Categories
Sveika Gyvensena

Būdamas 25-erių jaučiausi kaip 50-ties. Nerijaus Šilingio tranformacija.

Nerijus Šilingis – sveikuolis, aktyvaus gyvenimo būdo šalininkas ir visuomenės veikėjas. Prieš keletą metų kardinaliai savo gyvenimą pakeitęs vaikinas sutiko pasidalinti savo istorija tikėdamasis įkvėpti tuos, kurie norėtų gyventi sveikiau, tačiau nežino nuo ko pradėti.

„Pradžia buvo sunki, tačiau rezultatas fantastiškas“

Nerijus pasakoja pokyčiams buvęs pasirengęs anksčiau, tačiau kaip pagrindinę abejonių ir nesiryžimo kliūtį įvardina tai, jog aplinkoje nematė gyvų pavyzdžių. „Kol nesi sveikos gyvensenos judėjime, tol atrodo, jog aplinkoje nėra žmonių, į kuriuos galėtum lygiuotis. Todėl kurį laiką nesiryžau keisti gyvenimo būdo, nors kūnas ir reikalavo. Atrodė, kaip dabar iškrisiu iš sistemos, būsiu vienas kitoks. Ir dabar, po kelerių metų, mano pažįstamų daugumą sudaro tokį gyvenimo kelią kaip ir aš pasirinkę žmonės.“

Paprašius papasakoti, kaip būtent įvyko esminis lūžis, vaikinas atvirauja, jog būdamas 25-erių jautėsi kaip sulaukęs 50-ties. „Ėjau tuo sisteminiu materializmo keliu, kai atrodė, jog geras darbas, karjera, naujas automobilis ir kiti daiktai suteiks pasitenkinimą ir gyvenimo džiaugsmą. Dirbau daug, o laisvalaikis būdavo leidžiamas su draugais ir alkoholiu. Uždirbti pinigai būdavo leidžiami perdirbtam maistui, po jo ir vaistams nuo skrandžio skausmų. Užburtas gyvenimo dėl išgyvenimo ratas. Skaudėjo visą kūną – galvos, skrandžio, sąnarių skausmai kamavo nuolat. Nebuvo jokio fizinio aktyvumo. Bloga savijauta iššaukė informacijos paieškas. Ne tik dėl fizinio, bet ir dvasinio bei psichologinio tobulėjimo. Tuo paieškų laikotarpiu radau Sigitos Kraučiūnienės (Lietuvos Sveikuolių sąjungos viceprezidentės) seminarą internete, kurio pabaigoje ji nurodė el.paštą besidomintiems. Parašiau jai, nesitikėdamas gauti atsakymo. O atsakymą gavau šiltą ir labai motyvuojantį. Po kurio laiko ji man atsiuntė savaitės programą, skirtą savęs valymui. Programą sudarė griežta dieta, valgymas tyloje, ir šaltas dušas kas rytą. Pirmas tris dienas ištvėriau pragariškas kančias – nuolat skaudėjo galvą, ir tiesiog sienomis lipau. O ketvirtą rytą buvo taip lengva, taip gera gyventi! Pasaulis nusidažė visai kitomis spalvomis, turėjau tiek energijos, kaip niekada iki tol. Tuomet supratau, jog visada noriu taip jaustis, kad ir ką reikėtų dėl to padaryti“ – juokiasi aktyvistas.

 

Nerijus Šilingis „Anksti kėlęs – nesigailėsi“

Nerijus tikina, jog atsikėlus ryte, su saule, diena būna visiškai kitokia, nei atsikėlus „įprastu“ metu. „Ankstyvas rytas yra pats produktyviausias, tuomet diena būna darbingesnė, kupina optimizmo. Tas laikas, prieš šeštą valandą ryto, yra magiškas, atrodo jog ne tik žmonės, bet ir visa gamta dar miega. Ta ryto ramybė įkvepia energijos visai dienai. Žinoma, tam turi būti sudarytos sąlygos, kaip kad ir ėjimas miegoti anksti, kaip mano draugai juokiasi „kaip mažas vaikas“. Tačiau kai tai tampa tavo gyvenimo rėžimu, tai nebesudaro jokių nepatogumų.

Paklausus Nerijaus, ar laiko save užkietėjusiu sveikuoliu, jis siūlo neprisirišti prie sąvokų, nes skirtingi žmonės tą patį žodį gali suprasti skirtingai. „Pavyzdžiui, jeigu žmogus nuspręs mažinti suvartojamo alkoholio kiekį ir valgyti liesesnę kiaulieną, galbūt jis jau tai vadins sveiku gyvenimo būdu. Ir galbūt tikrai užkietėjęs sveikuolis, išgirdęs, jog aš retkarčiais leidžiu sau paragauti traškučių ar išgerti kavos, manęs sveikuoliu nepavadintų. Tačiau aš manau, kad visame kame reikia išlaikyti harmoniją. Jeigu savęs ribojimas ir didelės pastangos sukelia įtampą, tada aš siūlyčiau savęs neprievartauti ir palaukti, kol tas suvokimas ateis savaime. Tik tada bus galima iš tikrųjų pasimėgauti pokyčiais“ – įsitikinęs pašnekovas.

 

 Nerijus Šilingis „Mano asmeninės permainos mamai sukėlė baimę“

28-erių metu vaikinas pasakoja, jog prieš trejus metus pradėjus kardinaliai keistis gyvenimo būdui, aplinkiniai tikrai jo nesuprato, o apie palaikymą taip pat nebuvo kalbos. „Ir tuomet, ir dabar gyvenu Šakiuose, aplink čia nėra ryškių pavyzdžių ar ypatingo sveikos gyvensenos paplitimo, todėl kai mama pamatė, jog atsisakiau mėsos, žuvies, kiaušinių, ji labai išsigando manydama, kad dabar tai būtinai susirgsiu nepagydomai. Anksčiau mane nuolat kankindavo peršalimo ligos, gripas, angina sirgdavau kasmet, todėl ir pas gydytojus lankydavausi dažnai. Mamos nuraminimui, po keleto mėnesių nuėjau pas šeimos gydytoją išsitirti, ir savo gydytoją labai nustebinau puikiais kraujo tyrimais, ji sakė, jog kaip iš vadovėlio. Nuo to laiko nesu buvęs pas jokį gydytoją.“

Kalbant apie aplinkinių požiūrį į tokius pasikeitimus, vaikinas pastebi, kad vis tiek labiausiai aplinkiniams bendraamžiams užkliuvo visiškas alkoholio, nikotino atsisakymas. „Iš pradžių visi žiūrėjo tarsi į kokį nenormalų, ir vis bandė atversti mane į tą „teisingą“ kelią, kuriame savaitgalis yra skirtas alaus gėrimui ir šašlykų kepimui. Tačiau negaliu nepasidžiaugti, jog pradedu matyti pažįstamų, bendradarbių pagarbą, kai dabar net ir patarimo paklausia, kaip atsisakyti vienos ar kitos silpnybės. Jaučiuosi kur kas tvirčiau ir užtikrinčiau, net ir visiškai nepažįstamų žmonių kompanijoj „šašlykų savaitgalį“ – šypsosi Nerijus.

