Categories
Laimė

Visa tiesa, kaip daugiau niekada nenusivilti?

Ar yra buve akimirkų, kai nusivylei savimi, santykiais, pažintimis?

Gali pastebėti, kad kai nusivili savimi ar kitais, pradedi blogais jaustis.

Video žemiau atskleisiu, kaip daugiau niekada nenusivilti ir nuveikti daugiau.

 

Jei turi asmeninių klausimų, į kuriuos norėtum gauti video atsakymą, parašyk man į petras@alfavyras.lt savo klausimą.

Norint išspręsti pažinčių, santykių, sekso, nepasitikėjimo savimi problemas, pasiimk visų mokymų paketą paspaudęs čia…

Categories
Laimė

5 Žingsniai, kaip pradėti medituoti ir to neapleisti?

Šiame straipsnyje duosiu konkrečius žingsnius, kaip pradėti medituoti ir tęsti tai, o ne mesti po pirmo karto ar savaitės.

Kiek kartų norėjai pradėti medituoti, bet vis neprisivertei, neradai laiko? Tikriausiai daugybę kartų, nes skaitai šį straipsnį.

Pirmas dalykas ką tau reikia žinoti, kad yra daugybė meditacijų rūšių, o ne tik sėdėjimas ir koncentravimasis į savo kvėpavimą.

Meditacijos pagalba galima pasiekti ne tik ramybę, bet ir panaikinti baimes, dvejojimą, pyktį moterims, nemeilę sau, nuoskaudas. Meditacija gali padėti atrasti tai, ko tu iš tiesų nori gyvenime, ką nori veikti, kokių nori santykių. Taip pat, gali padėti pašalinti ribojančius įsitikinimus siekiant tikslų. Tai yra pasiekiama ir dar daug daugiau meditacijų pagalba.

Todėl aš pateikiu 5 žingsnius, kaip pradėti medituoti ir negaišti laiko atidėliojimams.

1. Svarbiausias dalykas – kodėl aš noriu medituoti? Ką aš noriu pakeisti savo gyvenime? Kas manęs nebetenkina? Jeigu yra silpna priežastis, jokio nusiteikimo į tai pasinerti, greičiausiai po kelių pabandymų viską mesi ir taip nieko nesupratęs. Kita vertus, jeigu nori išmokti elgtis su savo jausmais, būti ramesnis, laimingesnis, turėti geresnius santykius, daugiau energijos tai gali būti gera priežastis pradėti. (žinoma, priežasčių gali būti visokių, kad ir tiesiog smalsumas…)

2. Medituoti galima mokytis iš knygų ar iš kokio nors dėdės per youtube ir tai nėra blogai. Kita vertus, aš asmeniškai didžiausią vertę gavau dalyvavęs keliuose gyvuose ir internetiniuose kursuose, bei meditacijų sodybose, kai viską praktiškai atlikau tarp bendraminčių ir gavau atsakymus į klausimus iškart. Tu žinai kaip daryti, ką daryti ir nebelieka spėliojimų ar gerai viską darai.

3. Po mokymų ar kursų gali tęsti tas meditacijas užsiėmimuose grupėse. Taip pat, būna vietų kuriuose nėra jokių įvadinių kursų ir kiekvieną kartą naujokams būna išdėstoma trumpa ir greita teorija kaip medituojame toje vietoje.

4. Norint praktiškai pritaikyti gautas žinias namuose iš kursų arba iš dėdės kurį matei youtubėje, pravartu paskirti sau laiką kada medituosi. Gali medituoti tada, kada tau patogu, ryte, vakare ar dienos metu. Taip pat, gali būti lankstus ir nespėjus medituoti ryte, tai padaryti vakare. Svarbiau ne kiek ilgai medituoji vienu kartu, bet kaip reguliariai tai darai. Praktika kelias į tobulumą.

5. Savarankiškai mokydamasis medituoti, skirk 15-20 per dieną meditacijai. Tai tavęs neapsunkins, bet ilgalaikėje perspektyvoje atsiras daugiau pasitikėjimo, ramybės, aiškumo prote ir daug lengviau įveiksi pyktį ar net pavydą. O paspaudęs čia, rasi 20 min. mano meditaciją kuri tau padės medituoti, atsipalaiduoti ir pasimėgauti meditacija. Nuspręsk medituoti 30 dienų iš eilės, tegul tai būna iššūkis su pabaiga, o vėliau nuspręsi ar tai tinka tau ar ne.

