Categories
Vyrų sveikatos problemos

Efektyvus nugaros skausmo gydymas – stuburo stabilizavimo pratimų programa

Dažna lėtinio apatinės nugaros dalies skausmo priežastis yra apatinės nugaros dalies segmentinis nestabilumas. Kas tai yra ir kokiu būdu šią problemą reikia taisyti – apie tai šiame straipsnyje.

Daugelis esame girdėję: „dirbdami prie kompiuterio sėdėkite tiesiai“, „mankštinkitės, sportuokite“, „daiktus kelkite ir neškite išlaikydami tiesią nugarą“. Nugaros skausmą bent kartą per gyvenimą pajaučia 80 proc. pasaulio gyventojų. Kodėl net ir nuolatos girdėdami šiuos patarimus, vis tiek jų nesilaikome? Negi norime, kad sulaukus 40 metų (ar net jaunesni) mūsų gyvenimo kokybę ribotų lėtinis nugaros skausmas? Nemaloniausia, kai į kineziterapeutą dėl nugaros skausmo ir skausmo plitimo į koją kreipiasi 22 metų merginos ar 23 metų vaikinai, dirbantys mediko darbą.

Dėl mažo fizinio aktyvumo, netaisyklingos laikysenos sėdimo darbo metu, dažno lankstymosi, netaisyklingo daiktų kėlimo ir nešimo pradeda silpnėti pilvo ir ypač nugaros raumenys. Taip pat dėl šių priežasčių sutrinka giliųjų ir paviršinių raumenų jėga. Nusilpsta gilieji raumenys, jie nebesugeba užtikrinti stuburo struktūrų (raiščių, slankstelių) stabilumo, tvirtumo ir tai veda nugaros skausmo link.

Šuo metu mokslininkai vieningai sutaria, kad nugaros skausmo atsiradimui ar jo stiprėjimui didelią įtaką turi gilieji pilvo ir nugaros raumenys:

 • Tai giliausieji pilvo raumenys: skersinis pilvo raumuo ir vidinis įstrižinis pilvo raumuo;
 • Iš nugaros prie stuburo prisitvirtinę multifidiniai raumenys;
 • Dubens dugno raumenys ir diafragma.

Visi šie išvardinti raumenys tiesiogiai tvirtinasi prie stuburo slankstelių. Jie atsakingi už stuburo segmentinį stabilumą. Jei šie raumenys yra išlavinti ir stiprūs, tuo atveju jie užtikrina stuburo stabilumą, neleidžia susiformuoti stuburo išvaržai, užtikrina kokybiškus lenkiamuosius ir sukamuosius judesius nekeičiant stuburo padėties šių judesių atlikimo metu.

Stuburo stabilizavimo pratimų programos tikslas – atstatyti normalią giliųjų liemens raumenų jėgą ir funkciją. Pratimų esmė – aktyvuoti giliuosius pilvo ir nugaros raumenis įjungiant skersinį pilvo ir nugaros multifidinius raumenis, ir/ar mažinant atramos paviršiaus plotą. Vienas iš svarbiausių tikslų – aktyviai įtraukti besigydantį asmenį į gydymo procesą. Taikomi pratimai yra labai nesudėtingi, bet itin efektyvūs. Jų metu stiprinamas natūralus raumeninis juosmens – nugaros „korsetas“. Atliekant šiuos pratimus niekados nereikės dėvėti juosmens korseto (nes korseto funkcija yra palaikyti juosmenį, o sustiprėjus šiems giliesiems raumenims atliekant stuburo stabilizavimo pratimus, patys raumenys užtikrins juosmens stabilumą).

Tradicinė kineziterapijos programa, kuri dažniausiai vykdoma poliklinikose yra paremta paviršinių raumenų stiprinimu ir tempimu. Šių užsiėmimų metu kreipiamas mažas dėmesys giliųjų raumenų stiprinimui.

Stuburo stabilizavimu gydant nugaros skausmą remiasi dauguma gydymo centrų. Daugumoje iš jų vykdomos grupinės procedūros, bet individualios kineziterapijos procedūros užtikrina problemos sprendimą individualiai.

Stuburo stabilizavimo pratimus galima atlikti ant terapinių kamuolių, nestabilių plokštumų, kabančių virvių. Saugiausi pratimai atliekant juos ant gimnastikos kilimėlio (padėtyse gulint ant pilvo, nugaros, šonų, keturpėsčia). Juos atliekant besigydantis asmuo aktyviausiai įtraukiamas į gydymo procesą, labiausiai supranta šių pratimų atlikimo naudą.

 Pacientai, pabaigę stuburo stabilizavimo pratimų programą pasakoja apie:

 • Žymiai sumažėjusį, dažnai net visiškai išnykusį nugaros skausmą;
 • Sustiprėjusius pilvo, nugaros raumenis;
 • Pagerėjusią gyvenimo kokybę;
 • Žymiai sumažėjusią pasisukimų, pasilenkimų, staigesnių judesių baimę

Stuburo stabilizavimo pratimų pavyzdžiai:

1)  Pradinė padėtis: gulima ant nugaros, kojos sulenktos ir truputį praskėstos, galva atpalaiduota, delnai uždėti ant pilvo.

Atlikimas: įkvepiame per nosį, iškvėpimo metu stipriai įtraukiame bambą gilyn link stuburo, įtraukiame sėdmenis ir prispaudžiame juosmenį prie kilimėlio. Įtraukę kvėpavimo nesulaikome, kvėpuojame laisvai. Atliekame iki vidutinio nuovargio. Atsipalaiduojame.

 

 

2)Pradinė padėtis: kojos sulenktos ir truputį praskėstos, galva atpalaiduota, rankos atitrauktos į šalis.

