Categories
Top 10 Mitai

Top 10 dantų balinimo mitų

Dantų balinimas yra plačiai paplitusi kosmetinės odontologijos procedūra, skirta pašviesinti ar pabaltinti dantis. Kiekvienais metais, tūkstančiai ar net milijonai žmonių visame pasaulyje kosmetinėms dantų balinimo procedūroms išleidžia virš 10 milijardų litų.

Jei Jūs svarstote apie galimybę išsibalinti dantis, pirmiausia būtina apsilankyti pas odontologą ir pasitikrinti ar neturite skylių arba dantenų uždegimų. Jūsų odontologas taip pat gali nuvalyti jūsų dantis, pašalinant bet kokius paviršutinius nešvarumus. Prieš balinant dantis rekuomenduojama žinoti pagrindinius dantų balinimo aspektus. Informacijos apie dantų balinimą gausu reklamose, žurnaluose ir internete, tačiau būtina atskirti faktus nuo prasimanymų tam, kad galėtumėte priimti geriausius sprendimus, susijusius su dantų balinimu. Žemiau pateikiame 10 mitų apie dantų balinimą.

Visos dantų balinimo pastos yra tokios pat – dantų balinimo priemonių ir pastų pasirinkimas išties itin didelis. Stipriausios jų naudojamos tik odontologų, jų kabinetuose vykdomoms dantų balinimo procedūroms. Antros eilėje pagal stiprumą – tai priemonės, išduotos odontologo, skirtos naudoti namuose. O paprasčiausias bei silpniausias galite nusipirkti parduotuvėse.

 

  • Visi dantys balinasi tolygiai – deja, visi dantys balinasi skirtingai. Geltoni dantys įprastai balinasi daug geriau nei pilki. Asmuo su geltonais dantimis tikrai pajus didesnį skirtumą po dantų balinimo procedūrų nei žmogus su pilkais dantimis.
  • Man būtina įsigyti stipriausią dantų balinimo pastą tam, kad mano dantys būtų balčiausi – nors odontologų naudojamos priemonės dantis nubalina greičiausiai, tačiau panašų ar net identišką poveikį galima pasiekti ilgesniu periodu naudojant ir vidutinio stiprumo dantų balinimo priemones.
  • Balinamosios dantų pastos išbaltina dantis – vos kelios iš daugelio balinamųjų dantų pastų gali chemiškai balinti jūsų dantis. Beveik visų balinamųjų dantų pastų sudėtyje yra tik mechaniškai veikiančių šlifavimo produktų, kurie padeda nutrinti dėmes nuo dantų paviršiaus.
  • Rezultato gali tekti laukti savaites ar netgi daugiau –  naudojant daugumą parduotuvėje pirktų priemonių, rezultatų išties tektų laukti savaites, tačiau staiga ir aiškiai pamatyti dramatiškus pakitimus dantų spalvoje per mažiau nei valandą įmanoma tik odontologo kabinete.
  • Laminatės, karūnėlės ir dantų spalvos plombos nusibalins lygiai kaip dantys – jei jūs turite laminačių, karūnėlių ar dantų spalvos plombų – galite nusivilti – išsibalinus dantis visų šių dalykų spalva skirsis nuo dantų spalvos. Dauguma dantų balinimo želių nepaveikia dantų restauravimo priemonių, todėl patartina šiuos gydymo procesus vykdyti po dantų balinimo procedūros.
  • Dantų balinimas neturi šalutinių poveikių – dantų balinimas gali sukelti padidėjusį dantų jautrumą ar dantenų sudirgimą. Todėl būtina prieš balinant dantis apsilankyti odontologo kabinete ir pasitikrinti dėl skylių, atvirų šaknų ar dantenų uždegimų.
  • Dantų draudimas sumokės už dantų balinimo procedūrą – deja, dantų balinimas yra laikomas kosmetine procedūra ir nėra apmokamas daugumos draudimo planų.
  • Dantų balinimo rinkiniai, suteikiami odonotologo, yra identiški perkamiems parduotuvėse – siekiant maksimalaus poveikio, balinamoji želė turi tolygiai padengti visus dantis. Kadangi kiekvieno žmogaus dantų išsidėstymas skirtingas, turėtų būti sudėtinga tolygiai padengti dantis balinamąja želė, kuomet parduotvėje perkamo dantų balinimo dėklas yra bendras visiems žmonėms. Odontologo išduodami dėklai yra padaryti pagal užsakymą būtent Jūsų dantims.
  • Vienąkart nusibalinus dantis jie išliks balti amžinai – išsibalinus dantis, būtina nuolatinė priežiūra reguliariai naudojant dantų balinimo priemones namuose. Priešingu atveju dantys bėgant laikui pradės tamsėti. Norint išlaikyti vienkartinės dantų balinimo procedūros rezultatus ilgesniam periodui, rekomenduojama vengti kavos, arbatos, vyno ir apelsinų sulčių.