Norėdamas praktiškai patirti meditacijos naudą ir kaip tai paveikia tavo savijautą, bendravimą su moterimis, tikslų realizavimą, pasitikėjimą savimi ir leidžia jaustis laimingu, sudalyvauk mokymuose „Laimingas vyras„. Daugiau informacijos rasi paspaudęs čia…

Visus mano mokymus, kursus ir knygas rasi mokymų kataloge:
www.alfavyras.lt/mokymu-katalogas/

Categories
Laimė

Kaip jaustis laimingu ir kas niekada nesuteiks laimės kurios tu ieškai?

Kaip jaustis laimingu? Kaip būti laimingu? Ar daiktai tau suteikia laimės? Kiek ilgai laimė trunka gavus naują daiktą?

Ar norėtum patirti daugiau laimės savo gyvenime? Kas yra atsakingas už tavo laimę? Moterys, draugė, žmona, mergina?

Apie visai tai šiame video:

Kada tau lengiau bendrauti, kai jauti laimę ar liūdėsį?

Kada tau lengviau sekasi su moterimis, kai esi laimingas ar nusiminęs?

Kada daugiau uždirbi ir turi daugiau motyvacijos, kai esi laimingas ar depresuotas?

Būk laimingas šiandien ir turėk geresnius santykius, daugiau pinigų, pasitikėjimo savimi. Dalyvauk mokymuose internetu: „Laimingas šiandien, o ne rytoj„.

Daugiau apie mokymus skaityk čia: www.alfavyras.lt/laimingas-siandien-ne-rytoj/

 

Categories
Laimė

Meditacija ir jos nauda vyrui!

 Šiame video sužinosi, kokią naudą vyras gauna užsiimdamas meditacija.

Medituojant:

  • Atsiranda laisvumas ir pasitikėjimas savimi bendraujant;
  • Padidėja koncentracija, darbingumas;
  • Atsiranda vidinė ramybė ir laimės pojūtis;
  • Lengviau pasieki tikslus;
  • Lengviau pradėti ir išlaikyti santykius;

Norint išmokti medituoti sudalyvauk mokymuose „Laimingas šiandien, o ne rytoj“ paspaudęs čia...

Categories
Laimė

Dvasingumas ir laimė – Tai kas padeda daug greičiau pasiekti tikslus ir mylėti save.

Kaip būti laimingu, dvasiškai augti,  bet taip pat neapleisti savo santykių, finansinių reikalų.

Šiame video sužinosi kaip gilinimasis į save, dvasingumas padeda pasiekti asmeninius tikslus greičiau ir lengviau.

Kiekvienas sėkmingas ir laimingas žmogus turi gyvenimo filosofiją, vidinį žinojimą. Jei turi viską, bet esi nelaimingas, tai pradėk žiūrėti į tai kas yra tavo viduje. Jei esi laimingas, turėsi viską.

90 dienų iššūkyje 80% darbo yra su tavo vidumi, pasaulėžiūra.

Jeigu nori patirti daugiau laimės ir džiaugsmo savo gyvenime, bei turėti tvirtus santykius, išbandyk save 90 dienų iššūkyje paspaudęs čia…

Categories
Laimė

Kaip neturėti problemų, netgi jeigu dabar jų turi?

Šiame video sužinosi, kodėl atsiranda problemos ir ką reikia daryti, kad nebūtų problemų.

Problema yra pasekmė tavo elgesio ir mąstymo.

Pvz. turi prastus santykius arba išvis jų neturi. Tai yra pasekmė to, kad niekada giliai nesidomėjai santykių psichologija arba nustodavai tuo domėtis tik pagerėjus santykiams. Tam, kad turėtum gerus santykius, turi į tai įsigilinti maksimaliai, kad nereiktu apie tai galvoti.

Jei nori negalvoti apie pinigus, pirmiausia turi juos išmokti uždirbti ir investuoti.