Nerijus Šilingis „Svarbiausia – teisinga motyvacija“

Po kelerių kitokio gyvenimo būdo metų, vaikinas pasakoja užsibrėžęs trijų mėnesių griežtos sporto programos tikslą. „Nors ir valgiau sveiką ir natūralų maistą, kasdien grūdinausi, važinėjau dviračiu ir bendrai jaučiausi gerai tiek fiziškai, tiek dvasiškai, vis tiek nusprendžiau sau išsikelti iššūkį tapti geresnės fizinės formos. Kadangi nuo pat mažumės buvau lieknas, esu bandęs įvairių būdų pasiekti reikiamų rezultatų, kol nesupratau, jog esminis faktorius yra tinkama motyvacija. Mano supratimu, kūnas – tai įrankis, padedantis siekti aukštesnių tikslų gyvenime. Taigi, jeigu kūnas silpnas ar paliegęs, tai ir tie tikslai atrodo labai toli. Geros fizinės būklės siekimas man yra tik tarpinis tikslas, atveriantis duris į kur kas didesnes galimybes. Ieškojau tokios sporto programos, kuri suteiktų laisvę nuo sporto klubų, nuo specialios įrangos, ir kitokių geležinių mašinų. Mano pasirinktos programos treniruočių principas paprastas – visi pratimai daromi tik su savo paties svoriu, todėl gali treniruotis miške, namuose, kelionėje, ir pan. Darydamas pirmą treniruotę jau po kelių minučių vos gaudžiau kvapą ir mintyse šaukiau „tai neįmanoma!“. Tačiau net sunku apsakyti tą jausmą, kai pagaliau užbaigiau treniruotę ir gulėdamas kryžiumi ant grindų galvojau kaip čia nušliaužus iki vonios“ – juokiasi Nerijus ir priduria – „Tačiau nepaisant geliančių raumenų ir beprotiško išsekimo, labai džiaugiausi savo pasiekimu. Tą pirmą kartą užbaigti treniruotę man prireikė beveik valandos, kai dabar, po 4 mėnesių, ją atlieku greičiau nei per pusvalandį, ir kaskart tą laiką pagerinu. Apibendrinant galėčiau pasakyti, jog svarbiausia yra atsakyti sau į klausimą „o kam to reikia?“. Jeigu atsakymas bus tinkamas, vadinasi niekas negali sustabdyti jūsų nuo pergalės. Jeigu galiu aš, vadinasi gali ir tu. Nuoširdžiai linkiu, jog žmonės atsikratytų baimių, nesaugumo jausmo, ir išeitų iš komforto zonos. Žmogus turi neribotas galimybes, tik jeigu tikės savo jėgomis ir prisiims atsakomybę už savo gyvenimą, galės pasiekti puikių rezultatų. Kad ir kaip sunku pradžioje būtų, esu įsitikinęs – verta.“

Straipsnis parengtas vykdant 2014-ųjų – Sveikatingumo metų sveiko gyvenimo pavyzdžių projektą „Aš – už sveiką Lietuvą“, Evelina Valiulytė, www.sveikuoliai.lt. Nuotraukos: N.Šilingio asmeninis archyvas.

Categories
Sveika Gyvensena

Gera savijauta – kaip gerai jaustis kiekvieną dieną?

Vakar vykusiame vyrų klube supratau, kad visi mes žinome kaip gerai jaustis, bet vis tiek ieškome stebuklingos piliulės. Jeigu skaitydamas šį straipsnį nesijauti gerai – tai galimas daiktas, kad irgi ieškai stebuklingos piliulės.

 • Ar nuo to ką tu valgai priklauso tavo savijauta?
 • Ar rytinė mankšta, bei sportas leidžia pagerinti tau savo savijautą?
 • Ar skirdamas kas dieną po 10-15 min. meditacijai, jogai ar kvėpavimo pratimams tu jaustumeis geriau?
 • Ar koncentravimasis į tai kas bloga tau leidžia pasijusti geriau?
 • Ar koncentravimasis į tai kas gera tau leidžia pasijusti geriau?
 • Ar skaitymas apie nelaimes ir nužudymus tau leidžia pasijusti geriau?
 • Ar galvojimas, kad esi nieko vertas tau leidžia pasijusti geriau?
 • Ar galvojimas apie tai, kad esi vertas to ko nori, tau leidžia pasijusti geriau?

Vieni dalykai tau leidžia pasijusti daug geriau, nei kiti.

Tu žinai kas tau suteikia geras emocijas ir gerą savijautą. Tu žinai, jog nuolat puoselėdamas savo kūną, protą ir sielą tu gerai jausiesi. Tu žinai, kad nėra ilgalaikio stebuklingo metodo, stebuklingų vitaminų, kurių pagalbą tu gerai jaustumeis.  Niekas nepadės tau gerai jaustis jeigu tu nesirūpinsi savimi, neprižiūrėsi savęs, nesieksi harmonijos.

Jeigu blogai jautiesi, pagalvok apie tai ką valgai, kiek per dieną judi, apie ką nuolat mastai ir ar esi dėkingas už tai ką turi DABAR.

Tu žinai, kas tau leidžia pasijusti geriau, tad vietoj to, kad ieškotum stebuklingo sprendimo, vietoj to, kad skųstumeis kitiems, daryk tai kas tau leidžia gerai jaustis kas dieną.

Man gerai jaustis leidžia sportas, meditacija, platus požiūris į situacijas, nesureikš-minimas to kas vyksta, sveika mityba ir dėkingumas.

O kas tau padeda gerai jaustis kas dieną? Ir ar tu tai darai?

Categories
Sveika Gyvensena

Kaip įveikti nemigą?

Norime užmigti, bet negalime. Tikriausiai, gerai žinomas, bet ne itin malonus jausmas… Nemiga kankinalabai daug žmonių, kai kuriuos ji aplanko „sunkmečiu“, kas greitai praeina, o kai kurie bando gyventi su ją ilgą laiką. Tačiau nekreipti dėmesio į nemigą nepavyksta. Taip yra dėl to, jog šis nemalonus procesas trikdo mūsų kasdienio gyvenimo ritmą, trukdo mums susikaupti dieną, mes nuolat jaučiamės pavargę ir nerimaujame, jog sekanti naktis tai dar vienas išbandymas mums ir mūsų organizmui.

Jeigu išgyvenate stresą, nerimą ir jūsų gyvenime įvyko kažkas, kas jus sukrėtė, tokiu atveju nemiga tėra jūsų organizmo (tiksliau nervinės sistemos) reakcija į tai. Kai tik jūsų gyvenime viskas susiklostys taip, kaip norėtumėt ir jausite vidinę harmoniją, miegosite ramiai ir saldžiai, bet nejau negalite sau bent truputį padėti?

Nepamirškime, jog yra dar viena iš daugelio priežasčių… Nemiga dažniausiai kankina mus dėl netaisyklingo gyvenimo… gal galime tai pakeisti?

 

 • Stenkitės kiekvieną vakarą eiti miegoti tuo pačiu metu. Tai nėra lengva, bet įmanoma!
 • Kelkitės taip pat panašiu laiku. Net laisvadienį prisiverskite save atsikelti anksčiau. Nuo to bus geriau tik jums;
 • Dvi valandos prieš miegą tai lyg ruošimosi procesas, nuo kurio priklausys jūsų miego kokybė;
 • Geriausias būdas pasiruošti miegui – pasivaikščiojimas gryname ore. Jokiu būdu nespoksokite į kompiuterio ekraną, kai žinote, jog ne už ilgo eisite miego. Tai vėliau neleis jums atsipalaiduoti ir užmigti;
 • Prieš miegą išgerkite puodelį arbatos (puikiai tinka melisos lapai);
 • Nevalgykite mažiausiai 2 val. iki miego;
 • Skaitote įdomią knygą? Jau gulėdami lovoje prieš pat miego terapiją? NEGALIMA! Taip, toks vaizdas (romanų skaitymas prieš miegą) sukelia mumyse daug šiltų jausmų, skatina su džiaugsmu prisiminti mūsų miegą ir sapnus, bet deja, knygų skaitymas prieš miega yra viena iš priežasčių, kodėl ilgai negalime užmigti;
 • Patalynė. Galbūt skamba ne itin rimtai, tačiau tai labai svarbi dalis, kuri paverčia mūsų miegą tikra terapija. Tereikia išsirinkti tokią patalynę, kuri jums patiks. Jeigu esate abejingas savo lovos įvaizdžiui, vadinasi, laikas kažką keisti. Be to, dažnas patalynės keitimas padeda mums jaustis lyg naujai gimusiais, todėl darykime tai, juk tai nėra sudėtinga.