Atlikimas: įkvepiame per nosį, iškvėpimo metu stipriai įtraukiame bambą gilyn link stuburo. Iškvepiant per burną apkabiname rankomis pilvą, įkvėpdami atitraukiame rankas į šalis (laikome įtrauktą bambą).

Atliekame 6 k. Atlikę lėtai atleidžiame pilvo raumenis, atsipalaiduojame.

 

 

3)Pradinė padėtis: kojos sulenktos ir suglaustos, galva atpalaiduota, rankos išilgai kūno.

Atlikimas: lėtai, „po vieną slankstelį“ keliame dubenį aukštyn taip, kad susidarytų tiesė nuo pečių iki kelių. Kvėpavimas laisvas. Atliekame iki vidutinio nuovargio. Lėtai, vėlgi „po vieną slankstelį“ grįžtame į pradinę padėtį.

 

 

4)Pradinė padėtis: gulima ant pilvo. Galva, kojos atpalaiduotos, rankos sulenktos per alkūnes ir peties sąnarį 90°

Atlikimas:  įkvepiame per nosį ir iškvėpimo per burną metu lėtai pakeliame krūtinę į orą. Įkvėpdami tiesiame rankas priešais save, iškvėpdami pritraukiame rankas prie pečių. Atliekame iki vidutinio nuovargio. Lėtai grįžtame į pradinę padėtį.

 

 

5)Pradinė padėtis: galva, kūnas atpalaiduoti. Alkūnės prispaustos prie kūno, kumščiai atremti į kilimėlį, kojos ant pirštų galų.

Atlikimas: įkvepiame per nosį ir iškvėpimo metu pakeliame kūną ant sulenktų kelių, rankos sulenktos per alkūnę 90° kampu, blauzdos nukreiptos aukštyn 45° kampu. Pakilus kūnas turi būti kuo tiesesnis.

Pratimą atliekame iki vidutinio nuovargio. Kvėpuojame laisvai.

Kineziterapeutas Marius Janulis

http://nugarosskausmogydymas.wordpress.com/

Categories
Vyrų sveikatos problemos

Prostatitas: šeši prevencijos būdai

Prostatitas – viena dažniausiai pasitaikančių vyrų ligų. Ja Lietuvoje serga daugiau nei 70 proc. vyrų.Tai prostatos liaukos uždegimas, kuris sukelia skausmą dubens srityje, dažną norą šlapintis ir daugybę kitų nemalonių pojūčių.

„MediCa  klinikos“ šeimos gydytoja Vilma Gavelienė teigia, kad dėl prostatito dažniausiai kreipiasi 35-60 amžiaus vyrai. Nacionalinio sveikatos instituto duomenimis, net 25 proc. jaunų ir vidutinio amžiaus vyrų taip pat turi šią problemą.

„Dažniausiai prostatitu suserga vyrai, kuriems  dažnos  šlapimo takų infekcijos, dirba sėdimą darbą, nevengia alkoholio, gyvena nesaugų lytinį gyvenimą. Liga gali užklupti ir nusilpus imunitetui, stipriai peršalus šaltame vandenyje  ar sutraumavus prostatos liauką“, – sakė V. Gavelienė. Jos teigimu, ši liga ne tik nemaloni dėl ją lydinčių simptomų, bet ir pavojinga. Susirgus ir laiku nesikreipus į medikus ūminis prostatitas išsivysto į lėtinį, kurio gydymas yra ilgas ir sunkus. Laiku negydomas prostatitas gali komplikuotis ir net sukelti prostatos vėžį.

Gydytojos V. Gavelienės teigimu, labai svarbu, kad vyrai laiku pradėtų rūpintis savo sveikata. Taip jie išvengtų ne tik sunkių prostatito simptomų, bet ir sumažėtų rizika susirgti prostatos vėžiu. Ką kiekvienas vyras turėtų žinoti, kad išsaugotų savo sveikatą? Specialistai pataria: stebėkite savo mitybą, nevenkite žolelių arbatų, gerkite daug vandens, judėkite, saugokitės šalčio ir mylėkite į sveikatą.

 

1. Stebėkite savo mitybą

Anot „Camelios“ vaistininko Dainiaus Viederio, siekiant išsaugoti vyrišką sveikatą, reikėtų saikingai valgyti arba visai atsisakyti riebaus (lašinių, riebios mėsos, grietinės, sviesto, dešros), aštraus (paskaninto garstyčiomis, pipirais, krienais) maisto. Taip pat nepatartina piktnaudžiauti  kava, alumi ir kitais stipriaisiais alkoholiniais gėrimais, nes organizmui į juos sureagavus į prostatą patenka daugiau kraujo ir ji padidėja. Verčiau vartoti daugiau maisto produktų, kurie saugo prostatą: gerti žaliąją arbatą, valgyti sojų produktus, vynuoges, kopūstines daržoves bei žuvį.Ypač naudingi vyrams pomidorai, arbūzai ir greipfrutai, kuriuose galima rasti provitamino likopeno. Jis ne tik neleidžia prostatai padidėti, bet ir saugo organizmo ląsteles nuo žalingo aplinkos poveikio“,  – sako D. Viederis.

2. Nevenkite žolelių arbatų

Tyrimais nustatyta daugelio augalų teigiamas poveikis vyrų sveikatai. Prostatito profilaktikai galima naudoti nykštukinės palmės ekstraktą, kuris, kaip labai efektyvi priemonė prostatos veiklai gerinti, naudojamas jau dvylika amžių. „Šiandien dažnai užmirštamos gerosios dilgėlių savybės, kurias puikiai žinojo mūsų tėvai ir seneliai. Dilgėlių stiebų ekstraktas bei lapų arbatos taip pat teigiamai veikia prostatą, skatina šlapimo išsiskyrimą ir nutekėjimą. Be to, dilgėlės turi ir daug antioksidantų, saugančių nuo žalingo aplinkos poveikio. Prostatito profilaktikai vyrams kartą per dieną vakare siūlyčiau išgerti arbatos iš dilgėlių lapų, jonažolių, medetkų žiedų bei viržių“, –  patarimu dalijosi vaistininkas.