Man ir kitiems padėję problemų sprendimai:

Kaip uždirbti daugiau panaudojus internetą (Daugiau informacijos paspaudus čia…)

Ką daryti, kad pinigų tik daugėtų, sužinok paspaudęs čia.

Santykių, pažinčių ir sekso problemų sprendimus rasi paspaudęs čia.

Kur nukreipsi savo dėmesį, tokius rezultatus ir gausi.

 

Categories
Laimė

Kodėl verta mylėti save ir kaip to pasiekti?

Dažnai žmonės sako, kad svarbu mylėti kitą, svarbu būti geru, paslaugiu ir visus mylinčiu. Kai mes nesugebame kitų mylėti ir priimti, jaučiamės prasti.

Jėzus sakė: „Mylėk artimą, taip, kaip myli save. „
Jis nesako, mylėk save, taip kaip mylį artimą, jis sako MYLĖK SAVE pirmiausia ir pagal tai kaip stipriai myli save, mylėk ir artimą.

Jeigu nemyli savęs, kaip gali mylėti kitą? Jeigu nejauti meilės sau ar gali ją duoti kitam? Jeigu tavo piniginėje dabar yra tik 1 litas ar gali kitam duoti 100 litų? Niekaip. Negali duoti to, ko neturi. Tai tiesiog neįmanoma, tai kodėl mes manome, kad galime mylėti kitą, kai nemylime savęs?

Nelogiška.

Šiame video kalbu apie meilę sau ir jos svarbą tavo gyvenime:

Kai myli save, priimi save, pasitiki savimi, leidi sau džiaugtis. Kai myli save, pradedi save gerbti ir vertinti, pradedi jausti savo vertę ir vietą gyvenime. Pradedi pastebėti ką nori veikti gyvenime, kuo nori užsiimti ir su kokiais žmonėmis nori bendrauti.

Kai myli save, moki pasakyti NE ir Taip, kai to reikia. Tampi stiprus ir laimingas. Kai myli save, tavimi sunku manipuliuoti, sunku tave paveikti ar įtakoti.

Tam, kad pamiltum save reikia  priimti save ir pašalinti visus įsitikinimus, kodėl tu dabar negali savęs mylėti.
Jeigu nori praktiškai išmokti pamilti save, pašalinti visus vidinius įsitikinimus kurie tave riboja, kurie tau neleidžia savęs pamilti, sudalyvauk praktiniuose mokymuose : „Mylėk Save„.

http://www.alfavyras.lt/seminarai/kaip-myleti-save/

 Kai mylėsi save, kiti žmonės negalės tavęs nemylėti.

Categories
Laimė Motyvacija Saviugda

Iš Asmeninių Užrašų: Apie Draugus Ir Mus Pačius

Net nebe pamenu kada tai prasidėjo. Kai pirmą kartą, priėjau prie panelės gatvėje, buvau gal penkiolikos ar šešiolikos. Po to, dar ne kartą, tai kartojom su mokyklos suolo draugu. Kartais pavykdavo, kartais nelabai. Nedarėm to kasdien, o ir nesuvokėm to kaip atskiro hobio- tiesiog gyvenom taip, kaip mums patiko. Ekspromtu pakalbindavom kažką, kas tuo momentu eidavo pro šalį. Draugai tai matė, dažnai klausdavo ką sakom priėję, kaip sekėsi ir dar šimto tūkstančių klausimų.. Tik į visus juos atsakydavom taip pat- „Reikėjo eit kartu ir būtum pamatęs“.

Po jų dirbtine pajuoka slėpėsi smalsumas ir pavydas, akivaizdžiai tai matėsi. Gaudavom ir abejotinos kokybės vienkartinės meilės ir telefonų numerių ir antausių. Buvo visko… Tuščios kišenės, tuščios galvos, jokių rūpesčių ir vidinis balsas, vis primenantis, kad visos gyvenimo bėdos kaip nors išsispręs savaime. Visai kaip ir daugumos dabartinių „pickup’erių“. Skirtumas tik tas, kad tada mums buvo po 16, internetas buvo sunkiai prieinamas, o „turnikas“ kieme ir kašio aikštelė puikiai atstodavo dabartinį „avių šėrimą fajaboke“ ir kitas „25+“ šiuolaikinio jaunimo kasdienines „linksmybes“. O dabar šito mokytis reikia specialiuose kursuose. Nes jų nepraėjęs būsi TIK delta, gama, omega ar dar ten kažkoks. Good luck with that 😀

Sako protas ateina su amžiumi. Panašu, kad šiais laikais amžius daug dažniau daug kam ateina vienas.

