok po pirmos nesėkmės. Remkis intuicija, bet nespjauk į statistiką ir rinkos tyrimus.
  • Nemanyk, jog esi nesustabdomas. Tobulybė versle neduoda puikių rezultatų. Nesiek tobulybės, siek sėkmės.
  • Turėdamas svajonę padidini savo šansus kažko pasiekti gyvenime. Tačiau reikia būti praktišku svajotoju.
  • Žiūrėk į priekį. Stenkis pamatyti tai, ko pamatyti iš pirmo žvilgsnio neįmanoma.
  • Verslas yra rizika, tačiau rizikuoti dėl rizikos yra kvaila. Stenkis sumažinti ją kiek įmanoma labiau.
  • Atsitiktinė sėkmė yra svarbi kiekviename projekte. Tačiau ji aplanko tik tuos, kurie daug dirba.

 

Categories
Galia ir pinigai Pinigų dėsniai

Kaip su jumis elgiasi bankai?

Vienas draugas nesenai pirko būstą su banko paskola. Jis turi stabilų darbą pagal terminuotą sutartį ir garantuotą gerą pensiją, kurios metu taip pat galės laiku mokėti įmokas. Sakote tokių darbų Lietuvoje nėra? Yra, tik ne visiems jie prieinami arba tiksliau ne visi tai sugeba pasiekti.

Aš jį stengiausi atkalbėti lygiai taip pat, kaip jis mane nuo prabangių automobilių… Vienintelis skirtumas tarp mūsų tas, kad aš niekada jų neperku iš skolintų pinigų, rizikuoju tik savais pinigais.

Taigi pradėjus domėtis banko paskolomis jų internetiniuose puslapiuose rasite tik tokią skaičiuoklę, kuri parodo maksimalią paskolos sumą, kurią gali paskolinti bankas. Taip pat matysite maksimalias palūkanas ir maksimalių metų skaičių. Nuvykus pas banko vadybininką jis visada siūlys patį brangiausią jums variantą ir jei jau to nesuprasite, neturėsite šalia savo asmeninio finansų konsultanto, kuris blaivia galva įvertintų banko pasiūlymus greičiausiai sutiksite su viskuo ką siūlo bankas. Šitoje vietoje jis sugebėjo nusiderėti, paskolą gavo 27 metams su keliomis dešimtimis mažesnėmis palūkanomis, nei bankas siūlė iš pradžių. Atminkite jų tikslas kuo brangiau jums parduoti pinigus ir įgrūsti kuo daugiau papildomų, bet jums ne visai reikalingų  ir būtinų paslaugų.

Draugui sakiau, kodėl tu nenori nuomotis būsto? Jis sako, bet čia tai bus mano, o būsto nuoma tai pinigų išmetimas į balą. O aš jam sakau, čia nebus tavo, čia bus banko, o tavo bus geriausiu atveju po 30-40 metų, kai tu būsi senai pensijoje. Toliau tavo banko paskolos įmoką sudarys paskolos mokama dalis ir palūkanų dalis, kurį pasiskirstys maždaug taip: paskola 30 metų, palūkanos 3,5%, paskolos suma 300.000Lt – mėnesinė įmoka bankui paskolos dalis ~833Lt, o palūkanos 875Lt, – viso 1708Lt. Dar prie viso to bankas rekomenduos ar net vers apsidrausti investicinį gyvybės draudimą, vadinasi dar mokėsite +100Lt, nepriklausomai ar to norite ar ne. O kur dar visi notarų, registro centro mokesčiai, buitinė įranga ir baldai? Ar įsivaizduojate kokį būstą galėtumėte išsinuomoti už 875Lt? Jis norėjo pirkti dviejų kambarių būstą. 875Lt sumokėtų palūkanų bankui lygu tiems patiems pinigams išmestiems į balą už būsto nuomą, bet jūs negaunate įsipareigojimų bankui iki gyvos galvos, jūs neužkraunate to savo šeimos narių galvų. Tai už tokią sumą būtų galima gyventi miesto centre arba senamiestyje, turėti kieme vietą automobiliui ir uždarą kiemą. Iš miesto viskas pasiekiama ranka, automobilis tampa reikalingas minimaliai arba visai nereikalingas – vėl sutaupyti pinigai.

Draugas buvo labai užsispyręs, norėjo įrodyti savo, kad jam pajamos leidžia gyventi ale prabangiame rajone. Jis tai ir pasiekė. Bet dabar jau pamažu pradeda spjaudytis, nesvarbu, kad būstas naujas, bet ištikus pirmiems smarkiems šalčiams, užšalo dujų padavimas į autonominę šildymo sistemą, pardavėjas vangiai prisiima atsakomybę, namuose ledas ant langų ir durų iš vidaus, ledas šaldamas kilnoja apdailą… Sugadinti nervai, o kas atlygins nuostolius? Priminsiu, kad būstas tikrai nebuvo prasčiausias ir vos ne pačiame brangiausiame Kauno kvartale.