3. Gerkite pakankamai vandens

Šeimos gydytoja Vilma Gavelienė taip pat pataria nepamiršti gerti vandens. „Jei žmogus sveria 60 kilogramų, jam kasdien reikėtų išgerti  beveik 2 litrus vandens.  Geriant vandenį ne tik nuo toksinų apsivalo visas organizmas, bet ir neužsilaiko šlapimas, kuris galėtų patekti į prostatos liaukas. Taip sumažėja tikimybė, kad kartu su šlapimu į prostatą pateks bakterijos, galinčios sukelti prostatos uždegimą“, – apie vandens svarbą vyrų sveikatai pasakojo Vilma Gavelienė.

4. Judėkite

Viena didžiausių šiuolaikinio vyro problemų – mažas fizinis aktyvumas.  „Jei visą dieną darbe praleidžiate sėdėdami, ilgainiui sutrinka kraujotaka jūsų mažojo dubens organuose. Tada susidaro palankios sąlygos vešėti prostatitui.  Pasistenkite daugiau vaikščioti pėsčiomis, nevažiuokite trumpų atstumų automobiliu, ilgai užsisėdėję vienoje vietoje būtinai pasivaikščiokite“, – pataria D. Viederis.  Anot jos, taip pat reikėtų skirti laiko ir daryti dubens raumenims skirtus pratimus. Juos nesunkiai galima atlikti ir namuose. Pavyzdžiui, stovėdami kiek galite aukščiau link pilvo kelkite kelius arba gulėdami tiesiai pusiau sulenkite kelius ir kelkite į viršų dubenį.

5. Saugokitės šalčio

Anot gydytojos Vilmos Gavelienė, vyrams ypatingai reikėtų  saugotis ir šalčio. Persišaldymas, sušalimas gali paskatinti prostatito vystymąsi, todėl šaltuoju metų laiku renkitės ilgesnį paltą ar striukę. Pasirūpinkite šilta apranga taisydami automobilį garaže ar besimėgaudami poledine žvejyba. Prostatos uždegimą galima pasigauti net ir trumpam prisėdus ant šalto suolelio ar šaligatvio. „Sveikuolių“ maudynės šaltame vandenyje ar pliūkštelėjimas į šaltą vandenį  po kaitinimosi pirtyje taip pat kenkia prostatai.

6. Mylėkite į sveikatą

„Prostatos uždegimą gali sukelti ir nesaugių lytinių santykių metu plintančios bakterijos bei  grybeliai. Ilgas  susilaikymas,  taip pat nėra gerai. Prostatito simptomus mažina karštos vonios bei pastovūs lytiniai santykiai, kurių metu gerėja prostatos drenažas ir mažėja infekcijos užsilaikymo  galimybė, – teigia gydytoja V. Gavelienė.  Norint išlaikyti prostatą sveiką, patariama gyventi reguliarų lytinį gyvenimą su pastovia partnere.

Categories
Sveika Gyvensena Vyrų sveikatos problemos

Alkoholio ir narkotinių medžiagų poveikis

Alkoholis

Alkoholiniai gėrimai kaip ir narkotinės medžiagos turi didelį neigiamą poveikį seksualiniai sveikatai. Nors ir vartojant nedideliais kiekiais alkoholis abejoms lytims sumažina tam tikras ribas ar nusistatymus ir padidina lytinį potraukį, tačiau net ir mažas kiekis alkoholio susilpnina vyrų erekciją bei gali sutrikdyti spermatozoidų gamybą: spermatozoidai tampa ne tokie judrūs, o nėštumo atveju padidėja persileidimo ar apsigimimų tikimybės.

Vartojant alkoholinius gėrimus dideliais kiekiais abejoms lytims potraukis sumažėja:

 • Ilguoju laikotarpiu dideli alkoholinių gėrimų kiekiai vyrams sumažina testosterono gamybą ir padidina estrogeno, ko pasekoje sukeliama impotencija (erekcijos disfunkcija). Trumpuoju laikotarpiu gali atsirasti laikini erekcijos sutrikimai arba, dėl alkohilio poveikio varpos nervams, sukelti neurogeninę impotenciją.
 • Moterims alkoholiniai gėrimai dideliais kiekiais mažina libido kiekius organizme, ko pasekoje gali atsirasti lytinių organų disfunkcija (impotencija). Tai pasireiškia sausumu makštyje bei skausmais lytinių santykių metu . Dėl šių priežasčių moterims sumažėja potraukis seksui.

Daugeliu atveju ir vyrai, ir moterys pripažysta, kad seksas apsvaigus nuo alkoholio nėra toks malonus ir jaudinantis kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio.

Nikotinas

Nikotinas turi didelį neigiamą poveikį audiniams bei erekcijos metu naudojamiems raumenims, todėl gali sukelti impotenciją. Rūkantiems vyrams du kartus padidėja tikimybė tapti lytiškai neveiksniais.

Tabaką rūkantiems vyrams dažnai sutrinka spermatozoidų gamyba: sumažėja jų kiekis bei deformuojami likę, todėl apvaisinus moterį tokiais spermatozoidais padidėja persileidimo ar sveikatos sutrikimų vaisiui. Vaikams, kurių tėvai rūkė (net jeigu metė prieš apvaisinant), turi didesnę tikimybę susirgti vėžiu.