Love-Couple-romantic--Love--Couple--black-and-white--sensual--hugs--romance--CM_large_largeMetams bėgant, internetas darėsi vis labiau prieinamas. Gatvėse daugėjo greito maisto užkandinių, žmonės storėjo, darėsi vis irzlesni, vis labiau užsidarę. Ant bangos buvo mirk’as, po to pažinčių tinklapiai, vėliau skype, na ir galiausiai visi persikraustė į „fajaboką“ šert avių. Smagumo pridėjo ir iš kažkur atsiradę „išmanieji“. Nei nepajutom, kaip mūsų gyvenimai buvo patalpinti mūsų pačių kišenėse, šalia kiaušų, radijo bangas spinduliuojančiuose įrenginiuose. Kiti „savo gyvenimus“ laiko arčiau šiknos- galinėje kelnių kišenėje. Kaip jau kam patogiau.

Retenybe tapo mokėjimas bendrauti gyvai. Dabar jau krūtas tas, kuris sugeba vaikščiot gatvėm kuo stipriau susuktu snobišku snukiu, o jei dar turi mack’ą, languotas kelnes, esi permatomas kaip į žemę įsmeigtas kastuvas su atsikišusiu alaus pilvu tai jau krūtumo viršūnė. Į sporto klubus pradėjom vaikščioti ne štangų kilnot, o pasipuikuot savo aprangom iš naujos „vieno prekinio ženklo“ kolekcijos. Buvimą klube pradėjom suprasti kaip galimybę prisilakti. Vis rečiau vaikštom į pasimatymus, nes kam žiūrėti žmogui į akis, jei gali pažiūrėt kaip jam sekasi „fajaboke“. Kam eit pažindintis su merginom, jei galima pasidrožt „redtubej“. Net nepajutom kaip tapom savo pačių susikurtų baimių ir snobizmo įkaitai.

„Protingesni“ žengia dar toliau- atsisako sporto, kad galėtų daugiau laiko spoksoti TV arba kiurksoti prie PC, o kūnas dėl to kenčia. Vis labiau ištyžtam, prarandam fizinę formą, kaupiam riebalus ir leidžiam savo raumenims atrofuotis. Sekantis žingsnelis- įvaldyti kuo daugiau pasiaiškinimų, kad jei turėtume geresnius genus, tai būtume sveiki, stiprūs, vikrūs ir liekni… Aha, jo, kurgi ne. Mazgotės.

Dabar mums po 20+, dauguma sėdim lauko kavinėse ir aptarinėjam kiekvieną pro šalį praeinančią merginą nedrįsdami prieiti. Tiesa, dar reikia sau pačiam kuo daugiau meluot ir apsimest, kad iš tikro tai galim, tik nenorim. O jei ir prieinam susipažinti tai smarkiai rizikuojam, kad mums galvą nukąs, nes dauguma šiuolaikinių… na pavadinkim jas merginom, nors iki merginų joms dar toli… lygiai taip pat šeria avis „fajaboke“ ir net nesuvokia, kad susipažinti galima ir be išmaniųjų. O jei vis gi, ji apanka nuo tokios „atrakcijos“ tai vėliau paaiškėja, kad ji mėgsta mylėtis „lentos“ poza, o gyvenime be tūsofkių ir pragulkių su draugėm nėra nieko daugiau.. Liūdna. Panašu kad bukėjam, tik to nepripažįstam. O blogiausia, kad pasiekę atitinkamą bukumo lygį pradedam bukint ir kitus. Štai pavyzdžiui imam patarinėti vieni kitiem kaip daryt verslą, nors jo niekada nedarėm, ir iš kur atsiranda pinigai dauguma šiuolaikinių „25+“ net nesupranta. Ir baisiai įsižeidžia kai kažkas bent kiek suprantantis „pinigų dėsnius“ pasiūlo jų patarimus susikišt į rudą olą. Mėgstu tokius patarėjus.