Svarbiausias dalykas, kodėl negalime užmigti – psichologinis nusistatymas ir mus kamuojančios mintys.

Jeigu pirmadienio naktį jūs užmigote tik 4 val. ryto, o iki to laiko tiesiog gulėjote mėnulio dydžio akim, tai nereiškia, jog antradienio naktį viskas bus taip pat. Negalvokite ir jokiu būdu nebandykite įtikinti savęs, jog „manęs laukia dar viena bemiegė naktis“. Tokios mintys sukels nerimą, su nerimu jūs atsigulsite, o po to prasidės tokio nusistatymo pasekmė – priežasties ieškojimas. Galvosite, kodėl negalite užmigti, juk visi miega, o jūs ne.. Gal tai liga? O gal tai psichikos sutrikimas? O galbūt kentėsiu dėl to visą savo likusį gyvenimą? Ir štai, dar viena bemiegė naktis. Užburtas ratas.

O antras dalykas yra mūsų rūpesčiai, klausimai, apmąstymai… Kaip rytoj seksis darbe? Kokia bus mano boso nuotaika? Kokius batus dar turėčiau įsigyti? Taip, lova neretai yra ta vieta, kurioje visos problemos lyg lietus iš dangaus užlieja mus, bet pakeiskime tai. Verčiau atsigulę į lovą pasvajokime kad ir apie tai, ko niekada gyvenime nebus. Juk tai – svajonės.

Saldaus jums miego, jūs tikrai miegosite ramiai, tik patikėkite tuo !

Už straipsnį dėkojame Ekaip.lt

Categories
Sveika Gyvensena

Miegokite dvi valandas per parą

„Jie sako, kad jis miega tik vieną valandą per naktį. Ar žinai ką nors apie šį tipą? Tailerį Durdeną?“, – tekstas iš vaidybinio filmo „Kovos klubas“

Kodėl mes praleidžiame trečdalį savo gyvenimo miegodami, iki šiol mokslininkai žino gėdingai mažai. Negali būti taip paprasta, kad mes miegame paprasčiausiai tam, kad atsinaujintų audiniai. Pavyzdžiui, suaugusios žirafos sveria apytiksliai 798 kilogramus, o miega jos vidutiniškai tik 1,9 valandos per parą.

Aštuonios valandos per naktį retai pasitaiko didžiojoje dalyje gyvūnų pasaulio. Ar yra kokia nors priežastis, dėl kurios žmonės negali pasekti žirafų pavyzdžiu? Ar įmanoma sutrumpinti bendrą mūsų miego laiką per pusę, bet jaustis visiškai atsigavusiam? Trumpai tariant – taip.

1996 metas nemiegojęs aš ištempiau beveik penkias dienas, kad pažiūrėčiau, pirma, ar įmanoma ištverti nemiegojus savaitę (man nepavyko), ir antra, kokie bus šalutiniai poveikiai. Haliucinacijos greitai užbaigė šį mano trumpa eksperimentą, tačiau aš toliau mėginau žaisti, taikydamas skirtingus miego ciklų modelius.

Vienas iš labiausiai stulbinamų požiūrių yra „daugiafazis“ miegas: kai miegas suskaidomas į daugelį segmentų, kad galėtumėte gerai jaustis miegodamas tik dvi valandas per parą. Potencialiai šis miego modelis teikia milžiniškus privalumus jauniems tėvams arba bet kam kitam, kas yra priverstas nepakankamai išsimiegoti.

Be to, tik pagalvokite, kiek knygų galėtumėte perskaityti, kiek dalykų išmokti, kiek nuotykių patirti, jei turėtumėte papildomas šešias valandas per parą. Tai atvertų jums naują galimybių pasaulį. Yra šimtai žmonių, jei ne tūkstančiai, kurie labai tiki Tomo Edisono minimalistiniu miego metodu, kuris apskritai turi labai mažai panašumo į „miegą“, kaip mes jį suvokiame.

Aš labai sėkmingai išmėginau abu metodus – „Kiekvienam žmogui“ ir „Siestą“, išsamiau jie aptariami šiame straipsnyje. O ką nors panašaus į „Antžmogio“ metodą aš pasilieku kraštutiniams atvejams, kai nespėju kažko atlikti laiku. Tam, kad geriau būtų paaiškinti kiekvieno iš šių metodų niuansai ir pavojai, leisiu labiau patyrusiam daugiafazio miego specialistui Dastinui Kurtisui papasakoti savo istoriją.

 

Įeikite, Dastinai Kurtisai

 

„Mano kūnas yra nesuderinamas su žemės ritmu. Mano miego ir prabudimo ciklas trunka dvidešimt aštuonias valandas vietoj dvidešimt keturių, o tai reiškia, kad kiekvieną dieną aš būnu budrus apie keturias valandas ilgiau nei dauguma žmonių.

Kartais viduryje savaitės pastebiu, kad atsikeliu vienuoliktą valandą vakaro ir einu miegoti ankstyvą kitos dienos popietę. Kai buvau jaunesnis, žmonės manė, kad esu beprotis. Vienintelis dalykas, ką pamenu iš vidurinės mokyklos, yra tai, kad visuomet būdavau pavargęs.

Galiausiai atradau, kad jei laikausi dvidešimt aštuonių valandų dienos režimo, mano kūnas yra laimingas. Aš atsikeldavau pailsėjęs, eidavau miegoti pavargęs, ir viskas ėjosi puikiai. Na, tik išskyrus tai, kad mano gyvenimo ritmas kirtosi su viso likusio pasaulio ritmu. Gyventi normaliu ritmu man būtų per daug sudėtinga, taigi aš turėjau surasti išeitį.

Atlikęs tam tikrus tyrimus supratau, kad greičiausiai mane kamuoja vadinamasis „ne 24 valandų miego/budrumo sindromas“. Sprendimas – daugiafazis miegas, kurį bet kas gali prisitaikyti, kad sutrumpintų savo normalų miego laiką šešiomis valandomis (žinoma, naudingai sau).

 

Labas, daugiafazi miege…

Pagrindinė daugiafazio miego prielaida yra ta, kad pati naudingiausia miego fazė yra REM fazė. Normaliai miegantys žmonės REM miego patiria nuo vienos iki dviejų valandų per visą naktį. Kad iš daugiafazio miego susilauktume naudos, turime taip viską sumodeliuoti, kad REM miegas sudarytų daug didesnę viso miego procentinę dalį.

Vienas iš būdų priversti jūsų smegenis pereiti į REM miego fazę praleidžiant kitas miego fazes yra leisti joms jaustis išvargusioms. Jei kada teko nemiegoti visą parą, galbūt pastebėjote, kad jus nuneša sapnai dar net giliai nemiegantį. Tai vyksta todėl, nes jūsų kūnas akimirksniu pasineria į REM miegą, naudodamas tai kaip apsauginį mechanizmą.

Būdas pačiam nugrimzti tiesiai į REM miego fazę nebūnant išvargusiam yra pergudrauti savo kūną, kad jis manytų, kad jums teks tik labai mažai pamiegoti. Galima treniruotis nugrimzti į REM miego fazę trumpam laikui, keletą kartų per dieną po 20 minučių snūstelint, vietoj vieno ilgo miego naktį. Toks ir yra daugiafazio miego principas.