Marichuana (Kanapės)

Pirmas 30-40 minučių po marichuanos vartojimo narkotikas sukelia jaudulio ir euforijos jausmą, kadangi padidėja širdies susitraukimų skaičius. Dėl šios priežasties, kai kurie gali tai klaidingai suprasti kaip lytinio potraukio padidėjimą. Nepaisant to, visutiniškai po 30 minučių marichuana turi stiprų raminamajį poveikį.

Pasak vartojančių šį narkotiką, orgazmas tampa ilgesnis ir jautrenis, tačiau po atliktų tyrimo paaiškėjo, kad tai tik iliuzija, kadangi vienas iš marichuanos poveikių yra iškreiptas laiko ir greičio pojūtis. Dažniau šis narkotikas sukelia nervingumo ir nepatogumo jausmą, todėl susijaudinti būna daug sunkiau.

Ilgalaikis marichuanos vartojimas vartojimas turi neigiamų pasėkmių seksualinei sveikatai:

 • Moterims gali sukelti lytinių organų disfunkciją bei sutrikdyti mėnesinių ciklą. Ypač marichuana pavojinga nėsčioms moterims, kadangi veiklioji medžiaga THC (labiausiai veikia psichiką) per motinos kraują gali pasiekti ir vaisių.
 • Vyrams gali sutrikdyti spermatozoidų gamybą bei sumažinti testosterono kiekį organizme. Dėl šių priežasčių kartais būna sunkiau susijaudinti. Dažniausiai šie poveikiai išnyksta po marichuanos vartojimo nutraukimo.

Kokainas

Kokainas kaip ir daugelis kitų narkotinių medžiagų gali sukelti impotenciją. Vartojant dideliais kiekiais gali sumažėti libido kiekis organizme bei vyrams sunku ejakuliuoti. Ypatingai didelės dozės kokaino gali sukelti atvirkštinę reakciją ir paskatinti spontanišką ejakuliaciją, tačiau tokios dozės būna mirtinos.

Kokainas šiek tiek veikia kaip anestetikas ir patekęs ant odos mažina jos jautrumą. Dažnai vyrai pasinaudoja tuo ir ištrina juo savo varpą, ko pasekoje ji tampa ne tokia jautri ir atitolinamas orgazmas. Tačiau tą patį ir dar geresnį poveikį galima pasiekti legaliais ir nekenksmingais būdais nusiperkant specialius anestetinius kremus, kurių galima rasti visose sekso prekių pardupotuvėse.

Heroinas

Kaip ir dauguma kitų narkotinių medžiagų heroinas turi neigiamą seksualinį poveikį abejoms lytims . Vyrams dažniauisai būna sunku pasiekti erekciją ir ejakuliuoti, o meterims dažnai dėl išsausėjusios makšties patiriami skausmai lytinių santykių metu. Dideli kiekiai heroino sumažina seksualinį potraukį ir partnerius gali paversti lytiškai neveiksnius visam laikui.

Amfetaminas

Kaip ir alkoholis amfetaminas ir metamfetaminas padidina seksualinį potraukį, tačiau turi daug neigiamų savybių, kurios gali smarkiai pabloginti sekso kokybę. Anot šios narkotinės medžiagos vartotojų, kartais tas noras seksui būna toks stiprus, kad tampi apsėstas minties kuo greičiau patirti orgazmą ir nenusiramini, kol to negauni.

Nuo šio narkotiko priklausomi vyrai dažnai patiria smarkių šalutinių poveikių seksualinei sveikatai:

 • Tampa sunku sunku pasiekti ir išlaikyti erekciją. Nutinka ir taip, kad erekcija tampa labai skausminga, kuri pati neišnyksta ir gali prireikti medikų pagalbos (anglų kalba tai dar vadinama Priapism).
 • Labai dažnai tampa sunku ejakuliuoti. Anot priklausomų nuo šio narkotiko, masturbuojantis jaučiama, jog tuoj ejakuliuosi bet kurią mintutę, tačiau tai taip ir neįvyskta. Negana to, jei jau pavyskta ejakuliuoti, sėklidėse lieka nemalonūs pojūčiai.

Moterims, lygiai taip pat kaip ir vyrams, tampa sunkiau pasiekti orgazmą, dažnai išsausėja makštis, todėl lytinis aktas tampa skausmingesnis. Dėl visų šių priežasčių, nuo šio narkotiko priklausomi žmonės, iškeičia lytinį aktą į masturbaciją, kuri irgi ne visada būna tokia jau maloni.

Viagra

Šis preparatas yra cheminės kilmės, todėl jį taip pat priskirsime šiai kategorijai. Viagra yra veiksmingas preparatas, jeigu vartojantis yra seksualiai susijaudinęs ir jo erekcijos sutrikimai yra susiję su jo fiziologine busena, o ne psichologine.

Viagra padidina kraujo pritekėjimą į varpą, todėl nepatartina ją naudoti žmonėms, turintiems aukštą kraujo spaudimą.

Už straipsnį “AlfaVyras.lt” dėkoja VisosPozos.lt

Categories
Vyrų sveikatos problemos

Spanguolės padeda spręsti seksualines problemas

Mokslininkai atrado naują produktą, kuris turi įtakos vyriškai potencijai, – tai spanguolės. Jos ypač svarbios gydant šlapimo takų susirgimus.

Spanguolės turi naudingą medžiagą – procianidą. Šis fermentas stabdo bakterijų, kurios prisitvirtina prie šlapimo takų sienelių ir čia dauginasi, iššaukdamos infekcijas, dauginimąsi. Todėl tiems vyrams, kurie turi silpną urogenitalinę sistemą ir yra linkę į tokio pobūdžio ligas, rekomenduojama savo maisto racione vartoti kuo daugiau šviežių arba šaldytų spanguolių.