respectAr verta plėstis ir aiškinti kas yra PAGARBA draugui? (ne, tai nieko bendro neturi su „like“ mygtuku) Tolerancijos principai? Kas išvis yra draugai? (ne, deje šis terminas neturi nieko bendro su niekada realiai nematytų veidų sąrašu „fajaboko“ skiltyje „draugai“). Ar dar prisimenam kas yra savigarba? O tai, kad pagalba draugui yra ne pagalba perkraustyti baldus ar paskolint pinigų, o pasakyti šiltą žodį kai reikia? Nuėjom taip toli, kad to negavę iš „draugų“, dar sugebam ir įsižeist. Žinot ką? Ogi velniop dėl to sugebančius įsižeist „draugus“. Kartais tenka su tokiais išverstaskūriais nutraukti ryšius, vardan jų gerovės. Kam be reikalo ėsti jų nervus niekada neduodant jiems to, ko jie tikisi gauti?

Tad natūraliai kyla klausimas- kiek dar išlikę tokių, kurie savaitgalio vakarais išeina į klubus ir gatves neturėdami tikslo prisigerti? Tokių, kurie turi savo standartus ir gerbia savo draugus? Kuriems draugas pirma, o merga paskui? Kuriems bendravimas gyvai yra nepakeičiamas? Viliuosi, kad bent keletas tokių „dinozaurų“ išlikę. Sėkmės jiems.

.

 

Categories
Laimė Motyvacija Saviugda

Pasaka Suaugusiems: Mažasis Princas Ir Lapė. Arba Tai, Ką Seniai Pamiršom.

Ištrauka iš knygos „Mažasis princas“ (Antoine de Saint-Exupéry). Skaičiau šią ištrauką dešimtis kartų. Vienas trumpas skyrelis, kuriame aprašyti visi žmonių bendravimo ypatumai. Kaskart, ją perskaitęs, suprantu kaip daug esu pamiršęs. Todėl negaliu nepasidalinti. Net jei ir skaitėte tai anksčiau, visvien manau, kad tai jums primins kažką, ką senai pamiršot per kasdienį skubėjimą. Malonaus skaitymo.

*****

XXI skyrius – Mažasis princas susibičiuliauja su lape.

Tada pasirodė lapė.

– Laba diena,- tarė lapė.
– Laba diena,- mandagiai atsiliepė mažasis princas, bet atsisukęs nieko nepastebėjo.
– Aš čia,- pasigirdo balsas,- po obelimi…
– Kas tu tokia?- paklausė mažasis princas.- Tu labai daili…
– Aš esu lapė,- tarė lapė.
– Eik šen, pažaisime,- pasiūlė mažasis princas.- Man labai liūdna…
– Aš negaliu su tavim žaisti,- tarė lapė.- Aš neprijaukinta.
– A, atsiprašau,- tarė mažasis princas.

Bet pagalvojęs pridūrė:

– O kas yra „prijaukinti“?
– Tu ne iš čia,- tarė lapė.- Ko tu ieškai?
– Aš ieškau žmonių,- tarė mažasis princas.- Kas yra „prijaukinti“?
– Žmonės,- tarė lapė,- turi šautuvus ir medžioja. Tai gerokai varžo! Be to, jie laiko vištas. Jomis jie ir tesirūpina. Tu ieškai vištų?
– Ne, tarė mažasis princas.- Aš ieškau draugų. Kas yra „prijaukinti“?
– Tai jau seniai užmiršta sąvoka,- tarė lapė.- Tai reiškia „užmegzti ryšius…“
– Užmegzti ryšius?
– Žinoma,- tarė lapė.- Tu man dar esi berniukas, panašus į šimtą tūkstančių kitų berniukų. Ir tu man nereikalingas. Ir aš tau nereikalinga. Aš tau esu lapė, panaši į šimtą tūkstančių lapių. Bet jei tu mane prisijaukinsi, mudu būsime vienas kitam reikalingi. Tu man tada būsi vienintelis pasaulyje. Aš tau būsiu vienintelė pasaulyje.
– Pradedu suprasti,- tarė mažasis princas.- Yra viena tokia gėlė… Man rodos, kad ji mane prisijaukino…

– Galbūt,- tarė lapė.- Žemėje būna visokiausių dalykų…
– O, tai visai ne Žemėje,- tarė mažasis princas.