http://dantu-balinimas.info

Categories
Top 10

10 seksualiausių vyro kūno vietų, kurios patinka moterims

Maskvoje buvo apklausta apie 1000 merginų ir pagal jų atsakymus suvesti duomenys apie seksualiausias vyro kūno vietas. Štai dešimtukas.

10 – Pečiai

Moterims patinka gerai išryškinti pečių raumenys. Jų nuomone tai jėgos rodiklis. Kai kurios moteris gali net susijaudinti, kai mato, kaip dirba pečių raumenys ant vyro kūno. Moterims patinka liesti tvirtus pečius.

9 – Krūtinė

Aišku, vyras į moters krutinę žiuri skirtingai. Tačiau moterys irgi vertina vyro krutinės raumenys. Bet moterims labiau svarbu, kad krūtinė atrodytų atletiškai. Gulint vienoje lovoje jos mėgsta dėti galvą ant tvirtos krūtinės o ne ant minkštų iškilimų.

8 – Bicepsas

Savaime bicepsas neauga. Todėl pamačius tvirtas ir dideles rankas, moteris supranta, kad vyras rūpinasi savo išvaizda ir daug sportuoja. Joms labai patinka, kai apkabinimo metu iš šonų įsiremia kietas bicepsas. Moteris susijaudina vien nuo minties, kad iš tokio glėbio negalės pabėgti.

7 – Lupos

Beveik visos moteris dievina bučinius. Joms tai suteikia daug daugiau malonumo nei vyrams. Taip pat moterims patinka, kai vyrai bučiuoja ne tik jų lupas bet ir kitas kūno vietas.

6 – Liežuvis

Taip, būtent liežuvis. Bet vien turėti liežuvį nepakanka, jo pagalba dar reikia mokėti daryti įvairius triukus, ir ne tik bučiuojantys…

5 – Tvarkingos rankos

Moterims labai svarbu, kad vyro rankos būtų tvarkingos bei švarios. Joms svarbu kokios rankos liesis prie jos. Kai rankos švarios, su lygiai nukirptais nagais, tada mergina laisvai leidžia glamonėti bet kokias savo kūno vietas.

4 – Siauri klubai

Platūs pečiai ir siauri klubai – ideali vyriško kūno proporcija. Aišku, tai priklauso nuo genetikos, dubens kaulų nesusiaurinsi ir nepaplatinsi panorėjęs. Todėl reikia treniruoti savo pečius, kad jie būtų platesni už klubus.

3 – Presas

Gal tai ir stereotipas, bet moterims patinka išryškintas presas. Aišku, yra moterų, kurioms patinka nedidelis pilvukas, bet dauguma moterų svajoja apie vyrą su tvirtu presu. Visi žino, kaip sunku yra pasiekti gerų rezultatų treniruojant pilvo raumenys, todėl tai yra labai svarus rodiklis, kad vyras turi valios bei nori atrodyti gražiai.