Natūraliose spanguolių sultyse taip pat yra mažos katechino ir epikatechino molekulės, kurios susijungdamos suprocianidaissukuria polimerinius ryšius. Katechinas ir epikatechinas taip pat susijungia tarpusavyje. Norint išlaikyti vyriškos sveikatos normą, kiekvieną dieną reiktų išgerti apie 300 ml spanguolių sulčių. Procianidų galima aptikti ir kituose maisto produktuose, tokiuose kaip šokoladas, obuoliai, vynuogės ir žalioji arbata. Tačiau čia nėra ryšių su mažomis molekulėmis, todėl visi išvardinti produktai neveikia taip bakterijų, kurios tvirtinasi prie šlapimų takų sienelių.

Eksperimento metu 11 pavyzdžių sudžiovintų spanguolių iš įvairių pasaulio šalių, tiek iš Europos, tiek ir iš JAV, buvo ištirta penkiose skirtingose labaratorijose. Rezultate visos laboratorijos pateikė vienodą informaciją apie procianidus. Savo savybėmis spanguolės gali tarnauti kaip vaistinis preparatas.

Prieš tai mokslininkai patvirtino, kad arbūzai turi savybes, veikiančias kraujotaką kaip „Viagra“ ir gali pakelti seksualinį potraukį. Ir kuo daugiau tiriamas šis vaisius, tuo daugiau mokslininkai stebisi jo gaunamomis savybėmis, naudingomis sveikatai. Su kiekvienu tyrimu sveikatai palankių savybių sąrašas didėja.

Arbūze yra likopinas, beta-karotinas, taip pat citrulinas. Šalia jo teigiamų savybių pastebėta, kad jis atpalaiduojančiai veikia kraujagysles, kaip tai daro „Viagra“.

Categories
Sveika Gyvensena Vyrų sveikatos problemos

Rūkymas ir vyro sveikata (impotencija)

impotencijaYra daug faktorių, galinčių sukelti impotenciją: traumos, nervų pažeidimai, ligos, psichologiniai dalykai. Rūkymas – viena iš priežasčių, palyginti su kitomis, gana nesunkiai pašalinama.

Dar ne taip seniai buvo manoma, kad pagrindinės impotencijos priežastys yra psichologinės, kad erekcija neįvyksta kol negaunama reikiama komanda iš smegenų. Ne veltui kaip erekcijos sinonimas naudojamas žodis „susijaudinimas“.

Dabar nustatyta, kad sutrikimo priežasčių gali būti ir kitokių, ypač svarbu yra kraujotakos būklė.. Kaip žinia, erekcija įvyksta dėl greito ir staigaus kraujo pritekėjimo į varpą. Viskas, kas gali sutrukdyti šiam procesui, gali sukelti erekcijos sutrikimus. Rūkymo atveju taip nutinka dėl to, kad riebalinės apnašos nugula kraujagysles iš vidaus, apsunkindamos ar net blokuodamos normalų kraujo tekėjimą. Varpos kraujagyslės ir taip nėra plačios, o dėl rūkymo jos dar labiau susiaurėja ir užsikemša. Aterosklerozė arba kraujagyslių spazmai sutrukdo kraujo pritekėjimui, todėl erekcija neįvyksta arba būna nepakankama. Impotencija dėl kraujotakos sutrikimų apie 90 procentų atvejų ištinka rūkančius vyrus. Įtaigus argumentas mesti rūkyti!

Lahey Hitchcock medicinos centro (Burlington, Massachusetts, JAV) tyrimas atskleidė, kad rūkymas žymiai sumažina spontaniškų erekcijų, natūraliai pasitaikančių miego metu, skaičių. Šios erekcijos yra labai svarbus kraujotakos būklės ir geros seksualinės sveikatos požymis. Jų intensyvumo sumažėjimas rodo galimų sutrikimų rizikos atsiradimą.

Nikotinas ir kitos cigaretėse esančios medžiagos veikia sėklidžių funkciją, todėl rūkančių vyrų organizme sumažėja testosterono kiekis. Šis hormonas be kitų funkcijų „atsakingas“ ir už lytinio geismo atsiradimą, tai yra už „komandos“ iš smegenų siuntimą. Vaizdai, mintys, prisilietimai tiesiog nebesukelia tokio susijaudinimo, kaip anksčiau.

Rūkymas gali ir netiesiogiai įtakoti impotenciją. Dėl rūkymo gali išsivystyti seksualinę sveikatą įtakojančios ligos, tokios kaip diabetas, hipertenzija, prostatos problemos ir kitos.

Problemos neištinka per vieną naktį, tačiau ilgalaikis rūkymas sudaro sąlygas impotencijos atsiradimui.

Dabar jau nustatyta, kad rūkymas kenkia ir spermos kokybei. Kai kurie toksiniai chemikalai (kadmis, nikotinas, benzopirenas), randami cigaretėse, daro poveikį spermos baltymams, taip vadinamiems protaminams, kurie yra labai reikšmingi spermos kokybei. Rūkymas gali tapti nevaisingumo priežastimi,  arba gali įtakoti apsigimimus, vėžį ir kitus būsimų vaikų sveikatos sutrikimus. Jei spermos DNR pakinta, ji neatsistato, kol vyras rūko.

Tačiau, kadangi sperma atsinaujina kas 74 dienos, reiškia, kad po dviejų ar trijų mėnesių nerūkymo sperma išsivalys ir galima rizika išnyks.

Ar metus rūkyti išnyks erekcijos problemos, priklauso nuo to, kaip toli organizme yra pažengę destruktyvūs procesai.