Lapė atrodė labai susidomėjusi.

– Kitoje planetoje?
– Taip.
– Ar toje planetoje yra medžiotojų?
– Ne.
– Tai įdomu! O vištų?
– Ne.
– Niekad nebūna viskas kaip reikia,- atsiduso lapė.

Tačiau ji grįžo prie savo minties.

– Mano gyvenimas labai neįvairus. Aš medžioju vištas, o žmonės medžioja mane. Visos vištos tarp savęs panašios, ir visi žmonės tarp savęs panašūs. Taigi man truputi nuobodu. Bet jei tu mane prisijaukinsi, mano gyvenimas nušvis lyg saulė. Aš pažinsiu tokį žingsnių garsą, kuris skirsis nuo visų kitų. Kiti žingsniai mane verčia lįsti į žemę. Tavo žingsniai mane išvadins lauk iš urvo kaip muzika. O be to, žiūrėk! Matai, ten – javų laukas? Duonos aš nevalgau. Iš javų man jokios naudos. Javų laukai man nieko neprimena. Ir tai liūdna! Bet tavo plaukai yra aukso spalvos. Taigi kaip bus puiku, kai tu mane prijaukinsi! Aukso spalvos javai man primins tave. Ir man bus malonu klausytis vėjo šiurenimo javuose…

Lapė nutilo ir, ilgai žiūrėjusi į mažajį princą, tarė:

– Prašau… prisijaukink mane!
– Labai norėčiau,- atsakė mažasis princas,- bet kad neturiu daug laiko. Reikia susirasti draugų ir susipažinti su daug visokių dalykų.
– Susipažinti gali tik su tais dalykais, kuriuos prisijaukini,- tarė lapė.- Žmonės neturi laiko ko nors pažinti. Jie nusiperka viską jau gatavą iš prekybininkų. Bet kadangi nėra prekybininkų, iš kurių būtų galima nusipirkti draugų, tai draugų žmonės ir neturi. Jei nori turėti draugą, prisijaukink mane!
– O kaip tai padaryti?- paklausė mažasis princas.
– Reikia būti kantriam,- tarė lapė.- Iš pradžių atsisėsi ant žolės, va šitaip, truputį toliau nuo manęs. Aš į tave žiūrėsiu akies krašteliu, ir tu nieko nesakysi. Kalba – nesusipratimų šaltinis. Bet tu galėsi kasdien atsisėsti vis arčiau…

actu2011_ride3Mažasis princas rytojaus dieną atėjo vėl.

– Geriau būtų buvę ateiti tą pat valandą,- tarė lapė.- Jei tu ateidinėsi, pavyzdžiui, ketvirtą valandą popiet, tai jau nuo trečios valandos aš imsiu jaustis laiminga. Kuo toliau, tuo laimingesnė aš jausiuos. Ketvirtą valandą jau pradėsiu jaudintis ir nerimauti: sužinosiu, kiek atsieina laimė! Jei tu ateidinėsi bet kada, tai niekad nežinosiu, kada man pasipuošti širdį. Reikia laikytis apeigų…
– Kas yra apeigos?
– Tai taip pat jau seniai užmiršta sąvoka,- tarė lapė.- Tokia, kurios dėka viena diena skiriasi nuo kitų dienų, viena valanda – nuo kitų valandų. Štai, pavyzdžiui, mano medžiotojai laikosi apeigų. Ketvirtadieniais jie šoka su kaimo merginomis. Todėl ketvirtadienis man – puiki diena. Nueinu iki pat vynuogyno. Jei medžiotojai šoktų bet kada, dienos būtų panašios viena į kitą, ir aš neturėčiau atostogų.