2 – Prižiūrėtas lytinis organas

Tikriausiai manėte, kad JIS bus pirmoje vietoje, bet pasirodo ne. Moterims patinka, kad plaukai būtų nukirpti, tada vizualiai organas atrodys lygesnis, ilgesnis bei platesnis. Savaime aišku, kad JIS turi būti  ir švarus. Taip pat moterims patinka, kai viso kūno spalva yra tokia pati kaip ir lytinio organo.

1 – Užpakalis

Labiausiai moterims patinka vyro užpakalis. Moteris visada įvertina šią vyro vietą. Tad sportuodamas nepamiršk apie sėdmenų raumenys, nes lovoje moterys negali susilaikyti nuo prisilietimų prie tavo užpakalio.

VyriskiPapuosalai.lt

Categories
Top 10 Mitai

10 mitų apie seksą

Seksas — viena iš dažniausių pokalbio temų, todėl iš tokios gausos kalbų kartais labai sunku atsirinkti kur tiesa, o kur melas. Dėl to, kad mes jau suvokiame žmonių sugebėjimą pagražinti ar padauginti, šiandien gana sunku mus išmušti iš vėžių ir apakinti nauja tiesa, tačiau, anot toptenz.net, mūsų visuomenėje vis dar sklando keletas mitų, kurias šventai tikima. Pažvelkime į dešimt mitų apie seksą.

Šaltas dušas užslopina lytinį potraukį

Sakoma, kad šaltas dušas užslopina lytinį potraukį, nes sumažina vyriškojo hormono tostesterono ir moteriškojo estrogeno kiekį. Šis mitas nėra įrodytas, nes anglų trombozės studijos parodė, kad šaltas dušas stimuliuoja geidulį keldamas hormonų lygį. Taigi nusiprausus po šaltu dušu, seksualinis apetitas tampa didesnis, nei buvo prieš tai. Ponios ir ponai, sakoma, kad kūjis ir priekalas daro stebuklus malšinant bet kokį lytinį potraukį…

Įsimylėjėlių žvilgsnių galia

Įsimylėjėlių žvilgsnių galia buvo aprašyta romantinėse istorijose dar tada, kai plunksna pirmą kartą palietė pergamentą. Buvo sakoma, kad jie valandų valandas galėdavo žiūrėti vienas kitam į akis įsimylėdami iš naujo ir visai nepavargdami. Vis dėlto, tyrimų metu buvo nustatyta, kad spoksojimas į mylimąjį lemia apie 50/50 proc. tikimybę, kad toks žiūrėjimas pagilina jausmus ir aistrą. Keletas peštynių ir ginčų tyrimų parodė, kad likusieji 50 proc. skatina agresiją ir pyktį. Tikriausiai tai tiesa… kare ir meilėje viskas leidžiama!

Seksas nėštumo pabaigoje

Dauguma porų bijo, kad gali sužeisti savo kūdikį lytinio akto metu, ypač per paskutinįjį trejų mėnesių nėštumo laikotarpį. Dauguma šiandieninių tyrimų parodo, kad seksas nėštumo metu ne tik yra visiškai saugus vaisiui, bet iš tikrųjų gali padėti sveikiau ir greičiau pagimdyti. Tai tik močiučių pasakaitės, kad seksas kenkia vaisiui tuomet, kai pasiekia tam tikra augimo etapą. Dauguma gydytojų sako, kad poros gali gyventi sveiką seksualinį gyvenimą iki pat gimdymo dienos. Tikėdami šiuo mitu, vyrai pernelyg didžiuojasi savo „įrankiu“…

Mąstymas apie kitą asmenį sekso metu — blogas ženklas

Ar žinojote, kad maždaug 90 proc. žmonių visame pasaulyje sekso metu galvoja apie kitą partnerį? Iš tiesų tai visiškai natūrali sveikų lytinių santykių dalis. Dauguma žmonių sekso metu galvoja apie savo draugus, kaimynus, bendradarbius ir tik mažytė dalis (apie 25 proc. kanadiečių vyrų) fantazijose regi įsivaizduojamus žmones. Ištisais dešimtmečiais įsimylėjėlių galvose šmėkščioja nesuskaičiuojama galybė minčių nuo Betty Boop iki Lone Ranger, todėl tai neturėtų būtų laikoma santykių griūties priežastimi.