Categories
Vyrų sveikatos problemos

Chemikalas pasiglemžiantis vyrų seksualinį žavesį

Mokslininkai perspėja, kad chemikalas, naudojamas plastikinių butelių ir pakuočių gamybai, gali sumažinti vyrų gebėjimus patraukti moteris, – praneša dailymail.co.uk

Misūrio Universitete atlikti tyrimai, parodė, kad pelių patinėliai, kurie, dar būdami jaunikliai, turėjo kontaktą su bisfenoliu (bisfenolis A yra pramoninis chemikalas aptinkamas įvairiuose plastiko gaminiuose, kurie neretai panaudojami įvairiems maisto produktams laikyti ar kitaip juos naudoti), buvo kur kas moteriškesni ir visiškai netraukė patelių.

Tyrimo bendraautorė profesorė Cheryl Rosenfield paaiškino, kad chemikalas turėjo įtakos testosterono gamybai, kurio kiekiui kraujyje ir yra jautrios patelės.

„Nors turėję kontaktą su BPA (bisfenoliu) patinėliai išvaizda niekuo nesiskyrė nuo kitų pelių, tačiau buvo akivaizdžiai matomi elgesio pakitimai“ – toliau aiškino profesorė.

Patelės nenorėjo poruotis su BPA paveiktais patinėliais, be to, jiems buvo sunkiau atlikti užduotis susijusias su patelės suradimu rūšies pratęsimui.

Remiantis tyrimo išvadomis galima manyti, kad BPA panašiai veiktų ir žmogaus vystymąsi bei elgesį.

Nors tyrime žmonės nedalyvavo, tačiau dėl vyrų ir moterų kognityvinių ir elgesio skirtumų (kaip ir pas peles), profesorė įspėja, kad vyrai, stipriau paveikti BPA, gali jausti tokias pačias pasekmes kaip ir pelės, todėl būtini išsamesni tyrimai.

Bisfenolis A, arba BPA, naudojamas plastiko kietinimui, yra vienas iš pasaulyje plačiausiai naudojamų chemikalų, kurį kiekvienas galime rasti savo buityje, pradedant CD dėklais, kūdikių buteliukais, baigiant maisto ir gėrimų pakuotėmis. Chemikalas savo sudėtimi primena estrogeną, todėl daugelis mokslininkų jau seniau yra pareiškę įtarimus, kad jis veikia hormonų gamybos būdą organizme.

Nors pasirodė ir tyrimų su kitomis gyvūnų rūšimis, kurie BPA įvardijo saugiu sveikatai, tačiau jis vis dar siejamas su vėžiniais susirgimais, kepenų pažeidimais, priklausomybių atsiradimu ir vaisingumo problemomis.

Tyrime ir pelių patelės buvo maitinamos saugiu kiekiu BPA turinčių produktų, tačiau tik patinėliai buvo mažiau geidžiami (palyginus su neturėjusiais kontakto su BPA). Pelių patelės visiškai nerodė jokio susidomėjimo jais, nė viena nelaikė jų tinkamais partneriais giminės pratęsimui.

David Geary Misūrio Universiteto psichologijos mokslų kuratorius ir profesorius teigė, kad šis tyrimas paskelbtas Nacionalinės akademinės mokslų konferencijos metu, yra tvirtas pagrindas prielaidai, kad galimi pokyčiai ir tarp mergaičių ir berniukų, jei jie su BPA susiduria dar kūdikystėje.

Categories
Vyrų sveikatos problemos

Kodėl taip sunku mesti rūkyti?

Ar žinote, kad metimas rūkyti yra vienas svarbiausių žingsnių, rūkaliams padedantis prailginti gyvenimo trukmę ir kokybę.

Mesti rūkyti nėra lengva, tačiau įmanoma. Tinkamiausias būdas mesti rūkyti ir daugiau nebegrįžti prie šio blogo įpročio – tai žinoti, kas galėtų vėl paskatinti pradėti rūkyti, kokias galimybes turite ir kur galite kreiptis pagalbos.

Kodėl taip sunku mesti rūkyti?

Markas Tvenas (Mark Twain) yra pasakęs: „Mesti rūkyti yra lengva. Aš tai dariau tūkstančius kartų“. Galbūt ir jūs ne kartą bandėte mesti rūkyti. Pagrindinė įpročio atsikratymo ir grįžimo prie jo priežastis – nikotinas.

Narkotinė medžiaga – nikotinas

Nikotinas – tai tabako sudėtyje esantis narkotikas. Nuo jo žmogus tampa priklausomas kaip ir heroino ar kokaino. Palaipsniui žmogus tampa fiziškai priklausomas ir emociškai priklausomas. Fizinė priklausomybė jums sukelia nemalonius abstinencijos simptomus būtent tada, kai bandote mesti rūkyti.

Emocinė ir protinė priklausomybė (narkomanija) verčia sunkiai susitaikyti su gyvenimu be nikotino. Tyrimai parodė, kad šio įpročio siekiantys atsikratyti ir prie jo nebegrįžti rūkantieji turi nustoti jausti tiek fizinę ir psichinę priklausomybę.

Kaip nikotinas patenka į organizmą, kur apsistoja, ir kiek laiko užsibūna?

Kai įkvepiate dūmų, nikotinas patenka giliai į plaučius. Iš ten jis greitai absorbuojasi į kraują ir išplinta po visą kūną. Nikotinas paveikia daugelį organų, įskaitant širdį ir kraujagysles, hormonus, net tai, kaip jūsų kūnas įsisavina maistą (jūsų medžiagų apykaitą) ir smegenis.

Iš tiesų nikotinas įkvėpus cigarečių dūmų smegenis pasiekia greičiau nei narkotikai, patekę per veną (intraveniniu būdu ar per lašelinę). Nikotinas gali būti aptinkamas motinos piene ir net rūkančių moterų gimdos kaklelio gleivėse. Nėštumo metu nikotinas laisvai prasiskverbia pro placentą ir yra randamas amniono skystyje ir naujagimių virkštelės kraujyje.