Tiesą sakant, yra šeši geri metodai, iš kurių galite pasirinkti sau tinkamą. Pirmasis – vienfazis miegas – tai būdas, kuriuose jūs greičiausiai miegojote visą savo gyvenimą. Kiti penki yra truputį įdomesni.

Miegodami vienfaziu miegu jūs miegate aštuonias valandas ir gaunate apie dvi valandas kokybiško REM miego. Tai normalus režimas, kuriuos miega dauguma žmonių, ir tai reiškia, kad apie penkios valandos per naktį yra prarandamos (bent jau mes tiek žinome) bereikalingai nesąmoningai būklei.

Yra penki daugiafazio miego metodai, ir visais atvejais dėmesys sutelkiamas į dvidešimties minučių snūstelėjimus dienos metu, kai kuriais atvejais naktį pamiegama porą valandų pagrindinio miego. Pats paprasčiausias yra „Siestos“ metodas, kuris susideda iš vieno nusnūdimo dienos metu, o tada – didžiosios dalies miego naktį. Stebėtina, bet tik vieną kartą papildomai nusnūdus dienos metu, bendras jūsų per parą būtino miego laikas sutrumpėja viena valanda ir keturiasdešimt minučių.

Metodas „Eilinis žmogus“ yra tiesiog kitas laiptelis, juo siūlomi skirtingi nusnūdimų ir pagrindinio miego deriniai. Bendro miego per parą laikas drastiškai sutrumpėja pridėjus kiekvieną papildomą snustelėjimą.

„Antžmogio“ metodas, taip pavadintas interneto tinklaraštyje „PureDoxyk“, susideda iš šešių nusnūdimų ir visai neturi pagrindinio miego. Neįtikėtina, bet jūs galite funkcionuoti iš viso per parą išmiegojęs dvi valandas, jei tik vadovausitės „Antžmogio“ metodu.

 

Miego fazės

Spąstai

Juk būtų nuostabu miegoti iš viso tik dvi valandas per parą ir jaustis pailsėjusiam? Žinoma, labai nuostabu, tačiau yra ir tam tikri spąstai. Kuo dažniau miegosite trumpai pasnausdami (o kartu ir kuo trumpiau iš viso miegosite per parą), tuo griežčiau turėsite laikytis trumpųjų pasnaudimų laiko režimo.

Jūs negalite praleisti trumpojo pasnaudimo ar nukrypti daugiau nei dviem valandomis, jei laikotės „Eilinis žmogus 2“ arba „Eilinis žmogus 3“ metodų režimo. O laikydamiesi „Antžmogio“ miego metodo, jūs turite pasnausti nenukrypdami daugiau nei 30 minučių nuo numatyto šio metodo miego tvarkaraščio. Jei praleisite bent vieną trumpąjį miegą, sujauksite visą savo miego tvarkaraštį ir daugelį dienų jausitės pavargęs.

 

Kadangi reikia griežtai laikytis nusnūdimų tvarkaraščio, daugumos šių metodų taikymas tampa beveik neįmanomas 9 iš 14 dirbančių žmonių. Tačiau jei jūsų darbo tvarkaraštis yra lankstus ir galite nuosekliai laikytis kurio nors pasirinkto metodo kelis mėnesius, galiausiai suprasite, kad jaučiatės nuostabiai ir turite, atrodytų, neribotai laiko atlikti visiems darbams dienos metu.

Man tai atrodo kaip aukščiausio lygio įsibrovimas į smegenis.

 

Konkretūs žingsniai tampant Antžmogiu

Žingsnis nr. 1: nusistatykite miego tvarkaraštį. Jums teks miegoti po 20 minučių kas keturias valandas visą parą. Tai sudaro šešis pasnaudimus, vienodai paskirstytus per dvidešimt keturių valandų laikotarpį (pavyzdžiui, 2 valandą ryto, 6 valandą ryto, 10 valandą ryto, 14 valandą dienos, 18 valandą vakaro ir 22 valandą vakaro). Šis miego ciklas ir išliks vienodas viso daugiafazio miego periodo metu.

Žingsnis nr. 2: nemiegokite per daug. Jei pamiegosite ilgiau bent vieną kartą, suardysite miego ciklą ir dėl to jausitės išsekęs (laikotarpiu iki dvidešimt keturių valandų). Jokiu būdu neturėtumėte miegoti ilgiau nei dvidešimt minučių, kadangi galiausiai dėl nuovargio jūs atsisakysite daugiafazio miego tvarkaraščio. Įsigykite patikimą žadintuvą. Jei esate linkęs pasiduoti pagundai nuspausti snaudimo mygtuką, pasidėkite žadintuvą nuo tos vietos, kur miegate.

Žingsnis nr. 3: nepraleiskite snaudimų. Paisykite savo tvarkaraščio ir laikykitės jo minutės tikslumu. Praleidus snūstelėjimus, galima susilaukti režimą apsunkinančio poveikio. Jei praleisite vieną snūstelėjimą, prarasite tiek energijos, jog jums prireiks dviejų papildomų snūstelėjimų, kad galėtumėte grįžti prie normalios psichinės būklės – proto aštrumo.

Žingsnis nr. 4: iškęskite pradinę fazę. Pirmoji savaitė su puse yra sunkiausia. Jei laikysitės nusistatyto miego tvarkaraščio – nemiegosite per daug ir nepraleisite snūstelėjimų, jūs turėtumėte priprasti prie savo naujojo miego režimo maždaug per dvi savaites, nors kai kuriems gali prireikti trijų savaičių.

 

Šis straipsnis yra paremtas naujai išleista Timočio Ferrisso knyga „4 valandos kūnui“, kurią Lietuvoje išleido „Eugrimo“ leidykla. Rekomenduojame!

Categories
Sveika Gyvensena Vyro Kelias

Kaip po galais anksti ryte atsikelti?

Kažkada mane šis klausimas tikrai erzindavo ir kamuodavo. Dabar tai kelia šypsena. Galėčiau parašyti vienu sakiniu kaip atsikelti anksti ryte kiekvieną dieną, bet tai nesuteiks jokios naudos.

Kadangi aš per parą šiuo metu dirbu 13-14 valandų, ir taip 20-21 dieną per mėnesį, sportui laisvo laiko tikrai nedaug turiu. Vienintelė išeitis keltis ankščiau ryte ir pabėgioti ar tai pakilnoti hantelius.

Žiemą rytais 6h bėgioti tikrai nesinorėjo. Todėl nusprendžiau keltis ankščiau ir daryti mankštą, bei įvairius lengvesnius pratimus. Tai iš esmės liko tik bandymas, nes anksti atsikelti būdavo ganėtinai sunku ir retai pavykdavo. Iš pradžių maniau, jog kai ryte labai tamsu sunkiau keltis, gal tame ir yra tiesos, bet kai iki darbo pradžios likdavo nedaug laiko iš lovos ganėtinai greit iššokdavau ir nelikdavo JOKIŲ pasiteisinimų. Vadinasi tamsa čia ne tiek daug ir vaidina.

Prisimenu mokyklos laikus, kai atsikeldavęs vis sau kartodavau dar viena minutėlę pagulėsiu ir kelsiuosi, bet kai minutė virsdavo pusvalandžiu ir iki mokyklos likdavo ne daug laiko, automatiškai kaip kulta iššokdavau iš lovos. 30minučių miego daugiau iš esmės nieko nekeičia, bet kai lieka mažiau laiko,  motyvacija atsikelti žaibiškai išauga.

Atėjo nuostabus pavasaris. Tai puikus metas sudeginti visus prikauptus riebalus per žiemą, jeigu jų prikaupėte. Taip pat, už lango nuostabus oras pabėgioti rytais. Bet kaip atsikelti ryte?