Moterys ir greitos mašinos (modernusis mitas)

Jeigu šiuolaikinės moters paklaustumėte ar ji susijaudintų nuo galingo automobilio variklio urzgimo, ko gero, ji pradėtų juoktis. Tiesą sakant, atsižvelgiant į populiarėjantį žaliųjų judėjimą, dabar moterys pirmenybę teiktų vyrams, kurie vairuoja ekologiškas transporto priemones, pavyzdžiui, „Toyota Prius“. Vis dėlto, neseniai atlikti tyrimai sako visai ką kitą. Paaiškėjo, kad moterys rodo žymiai didesnį seksualinį susijaudinimą (pamatuojant testosterono lygį seilėse), kai klausosi aukštos kokybės Maserati garso, nei žemo Volkswagen (VW). Iš tiesų VW garsas sumažina susijaudinimo lygį taip pat kaip ir stebint kompiuterių fanatikus išbandančius įrangą. Ar tai ne anafrodiziakas?

Vaikas gims su trimis galvomis, jei jo tėvai giminės

Na, apsvarstykime šį anekdotą, ar tikrai įvaisa (artimos giminystės individų poravimasis) gali būti viso to, apie ką kalbama (nuo trigalvio vaiko iki X-meno mutanto), priežastimi? Iš tiesų įvaisa nebūtinai turėtų būti laikoma geru dalykų, tačiau tai nėra taip blogai, kaip žmonės mano. Trisdešimt metų vakarų Australijoje buvo tyrinėjamos kultūros, reguliariai praktikuojančios vedybas tarp pusbrolių, ir tarp jų vėlesnių palikuonių nebuvo rasta jokių pokyčių, kokių nesitikėtume iš tradicinės, giminystės ryšiais nesusietos poros. Toks pats mitas taikomas ir gyvūnams, kurių rūšis nėra pati silpniausia…

Rasė parodo vyro seksualinį talentą

Nors dauguma džiaugiasi ir mėgaujasi dėl šių gandų būdami dėmesio centre, iš tiesų pagrįsti mitą nėra jokių mokslinių įrodymų. Nors tavo pusbrolio draugas, kuris pažinojo merginą, kuri susitikinėjo su profesionaliais krepšinio žaidėjais tikino, kad šis mitas gali būti tiesa, tyrimai, atlikti „Porterbeck“ klinikoje, „Royal Hallamshire“ ligoninėje ir „St. James’ Hospital“, sako ką kitą. Tyrimais įrodyta, kad vyro fiziniai talentai neturi nieko bendro su jo rase, religija ar spalva. Žymiai daugiau nulemia atsitiktinumas ir tėvų genetika.

Dažniau mylisi vienišiai

Nors yra tikima, kad, kai tik susituoki, seksas išmetamas pro langą, dauguma tyrimų rodo, kad susituokusios poros mylisi dažniau nei vienišiai. Taip yra dėl to, kad gyvenant poroje yra daugiau galimybių mylėtis. Vidutiniškai susituokusioms poroms progų pasimylėti pasitaiko nuo 25 iki 300 proc. Nors santuokos metu sekso poreikis mažėja, tačiau lyginant su vienišiaus gyvenimu, dažnumas išlieka toks pat. Vienintelė galimybė išvengti sekso mažėjimo ir dažniau mylėtis — tuoktis keletą kartų. Kita vertus, stresas, kurį sukelia vestuvės/skyrybos gali padėti atsigulti į ankstyvą kapą, liekant visai be sekso…