Ar jums visko šito reikia? Siūlau gerai pagalvoti, nes matant tokį atvejį iš arti galutinai atšoko mintys apie būsto paskolą. Straipsnio nuotraukoje patalpinau „print screen“ iš būsto paskolos skaičiuoklės. Jei vis dėl to netikite skaičiais, kuriuos aš pateikiau galite paskaičiuoti patys: http://www.burbulas.lt/paskolos_palukanu_skaiciuokle?p_metai=30&p_paskola=300000&paluk_norma=3.5&func=1&func=1&submit=Skai%C4%8Diuotihttp://www.burbulas.lt/paskolos_palukanu_skaiciuokle?p_metai=30&p_paskola=300000&paluk_norma=3.5&func=1&func=1&submit=Skai%C4%8Diuoti .

Pridėsiu dar vieną pavyzdį, pats kažkada taupiau pinigus banke, suradau lietuviško kapitalo banką, džiaugiausi, kad jame nėra eilių, mokesčius už komunalines paslaugas jis priima nemokamai, prekiauti akcijomis banko komisiniai patys mažiausi, o jei einamojoje banko sąskaitoje virš 10000Lt dar ir palūkanas moka, atrodo geriau ir būti negali. Taigi taupiau taupiau tuos pinigėlius, o palūkanos tai tik 1.25%, kadangi sąskaitoje apie 20000Lt, į menėsį gaudavau virš 20Lt palūkanų nepadėjęs jokio indėlio… Negana to, kad šios palūkanos du kartus mažesnės nei vidutinė Lietuvos metinė infiliacija atėjo laikas, kada man prireikė tų pinigų. Žinote kiek kainavo man juos atsiimti iš banko? O gi 150Lt… Va jums ir draugas bankas. Bankas yra pelno siekiantis juridinis vienetas ir niekada jums nebus draugas. O apie geras investicijas pakalbėsime kituose straipsniuose.

Pasidalinsiu dar vienu pavyzdžiu kaip elgčiausi aš draugo vietoje. Jis buvo sukaupęs didelį kiekį pinigų būsto įrengimui. Kaip žinome įrengti būstą nuo nulio reikalinga labai dideli pinigai. Žmogus netgi turi pomėgį, krapštytis prie automobilių, dažniausiai prie svetimų. Mėgsta, kad viskas tvarkingai veiktų, mėgsta pats ardyti ir surinkti, turi keletą įrankių, kontaktų ir t.t., turi netgi draugų, kurie galėtų būti jo verslo partneriai. Taip pat turi vietas ir kontaktų iš kur galėtų nupirkti naudotus automobilius geromis kainomis, parsiųsti juos į Lietuvą, ir uždirbti iš to didžiulius pinigus, bet vis dėl to nedaro. Džiaugiasi žinodamas šį internetinį puslapį, nes jam tai pasakė geras draugas, kuris jau iš to namą pasistatė ir dar santaupų turi iki gyvenimo galo. Bet pats nieko nedaro, todėl, kad neva tai bus verslo vagystė. O kaip Lietuvoje susikūrė dauguma verslų? Lygiai tokiu pačiu būdu, žmogus dirba, sekasi, mato, kad vienas negali, ima į kompaniją draugą, draugas suvokia, kad jis gali padaryti geriau arba įvyksta koks konfliktas tarp pačių partnerių, ar jų antrųjų pusių. Taip atsiskiria verslo keliai, gimsta nauji verslai. Žmogus turi imtis pats ir daryti, būti sau šeimininkas. O paskolas imti tik tam, kad uždirbtų dar didesnius pinigus, bet tik nepravalgymui, būsto ar automobilio pirkimui.

Pirmą kartą publikavęs šį straipsnį sulaukiau labai daug kritikos iš jau paskolas pasiėmusių ir jas sėkmingai mokančių žmonių, taip pat iš ketinančių imti paskolas žmonių. Jie stipriai tiki, kad paskolos yra šių laikų išradimas ir juo naudojasi visas pasaulis, naudosis ir jie, ir kitiems rekomenduos, o norinčius patarti priešingai pamokins savo teorijos. Lai mokina, o jūsų reikalas sąmoningai kurti savo realybę. Valdykite ją, jums negali diktuoti sąlygų nei bankas, nei Arnoldas Kubiliūnas. Aš galiu duoti tik draugišką patarimą per savo suvokimo prizmę.