Nusprendžiau rytais pradėti bėgioti. Aš turiu keltis 6-6:10h., 6:20 išbėgti, tam, kad pabėgioti bent jau 20-30minučių ir kad neskubant spėčiau į darbą 8h . Einu miegoti 23h. Aš iš tikro nebe prisimenu kada esu bėgęs taip anksti ir ar išvis esu bėgęs tokiu laiku, nes sporto laikais, man visada rytais bent jau kažkiek bėgti būdavo kančia, bet dabar suprantu, kad tada buvo TIK PASITEISINIMAI.

Žinoma, kai nusprendžiau rytais bėgioti, praėjo gera savaitė kol pagaliau atsikėliau ir pirmą kartą išbėgau. Iš vakaro prie lovos buvau pasidėjęs visus reikiamus rūbus, nepalikau vietos nei vienam pasiteisinimui. Atsikėliau ir išbėgau. Buvo puikus rytas. Vidinis kaifas tiesiog veržėsi į lauką. Ir neapsakomas pasitenkinimas grįžus namo su skaudančiomis kojomis užplūdo mane. Tokiu laiku atsikėlęs jau ne kartą bėgiojau ir po šio ryto nusprendžiau pasidalinti gebėjimu atsikelti ankščiau dėl savęs.

Tam, kad atsikelti ankščiau ryte, reikia žinoti, ką tu darysi atsikėlęs ir koks tavo tikslas. Tai galioje bet kokiam tikslui ar tai darbui. Kiek prisimenu visada atsikeldavau tada kai konkrečiai žinodavau ką darysiu ryte ir kodėl tai darysiu. Ir dažniausiai iš vakaro žinojau ar atsikelsiu ar ne. Jeigu vakare dvejoji, tai ryte neatsikelsi. Nes tų kurie dvejoja rytas nemyli.

Tokie dalykai kaip: nevalgymas prieš miegą, ėjimas anksti miegoti ir t.t. realiai suteikia miegui kokybės ir gali padėti atsikelti ankščiau ryte. Manau tai labiausiai duoda naudos vyresniems žmonėms. Bet kiek pastebėjau, tai tik papildomi veiksmai, bet ne pagrindas. Pagrindas yra konkretus tikslas ir žinojimas ką darysi atsikėlęs. Esu ėjas vėlai miegoti turėdamas motyvacija anksti keltis ir atsikėliau. Ėjau miegoti prisikimšęs pilvą ir vistiek ryte atsikėliau tada kai nuspręsdavau atsikelti ir padaryti tai ką reikia. Aš stebėjau, kaip mano brolis nemėgdavęs bėgioti atsikeldavo 6h ir išbėgdavo miegojęs vos kelias valandas, nes turėjo (turi) aiškų tikslą ir pasiteisinimas, kad ilgai kažką dariau, todėl vėlai nuėjau miegoti ir negaliu anksti atsikelti yra apgailėtinas.

Aš prisimenu, kad mokyklos laikais atsikeldavau anksčiau ryte ir pasidarydavau svarbius darbus, nes žinojau, kad tai būtina. Ir tuo metu kai žinojau ką man reikia daryti, manęs rytinis snūduriavimas nekankindavo, nebūdavo jokių pasiteisinimų, nes „sėdynė degdavo“.

Kiekvienas gali atsikelti anksčiau ryte ir užsiimti joga, pabėgioti, medituoti, paskaityti knygą ir t.t. KIEKVIENAS. Tik žinok kodėl tai darai, kodėl tau reikia atsikelti anksti ryte, ką tu nori tuo pasiekti ir nuspręsk tai daryti. Jeigu nusprendei kažką daryti atsikėlęs anksčiau, daryk tai kas dieną nuosekliai. Kai būsi išvykęs, susirgęs ar kokiame nors baliuje ir negalėsi anksti keltis tai bus tavo atsipalaidavimas ir „laisvadienis“.

Beje. Rytas paskirtas sau, visą dieną pagerina trigubai.

Jeigu turite ir jūs savo pasiūlymų kaip atsikelti ankščiau ryte, rašykite komentaruose.

Categories
Sveika Gyvensena

Kontrastinis dušas. Sveikatos ir energijos šaltinis.

Manydami jog gerą sveikatą ir savijauta galima palaikyti tik alinančiomis treniruotėmis ir griežtomis dietomis, klystate. Jeigu jūs nesiekiate sportinių rekordų, o norite tiesiog jaustis geriau ir būti sveikesni siūlau išbandyti kontrastinio dušo teikiamą naudą ir džiaugsmą.

Kontrastinis dušas yra paprasčiausia ir efektyviausia profilaktikos ir sveikatos gerinimo procedūra. Šios procedūros esmė – karšto ir šalto vandens kaitaliojimas. Iš pradžių kelios minutės karšto vandens, paskui pusė minutės ar mažiau šalto vandens, ir taip ne mažiau kaip tris kartus. Vėliau apsitrynimas šiurkščiu rankšluosčiu.

Atrodo paprasta ir ne taip efektyvu kaip kilnoti štangą ar tai bėgioti. Bet toks dušas intensyviai veikia beveik visus mūsų kūno organus. Todėl efektas milžiniškas.

 • Suaktyvėja visi biologiniai procesai
 • Organizme išjudinamos stazės
 • Išvaloma ir atnaujinama kraujotaka
 • Visi vidaus organai ir oda gauna sveikatos įkrovą.
 • Išnyksta širdies aritmija.
 • Kraujyje padaugėja leukocitų ir raudonųjų kūnelių.
 • Padidėja raumenų masė.
 • Atgaunamas darbingumas.
 • Sustiprėja nervų sistema.
 • Pagerėja medžiagų apykaita.
 • Visas organizmas intensyviai apsivalo ir atjaunėja.
 • Sunormalėja kūno elektros krūvis.
 • Padidėja energija.
 • Mankštinama širdis, kaip ir bėgant ristele.

Kontrastinio dušo efektyvumo paslaptis labai paprasta: tiesiog veikiamas didžiausias kūno organas – oda. Oda sudaro 20 proc. bendro žmogaus svorio.

 Kas gi vyksta kontrastinio duš0 metu?

Iš pradžių karštas vanduo išplečia kraujagysles, o šaltas vėliau susiaurina. Todėl kraujas intensyviai cirkuliuoja, stazių sritys išjudinamos, organizmas gauna gerą impulsą. Kraujo judėjimas organizme vaidina lemiamą vaidmenį. Tereikia širdžiai sustoti, ir ateina mirtis. Esant normaliai būklei, kraujotaką užtikrina širdis. Bet kraujas greitai teka tik plačiomis gyslomis. Kitose gyslose jis juda labai lėtai. O kapiliaruose, kad ir labai keista, yra 80 proc. viso cirkuliuojančio kraujo. Bendras kapiliarų ilgis – apie 100 tūkstančių kilometrų. Visi patogeniniai procesai prasideda nuo sutrikusios kapiliarinės kraujotakos. Kontrastinis dušas suaktyvina kapiliarinę kraujotaką, taigi ir visus gyvybinius procesus.

Dar keli patarimai

Nebūtina aplieti ir galvą, bet visada reikia pradėti nuo viršutinės kūno dalies. Jeigu apsiliejama vandeniu nuo apačios į viršų, kraujas banga ritasi į galva, dėl to gali staiga pasikeisti spaudimas.