Seksas kas septynias sekundes

Dauguma moterų mano, kad vyrai apie seksą pagalvoja bent kartą per septynias sekundes. Tiesa ta, kad šiandien vyrai per daug prislėgti minčių apie sėkmę ir finansus, kad galėtų sutelkti mintis į tokį dalyką. Iš tiesų, anot „Kinsey“ instituto, tik pusė vyrų (54 proc.) susimąsto apie seksą kartą per dieną, nors kita pusė — 43 proc. — apie tai pafantazuoja tik kartą per savaitę. Visai nedaug vyrų (apie 4 proc.) apie seksą pamąsto kartą per visą mėnesį. Apie tai vulgariai šneką ir viską išpučia šovinistės liežuvautojos.

Išankstinė ejakuliacija — nenormalu

Nei vienas vyras nesididžiuoja savo mylimosios pavadintas „per anksti baigiančiu“, bet iš tiesų, tai labiau „aparatinė“ išlikimo sistema nei nenormalumas. Vidutiniškas vyras gali išlaikyti 5,4 minutes iki „pakilimo“, o šis faktas egzistavo dar senaisiais laikais. Tuomet, kai žmogaus mitybos racione atsirado mėsa ir vienu iš verslų tapo medžioklė — vyrui atlikti „darbą“ reikėjo dar greičiau. Nebūdavo laiko gėlėms, dainoms, meilės poemoms. Baimė sekso metu būti užkluptam Tiranozauro, privertė juos būti dar greitesniais. Štai kodėl „susirūpinimas“ vis dar vienas iš pagrindinių per ankstyvo „baigimo“ priežasčių.

Categories
Santykiai ir Seksas Sekso patarimai Top Vietos

10 populiariausių vietų seksui

Kviečiame susipažinti su dešimt populiariausių seksui vietų (neįskaitant įprastos – miegamojo).

Skaitykite ir pasižymėkite, ką dar turite išbandyti!

10. Skalbimo patalpoje (29%)

Norite pabandyti? Rekomenduojame atsisėsti ant skalbimo mašinos. Kai ši pradės gręžti – leiskite vaikinui „įeiti“ ir atsiduokite fantazijoms.

9. Tėvų miegamajame (34%)

Norite pabandyti? Iš anksto paprašykite vaikino susilaikyti nuo tokių frazių kaip „Kas tavo tėvelis?“.

8. Palapinėje (37%)

Norite pabandyti? Kadangi erdvė palapinėje – ribota, jos sienos – plonos, patariame apsiriboti ne ypač sudėtingomis pozomis.

7. Parke (42%)

Norite pabandyti? Kaip, kur ir kaip paliksime spręsti patiems. Tik būkite atsargūs ir pagarbūs – jei „sutepėte“ sūpynes, nepamirškite jų nuvalyti!

6. Ant virtuvės stalo (48%)

Norite pabandyti?Virtuvinė lentelė skirta ne tik maistui vartyti. Seksualiai pliaukštelėkite ja mylimajam per sėdmenis – abu su partneriu nusiteiksite dar žaismingiau.

5. Miške (49%)

Norite pabandyti? Du didžiausi pavojai – vabzdžiai ir nuodingoji gebenė. Iš anksto pasipurkškite specialiomis priemonėmis, apsaugančiomis nuo vabzdžių, tik ne ant kaklo, krūtinės – vietų, kur vienas kitą galite bučiuoti. O dėl nuodingosios gebenės, atminkite: Jei kažkas turi tris lapus, verčiau išvenkite prisilietimų.

4. Baseine ar tiesiog vandens telkinyje (54%)

Norite pabandyti? Kad ir kaip būtų keista, vanduo gali iš tiesų išdžiovinti intymias vieteles. Nepamirškite naudoti silikono pagrindo lubrikantą ir mylėkitės vandenio seksui pritaikytomis pozomis.

3. Vaikystės miegamajame (65%)

Norite pabandyti? Jei jūsų tėvai gretimame kambaryje, netriukšmaukite: pasirinkite tokias sekso pozas, kurios, nors ir yra malonios, bet neprivers jūsų rėkti.