 

Arnoldas Kubiliūnas

Categories
Pinigų dėsniai

4 Žingsniai, padedantys tapti darbščiam

Praeitą kartą kalbėjome apie „pagrindinės tinginystės priežastys“. Taip pat buvo minėta jog norint išsiugdyti darbštumą, reikia nuosekliai prie to dirbti ir skirti tam laiko kas dieną.

4 Žingsniai darbštumo link.

Pirmas žingsnis – pabusk ir pažvelk į tikrovę.

„Kaip ilgai tu ten tysosi, dykaduoni? – jis klausia. – Kada kelsiesi iš miego?“ „Skurdas užklups tave kaip plėšikas bei nepriteklius – kaip kareivis su ginklu.“ – PATARLĖ 6, 9; 6, 11

Manome, kad asmeniniams ir profesiniams tikslas pasiekti turime marias laiko. Bet yra kitaip. Atidėliojame darbus, nors žinome, kad privalėtume juos daryti. Pavyzdžiui, beveik 80 procentų amerikiečių turi antsvorio. Beveik kiekvienas iš jų mano pradėsiąs mesti svorį kitą savaitę, mėnesį ar kitais metais. Jie planuoja tinkamiau maitintis, daugiau mankštintis, labiau rūpintis savimi. Bet metai iš metų jie vis neprisiruošia to daryti . Siekis pagerinti forma lieka tik svajonė, nes jie neprasikrapšto akių ir nepažvelgia į tikrovę. Taip ir daugybė vyrų, moterų, žmonų, mamų ir tėčių ketina pagerinti santuoką ir santykius su vaikais… Vėliau! Saliamonas sako, PABUSKITE ir NUSTOKITE ATIDĖLIOTI !

Gyvenkite plačiai atsimerkę. Saliamonas kviečia pamatyti realų pasaulį – kupiną suvaržymų, reikalavimų ir galimybių. Laikrodis tiksi, ir nė vienos prabėgusios dienos nesugrąžinsi. Kiekvieną dieną vis artėja prie savo buvimo šioje žemėje pabaigos.  Pabuskite ir iškart stenkitės būti darbštesni. Jūsų galimybės labai padidės ! Prisiimkite atsakomybę už savo gyvenimą, nuostatas, vertybes ir už tai, kaip leidžiate laiką.

Antras žingsnis – turėkite viziją.

Patarlėse 29, 18 Saliamonas rašo: „Kai nėra svajonės, tauta praranda savitvardą.“ Kitaip tariant, jei neturime jokios vizijos, prarandame orientaciją, stimulą, džiaugsmą ir aistrą, energiją, kūrybingumą ir atsidavimą. Laimė, priešinga šios patarlės reikšmė taip pat teisinga. Kai tik sukursite kurios nors gyvenimo srities vizija, įgausite naujų jėgų. Įgysite kelrodį, atsiras stimulas, džiaugsmas, aistra, tapsite energingi, kūrybingi ir atsidavę. Vizija – būtina darbštumo sudedamoji dalis. Tiesa sakant, neįmanoma būti tikrai darbščiam neturint aiškios siekiamų tikslų vizijos. Tikras darbštumas – ypatinga savybė. Saliamonas Patarlėse 6, tiems kurie stokoja darbštumo, liepa atidžiai pažiūrėti į skruzdėlę: „Neturėdama jokio vado ar pareigūno, ar valdovo, ji pripildo savo sandėlius vasarą ir surenka sau peną per pjūtį.“ Kitaip tariant, ji taip gerai suvokia savo paskirtį, kad net be priežiūros ar vadovavimo tiksliai daro tai, ko reikia jos pačios ir viso skruzdėlyno labui. Kai turėsite aiškią siekiamų tikslų viziją, smulkų jos įgyvendinimo planą, kaip ir Saliamono skruzdėlė, suskubsite dirbti ir tapsite darbštūs.

Trečias žingsnis – veiksmingai bendradarbiaukite

Užmojai be pasitarimo niekais nueina, o pasitarus su daugeliu jie būna sėkmingi. – Patarlės 15, 22

Įgyvendinant vertingą sumanymą neįmanoma būti darbščiam, jeigu neprašoma patarimo ir nebendradarbiaujama su kitais. Visi ką nors truputį žinote; niekas nežino visko. Dauguma mūsų labai gerai nusimano tik apie keletą kokių nors dalykų. Tačiau tikras darbštumas susijęs su tobulu mokėjimu kiekviename žingsnyje.Vienintelis būdas pasiekti tobulumą tose srityse, kuriose trūksta reikiamų gabumų ar išmanymo, yra prašyti patarimų ir / ar veiksmingai bendradarbiauti su kitais. Kalbėdamas apie bendradarbiavimą, turiu omenyje kreipimąsi su pagalbos prašymų į patarėjus, konsultantus, mokytojus ir visus kitus, kurie gali suteikti mums žinių ir padėti įgyti gebėjimų, reikalingų įgyvendinant vizijas.