Prieš įtraukiant kontrastinį dušą į savo dienos režimą taip pat reikia žinoti, jog tai ne koks savęs prievartavimas ar gudinimasis per prievarta. Pirma reikia gerai įšilti po karštu (arba nelabai) vandeniu. Paskui trumpam apsiliejama šaltu.  Karšto vandens poveikis turi trukti kelias minutes, o šalto – pusę minutės arba daugių daugiausia minutę. Šaltą vandenį reikia paleisti tik tada, kai pajutote, kad kūnas gerai įšilo. Jokiu būdu negalima sušalti. Procedūra turi teikti malonumą, o ne būti išbandymas. Nebūtina kaitalioti vandenį keliasdešimt kartų – pakanka trijų sykių, o toliau žiūrėkite, kaip jaučiatės. Neįsakinėkite sau, o stebėkite savo pojūčius – kūnas pats jums pasakys „gana“, jeigu jo klausysitės.

Pradėti užsiėmimus su kontrastiniu dušu reikia saikingai, po truputį, kasdien didinant karšto ir šalto vandens temperatūrų skirtumą. Jeigu norisi spiegti, tai gerai, bet atminkite, kad jūs neturite patirti smarkaus diskomforto  ir aiškiai nemalonių pojūčių. Tokiu atveju temperatūrų skirtumą reikia sumažinti.

Po dušu rekomenduojama ne stovėti, o trypčioti, kad pėdos daugiau liestųsi su vandeniu.

Jeigu po kontrastinio dušo jus purto drebulys, vadinasi, arba reikia sutrumpinti apsiliejimo šaltu vandeniu trukmę, arba vanduo buvo nepakankamai šaltas. Pastaruoju atveju apsauginė organizmo reakcija nesuaktyvina, ir todėl pasidaro tiesiog šalta, o čia nieko naudingo nėra. Trumpas poveikis labai šaltu vandeniu sušildo, o ilgas poveikis nelabai šaltu atšaldo.

Po dušo naudinga smarkiai ištrinti visą kūną šiurkščiu rankšluosčiu. Tai kartu ir masažas, ir kapiliarinės kraujotakos aktyvavimas.

Ši procedūra aktyvi atliekama nuolat. Jeigu jūs nutrauksite šį užsiėmimą, viskas grįš į ankstesnę padėtį. Tai ne laikinas sveikatos gerinimas, o įprotis – užsiėmimas visam gyvenimui, gyvenimo būdas.

Taip pat po sporto kontrastinis dušas atgaiviną kūną ir sielą, mažiau reaguoja į šaltį, nes būna įšilęs po treniruotės. Taip pat reiktu žinoti pradedantiesiems, jog pirmas šaltas užsipylimas būna šalčiausi, antras ratas visai kitoks ir žymiai malonesnis.

Straipsnis parengtas pagal Vadim Zeland knygą „Gyvenimo transerfigas 2“ – raktas į sąmoningą gyvenimą.

Categories
Sveika Gyvensena

7 priežastys vyrams praktikuoti joga.

Iš pažiūros gali atrodyti, jog joga yra labiau moterų užsiėmimas ir vyrams čia ne vieta. Bet tai tik stereotipas. Todėl mes pateikiame 7 priežastis vyrams praktikuoti joga ir meditacija.

1.  Joga pagerina seksualinį gyvenimą.  Praktikuodami joga, jūs stiprinate kūną, gerinate kraujo apykaita, didinate ištvermę. Gera kraujo cirkuliacija, bei viso kūno raumenyno treniravimas stiprina erekcija. Joga gali padėti susitvarkyti su erekcijos disfunkcija be papildomų vaistų vartojimo (tokiu kaip viagra).  Joga taip pat suteikia daugiau energijos ir padeda jaustis pozityviu, kas savo ruoštu didini pasitikėjimą savimi ir seksualumą.

2. Joga padeda geriau galvoti apie save. Nuolat atlikdami jogą ir meditacija pamažu eliminuojate negatyvias emocijas ir dialogus kuriuos galvoje daugumą vyrų nešiojasi kiekvieną dieną.  Eliminuodami negatyvumą, į jo vieta stoja pozityvumas. Daugelis vyrų kurie praktikuoja joga turi labiau teigiamą savo įvaizdį.

3. Joga prailgina tavo gyvenimą. Nedaugelis gyvendami šia diena galvoja apie ilgesni gyvenimą, bet joga ir meditacija sumažina ir visai panaikina stresą. Kaip žinia, ilgiausiai gyvenantys žmonės yra tie, kurie patiria mažiausiai streso arba tie kurie sugeba su juo susitvarkyti. Taip pat gerina  kraujotaka, bei širdies darbą.

4.  Joga – puikus pagalbininkas  sportuojantiems. Jūs gal nežinojote, bet daug gerų sportininkų užsiiminėja joga.  Tokios žvaigždės kaip: Evander Holyfield  (boksas),  Wayne Gretzky (ledo rutulys), Pete Sampras (Tenisas) ir Ryan Giggs (futbolas) atlieka jogos pratimus norėdami palaikyti lankstumą bei sumažinti galimybę traumoms.

5.  Joga ir meditacija padeda susikaupti. Lengviau galėsite susikoncentruoti ir siekti savų tikslų bei svajonių. Mažiau blaškysitės. Blaškymasis atima labai daug energijos ir apsunkina darbų atlikimą.

6. Praktikuojant joga ir meditacija jūs jausitės laimingesni ir laimingesni. Jūsų kūnas bus tvirtesnis, savijauta geresnė, mažiau streso. Liks tik laimė ir džiaugsmas. Savo pagerėjusia energija pritrauksite daugiau galimybių, bei puikiai sutarsite su žmonėmis.

7. Dvasinis augimas. Kiekvienas tai suprantame savaip, kiekvienas jaučiame, kad už fizinio kūno yra kažkas daugiau ir norime tai pažinti, norime kuo labiau pažinti savo kūną, sielą, protą ir dvasią. Meditacijos ir jogos pagalba pažinimas ateis palengva ir savaime

Categories
Sveika Gyvensena

Kaip gyventi, kad sulauktum šimto metų [video]

Ieškodamas ilgo gyvenimo ir sveikatos receptų, Dan Buettner su komanda studijavo pasaulio „mėlynąsias zonas“ – bendruomenes, kurių vyresnieji gyvena pilni jėgų ir energijos iki pat gilios senatvės. TEDxTC renginyje Dan dalijasi devyniais gyvensenos įpročiais, padedančiais sulaukti 100 metų.

Yra ir lietuviški subtitrai.

 

Categories
Sveika Gyvensena Vyrų sveikatos problemos

Alkoholio ir narkotinių medžiagų poveikis

Alkoholis

Alkoholiniai gėrimai kaip ir narkotinės medžiagos turi didelį neigiamą poveikį seksualiniai sveikatai. Nors ir vartojant nedideliais kiekiais alkoholis abejoms lytims sumažina tam tikras ribas ar nusistatymus ir padidina lytinį potraukį, tačiau net ir mažas kiekis alkoholio susilpnina vyrų erekciją bei gali sutrikdyti spermatozoidų gamybą: spermatozoidai tampa ne tokie judrūs, o nėštumo atveju padidėja persileidimo ar apsigimimų tikimybės.

Vartojant alkoholinius gėrimus dideliais kiekiais abejoms lytims potraukis sumažėja:

 • Ilguoju laikotarpiu dideli alkoholinių gėrimų kiekiai vyrams sumažina testosterono gamybą ir padidina estrogeno, ko pasekoje sukeliama impotencija (erekcijos disfunkcija). Trumpuoju laikotarpiu gali atsirasti laikini erekcijos sutrikimai arba, dėl alkohilio poveikio varpos nervams, sukelti neurogeninę impotenciją.
 • Moterims alkoholiniai gėrimai dideliais kiekiais mažina libido kiekius organizme, ko pasekoje gali atsirasti lytinių organų disfunkcija (impotencija). Tai pasireiškia sausumu makštyje bei skausmais lytinių santykių metu . Dėl šių priežasčių moterims sumažėja potraukis seksui.