2. Automobilyje (80%)

Norite pabandyti? Daugelis mano, jog seksui automobilyje tinkamiausia yra galinė sėdynė, tačiau iš tiesų tokiu atveju atsipalaiduoti neleidžia vietos kojoms trūkumas. Verčiau atsilenkite priekinę sėdynę ir pabandykite pozą „Mergina viršuje“.

1. Duše ar vonioje (82%)

Norite pabandyti? Išmuilinkite vienas kitą, galite taškytis, masažuoti, glamonėti, jaudinti… Beje, nepamirškite pasirūpinti dideliais šiltais rankšluosčiais (ar vienu), po tokio „šlapio“ sekso iš tiesų norėsite jaustis patogiai ir šiltai.

Categories
Dieta ir Mityba Top 10 Mitai

Dešimt mitų apie mitybą

Vėlyva vakarienė tukina, ananasai yra natūralūs riebalų degintojai, o nuo šviežios duonos ima skaudėti pilvą. Taip ar ne? Susipažinkite su dešimt populiariausių mitų apie mitybos įpročius.

Nuo bulvių storėjama

Visiška netiesa! Lyginant su kitais garnyrais, bulvės turbūt geriausiai padeda išsaugoti nepakitusias kūno linijas. Vienoje porcijoje (maždaug 150 g) bulvių yra tik 104 kalorijos. Tokiame pačiame kiekyje ryžių yra 162, o makaronų – 209 kalorijos. Susilaikyti vertėtų tik nuo gruzdintų bulvių lazdelių – vienoje porcijoje šio skanėsto (be majonezo!) yra 263 kalorijos.

Druska didina kraujo spaudimą

Šis teiginys remiasi neginčijama tiesa – druska tirština vandenį, todėl vartojant ją pakyla organizme esančio vandens lygis ir didėja kraujo spaudimas. Tyrimas su laboratorinėmis žiurkėmis įrodė, kad suėdus sūraus pašaro gyvūnėliams iš tiesų pakildavo spaudimas. Tačiau žmonės suvartoja santykinai mažiau druskos. Be to, žmonėms nuo sūraus maisto kraujo spaudimas padidėja tik išimtinais atvejais ir labai nežymiai. Todėl daugelis iš mūsų gali nesibaimindami pasibarstyti druska rytinę kiaušinienę.

Vitaminų perdozavimas gali būti mirtinas

Žmonės, be gydytojo nurodymų dideliais kiekiais vartojantys vitaminus, blogiausiu atveju gali pakenkti savo sveikatai. Pavyzdžiui, perdozavus vitamino C, gali paleisti vidurius, o vitamino B – atsirasti neurologinių sutrikimų. Tuo tarpu besilaukiančios motinos, tik šiek tiek perdozavusios vitamino A, gali pakenkti vaisiaus vystymuisi. Be to, daugelis mokslininkų įtaria, kad vartodami pernelyg daug beta karotino, rūkaliai gali greičiau susirgti plaučių vėžiu. Sportuojant mažėja rizika susirgti diabetu, tačiau antioksidantai, kurių gausu vitaminų sudėtyje, sukelia priešingą organizmo reakciją ir naikina sporto teikiamą naudą. Mokslininkai pabrėžia, kad tokiu poveikiu įtariami tik vitamininiai preparatai. Todėl nesibaiminkite, kad kramsnodami morkas pakenksite sveikatai. Nuolat valgant šviežius vaisius ir daržoves, grūdinius, pieno, mėsos ir žuvies produktus, jų apskritai galima atsisakyti.