Per visą istoriją niekas nepasiekė vertingų tikslų, neįgyvendino svarbių projektų ar neįtikimų svajonių be veiksmingo bendradarbiavimo ir kitų patarimų. Daug nusipelniusiems pasauliui žmonėms reikėjo patarėjų ir partnerių pagalbos. Tad kodėl manote, kad galite nuveikti ką nors vertinga be tokių padėjėjų? Niekas negali to padaryti. Tikrai darbštus žmogus neprašo patarimo tada, kai iškyla pavojus; jis greičiau patarimo prašo iš pradžių, prieš pradėdamas darbą.Tai itin sumažina nesėkmės riziką ir pastebimai padidina sėkmės galimybę.

Ketvirtas žingsnis -ieškokite išminties; tai gyvenimo pagrindas

Nepalyginamai geriau yra įsigyti išminties negu aukso! Verčiau rinktis įsigyti įžvalgos negu gauti sidabro. -Patarlės 16, 16

Paskutinis žingsnis, kurį reikėtu žengti siekiant darbštumo, yra išminties, kaip gyvenimo pagrindo, ieškojimas. Saliamonas liepia ieškoti išminties tartum paslėpto lobio. Tikroji išmintis retai guli plyname lauke. Greičiau tai užkastas lobis. Jo ieškotojai dažnai turi pakasti giliau. Bet tai nesunku. Smagu ieškoti lobio, nes radus sulaukiama nuostabaus atpildo.

Neįmanoma sėkmingai įgyvendinti sumanymo be aiškios, tikslios siekiamų tikslų vizijos. Kurkite kiekvieno reikšmingo sumanymo vizija.

Panašius patarimus galite rasti įvairiuose šaltiniuose, bet svarbiau yra ne kiek jūs patarimų žinosite, o keliais iš jų pasinaudosite. Darbštumo jums.

Parengta pagal knygą:”Turtingiausias visų laikų žmogus – Karaliaus Saliamono sėkmės, turtų ir laimės paslaptys”

Categories
Pinigų dėsniai

Darbštumas ir tinginystės priežastys

Turbūt ne vienas žmogus nori greitai praturtėti, numesti svorio, pagerinti savo santykius šeimoje ir dar begalės kitų dalykų.

Knygoje “Turtingiausias visų laikų žmogus – Karaliaus Saliamono sėkmės, turtų ir laimės paslaptys” jau pačioje pradžioje daug dėmesio skiriama darbštumui.

Kiekvienas norintis pasiekti gerų rezultatų savo gyvenimo įvairiuose sveruose turėtu išsiugdyti šią savybę. Darštumas nereškia, jog reikia dirbti daug ir bet ką. Svarbu dirbti protingai paskirščius savo laiką ir gaunamą naudą. Jeigu kažkur išleidžiade daug laiko dirbdami, bet gaunate sąlyginai mažai naudos, tai gal vertėtu daugiau dirbti ten kur sąlyginai geresni rezultatai. Žodis darbas čia vartojamas kaip veiksmas,  ne būtinai darbas už pinigus.

Darbštumas –įgyjama savybė. Ji apima kūrybingumą, atkaklumą, sumanumą ir apgalvotas, našias, veiksmingas, laiku įdėtas pastangas tam, kad gautume gryną ir tobulą rezultatą.

Tikram darštumui išsiugdyti reikia laiko. Darbščiam reikia būti kasdien ir visur.Geražinia, kad nereikia laukti ilgai – metų, mėnesių ar net dienų – norint pradėti uoliai dirbti. Uoliai dirbti nereiškia dirbti daug ir be atvangos. Tai greičiau būtu dirbti daug ir protingai.  Saliamonas nurodo keturis žingsnius, padedančius tapti darbščiam visur – dirbant, siekiant karjeros, puoselėjant santuoką, auklėjant vaikus, netgi dvasiškai tobulėjant.

Pagrindinės tinginystės priežastys

Egocentrizmas

Ką žmogus daro, yra teisinga jo paties akimis. Patarlės 21,2

Iš prigimties į visus dalykus primiausia žiūrime iš savo taško. Jeigu nekreipsime dėmesio į kitų žmonių interesus ir gerovę, tai tenkinsite tik savajį Aš ir savo troškimus. Mes pražiopsosime tokio elgesio poveikį savo ateičiai ar kitų žmonių gyvenimui. Saliamonas pataria pagalvoti, kokį veikimo būdą reikėtų rinktis, kad būtų geriausiai patenkinti interesai visų, kuriuos veikia jūsų elgesys.