Įvairūs veiksniai turi įtakos tam, kiek laiko organizmui užtrunka pašalinti nikotiną ir jo šalutinius produktus. Daugeliu atvejų, reguliarių rūkalių organizme nikotinas arba šalutiniai jo produktai, tarp jų ir kotininas, organizme dar išliks apie 3 – 4 dienas berūkius.

Kaip nikotinas užvaldo rūkalius?

Nikotinas sukelia malonius pojūčius ir atitraukia rūkalių nuo nuo nemalonių pojūčių. Tai verčia rūkalių dar kartą įtraukti cigarečių dūmą. Nikotinas taip pat veikia kaip nervų ląsteles slopinanti psichotropinė medžiaga. Rūkaliai linkę didinti surūkomų cigarečių skaičių kai jų nervų sistema prisitaiko prie nikotino. Taip padidinamas reikiamas nikotino kiekis rūkaliaus kraujyje.

Po kurio laiko rūkalius ima toleruoti narkotiką. Tai reiškia, kad būtina vis didesnė nikotino dozė norint pasiekti tą patį efektą, kuriam anksčiau pakakdavo mažesnio kiekio. Tai veda prie noro rūkyti didėti visą laiką. Rūkalius pasiekia tam tikrą nikotino lygį ir tuomet nuolat rūko siekdamas išlaikyti pasiektą nikotino lygį ir gaunamą malonumą.

Kai žmogus pabaigia rūkyti cigaretę, nikotino lygis organizme ima iškart mažėti. Malonūs pojūčiai prarandami ir rūkalius vėl užsimano dūmo. Jeigu kito parūkymo laikas atidedamas, žmogus ima jaustis sudirgęs ir susierzinęs. Paprastai kritinė abstinencijos simptomų riba nepasiekiama, bet rūkaliai laikui bėgant tai tampa vis nemaloniai. Vėl užsirūkius, laukti pojūčiai sugrįžta, ir vartojimo ciklas tęsiasi.

Nikotino abstinencijos simptomai metančiuosius gali vėl paskatinti rūkyti

Kai rūkaliai bando mažinti arba mesti rūkyti, pasireiškia nikotino stokos sukelti simptomai. Jie pasireiškia tiek fiziškai, tiek ir psichologiškai. Fiziškai organizmas reaguoja į nikotino trūkumą. Psichiškai buvęs rūkalius susiduria su elgsenos pokyčių problema. Tiek fizinius ir psichinius veiksnius reikia spręsti rūkymo metimo metu.

Tie, kurie reguliariai rūkė tabaką keletą savaičių ar ilgiau, ir staiga nustojo arba gerokai sumažino surūkomą kiekį, turės abstinencijos simptomų. Simptomai paprastai pasireiškia praėjus vos kelios valandoms po paskutinės cigaretės ir trunka dar apie 2 – 3 dienas, kol didžioji dalis nikotino ir šalutinių jo produktų pasišalina iš organizmo. Simptomai dar gali pasireikšti nuo kelių dienų iki kelių savaičių. Kiekvieną dieną nuo nikotino besivaduojantis buvęs rūkalius jausis vis geriau.

Kaip nutraukimo kančių simptomai gali pasireikšti:

 • galvos svaigimas (metus galintis trukti apie 1-2 dienas)
 • depresija
 • nusivylimo jausmas, nekantrumas ir pyktis
 • nerimas
 • irzlumas
 • miego sutrikimai, įskaitant atsiradusią problemą užmigti ir miegoti, gali kamuoti blogi sapnai ar net košmarai
 • dėmesio stoka
 • neramumas ar nuobodulys
 • galvos skausmai
 • nuovargis
 • padidėjęs apetitas
 • svorio padidėjimas
 • vidurių užkietėjimas ir dujų kaupimasis
 • kosulys, džiūstanti burna, skaudanti gerklė ir bėganti nosis
 • spaudimas krūtinėje
 • lėtesnis pulsas

Šie simptomai buvusį rūkalių gali paskatinti vėl griebtis cigaretės, vėl padidinti nikotino kiekį kraujyje iki buvusio lygio.

Gydytojai įspėja, kad atsikračius vienos priklausomybės – nikotino, – galima įklimpti į vaistų ar kitų narkotikų liūną.

Categories
Vyrų sveikatos problemos

Kaip kovoti su gausiu prakaitavimu?

Net jei kone nuolat mirkstate vandenyje ir negalite pinigų geriems dezodorantams… vis vien gausiai prakaituojate? Anglijos mokslininkai ištyrė šį reiškinį ir išaiškino gausaus prakaitavimo priežastis bei patarė, kaip su juo kovoti.

Rankų prakaitavimas

Nemalonūs lipnių rankų pojūčiai gali išnykti. Jums tereikia namų sąlygomis pasidaryti vonelę rankoms su nedideliu obuolių acto kiekiu (3 arbat. š. į 1 L vandens). Palaikykite rankas minėtame tirpale apie 5 min. Taip pat efektyviai veikia vonelės su amonio hidroksidu (1 arbat. š. 1 L vandens). Procedūrą reikėtų kartoti 2-3 kartus per dieną po 5-10 min.

Kojų prakaitavimas

Jei jus vargina kojų prakaitavimas, kiekvieną vakarą plaukite jas šaltu vandeniu. Siekiant didesnio efektyvumo, pamirkykite kojas ąžuolo žievės, šviežių beržo lapų, laukinio asiūklio nuoviro vonelėse. Galite pamėginti prieš miegą apsibarstyti kojas ąžuolo žievės milteliais, apsimauti kojines. Ryte nusiplauti kojas. Po 2-3 savaičių gydymo, pastebėsite akivaizdžius rezultatus.