Špinatai yra geležies šaltinis

Iki šiol gaji nuomonė, kad špinatuose yra labai daug geležies. Dėl to kaltas vienas nesusipratimas: 1890 metais šveicarų fiziologas Gustave von Bunge apskaičiavo, kad 100 gramų džiovintų (!) špinatų yra 35 miligramai geležies. Vėliau šis santykis buvo perskaičiuotas naudojant šviežius špinatus, kurių 90 procentų sudaro vanduo. G. von Bunge apskaičiuotą geležies kiekį teko padalinti iš dešimties. Be to, vertėtų žinoti, kad iš augalinės kilmės maisto geležis pasisavinama kur kas prasčiau nei iš gyvulinės.

Vėlyva vakarienė tukina

Tie, kurie visą dieną sočiai valgo, tačiau vis tiek neatsisako gausios vakarienės arba sėdėdami priešais televizorių sudoroja pakelį bulvių traškučių, neturėtų nustebti priaugę keletą nepageidaujamų kilogramų. Ir tik dėl to, kad bus viršyta rekomenduojama paros kalorijų norma. Žinoma, galima atsisakyti vakarienės, tačiau rezultatas bus toks pats, jei nevalgysite pusryčių arba pietų.

Šviežia duona sukelia pilvo skausmus

Panašu, kad šis teiginys atkeliavo iš visuotinio nepritekliaus laikų. Kad būtų suvalgytas anksčiau prapjautas duonos kepalas, vaikams būdavo meluojama, kad šviežia, kvepianti duona sukelia baisius pilvo skausmus. Šiandien turbūt visi pritars, kad ką tik iš krosnies ištraukta bandelė tikrai nesukelia jokių nemalonių pojūčių. Atsargiau šviežiais kepiniais reikėtų skanauti jautriems žmonėms – nuo tokio maisto organizme gali pradėti kauptis dujos.

Sveikiausias – žalias maistas

Ilgai verdant produktus, kuriuose yra karščiui neatsparių vitaminų B1 ir B6, taip pat vitamino C, jie tampa nebe tokie vertingi. Dėl šios priežasties būtina nuolat valgyti šviežius vaisius ir daržoves. Kita vertus, tokios naudingos medžiagos kaip beta karotinas, esantis morkose ir pomidoruose, pakaitinus tik dar geriau įsisavinamas. Ryžiai, bulvės arba ankštinės kultūros nevirti iš viso yra netinkami vartoti. Žali kiaušiniai, mėsa ir žuvis gali turėti sveikatai pavojingų bakterijų, kurios sunaikinamos tik aukštoje temperatūroje. Todėl geriausia valgyti ir žalią, ir virtą maistą.

Valgant kiaušinius kraujyje didėja cholesterolio kiekis

Cholesterolis yra medžiaga, gyvybiškai svarbi mūsų organizmui. Ši riebalus primenanti masė sudaro didžiąją dalį širdies ir smegenų. Todėl organizmas per dieną pats pagamina 1000 – 1500 miligramų cholesterolio. Su maistu gauname dar 100 – 300 miligramų per dieną. Vištos kiaušinyje yra 200 miligramų cholesterolio (arbatiniame šaukštelyje sviesto – vos 24 miligramai), tačiau organizmas pasisavina tik 30 – 60 miligramų. Per dieną galima suvartoti daugiausia 500 miligramų cholesterolio. Daugelis tyrimų įrodė, kad nepriklausomai nuo mitybos cholesterolio kiekis kraujyje paprastai būna panašus.

Rudi kiaušiniai sveikesni už baltus

Kiaušinio lukšto spalva priklauso nuo jį padėjusios vištos rūšies. Tai neturi nieko beendro su jo kokybe. Seniau baltoos vištos netgi buvo laikomos narvuose, o rudos auginamos laisvėje. Laimei, šiandien ant pakuotės galime rasti informaciją, kokiomis sąlygomis buvo padėti mūsų perkami kiaušiniai.

Ananasai degina riebalus

Ananasuose esantys fermentai skaido baltymus, tačiau kažkodėl buvo sukurtas mitas, kad jie degina riebalus! Nežinia, ką šie du dalykai gali turėti bendro. Šiaip ar taip, švieži ananasai tikrai skanūs ir naudingi mūsų organizmui.