 

Puikybė

Tinginys tariasi esąs išmintingesnis už septynis žmones, duodančius gerą patarimą… Patarlės 26,16

Kadangi dažnai manome esą sumanesni už kitus, veikiame neprašydami kitų patarimų ar pasiūlymų. Juk daug lengviau  pirma padaryti, o patarimo prašyti vėiliau. Kadangi visada manome žiną daugiau už kitus, elgiamės taip, kaip norime. O mums tereikia pripažinti, kad kiti žmonės yra tokie pat sumanūs ir išmintingi, net išmintingesn, ir, prieš priimant svarbesnius sprendimus, kreiptis į juos patarimo. Tikrai darbštūs žmonės, prieš pradėdami daryti ką nors svarbaus, kreipiasi  keletą išmintingų patarėjų.

 

Nemokšiškumas ir neatsakingumas (kvailumas)

Tinginystės priežastys yra nemokšiškumas bei neatsakingumas, arba tai, ką Saliamonas vadina kvailumu. Dažnai jis kyla iš nežinojimo, kokie bus ilgalaikiai veiksmų padariniai. Lengviau būti nemokšai negu tapti išsilavinusiam. Nes kad tai pasiektum, reikia laiko ir pastangų. Geriau likti neišmanėliu ir eiti lengviausiu keliu. Tačiau tokio kvailumo padariniai gali būti triuškinami.

Dar blogiau būti neatsakingam – suvokti, ką turi daryti, ir nuspręsti nedaryti to.

 

Tinginystė sukelia dar didesnę tinginystę.

Tinginystė gali išplisti ir į kitas mūsų gyvenimo sritis. Kuo dažniau paklusime įgimtam polinkiui siekti greito atpildo, tuo šis polinkis stiprės ir taps įpročiu.

Tinginystė trukdo siekti tikslų. Patarlėse 15, 19 Saliamonas sako: „Tinginio kelias apaugęs erškėčiais.“ Pradėkite valdyti save ir pastebėti tai ką darote.

 

 Parengta pagal knygą:“Turtingiausias visų laikų žmogus – Karaliaus Saliamono sėkmės, turtų ir laimės paslaptys“

 

Categories
Pinigų dėsniai

Meilė pinigams (IV dalis)

Praeitoje dalyje papasakojome apie stebuklingą žodį „taip“ bei pinigų galią karjeroje ir versle. Šioje, paskutinėje straipsnių ciklo dalyje, papasakosime apie daugybę būdų, padėsiančių gauti tai, ko labiausiai norime. Pabaigai – keletas žodžių apie meilės galią.

Meilėje slypi daugybė būdų, kurie padės tau gauti tai, ko nori

Pinigai yra tik priemonė, padedanti tau patirti dalykus, kuriuos myli. Kai galvoji apie tai, ką gali daryti turėdamas pinigų, tu jauti daugiau meilės ir džiaugsmo negu tada, kai galvoji tik apie pinigus.

Įsivaizduok, kaip tu būni su tuo, ką myli, darai tai, ką mėgsti ir turi dalykus, kurių nori, nes tada tu pajusi daug daugiau meilės negu galvodamas tik apie pinigus.

Traukiančiojoje meilės jėgoje slypi daugybė būdų, kurie padės tau gauti tai, ko trokšti, ir pinigai yra tik vienas šių būdų. Nepadaryk klaidos galvodamas, kad pinigai yra vienintelis kelias kažką gauti. Tai ribotas mąstymas, ribojantis tavo gyvenimą!

Mano sesuo prisitraukė naują automobilį, susiklosčius nuotykių kupiniems įvykiams. Ji važiavo į darbą ir sustojo smarkios liūties užtvindytoje gatvėje, nes užgeso jos automobilio variklis. Atkaklus avarinės tarnybos darbuotojas ant rankų pernešė ją per vandenį, nors vanduo nebuvo pakilęs tiek, kad grėstų pavojus.

Per visą šį atsitikimą mano sesuo juokėsi, reportažas apie įvykį net buvo parodytas per vakaro naujienas. Vanduo nepataisomai sugadino sesers automobilį, bet, nepraėjus nė dviem savaitėms, ji gavo čekį didelei sumai ir nusipirko savo svajonių automobilį.

Nuostabiausia visoje šioje istorijoje tai, kad mano sesuo tuo metu savo name darė remontą ir neturėjo pinigų naujam pirkiniui. Ji nė nesvajojo apie tokį dalyką. Ji prisitraukė šį puikų naują automobilį, nes pravirko džiaugsmo ašaromis išgirdusi žinią, kad mūsų kita sesuo įsigijo naują automobilį.