Prakaitavimą skatina:

Vegetacinės nervų sistemos negalavimai; sintetiniai rūbai; gausus arbatos ar kavos vartojimas.

Categories
Vyrų sveikatos problemos

Antioksidantai gali sustiprinti vyrų vaisingumą

Poroms, kurios negali susilaukti vaikų, gali padėti tokie antioksidantai kaip vitaminas E ir cinkas, rodo daugiau kaip 30 tyrimų apžvalga.

Mokslininkai savo dėmesį sutelkė į vyrus, kurių vaisingumas buvo mažesnis nei vidutinis, ir nustatė, kad tikimybė antioksidantus vartojusiems vyrams apvaisinti savo partneres buvo daugiau nei keturis kartus didesnė palyginti su tais, kas tokių papildų nevartojo.

Tačiau Naujosios Zelandijos mokslininkai tiesiai neteigia, kad antioksidantai tikrai pagerina vaisingumą, teigdami, kad reikia atlikti daugiau tyrimų, praneša „Reuters Health“.

Nuo nepakankamo vaisingumo kenčia vienas vyras iš 20, tai lemia maždaug pusę uždelsto pastojimo atvejų.

Oksidantinis stresas organizme kyla, kai laisvieji radikalai, ląstelių metabolizmo šalutiniai produktai, pažeidžia DNR ir ląstelių funkcionavimą. Antioksidantai, įskaitant tam tikrus vitaminus ir kitas maistines medžiagas, suvaržo laisvuosius radikalus ir taip apsaugo ląsteles.

Mokslininkus tai paskatino pasidomėti, ar oksidantai gali padėti spermai išlikti sveikai.

„Papildų su antioksidantais vartojimas gali šiek tiek pagerinti poros tikimybes pastoti“, sako tyrimo vadovė dr. Marian Showell iš Oklando universiteto.

Mokslininkai apžvelgė 34 tyrimus, kuriuose dalyvavo beveik 3000 porų ir kurioms buvo taikomas gydymas nuo nevaisingumo, įskaitant apvaisinimą mėgintuvėlyje ir pačioje gimdoje – tai du labiausiai paplitę apvaisinimo būdai, kai problemų kyla būtent dėl spermos kokybės. Kiekviename šių tyrimų buvo nagrinėjamas vieno dar daugiau antioksidantų vaidmuo.

Remdamiesi 96 pastojimo atvejais iš 964, kurie pateko į 15 tyrimų, mokslininkai nustatė, kad vyrui vartojant antioksidantus, tikimybė, jog jo partnerė pastos, buvo keturis kartus didesnė.

Be to, vyrams vartojus antioksidantus, tikimybė jų partnerėms pagimdyti gyvą kūdikį buvo ketvirtadaliu didesnė. Tačiau tik trys tyrimai iš apžvelgtųjų turėjo duomenų apie pagimdytus gyvus kūdikius, tad iš viso tokių atvejų buvo tik 20.

Mokslininkai taip pat pažymi, kad įvairiuose tyrimuose buvo naudojami įvairūs antioksidantai ir įvairūs jų kiekiai, tad konkrečių papildų efektyvumas nenustatytas. Be to, antioksidantų turi ne tik maisto papildai, bet ir įvairūs maisto produktai.

Tad mokslininkai perspėja, kad poros neturi pasikliauti vien antioksidantais, kad įveiktų nevaisingumo problemas. Paprastai gydant nevaisingumą naudojami įvairūs būdai.

Naujosios Zelandijos mokslininkų apžvalgą paskelbė Cochrano biblioteka (The Cochrane Library) – visame pasaulyje pripažintas įrodymais pagrįstos medicinos informacijos šaltinis. Jį administruoja tarptautinis nepriklausomas medicinos mokslininkų susivienijimas „Cochrane Collaboration“.
Jo nariai tiria ir apibendrina visus kada nors atliktus atsitiktinių imčių tyrimus, siekiant objektyvaus jų įvertinimo.

Categories
Vyrų sveikatos problemos

Nešvarūs apatiniai ir vyro sveikata

Labai svarbu žinoti, kaip nešvarūs apatiniai gali paveikti vyro sveikatą. Nešvaraus apatinio trikotažo dėvėjimas ne tik nepriimtinas šių dienų visuomenėje, bet taip pat tai gali būti rimtų ligų priežastimi. Vyrai, galvojantys, kad gali dėvėti apatinius dar pora dienų, perskaitę šį straipsnį turėtų pakeisti savo nuomonę.

Kaip nešvarūs apatiniai paveikia vyro sveikatą

Nešvarūs rūbai dažniausiai – puiki terpė veistis visų rūšių mikrobams. Vieta prie kirkšnies – ypač šilta ir drėgna, tai leidžia mikrobams klestėti ir augti. Tokiu būdu nešvarūs apatiniai, kaip ir nesugebėjimas laikytis higienos gaktos srityje, gali lemti tos vietos uždegimą, grybelį ar kitą infekciją.

Užteršimas

Purvinas apatinis trikotažas gali sukelti rimtesnių bėdų nei tiesioginis kirkšnies uždegimas. Bakterijos gali patekti ir į kitas vyro kūno sritis – virškinamąjį traktą, šlapimtakius. Juk nešvarūs apatiniai organizmą gali paveikti įvairiais būdais, pvz. kai kažko ieškote purvinų rūbų (tame tarpe ir apatinių) pintinėje ir nenusiplaunate rankų.

Dažniausiai tie, kurie nesugeba laiku pasikeisti apatinio trikotažo, apskritai linkę taupyti higienos sąskaita, o higienos nesilaikymas ne tik sukelia įvairias ligas, infekcijas, bet taip pat labai silpnina imunitetą.