Taigi mažasis princas prisijaukino lapę. Ir kada atėjo išsiskyrimo valanda, lapė tarė:

– Ak, aš verksiu!..
– Tu pati kalta,- tarė mažasis princas,- aš tau nelinkėjau nieko blogo, bet juk norėjai, kad tave prisijaukinčiau…
– Žinoma, norėjau,- tarė lapė.
– O sakai, verksi!- tarė mažasis princas.
– Žinoma, verksiu,- tarė lapė.
– Tai nieko nelaimėjai!
– Vis tiek laimėjau,- tarė lapė.- Sakiau, dėl javų spalvos…

Ir ji pridūrė:

– Nueik vėl pažiūrėti rožių. Suprasi, kad tavoji yra vienintelė pasaulyje. Paskui grįši su manim atsisveikinti, ir aš tau pasakysiu vieną paslaptį.

Mažasis princas nuėjo vėl pasižiūrėti rožių.

– Jūs visai nepanašios į mano rožę, jūs dar niekas,- tarė jis joms.- Nė vienas jūsų neprisijaukino, ir jūs nė vieno neprisijaukinote. Jūs tokios, kokia buvo mano lapė. Ji buvo lapė kaip ir šimtas tūkstančių kitų. Bet aš su ja susibičiuliavau, ir ji dabar yra vienintelė pasaulyje.

Ir rožės labai susidrovėjo.

– Jūs gražios, bet jūs tuščios,- kalbėjo jis toliau.- Dėl jūsų neverta mirti. Žinoma, apie mano rožę koks praeivis manytų, kad panaši į jus. Bet ji viena brangesnė už jus visas todėl, kad aš ją laisčiau. Todėl, kad ją apvožiau gaubtu. Todėl, kad ją atitvėriau širma. Todėl, kad nurankiojau nuo jos vikšrus, palikęs du ar tris, kad būtų peteliškių. Be to, klausydavausi, kaip ji skundžiasi, giriasi, o kartais net ir tyli. Todėl, kad tai mano rožė.

Ir, sugrįžęs prie lapės, jis tarė:

– Lik sveika…
geles– Lik sveikas,- tarė lapė.- Štai kokia mano paslaptis. Ji labai paprasta: matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis.
– Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis,- pakartojo mažasis princas, norėdamas geriau įsiminti.
– Tavo rožė tau tokia brangi todėl, kad tu jai paskyrei tiek laiko.
– Mano rožė man tokia brangi todėl…- pakartojo mažasis princas, norėdamas geriau įsiminti.
– Žmonės pamiršo šią tiesą,- tarė lapė.- Bet tu neturi jos pamiršti. Pasidarai amžinai atsakingas už tą, su kuo susibičiuliauji. Tu atsakingas už savo rožę…
– Aš atsakingas už savo rožę…- pakartojo mažasis princas, stengdamasis geriau įsiminti.

***Pabaiga***

Štai taip.  Net neturiu ko ir pridurt. Dabar be didelių interpretacijų kiekvienas sau pasidarom išvadas apie tai, ką visuomet taip gerai mokėjom ir žinojom. Manau verta buvo prisiminti.

.

Categories
Laimė

Kodėl anksčiau jauteisi laimingas, o dabar ne?

Kas tau yra laimė?

Santykiai? Šeima? Pinigai? Laimėjimai? Garbė?

Tada reiktu savęs klausti ką tau duoda Santykiai?

Galbūt, santykiai su moterimi tau duoda saugumą ir ramybę?

Galbūt pinigai tau suteikia irgi saugumą, užtikrintumą, pasitikėjimą savimi.

Visi išoriniai dalykai, santykiai su kitais suteikia tau tam tikras būsenas, tokias kaip ramybę, saugumą, pritarimą. Kadangi jautiesi ramus, esi ir laimingas, bet tuo pačiu ir  priklausomas nuo to, kam suteiki atsakomybę dėl savo laimės. Ar ne lengviau pasiekti vidinę ramybę bei harmonija ir turėti gerus santykius, ir daryti tai ką mėgsti, o ne kaip pamišusiam ieškoti ramybės išorėje kai ji tuo metu tupi viduje?

Nusiramink.
Atsipalaiduok.
Pabūk su savimi.
Pamedituok.
Paskaityk dvasines knygas.

Ir daryk tai, ką nori daryti, o ne ieškok laimės ten kur jos nėra 🙂