Mano sesuo buvo tokia laiminga ir iš spinduliavo tiek daug meilės kitai seseriai, kad traukos dėsnis sudėliojo kiekvieną elementą, aplinkybę ir įvykį taip, kad jai taip pat įteiktų naują automobilį. Štai kokia yra meilės galia!

Tu nesužinosi, kaip gausi tai, ko trokšti, kol to dalyko neturėsi, bet meilės jėga žino. Tiesiog pasikliauk likimu. Įsivaizduok, ko nori, jausk laimę, ir pritraukianti meilės jėga ras idealų būdą įteikti tau, ko trokšti.

Mūsų žmogiškasis protas yra ribotas, bet meilės intelektas beribis. Jos veikimas mums nesuprantamas. Neribok savo gyvenimo laikydamas pinigus vieninteliu būdu gauti tai, ko trokšti. Nenukreipk visų savo minčių į pinigus; tavo tikslas yra tai, kas nori būti, ką nori daryti ir turėti.

Jei tu nori naujo namo, įsivaizduok ir pajusk gyvenimo jame džiaugsmą. Jei nori gražių drabužių, buitinių prietaisų ar automobilio, jei nori įstoti į koledžą, išvykti į kitą šalį, mokytis muzikos, sportuoti – įsivaizduok tai! Visi šie dalykai gali atsirasti tavo gyvenime įvairiausiais būdais.

Meilė valdo

Pinigams galioja viena taisyklė: niekada neiškelk jų aukščiau už meilę. Jei taip padarysi, pažeisi traukos dėsnį ir teks atsakyti už pasekmes. Tavo gyvenime valdanti jėga turi būti meilė. Nieko negalima iškelti aukščiau už šį jausmą.

Pinigai yra įrankis, kuriuo tu naudojiesi ir kurį prisitrauki pasitelkdamas meilę, bet jeigu pinigai tau taps svarbesni už ją, sulauksi daugybės negatyvių dalykų. Tu negali skleisti meilės pinigams ir būti šiurkštus žmonėms, nes jeigu taip elgiesi, leisi negatyvumui įžengti į visas tavo gyvenimo sritis – santykius, sveikatą, laimę ir finansus.

„Jei tau reikia meilės, pasistenk suprasti, kad vienintelis būdas ją gauti yra ją duoti, kad kuo daugiau jos duosi, tuo daugiau gausi ir kad tai gali padaryti tik visas prisipildydamas šio jausmo ir tapdamas magnetu“ – Čarlzas Hanelis

Tu nusipelnei turėti pinigų, kurių tau reikia, kad galėtum gyventi visavertį gyvenimą. Tu nenusipelnei kentėti dėl pinigų stygiaus, nes kančia pasauliui suteikia negatyvumo. Gyvenimas gražus tuo, kad, iškėlus meilę aukščiau visko, pinigai, kurių tau reikia, atsiranda patys.

Violeta Šiugždytė

Šis, keturių dalių straipsnių ciklas yra paremtas nauja Rondos Byrnės (Rhonda Byrne) knyga „Galia„, kurią išleido „Alma Littera“ leidykla.

Categories
Pinigų dėsniai

Meilė pinigams (III dalis)

Praeitoje dalyje pratęsėme temą apie meilę pinigams: jausmus, kuriuos kelia ir/ar turėtų kelti pinigai bei galimybes, kurių dažnai neišnaudojame, nors galėtume. Šioje dalyje papasakosime apie stebuklingą žodį „taip“ bei pinigų galią karjeroje ir versle.

Sakyk pinigams „taip“

Atmink: kiekvieną kartą išgirdęs, kad kitas žmogus gavo daugiau pinigų arba kad jam labiau pasisekė, privalai džiaugtis, nes tai reiškia, kad esi to paties dažnio! Tai įrodymas, kad spinduliuoji gerą dažnį, todėl džiaukis lyg dėl savęs paties, nes tavo reakcija į naujienas yra labai svarbi.

Jei tu džiaugiesi ir jaudiniesi dėl kito žmogaus, tu sakai „taip“ savo paties sėkmei, ir pas tave ateinantiems pinigams. Jei jauti nusivylimą ar pavydą, kad tai nutiko ne tau, tavo blogi jausmai sako „ne“ tavo paties sėkmei ir didesniems pinigams. Jei išgirdai, kad žmogus laimėjo loterijoje ar bendrovė gavo didelį pelną, pasidžiauk už juos.

Faktas, kad tu išgirdai naujienas, reiškia, kad tu esi to paties dažnio, todėl išgyvendamas gerus jausmus šiems žmonėms tu sakai „taip“ sau pačiam!