Daugeliu atveju ir vyrai, ir moterys pripažysta, kad seksas apsvaigus nuo alkoholio nėra toks malonus ir jaudinantis kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Nikotinas

Nikotinas turi didelį neigiamą poveikį audiniams bei erekcijos metu naudojamiems raumenims, todėl gali sukelti impotenciją. Rūkantiems vyrams du kartus padidėja tikimybė tapti lytiškai neveiksniais.

Tabaką rūkantiems vyrams dažnai sutrinka spermatozoidų gamyba: sumažėja jų kiekis bei deformuojami likę, todėl apvaisinus moterį tokiais spermatozoidais padidėja persileidimo ar sveikatos sutrikimų vaisiui. Vaikams, kurių tėvai rūkė (net jeigu metė prieš apvaisinant), turi didesnę tikimybę susirgti vėžiu.

Marichuana (Kanapės)

Pirmas 30-40 minučių po marichuanos vartojimo narkotikas sukelia jaudulio ir euforijos jausmą, kadangi padidėja širdies susitraukimų skaičius. Dėl šios priežasties, kai kurie gali tai klaidingai suprasti kaip lytinio potraukio padidėjimą. Nepaisant to, visutiniškai po 30 minučių marichuana turi stiprų raminamajį poveikį.

Pasak vartojančių šį narkotiką, orgazmas tampa ilgesnis ir jautrenis, tačiau po atliktų tyrimo paaiškėjo, kad tai tik iliuzija, kadangi vienas iš marichuanos poveikių yra iškreiptas laiko ir greičio pojūtis. Dažniau šis narkotikas sukelia nervingumo ir nepatogumo jausmą, todėl susijaudinti būna daug sunkiau.

Ilgalaikis marichuanos vartojimas vartojimas turi neigiamų pasėkmių seksualinei sveikatai:

 • Moterims gali sukelti lytinių organų disfunkciją bei sutrikdyti mėnesinių ciklą. Ypač marichuana pavojinga nėsčioms moterims, kadangi veiklioji medžiaga THC (labiausiai veikia psichiką) per motinos kraują gali pasiekti ir vaisių.
 • Vyrams gali sutrikdyti spermatozoidų gamybą bei sumažinti testosterono kiekį organizme. Dėl šių priežasčių kartais būna sunkiau susijaudinti. Dažniausiai šie poveikiai išnyksta po marichuanos vartojimo nutraukimo.

Kokainas

Kokainas kaip ir daugelis kitų narkotinių medžiagų gali sukelti impotenciją. Vartojant dideliais kiekiais gali sumažėti libido kiekis organizme bei vyrams sunku ejakuliuoti. Ypatingai didelės dozės kokaino gali sukelti atvirkštinę reakciją ir paskatinti spontanišką ejakuliaciją, tačiau tokios dozės būna mirtinos.

Kokainas šiek tiek veikia kaip anestetikas ir patekęs ant odos mažina jos jautrumą. Dažnai vyrai pasinaudoja tuo ir ištrina juo savo varpą, ko pasekoje ji tampa ne tokia jautri ir atitolinamas orgazmas. Tačiau tą patį ir dar geresnį poveikį galima pasiekti legaliais ir nekenksmingais būdais nusiperkant specialius anestetinius kremus, kurių galima rasti visose sekso prekių pardupotuvėse.

Heroinas

Kaip ir dauguma kitų narkotinių medžiagų heroinas turi neigiamą seksualinį poveikį abejoms lytims . Vyrams dažniauisai būna sunku pasiekti erekciją ir ejakuliuoti, o meterims dažnai dėl išsausėjusios makšties patiriami skausmai lytinių santykių metu. Dideli kiekiai heroino sumažina seksualinį potraukį ir partnerius gali paversti lytiškai neveiksnius visam laikui.

Amfetaminas

Kaip ir alkoholis amfetaminas ir metamfetaminas padidina seksualinį potraukį, tačiau turi daug neigiamų savybių, kurios gali smarkiai pabloginti sekso kokybę. Anot šios narkotinės medžiagos vartotojų, kartais tas noras seksui būna toks stiprus, kad tampi apsėstas minties kuo greičiau patirti orgazmą ir nenusiramini, kol to negauni.

Nuo šio narkotiko priklausomi vyrai dažnai patiria smarkių šalutinių poveikių seksualinei sveikatai:

 • Tampa sunku sunku pasiekti ir išlaikyti erekciją. Nutinka ir taip, kad erekcija tampa labai skausminga, kuri pati neišnyksta ir gali prireikti medikų pagalbos (anglų kalba tai dar vadinama Priapism).
 • Labai dažnai tampa sunku ejakuliuoti. Anot priklausomų nuo šio narkotiko, masturbuojantis jaučiama, jog tuoj ejakuliuosi bet kurią mintutę, tačiau tai taip ir neįvyskta. Negana to, jei jau pavyskta ejakuliuoti, sėklidėse lieka nemalonūs pojūčiai.

Moterims, lygiai taip pat kaip ir vyrams, tampa sunkiau pasiekti orgazmą, dažnai išsausėja makštis, todėl lytinis aktas tampa skausmingesnis. Dėl visų šių priežasčių, nuo šio narkotiko priklausomi žmonės, iškeičia lytinį aktą į masturbaciją, kuri irgi ne visada būna tokia jau maloni.

Viagra

Šis preparatas yra cheminės kilmės, todėl jį taip pat priskirsime šiai kategorijai. Viagra yra veiksmingas preparatas, jeigu vartojantis yra seksualiai susijaudinęs ir jo erekcijos sutrikimai yra susiję su jo fiziologine busena, o ne psichologine.

Viagra padidina kraujo pritekėjimą į varpą, todėl nepatartina ją naudoti žmonėms, turintiems aukštą kraujo spaudimą.

Už straipsnį “AlfaVyras.lt” dėkoja VisosPozos.lt

Categories
Fitnesas ir Treniruotės Sveika Gyvensena

Sportas namuose. Pratimai, patarimai ir rezultatai.

Projekto DaugiauSporto.lt dalyvis Erikas, kuris jau pusę metų sportuoja namuose, dalijasi savo patirtimi ir rezultatais, kurie, tikimės, paskatins ir kitus pradėt mankštintis.

Kodėl nusprendei pradėti sportuoti ir tapti projekto dalyviu?

Pradėti sportuoti norėjau jau seniai, bet dėl užimtumo, prastos nuotaikos ir panašių dalykų vis atidėdavau tai ateičiai. Kitaip sakant, visada rasdavau bent vieną priežastį, kuria galėčiau pateisinti savo tingėjimą.

Man patiko daugiausporto.lt idėja ir tikslas, todėl užsiregistravau ir pasiryžau pradėt sportuoti. Nusprendžiau, kad treniruosiuos namuose, nekeisiu mitybos įpročių, kad šis užsiėmimas man nekainuos nė lito ir kad pratimams skirsiu ne daugiau kaip 30 min. per dieną. Pamaniau, kad bus įdomu pačiam pamatyti rezultatus, nes sąnaudos ir investicijos tikrai minimalios, todėl daugelis žmonių galėtų sau tai leisti. Bet ar bus iš to nauda? Ar bus pastebimi rezultatai? Štai ką norėjau sužinoti ir į savo dalyvavimą projekte žiūrėjau kaip į nedidelį eksperimentą.

Kokius tikslus sau iškėlei?

Kaip savo anketoje ir esu nurodęs- norėjau patobulinti savo kūno išvaizdą, norėjau atrodyti atletiškiau.

Labiausiai norėjau išryškinti krūtinės raumenis ir atsikratyti padidėjusio pilvo.

30 minučių sportui tikrai nėra daug. Kokius pratimus spėji atlikti ir kodėl pasirinkai būtent šiuos pratimus?