Prieš kelerius metus aš patyriau pačią baisiausią finansinę krizę savo gyvenime. Kredito limitas mano mokėjimo kortelėse buvo beveik išnaudotas, mano butas buvo įkeistas, o mano bendrovė turėjo milijoninių skolų, nes tuo metu aš kūriau filmą „Paslaptis“. Manau, kad mano finansinė padėtis dar niekada nebuvo tokia bloga.

Man reikėjo pinigų, kad galėčiau baigti filmą, žinojau apie traukos dėsnį ir apie tai, kad turiu gerai jaustis dėl pinigų, jei noriu juos prisitraukti. Tačiau tai buvo nelengva, nes kiekvieną dieną susidurdavau su vis augančia skola, su žmonėmis, reikalaujančiais pinigų, ir net neįsivaizdavau, kaip galėčiau išmokėti savo personalui atlyginimus. Todėl ėmiausi drastiškų veiksmų.

Aš nuėjau prie bankomato ir nuo savo kreditinės kortelės sąskaitos nuėmiau kelis šimtus dolerių. Tų pinigų man labai reikėjo sąskaitoms apmokėti ir nusipirkti maisto, bet aš patraukiau gatve ir ėmiau dalyti pinigus žmonėms.

Laikydama rankose 50 dolerių banknotus aš ėjau žiūrėdama į kiekvieno prie manęs artėjančio žmogaus veidą ir bandžiau nuspręsti, kam atiduoti pinigus. Norėjau neaplenkti nė vieno žmogaus, bet turėjau palyginti nedaug pinigų, todėl leidau savo širdžiai rinktis ir nuspręsti, kam labiausiai jų reikia.

Tai buvo pirmas kartas gyvenime, kai pajutau meilę pinigams. Tačiau to priežastis buvo ne patys pinigai, o tai, kad aš atidaviau juos žmonėms. Tai vyko penktadienį, ir visą savaitgalį aš verkiau džiaugsmo ašaromis prisiminusi, kaip buvo gera dalyti žmonėms pinigus.

Pirmadienio popietę atsitiko kažkas nuostabaus: neįtikėtinai susiklosčius aplinkybėms, mano banko sąskaitoje atsirado 25 tūkst. dolerių. Tie 25 tūkst. dolerių į mano gyvenimą ir į mano sąskaita nukrito tiesiog iš dangaus.

Prieš kelerius metus aš įsigijau šiek tiek draugo bendrovės akcijų ir visiškai apie jas užmiršau, nes jų vertė neaugo. Bet pirmadienio rytą man paskambino ir paklausė, ar nenorėčiau savo akcijų parduoti, nes jų vertė staiga smarkiai pašoko, ir po pietų pinigai už akcijas jau buvo mano sąskaitoje.

Aš nedalijau pinigų tam, kad prisitraukčiau jų dar daugiau. Dalijau pinigus, kad pajusčiau jiems meilę. Aš norėjau pakeisti tuo metu dėl pinigų mane apėmusius blogus jausmus. Jei aš būčiau dalijusi pinigus norėdama pati jų gauti, stebuklas nebūtų įvykęs, nes tada mano veiksmų motyvacija būtų buvusi ne meilė, o pinigų stygiaus jausmas, kuris yra negatyvus. Bet jei tu atiduodi pinigus ir juos atiduodamas jauti meilę, pinigai, be abejonės, pas tave sugrįš.

Vienas vyras išrašė čekį ir paaukojo 100 dolerių tiems, kuriems, jo manymu, jų tikrai reikėjo. Nepraėjus nė dešimčiai valandų po to, kai išrašė čekį, jis sudarė patį didžiausią pardavimo sandorį per visą savo bendrovės gyvavimo laiką.

„Svarbu ne tai, kiek mes duodame, bet tai, kiek meilės įdedame į šį veiksmą“ – Motina Teresė

Jei tu nuolat kovoji su pinigais, kad geriau dėl jų pasijustum, gali siųsti mintis apie pinigų perteklių gatvėje pro tave praeinantiems žmonėms. Įsižiūrėk į kiekvieno žmogaus veidą ir įsivaizduok, kad duodi jam daug pinigų, įsivaizduok jo džiaugsmą. Pajusk jį ir eik prie kito žmogaus. Tai padaryti nesunku, bet tai visiškai pakeis tavo jausmus pinigams ir su jais susijusias tavo gyvenimo aplinkybes.

Karjera ir verslas

„Genijus be širdies yra niekas – nes nei didis protas, nei nuostabus intelektas, nei abu šie dalykai kartu nereiškia genialumo. Meilė! Meilė! Meilė! Štai kas yra genialumo esmė“ – Nikolausas Džosepas von Džakvinas

Pritraukianti meilės jėga judina visus pasaulio turtus, todėl tas, kas skleidžia meilę pasitelkęs gerus jausmus, kaip magnetas traukia pinigus. Tau nereikia uždirbti pinigų, kad įrodytum savo vertę. Tu esi vertas visų pinigų, kurių tau dabar reikia!

Tu užsitarnavai pinigus, kurių tau dabar reikia! Tu turi dirbti dėl malonumo. Tu turi dirbti, nes tai tave džiugina. Tu turi dirbti, nes myli savo darbą! Tada, kai tu iš tikrųjų pamilsi savo darbą, pritrauksi pinigus.

Jei dirbsi, nes manai, kad tai vienintelis būdas užsidirbti pinigų, bet nekenti savo darbo, tu niekada neturėsi pinigų ir mėgstamo darbo. Mėgstamas darbas jau egzistuoja, ir viskas, ką turi padaryti, kad jį gautum – skleisti meilę.

Įsivaizduok ir pajusk, kad jau turi šį darbą, ir tu jį gausi. Ieškok visko, kas gera tavo dabartiniame darbe, pamilk šiuos dalykus, nes kai skleidi meilę, pritrauki tai, ką myli. Tavo mėgstamas darbas greitai atsiras tavo gyvenime!

Bedarbis parašė prašymą dėl darbo, kurio visada norėjo. Tada jis sukūrė įsivaizduojamą atsakomąjį bendrovės laišką, kuriame buvo aptarta jo alga ir būsimojo darbo detalės. Taip pat jis sukūrė vizitinę kortelę su savo pavarde bei bendrovės logotipu; žiūrėdamas į kortelę jis jautė dėkingumą, kad dirba šioje bendrovėje. Kas kelias dienas jis išsiųsdavo sau elektroninius laiškus su sveikinimais gavus darbą.

Šiam vyrui pokalbis dėl darbo telefonu buvo sėkmingas. Sėkmė jo neapleido ir per pokalbius akis į akį su dar dešimčia žmonių. Po dviejų valandų jam paskambino bendrovės atstovas ir pranešė gerą naujieną, kad jis turi darbą. Šis žmogus gavo darbą, kurio visada troško, su daug didesne alga negu jis siūlė įsivaizduojamame bendrovės laiške.

Net jei ir nežinai, ką nori veikti gyvenime, tau tereikia skleisti meilę, pasitelkus gerus jausmus, ir kaip magnetas prisitrauksi viską, ką myli. Tavo meilės jausmas nuves tave į tikslą. Tavo svajonių darbas yra meilės dažnio, ir, kad jį gautum, turi pats spinduliuoti šį dažnį.

„Sėkmė nėra raktas į laimę. Laimė yra raktas į sėkmę“ – Albertas Šveiceris

Sėkmės verse formulė yra lygiai tokia pat. Jeigu tu turi savo verslą, bet jis nesiklosto taip gerai, kaip norėtum vadinasi, kažką darai ne taip. Svarbiausia verslo žlugimo priežastis yra blogų jausmų, susijusių su sėkmės stoka, skleidimas.

Bet jei tavo verslas iš esmės klestės, bet, ištikus mažiausiai nesėkmei, reaguosi spinduliuodamas blogus jausmus, sukursi dar didesnį nuosmukį. Visos įkvepiančios idėjos, kurios privers tavo verslą pakilti į tokį lygį, kokio net neįsivaizdavai, yra meilės dažnio, taigi tu privalai surasti būdą, kaip pasijusti gerai dėl savo verslo ir imti skleisti kuo aukštesnį dažnį.

Pasitelk vaizduotę, žaisk su ja, galvok žaidimus, daryk ką nori, kad pakeltum savo dvasią ir pasijustum gerai. Pakylėdamas savo jausmus tu pakeli ir verslą. Kiekvienoje savo gyvenimo srityje, kiekvieną dieną mylėk viską, ką matai, mylėk viską, kas tave supa, priimk kitų bendrovių sėkmę lyg tai būtų tavo sėkmė! Jeigu sėkmė, kad ir kieno ji būtų, tau tikrai kels gerus jausmus, tu ją prisitrauksi!

Versle ar bet kokiame kitame darbe būk tikras, kad vertė to, ką duodi, prilygsta pinigų, kuriuos gauni pelno ar algos pavidalu, vertei. Jeigu duosi mažiau negu gauni pinigų, tavo verslas ar karjera pasmerkti žlugti.

Tu tiesiog negali iš kažko paimti, nepaimdamas iš savęs. Visada duok tiek, kiek gauni. Vienintelis būdas tai užtikrinti – duoti daugiau negu gauni pinigų. Jeigu duosi daugiau negu verti pinigai, kuriuos gauni, tavo verslas ir karjera klestės.

Violeta Šiugždytė


Kitoje dalyje aprašysime meilės galią, ir ką tai turi bendro su pinigais.