Pirmus mėnesius dariau tik atsispaudimus ir atsilenkimus. Tai baziniai pratimai, kurie sunkiai pakeičiami treniruojantis namų sąlygomis. Vėliau pridėjau dar du pratimus- bicepso ir nugaros raumenims.

Taigi, iš viso tik keturi pratimai. Bet pagrindas yra atsispaudimai. Tai mano mėgstamiausias pratimas.

Be abejo, prieš darant šiuos pratimus yra būtinas bent minimalus apšilimas.

Tarp tavo atliekamų pratimų visai nėra pratimų kojoms. Kodėl?

Namuose kojų nemankštinu, tačiau kiekvieną savaitgalį bėgioju gamtoje arba važinėjuosi dviračiu. Niekur savo anketoje neminėjau šio fakto, bet tik todėl, kad bėgiojimas ir važinėjimas dviračiu man nėra nei sportas, nei atskiras pratimas. Man tai yra grynas malonumas, laisvalaikio praleidimo būdas.

Taigi, nors ir neturiu tikslo ryškinti/didinti kojų raumenis, tačiau kojos tikrai nėra apleistos, pakankamai krūvio gauna ir jos.

Kaip manai, ar tinkamai pasirinkai pratimus? Su kažkuo konsultavaisi?

Tiek pratimus, tiek jų atlikimo skaičių ir intensyvumą pasirinkau pats. Tiesa, ieškojau interneto tinklapiuose ir forumuose patarimų, bet jų tiek daug ir įvairių, o neretai ir prieštaraujančių vienas kitam, kad nusprendžiau mažiau skaitinėt, bet daugiau dirbti.

Aš net neabejoju, kad profesionalus treneris pamatęs mano atliekamų pratimų programą turėtų man pastabų ir pasiūlymų, kaip treniruotes namuose padaryti efektyvesnėmis, bet, deja,  nepažįstu žmogaus, kuris galėtų pakonsultuot, todėl viską nusprendžiau pats.

Treniruojies lygiai pusę metų. Ar esi patenkintas rezultatais pasiektais per šį sąlyginai trumpą laikotarpį?

Ne visi pratimai davė lauktų rezultatų. Pavyzdžiui, yra akivaizdu, kad pilvo presui skirtų atsilenkimų yra per mažai. Pilvas tapo plokštesnis, bet raumenų išryškint kol kas nepavyksta. Tačiau bendrai paėmus rezultatai mane motyvuoja tęsti tai, ką pradėjau.

Įsitikinau, kad norint patobulinti kūno išvaizdą visai nebūtina investuoti daug pinigų ir laiko. Reikia tik pasiryžti ir sąžiningai padirbėti.

Be to, padailintos kūno linijos nėra vienintelis pasiekimas. Sportas stipriai įtakoja gyvenimo kokybę. Reguliariai mankštinantis jau labai greitai pajutau, kad gerėja savijauta ir nuotaika, jaučiuosi energingas ir žvalus, stipresnis, geriau miegu.

Nuoširdžiai rekomenduoju ir kitiems pradėt mankštintis.

Išsamią informaciją apie tai, kaip Erikui sekasi mankštintis, rasite čia: http://www.daugiausporto.lt/index.php?ka_rodyti=user&id=97

 

Į klausimus atsako profesionalas

Andrius Pauliukevičius

Kultūrizmo ir fitneso treneris, asmeninis treneris

 

Ar Erikas pasirinko tinkamus pratimus?

Pirmiausia noriu pagirt Eriką už ryžtą. Atsispaudimai ir atsilenkimai yra pirmi pratimai, kurie šautų į galvą, nusprendus sportuoti namuose. Pats tą dariau paauglystėje. Ir tai yra teisinga, tik tai dar reiktų papildyti pratimais raumenims antagonistams, tai yra priešingą funkciją atliekantiems raumenims. Jei atliekami atsispaudimai, o lauke Erikas bėgioja, važinėja dviračiu, galbūt matė kur nors netoli namų esantį skersinį, kur galėtų daryti prisitraukimus. Prisitraukinėti galima bent jau trimis skirtingais variantais: plačiu paėmimu prie krūtinės, plačiu paėmimu už galvos, delnais į save prie krūtinės.

Galbūt ten dar yra lygiagretės? Atsispaudimai nuo lygiagrečių taip pat puikiai apkrauna krūtinės ir tricepso raumenis. Be to, tai yra gerokai sunkesnis ir efektyvesnis pratimas nei atsispaudimai, nes kelti reikia visą kūno svorį.

Erikas atlieka atsispaudimus krūtinės raumenims, bet dar galima atsispaudinėti laikant rankas siaurai ir tokiu būdu labiau apkrauti tricepsą. Tai būtų dar vienas pratimas namų sąlygomis.

Pilvo presui, netgi namuose, taip pat galima atlikti daugiau nei tik atsilenkimus. Tai būtų ir kojų kėlimas gulint, ir “Žvakė”, susirietimai, susirietimai šonu. Tik tuos pratimus reikėtų parodyti. Jie nėra sudėtingi, tik perskaičius visą eilę jų pavadinimų tai atrodo kaip tamsus miškas.

Na, net ir kojoms dar galima pridėti pritūpimus, pritūpimus viena koja, įtūpstus.

Ar tikslinga sportuoti kasdien?

Dieną ar dvi per savaitę galima iš viso nesportuoti ir leisti organizmui pailsėti ir atsistatyti. O toliau: pirmą dieną galima paskirti, tarkim, atsispaudimams (atsispaudimams nuo žemės, atsispaudimams siauru rankų pastatymu, atsispaudimams nuo lygiagrečių), kurie lavina krūtinės ir tricepso raumenis. Antrą dieną pritūpinėti, važiuoti dviračiu, arba bėgti ir trečią – daryti prisitraukimus ir apkrauti nugaros bei bicepso raumenis. Pilvo presą galima treniruoti kasdien. Po trijų treniruočių dienų vieną dieną pailsėti ir pradėti programą iš naujo.

Ar Erikas teisingai pasirinko atsispaudimus daryti su papildomu svoriu?

Taip, teisingai, tik tai turėtų būti nelabai patogu. Norint juos apsunkinti, galima aukščiau kelti kojas, tuomet svorio centras bus arčiau rankų, o tuo pačiu ir didesnis efektas.

Ar Erikas turėtų keisti pratimus, kad vyktų tolimesnis progresas?

Taip pratimus būtinai reiks keisti. Atsispaudimai ir atsilenkimai – nesudėtingi ir nesunkūs pratimai. Raumenys greitai prie jų adaptuosis ir progresas sustos. Naujų pratimų paminėjau atsakyme į pirmąjį klausimą.

Jeigu Erikas nepakoreguos pratimų programos, kaip vyks tolimesnis jo progresas?

Jei Erikas ir toliau taip sportuos, rezultatai pernelyg nepasikeis. Norint dar kiek geresnio rezultato, reikia ir sunkesnių treniruočių. Bet tai priklauso nuo to, kokius tikslus sau kelia pats Erikas.

Kaip vertinate Eriko rezultatus?

Reikia pasveikinti Eriką – rezultatai akivaizdūs! Dabar jis atrodo daug geriau nei iki tol! Pasikeitė proporcijos: didesnis apimtis įgavo ir išryškėjo pečių juostos raumenys, šiek tiek sumažėjo poodinis riebalinis sluoksnis. Erikas minėjo, kad jo mitybos įpročiai liko tokie patys, bet juos kiek pakoregavus ir dar kiek pasunkinus treniruotes, jis galėtų atrodyti dar geriau! Na, kaip bebūtų, pirmi žingsniai – labai sėkmingi. Tai geras ir norėtųsi, kad būtų užkrečiantis pavyzdys!